Situace na EQ z pohledu hráče k DM

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

cybermisa píše:
kokosak píše:Pokud se někdo diví, proč se řeší věci na všeobecné rovině, tak tedy je tomu proto, že se dost hráčů obává ztráty DM podpory (a horších postihů) po vyjádření vlastního názoru a jsou ochotni psát PM "bezpečným" lidem, ale nejsou ochotni napsat na forum. Je na nich, zda vše zveřejní, či nikoli.
Naprosty nesouhlas. U mne nikdo nikdy neztratil podporu jen na zaklade toho, ze se mnou v necem nesouhlasil, pokud to umel podat slusne a byl ochoten vyslechnout i argumenty z moji strany. Podporu u me ztratili ti, kteri lzou, podvadeji, pomlouvaji a intrikuji …
Říkám, že tu existují hráčské obavy z reakce DM. Neříkám zda jsou či nejsou podložené. Osobně ty obavy nemám a tak si píšu.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

pravda aspoň budou svátky klidnější a my všichni se více budeme věnovat realitě a svým blízkým
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
maliarda
Příspěvky: 279
Registrován: 24. 5. 2007 10.05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maliarda »

Tomyn píše:pravda aspoň budou svátky klidnější a my všichni se více budeme věnovat realitě a svým blízkým
předběhl jsi mě :bigwink:
Rina
Donie
Darmonlor
Příspěvky: 801
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

OT:
Blízkým… Konečně bude čas dovést do konečné podoby několik projektů, dopsat rozepsané články, EQ knihy a dohrát Fallout 3 :) Realita je krutá.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

cybermisa píše:
Gran píše: Příkladem za všechny budiž něco, co je velice podobné situaci s Areenou - prostitutka v Tirianu. Zatímco servírka byla v hospodě přivítána, konkubína v nevěstinci byla rozhořčena vyhozena s tím, že se měla předtím domluvit.
Principiélně _totožná_ situace - v jednu chvíli pozitivní výsledek, v druhém případě výsledek opačný.

Nechci tím nic říct, jen to uvádím coby skutečnost ;)
Grane, mozna by sis mel priste laskave zjistit informace z vice zdroju, nez zacnes na foru cokoli uvadet jako "skutecnost".

Zminovana konkubina byla z nevestince vyhozena na zaklade IC (!!!) chovani, kdy arogantne odmitla se s majitelkou bordelu delit o zisk. Postava se misto dalsiho jednani urazila a hrac/hracka nejspis take a celou situaci nechala vysumet, prestoze z me strany snaha s postavou hrat rozhodne byla. Je dost smutny, ze IC udalosti se misto IC resi potajmu po PM. Co je ovsem jeste daleko smutnejsi, jak se vsechno na EQ vzdycky prekrouti a zamlzi.
Vzhledem k tomu, že se nemám az co stydět - ano byla jsem to já.
Zadalší - informace jak byla podána tady na foru byla podána zkresleně a hráč si eviděntně špatně vysvětlil o čem jsme se bavili. Její jednání mohu klidně vysvětlit po PM pokud je zájem, stejně tak i můj pohled na tu událost. (V případě že bude zájem slyšet to nezkresleně.)
Edit: hm..ale raději to vysvětlím i tak.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Vyvoj topicu

Příspěvek od Roma »

//Melo to byt vlozeno za nadseni z pauzy Eq

Tedy vyvoj tohohle topicu me opravdu stve.
Nejdrive tady anurin napsal o tom, ze DM nekomu nadrzuji. Nenapsal kdo, nenapsal komu, nenapsal jak , napsal ze on sam na sobe to nepocituje, ale jini... Jen bez sance na obhajobu obvinil vsechny DM, protoze jak se hajit proti nicemu? Psal jsem si snim PM, ale odbyl me tim ze namam dost informaci jak IC tak OOC, abych to mohl posoudit a zadna jmena jsem se nedozvedel. Zeptal jsem se ho, jestli tim, kdo ma DM podporu mysli kokosaka, napsal ze ne... Ja z meho pohledu ve hre myslel ze ji ma (opravnenou).
V tu chvili se to podle me melo okamzite zamknout stejne jako ten opilecky vylev vedle. Bylo snad naprosto kazdemu jasne, jak se to zvrtne, jen jeste vetsi nepochopeni DM a nechut k jejich praci. Jenze se k tomu nabalili dalsi kteri se citili dotceni.

Dalsi vyvoj je klasicky nedostatek DM, ano DM neni moc, obcas citelne chybi, ale spousta veci na ktere je na jinem svete potreba DM tady staci system. Tam odkud jsem, se bez zasahu DM dalo jen obihat dungeony - uplne jedno s kym, hlavne co nejrychleji a nejvice a pak craftit... vyrabet sipy a lektvary v co nejvetsim poctu aby se daly obihat dungeony. Tady se da delat tolik veci a treba jen sedet a povidat si. A k tomu natlaku na DM kdyz se naloguji a k obtezovani PM, kdyz me nekdo obtezuje treba na ICQ, tak si ho hodim do seznamu ignorovanych a je klid a jestli potom napise i neco duleziteho... Pokud nekto porad pise telly a PM a nedocka se odpovedi je to to same. Labir psal ze se jen lognul do hry, nebyl videt a stene mu zadosti chodili, nevim jak to jde ve hre zjistit pokud nekdo neni ve hre...

Pak se to presunulo k reakcim na hracskou cinnost. Neznam jsem zadne OOC informace o problemu kokosaka s byty, ve hre jsem zjistil ze ***** a doslapli si na nej. Podle me to bylo krasne zahrane. Ted koukam ze obesel system a mohl byt klidne potrestan i jinak, misto toho se to podle me hezky vyresilo. Dalsi problem byl s dary, samo sebou ze tomu, kdo to vedel se nemohlo libit, ze dary od hracu Ez sam nahazel knezi. Ale kdyz se to kokosak dozvedel, mel se zeptat vedeni, jestli je pravda ze jedna spatne, pokud to sam tak necitil. Stejne jako s temi byty, IC se do zahralo a klidne se mohl zeptat OOC kde postupoval spatne, dostal by odpoved ze obchazel system a nemusel se tim trapit a nemusel by si vytvaret k DM odpor.
Je pravda ze hru anurina nevyhledavam a nesnazim se s nim o OOC komunikaci, abych se dozvedel drby o kterych vi, ale snad prave proto mam na celou zalezitost uplne opacny nahled.

Co me ale nejvice stve je, ze nekdo v sobe neco dusi a necha to plavat, jen si o otm pise s kamarady. Pak staci nejaky vylev na foru a hned si kazdej prihreje svoji polivcicku. Ja cekal ze kazdej ten opileckej vylev odsoudi a jeste vecer kdyz to napsal jem mu poslal svuj nazor PM, aby to jeste mohl smazat a nemel pod sebou odpovedi. Ale ne, pridali se mnozi kteri ho obdivovali za odvahu - tady je to podobne. Pokud mate problem tak to reste individualne a nejlepe jen s tim, koho se to tyka. Tady se v pravidelnych intervalech takovehle veci obevuji na foru (ja uz zazil druhou vlnu) a porad dokola, takze uz predem vim, jake zavery zhruba labir udela, kdyz nekdo navrhne vice pravomoci pro hrace aby ulehcil DM. No a konec je bohuzel taky stejny, anurin se od toho distancuje s tim, ze uz nebude psat, nekdo z hracu si neco vzal, neco ne. Pak je tady opravnene dotcene vedeni s nechuti pokracovat v jakekoli aktivite a labir, ktery ted dokonce uvazuje o odstavce Eq, kdyz vidi, k cemu jeho prace vede.

Psal jsem to PM anurinovi i Tomynovi, jestli tohle chteli? Pry ne, pritom ale bylo jasne k cemu to povede.
Podle me kdyby anurin napsal ze konkretni pripad a jemena, mohlo se to vyresit/vysvetlit a uzavrit. kokosak a ostatni taky. Misto toho je tady tohle s vysledkem jaky se dal cekat.

Za me prosba labirovi, aby se pres to uz po xkrate zase prenesl a umoznil zabavu spouste ostatnich na Eq stejne jako i prani hrosi kuze vsem DM.

//Pripoustim, ze je to muj nahled na vec, ktery se muze u spousty Vas lisit, ale reakce prosim v PM, nechci tady dale kazit lidem naladu.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Pit/cybermisa: když jsme u těch konkrétních věcí...taky mluvíte nekonkrétně...rád bych věděl konkrétně, kteří 2 hráči jako jediní by si zasloužili podporu a konkrétně, kteří hráči jsou ti závistiví a sobečtí...když upřímnost, tak na obou stranách...klidně do PM, pokud to nechcete ventilovat veřejně... :bigwink:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Akira píše:Pit/cybermisa: když jsme u těch konkrétních věcí...taky mluvíte nekonkrétně...rád bych věděl konkrétně, kteří 2 hráči jako jediní by si zasloužili podporu a konkrétně, kteří hráči jsou ti závistiví a sobečtí...když upřímnost, tak na obou stranách...klidně do PM, pokud to nechcete ventilovat veřejně... :bigwink:
No to je přeci jasný kteří 2 hráči by měli podporu... já se Selou a Cybermisa s Daemianem ne? Jo a vlastně Arto s Gorem.. :bleh: To číslo podle mě (alespoň jsem to tak pochopil) bylo prostě ilustrativní. Kdo chce dopní si místo konkrétního čísla 2 <jakékoliv malé číslo jenž je mnohem menší než počet hráčů s nynější DM podporou>.

No a závistiví hráči... stačí přečíst tento a vedlejší opilecký topic. Osobně si takto označím každého kdo, jak pěkně sesulírovala Roma, "si přihřál polívčičku" nebo to rozpoutal. Tohle je dost konkrétní ukazatel, kdo chce konkrétní jména stačí když si ty topiky přečte. Vypisovat mu je nebudu je to moc práce.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

labir píše:
Akira píše:Pit/cybermisa: když jsme u těch konkrétních věcí...taky mluvíte nekonkrétně...rád bych věděl konkrétně, kteří 2 hráči jako jediní by si zasloužili podporu a konkrétně, kteří hráči jsou ti závistiví a sobečtí...když upřímnost, tak na obou stranách...klidně do PM, pokud to nechcete ventilovat veřejně... :bigwink:
No to je přeci jasný kteří 2 hráči by měli podporu... já se Selou a Cybermisa s Daemianem ne? Jo a vlastně Arto s Gorem.. :bleh: To číslo podle mě (alespoň jsem to tak pochopil) bylo prostě ilustrativní. Kdo chce dopní si místo konkrétního čísla 2 <jakékoliv malé číslo jenž je mnohem menší než počet hráčů s nynější DM podporou>.

No a závistiví hráči... stačí přečíst tento a vedlejší opilecký topic. Osobně si takto označím každého kdo, jak pěkně sesulírovala Roma, "si přihřál polívčičku" nebo to rozpoutal. Tohle je dost konkrétní ukazatel, kdo chce konkrétní jména stačí když si ty topiky přečte. Vypisovat mu je nebudu je to moc práce.
jasně, že to číslo je orientační...:) a co se týče příspěvků...mohl bych uvést to samé (v případě, že by mě to zajímalo, jakože nezajímá nebo týkalo, jakože netýká) že jsou tu příspěvky těch kteří "nadržují" a "kterým je nadržováno" (nic osobního.… :bigwink: )….chápu, že je to složité a zdlouhavé to vypsat...ale vážně mě to zajímá konkrétně...

včera se mě zeptal CM na konkrétní jméno ohledně jedné věci a já mu to konkrétní jméno poslal...proč ne...proto bych rád, když se mluví o tom být konkrétní (ano, měly by se uvádět konkrétní příklady s konkrétními jmény), tak by to mělo být jak ze strany hráčů tak ze strany DM.
Když v práci na poradě řeknu, že "někdo" udělal něco špatně a že necchci at se to opakuje, nebo vyvodím důsledky, každý si myslí...to jsem nebyl já, ale asi někdo jinej. Pokud to řeším konkrétně, je to už něco jiného. Takže, když si někdo najde chvíli a zodpoví mi tu otázku budu rád. pokud ne...nic se neděje.

PS. tohle nemá být flejm, ani nějaký rýpání..jen mám rád jasné odpovědi

edit: labire, promiň, ale nemyslím si, že "ten kdo si přihřál polívčičku" spadá do "této" kategorie....tedy pokud to chápu tak, že když se někdo ozval, že se mu něco nelíbí "přihřívá si polívčičku"...to je podle mě trochu ultimátní a zkreslené.….(jen chci upozornit, že nesouhlasím s formou a stylem jak jsou některé příspěvky psány!!!)
Naposledy upravil(a) Akira dne 3. 12. 2008 16.15, celkem upraveno 1 x.
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1085
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

Jako flame to neberu, naopak to je zajímavá debata. Konečně po delší době předchozích plků...

Labir/Akira: jistě že to byl jenom příklad toho, že by jich moc nebylo, rozhodně ne 20-30, kteří bývají připojeni. Byly by to postavy, které si hrajou pro své potěšení, dokáží zabavit sebe i ostatní bez toho aby něco po týmu chtěli a když něco chtějí, neremcají že tu věc nebo pozornost nemají hned. Většinou svým pozitivním přístupem naopak to či ono získají. Ať už to jsou šaty, domek nebo větší a lepší quest.

Z mého pohledu by to (krom postav DM a hostitelů) měli například: Aliasher (sakra doufam že to je dobře tohle šílené jméno si nikdy nezapomatuju), Roma, Erik, Nyaro, Areena...celý výčet vám z fleku neudělám, snad Akiře budou stačit tyhle příklady :bigwink:

a stejně by mě zajímalo kdo z týmu komu nadržuje :blush:
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Akira píše:
Ech, takže musím obětovat další čas a energii abych vcelku zbytečně uvedl jména těch co mi přijdou jako "závistiví a sobečtí" podle jejich projevů tady a za poslední dobu? I podle toho jak je pozoruji a podle neveřejné komunikace a generovaných problémů. A to určitě na spousty zapomenu, ale budiž.

Tomyn, PAO_CZ, George, Croden, Street_cz

Ostatní i když s nimi můžou být problémy a nebo generují problémy bych nezařadil do kategorie ani závistiví ani sobečtí, ale do jiných kategorií.

Seznam není konečný a asi ani úplný, takže se může časem rozrůstat.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

labir píše:
Akira píše:
Ech, takže musím obětovat další čas a energii abych vcelku zbytečně uvedl jména těch co mi přijdou jako "závistiví a sobečtí" podle jejich projevů tady a za poslední dobu? I podle toho jak je pozoruji a podle neveřejné komunikace a generovaných problémů. A to určitě na spousty zapomenu, ale budiž.

Tomyn, PAO_CZ, George, Croden, Street_cz

Ostatní i když s nimi můžou být problémy bych nezařadil do kategorie ani závistiví ani sobečtí, ale do jiných kategorií.

Seznam není konečný a asi ani úplný, takže se může časem rozrůstat.
Tak právě jsi dokázal, že sepsat seznam "zavistivých sobců" zbytečné nebylo, tože jsem si do něj ve své vztahovačnosti doplnil i nicky kokosak a Anurin. Sebevědomě si budu myslet, že pokud bys je tam řadil, tak na ně nezapomeneš :bigwink:

Interně by mě pak zajímalo, v jaké že to kategorii jsem :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
anurin
Příspěvky: 1760
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Psal jsem, že na phorum už přispívat nebudu, ale píšu v poslední snaze objasnit důvod proč jsem napsal tento celý topic. Je pravdou, že mé schopnosti vyjádřit se psanou formou jsou mnohdy u bodu mrazu a možná to je důvod proč se celý topic pochopil špatně. Na začátku celého topicu jsem proto schválně napsal pár vět, které se pokusím vysvětlit a ztučnit, popřípadě použiji barvičku.

anurin píše:Posledních pár dní mám jako hráč rozporuplné pocity z Equilibrie co se týká DM. Chtěl bych se k tomu vyjádřit na phoru ve snaze poukázat na to jak to vnímám a ve snaze změnit některé věci k lepšímu. Předesílám že tento topic ani můj příspěvek nemá být a nechci ani aby byl chápán jako útok na DM, na hráče ani na Equilibrii. Celý topic má být o tom zamyslet se nad celou situací a pokusit se zlepšit tuto situaci. V žádném případě nechci aby se v tomto topicu oběvily rýpavé a flamovací příspěvky.
Snažil jsem se napsat, že vše co obsahuje můj příspěvek není útočného rázu a nemá nikoho urazit.

anurin píše:Prosil bych DM, hráče a všechny přispěvatele aby si rozmyslely zda jejich příspěvek má opravdu nějakou vypovídací a hlavně pravdivou hodnotu. Nechci aby se to zvrtlo ve flame. Pokuste se nad celou situací a mým příspěvkem opravdu zamyslet a zkusit to probrat jako kultivovaní lidé.
Přiznávám, tady jsem udělal velikou chybu. A to že jsem nezveřejnil jména. Jména jsem nezveřejnil z toho důvodu, že jsem nechtěl jednat za nikoho jmenovitě ale jako člověk jsem si neuvědomil že za někoho vlastně už jednám.

Jak jsem pochopil, řešila se tu i šeptanda mezi hráčemi a řešili se tu i skreslené informace. Musím však říci, že šeptanda je i mezi DM teamem (nechápat zase jako útok, konstatování faktu). Ted možná budu vypadat jako práskač, ale i v DM teamu se DMka navzájem pomlouvají a pouštějí do éteru na sebe špínu, která se pak pošle dál mezi hráče. Vůbec, celá EQ šeptanda je dle mého názoru hodně špatná věc, a to protože jak to bývá i u legend a bájí, fakta bývají skreslená.


Osobně bych se přimluvil za názor poslat PM dmku, když se hráči něco nelíbí a aby mu to DM pěkně vysvětlilo. Samozřejmě by měl být na obou stranách vzájemný respekt a neměla by tam být ignorace. ( po pročítání tohoto fóra jsem usoudil, že je to nejlepší způsob jak komunikovat a řešit problémy, ALE CHCE TO ABY HRÁČ I DM BYLI SOUDNÍ A ABY HRÁČI ZBYTEČNĚ NESPAMOVALI DMKO S HLOUPOSTMA)

PŘÍKLAD: jednou jsem se ptal DM Piti na strom a hrob nenarozeného dítěte mé postavy, ptal jsem se jestli s tím mám otravovat a poprosit Labira po PM a nebo jestli stačí poprosit nějaké DM. Že nevím co a jak. V odpovědi se mi skoro vysmála, že na takové drobnosti stačí DM, a že s takovými hloupostmi bych Labira vžádném případě otravovat neměl, už z důvodů EQ3. --- Tady jsem raději přestal komunikovat, protože mi přišlo hloupé od Piti ,,vysmívat se mi´´ ( doopravdy to na mě tak zapůsobilo ). Ptal jsem se na radu, protože jsem opravdu nevěděl jestli mám prosit DM, nebo Labira. Možná jsem se mohl optat i nějakého rádce, nebo jiného hráče, ale i tak, takhle si reakci DM nepředstavuji. Opravdu ne.




anurin píše: 1) V poslední době pozoruji jako hráč, že DM situace není příliš kladná. Jsou tu hráči, u kterých lze vidět že mají stále nějakou DM podporu a stále něco mají a pak jsou tu hráči, kteří se neustále o něco snaží a DM podpory se jim nedostává. Je to z velké části tím, že ti hráči si to jistojistě zaslouží. Ale u některých hráčů je to i z části o tom, že mají s DM kladný vztah, a že jim DM nadržují. Pak jsou tu hráči, kteří si to nezaslouží a hráči, kteří DM podporu nemají z důvodu ANTIPATIE. Tato ANTIPATIE by se dle mého názoru neměla tahat do hry a DM by mělo být ve hře nestrané. DM by si měly uvědomit co je příosné pro svět a né pro ně jako DM. DM by se mělo snažit překousnout tuto ANTIPATII a nejen DM ale i hráči. Netahat ji do hry. Z části to chápu, podvědomí a některé lidské vlastnosti se špatně odbourávají.
Rozhodl jsem se že žádná jména zveřejnovat nebudu. Ale jestli jsem to sám dobře pochopil, tak mi na toto Labir odpověděl na ICQ slovy : ,,já to ale tak dělám taky do značné míry''. Jestli jsem Labira pochopil správně, tak jsem s takovou odpovědí spokojený. Protože v DM teamu jsou jen lidi. Né bohové. Cílem tohoto poznatku mělo být zamyslet se a popřípadě zkusit s tím něco udělat. Absolutní nestranost neexistuje.



----------
anurin píše: 4) Osobní dotaz. Jak přistupovat k DM, když něco od nich hráč chce. Bud pro svou postavu, nebo proto aby mohl tvořit nějaké hodnoty ve hře? Tak aby to fungovalo. Né jako DM pondělky, které nefungují.
Tady další chyba. Osobní dotaz jsem tam neměl psát.…

No, ted zkusím popsat celý problém ještě trochu jinak. V celém tomto topicu se nemělo řešit kdo má kolik hraček na pískovišti ale šlo především o to JAK KOMUNIKOVAT S DM SPRÁVNĚ, KDYŽ SE O NĚCO SNAŽÍM, TAK ABYCH NEBYL OTRAVNÝ A ABYCH NEZNECHUTIL HRU JEMU ANI SOBĚ. Samozřejmě že souhlasím s Librou a tím, že je důležité umět a hrát bez DM. Že DM je jen a pouze bonus, a že když si mě DM nevšímá nemusí okamžitě znamenat že hráč hraje špatně. Jestli mám chodit za NPC 1 měsíc každý den a pak poslat PM, nebo jakým způsobem přistupovat k DMteamu když už jej opravdu potřebuji. Nemluvím ani tak za sebe, já s DMky v podstatě problém nemám. Neřeším je, hraju si svou postavu a sám se snažím nejvíce držet myšlenky, Hrát bez DM. DM jen bonus. Takže, když to zase trochu vztáhnu na sebe, o mě a o mou postavu tu v žádném případě nešlo.( psinovi jsem odpovídal že jsem chodil 2-3 měsíce za NPC a DM si mě nevšímalo. Byl to jen příklad, v žádném případě to nebyl nevděčný a ublížený postoj. Jak jsem už psal, nechtěl jsem zveřejnovat žádná jména a tudíž jsem toto napsal jako příklad. Od labira se mi dostalo odpovědi a já si to vyložil, a asi to tak i bylo míněné, že jsem nevděčník.)

anurin píše: Edit: Ještě chci dopsat, že si nestěžuju ale chci řešit problém, který vidím jak jsem popsal.


Na závěr bych se chtěl omluvit, že se neumim vyjádřit psanou formou. Labirovi za to, že ten samý den to měl asi těžké a myslím si, že kdyby to byl jiný den, nereaguje tak jak reagoval. V žádném případě mi nešlo o to, komukoliv znechutit den ani chut na EQ jak psal Roma. Celý topic se měl zabývat tím jak přistupovat k DM. Já osobně jsem udělal dost chyb v tomto topicu a jednou z nich byla i, že jsem nechal debatu strhnout jinam než jsem sám chtěl. Takže, jestli tu chcete pokračovat, věnujte se a dejte rady hráčům jak přistupovat k DM a jak hrát na EQ lépe. O nic jiného tu nešlo. A ano, je tu pár ublížených hráčů a snad jim ta debata pomůže.k DM a jak hrát na EQ lépe. O nic jiného tu nešlo. A ano, je tu pár ublížených hráčů a snad jim ta debata pomůže. Nebo se tu dál hádejte, kvůli tomu, že jsem celý topic špatně napsal a sepsal. Vinu za to nesu já.



Nevím jak lépe se už vyjádřit, možná lépe se nevyjadřovat vůbec. Labirovi jsem už PM psal, kde jsem se snažil obhájit tento topic a mou myšlenku. :ermm: Kdo chce, může si na mě smlsnout. :blink:

Dodatek: Dlouho, doopravdy dlouho jsem zvažoval zda to sem poslat či ne.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

kokosak píše:
labir píše:
Akira píše:
Ech, takže musím obětovat další čas a energii abych vcelku zbytečně uvedl jména těch co mi přijdou jako "závistiví a sobečtí" podle jejich projevů tady a za poslední dobu? I podle toho jak je pozoruji a podle neveřejné komunikace a generovaných problémů. A to určitě na spousty zapomenu, ale budiž.

Tomyn, PAO_CZ, George, Croden, Street_cz

Ostatní i když s nimi můžou být problémy bych nezařadil do kategorie ani závistiví ani sobečtí, ale do jiných kategorií.

Seznam není konečný a asi ani úplný, takže se může časem rozrůstat.
Tak právě jsi dokázal, že sepsat seznam "zavistivých sobců" zbytečné nebylo, tože jsem si do něj ve své vztahovačnosti doplnil i nicky kokosak a Anurin. Sebevědomě si budu myslet, že pokud bys je tam řadil, tak na ně nezapomeneš :bigwink:

Interně by mě pak zajímalo, v jaké že to kategorii jsem :D
Kokosák a kategorie? Je stejná jako Anurinova byť těžko popsatelná. Je to něco jako "čas od času generují problémy z blbosti, nepochopení a tvrdohlavosti". Co s takovýma dělat když to třeba primárně nemyslí špatně ale prostě to skoro vždy dopadne katastrofou? To nevím. Jen vím že mě jednou nervy dojdou.

Kokosák...pamatuji se na minimálně tři takové katastrofální případy
Anurin...tam už to nepočítám.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Už jsem sem nechtěl reagovat, ale Labire, uvědom si význam slova "sobec" a slova "závistivec" JÁ nikomu nic nezávidím, ba naopak, je mi to uplně u řiti, a sobec?? nevím, já jsem pro svoji psotavu NIKDY nic extra nechtěl, nevyvyšoval sám sebe na úkor ostatních a ani jako hráč.… a už mě dost se*e jak mě jenom urážíš (hlavně v PM), ignoruješ moje PMka (ani nevím proč? ale tohle je mi přijde dost stupidní) a pomlouváš...zamysli se nad sebou.…
EDIT:asi ani nemá cenu tohle někomu vlastně cpát... každej si myslí svoje a na ostatní názory vůbec nehledí.…
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Street_cz píše:Už jsem sem nechtěl reagovat, ale Labire, uvědom si význam slova "sobec" a slova "závistivec" JÁ nikomu nic nezávidím, ba naopak, je mi to uplně u řiti, a sobec?? nevím, já jsem pro svoji psotavu NIKDY nic extra nechtěl, nevyvyšoval sám sebe na úkor ostatních a ani jako hráč.… a už mě dost se*e jak mě jenom urážíš (hlavně v PM), ignoruješ moje PMka (ani nevím proč? ale tohle je mi přijde dost stupidní) a pomlouváš...zamysli se nad sebou.…
EDIT:asi ani nemá cenu tohle někomu vlastně cpát... každej si myslí svoje a na ostatní názory vůbec nehledí.…
Očekával jsem přesně že se někdo ze seznamu ozve. Ano považuji tě za sobce a nádavkem za bugusera. Proč? Dobře ať to tedy vědí všichni když jsi reagoval. O možnost fámy méně.

Společně s PAO_CZ byla street_cz postava z IC důvodů (u streeta hlavně za jeho jednání během soudního přelíčení) popravena. Tato poprava byla definitivní a proto byla u obou postav zapnuta permanentní smrt. Hráči mohli za své postavy hrát na Druhé straně a občas tak činili.

No a při jedné takové hře se náhodou (nebo úmyslně to nevím) podařilo jedné z nich dostat se za zavřenou bránu vedoucí na povrch (znáte to takové to poposunutí za zavřená vrata vinou jiné postavy nebo vyvolaného summona). A co dotyční udělali? Z druhé strany brány je páka kterou se dá brána otevřít. Tak ji postava otevřela ale místo toho aby prošla zpět, neboť se za bránu dostala jasnou chybou (a dotyční si toho byli vědomi) druhá postava nakráčela za ní. A pokračovali dále na povrch kam se skutečně dostali (ten dungeon je sice rozsáhlý ale dělaný tak aby byl obtížný při postupu dovnitř a ne ven).

IC si tu chybu oba vysvětlili cituji že "došlo díky něčemu či někomu v tu chvíli na malý zlomek sekundy k narušení rovnováhy desky a kouzlo, které má bránu chránit Safiru pustilo" konec citace. Jinými slovy si "RP" okecali zneužití chyby ve svůj vlastní prospěch.

Takže dorazili na povrch a tam si dál vesele hráli "utečence". Po nějakém čase kontaktovali cybermisu PM, ovšem ten nebyl online a vrátil se až před dnem-dvěma. tak si mlčení vyložili jako souhlas a PM zprávu jenž dlela jako "neodeslaná" pravděpodobně smazali, protože cybermisovi nikdy nedošla. Po čase kontaktovali mě.

Za zjevné zneužití chyby enginu k osobnímu prospěchu jsem obě postavy smazal a tím by to pro mě skončilo. Žádné zveřejnění, žádný pranýř. Ovšem pro ty dva očividně ne. Tak jsem se v následné dosti náročné komunikaci dozvěděl "že mě zajímá jen systém a ostatní nevidím", že doufali že je nechám na povrchu hrát dál jakoby se nechumelilo, že oba pomlouvám na fóru (jejich jména s touto kauzou padla až teď) a další zajímavé věci a tvrzení.

Po asi 4-té nikam nevedoucí PM jsem ztratil trpělivost a požádal oba aby mi už žádná moudra neposílali že od nich o ně nestojím. No a další zprávy jsem prostě nečetl (nervy mám jen jedny) a rovnou mazal. Aby je nepsal street zbytečn tak jsem ho na to upozornil. A to je v kostce celé. Pokud bude zájem mohu celou PM debatu zveřejnit, nemám se zač stydět.

Osobně si myslím, že tito dva budou mnohem přínosnější pro Equilibrii když na ni nebudou.

Ano jsi podle tohoto jednání sobec. Nadřadil jsi svůj osobní prospěch pravidlům a podvodem zneužil chybu ve svůj prospěch jen aby jsi se bavil. A návdavkem jsi ještě doufal že ti to projde. Tobě nejde o svět, o kontinuitu nebo o ostatní - tobě jde jen o tvé osobní požitky. A když ti v jejich získání pomůže zjevná chyba? No co, nějak to dopadne, hlavně že se bavíš.
Naposledy upravil(a) labir dne 3. 12. 2008 18.23, celkem upraveno 4 x.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Street_cz píše:Už jsem sem nechtěl reagovat, ale Labire, uvědom si význam slova "sobec" a slova "závistivec" JÁ nikomu nic nezávidím, ba naopak, je mi to uplně u řiti, a sobec?? nevím, já jsem pro svoji psotavu NIKDY nic extra nechtěl, nevyvyšoval sám sebe na úkor ostatních a ani jako hráč.… a už mě dost se*e jak mě jenom urážíš (hlavně v PM), ignoruješ moje PMka (ani nevím proč? ale tohle je mi přijde dost stupidní) a pomlouváš...zamysli se nad sebou.…
EDIT:asi ani nemá cenu tohle někomu vlastně cpát... každej si myslí svoje a na ostatní názory vůbec nehledí.…
Hmmm taky jsem nechtěl reagovat, ale …. já opravdu nikomu nemám co závidět, ani Jonovi DM podporu, já vím, že si jí zaslouží, já vím jak dobře hraje a co všechno dělá, ale např. u toho jeho příspěvku na kterej jsem reagoval jsem prostě necítil nic jinýho než to, co jsem předtím naznačil.
Sobec? .. promiň Labire, nevím o tom, že bych za celou svojí dobu hry na EQ něco víc než 10x chtěl (i když budu počítat neúspěšný pokusy). O žádnej předmět jsem si , pokud vím, neříkal.. jediná věc, která by se skutečně dala považovat za požavadek DM byl pokus o získání možnosti hrát upíra, je jedno, jestli jsem uspěl nebo ne, tohle považuju za požadavek na DM, ale jestli jsem kvůli tomuhle sobec, tak už nevím. :blush: :clover:
EDIT: ty zbylý pokusy jsou hovory do kanálu družina :)
Naposledy upravil(a) George dne 3. 12. 2008 18.19, celkem upraveno 1 x.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Akira píše:
Jsi spokojený? protože přesně tuhle reakci po zveřejnění jmenného seznamu jsem čekal. Zvrhne se to díky těm dotyčným ve flames. To umí skvěle.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1996
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

vtipné
PODPIS
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

labir píše:
Akira píše:
Jsi spokojený? protože přesně tuhle reakci po zveřejnění jmenného seznamu jsem čekal. Zvrhne se to díky těm dotyčným ve flames. To umí skvěle.
Jo, takže zase jsme MY ti špatní... Labire, jak bys prosimtě reagoval ty (pokud bys to, jak je tvým zvykem, neignoroval) kdyby tě někdo nazval závitivcem a sobcem?? myslím si, že ne jinak...
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Zamčeno