Situace na EQ z pohledu hráče k DM

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

drake: nemůžeš to tak počítat, protože většinu z balíku žádostí, která by byla povolena na určité období by získali/vyčerpali "ti hodní co si to zaslouží" (bez útoku)...a na ty "obyčejné co chtějí jen hrát, ale mají smůlu, že nejsou ti hodní co si to zaslouží) :bigwink: by se už nedostalo
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Darmonlor
Příspěvky: 801
Registrován: 8. 2. 2007 17.12

Příspěvek od Darmonlor »

Erik Brandlgod píše:Vzpomínám na své zprávy do DM Helpu :)

" Halo je tam nekdo ? "

" Potřebuju pomoc "

" Nevíte jak si mám vydělat ? "

A další podobné
Tohle ti posilali jako DM na Ultime, nebo ses takhle ptal na EQ? :D Skoro to tak vyznelo.
Don't Dream It - Be It <i>Dr. Frank-N-Furter</i>

Amelia Wil Tesla Seyruun
Falik
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

kokosak píše:Ano, ale pokud by tě Mardo nechal zavřít a odsoudili by tě, těžko by sis něco podobného znovu troufnul bez povolení, že. A pokud tu činnost vykonávat chceš, tak od DM potřebuješ alespoň to "ano, můžeš".
No jo, jenže já věřím, že snaha by na EQ nebyla potrestána ;)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Gran píše:
kokosak píše:Ano, ale pokud by tě Mardo nechal zavřít a odsoudili by tě, těžko by sis něco podobného znovu troufnul bez povolení, že. A pokud tu činnost vykonávat chceš, tak od DM potřebuješ alespoň to "ano, můžeš".
No jo, jenže já věřím, že snaha by na EQ nebyla potrestána ;)
*začne se neovladatelně smát*
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Dobře, uznávám, možná se mýlím. Možná jsem naivní.
Ale řeknu to takto:

Uvěď příklad ;)

Klidně jen do PM ;)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Máš to tam.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1085
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

Pokusím se tu stvořit nějaký příklad, který by přetíženým DM silně napomohl a je ještě v souladu s politikou EQ.
Koukám že se mezitím debata posunula úplně někam jinam. To je zajímavé co jste schopni stovřit než dopíšu jeden příspěvek :)

Čím se budu zabývat? Řešením některých příkladů ze strany hráče. Poměrně dost ze zmiňovaných PM, které dostávám se snaží řešit nedostatečnou informovanost hráče (a tím i postavy) pouze tím, že si napíše týmu o odpověď. Prosím všichni, kteří se v příkladu najdete, je to pouze zvolený příklad, protože je úkázkový a každý z něj pravděpodobně pochopí o co mi jde.


příklad 1: objednávání věcí


Postava žijící v Tirianu se rozhodla, že si chce své šaty přebarvit na superčernou. Hráč byl sám aktivní a obešel si krejčovské salóny a barvíře. Pár oblíbených spoluhráčů se u Svačinky postava zeptala, kde sežene superčernou barvu. posílá PM.

Cením si, že postava obešla alespoň salóny a zkusila se pravděpodobně náhodně někoho zeptat, jestli neví, zda taková barva je/jde namíchat. Všechny, kteří si přejí nějaké šaty, ať to je barvení nebo nějaké krejčovské úpravy, upozorňuji, že o několika PC barvířích a švadlenkách (ač ještě není hotový systém craftu) vím. Pokud tedy zkusíte vyhledat tyto osoby a požádat je, zabavíte sebe i několik ostatních hráčů. Mě osobně je jedno jestli přijímám objednávku od PC, které šaty chce nebo ji pak dostanu od PC "švadleny/krejčího". Ale vždy druhý příklad uvidím raději a najdu si na jeho vyřízení čas dříve. U barvířů samozřejmě nepotřebujete DM vůbec.

V příkladu jsou uvedeny šaty, podobně však lze přistupovat i k úpravám kovářským a platnéřským.

příklad 2: "kéž by po mě na Desce něco zůstalo"

Postava se rozhodla, že zasadí strom. Možná si to hráč opravdu odehrál, poté mi však přišla zpráva po ICQ tohoto typu: ahoj zasadila sem tam a tam strom, můžeš mi ho tam hodit?

Tady si musíte obzvláště uvědomit problémy, které se tu už řešily o pár týdnů dříve (obyvatelstvo/zvěř/stromy/domy a podobné v NWN) a díky kterým obyčejný zásah do přírody nebude znatelný.

Snad jediná varianta, která bude viditelná je tento příklad:

Druid (je pouze příkladný může to být i úplně jiný milovník přírody) zjistí, že vzácnou bylinu nebo strom pravidelně kácí nebo trhá (pracovní název) PC dřevorubec AAA. Jelikož je rostlina/strom velmi vzácná, rozhodne se zakročit a vysadit místo této jiný exemplář. Půjde tedy sehnat semínka. Ono to ale ne vždy asi jen tak půjde. Zatvrzelý milovník přírody si přesto bude stát za svým a strom nebo rostlinu chce vysadit. Pokud sám neví, zajde pro radu za druidy. Ti mu poví, že to a to se semínkem nejde, třeba že se jim to už při několika pokusech nepodařilo. Ale bleskne jim hlavou, že v pralese žije dryáda, která již jednou se sázením pomohla. Pošlou tedy milovníka přírody za ní. Ta se rozhodne, zda to půjde a za jakých podmínek. Zatvrzelý milovník najde semínko, zasadí ho a splní podmínky, které mu byly určeny.

a teď ten fígl - PÁNI A DÁMY až sem nikdo nepotřebuje v příkladu 2 DM! Ovšem že si pravděpodobně DM/WB samo mezitím všime, že někdo hledá semínko vzácného stromu a stará se o něj. Udělá jim to radost a zasadí nový strom. Pobaveni jsou jak hráči tak tým. Pro všechny je takový příklad radostí.

EDIT pro všechny kterým to nedošlo "...a pokud si toho sami nevšimnou, budeme nakloněni takovémuto zásahu do světa."

Stejně tak lze přistupovat k jiným věcem do světa (náhrobky, oltáře...no raději toho víc jmenovat nebudu, nebo budeme mít těmi příklady přeplněný svět. Máte vlastní fantazii.)

A už jsem upsaná, tak další příklady někdy jindy
Naposledy upravil(a) Pitikule dne 2. 12. 2008 10.02, celkem upraveno 4 x.
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Aniž bych to chtěl na někoho přímo vztahovat; předchozí debata před Pitiným příspěvkem k opětovnému upozornění na tuhle větu přímo vybízí:
The_Balrog píše:
A důvěru můžete hrou nejen získat, ale i ztratit; na to prosím taky nezapomínejte...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Akira
Příspěvky: 884
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Piti: příklady jsou docela jasné a souhlasím s nimi...jen...ve vší skromnosti nesouhlasím s jedinou větou:
Ovšem že si pravděpodobně DM/WB samo mezitím všime, že někdo hledá semínko vzácného stromu a stará se o něj..
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Piti: Kdybych jako vážený člen MUNI měl vyřizovat ještě objednávky ostatních na očarování předmětů, ať bych IC jakkoliv chtěl (neřeš teď schvalování, jde o shánění DM/NPC, které mi je vydá), tak bych si už asi hodil mašli.

A jak si představuješ to rozhodování zaslouží/nezaslouží, když nevíš, ke komu se objednaný předmět dostane. Já jsem zatím zařizoval dva předměty pro někoho jiného a ani u jednoho jsem (snad z nedostatku trpělivosti) neuspěl. A to jeden z těch předmětů byl určený pro DM postavu.
Naposledy upravil(a) drake127 dne 2. 12. 2008 10.48, celkem upraveno 2 x.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Puvodne jsem se vubec vyjadrovat nechtel, ale ono mi to proste neda. Vcera jsem se vratil z dovolene a muzu rict, ze po porecteni fora, jsem prisel o veskerou chut vubec do hry logovat, natoz vyrizovat nejake hracske zadosti …

Opakuje se tu porad jedno a to same - to stejne tema je v pravidelnych cyklech predhazovano tymu a tym neustale dokolecka opakuje ty same odpovedi. Nechapu …

Souhlasim s tim, co vyse napsali clenove tymu a radcove a pod vetsinu bych se klidne podepsal.

K tomu, co pise Piti, bych snad jen dodal, ze u zadosti neni dulezity pouze OBSAH zadosti, ale i FORMA. Byl bych rad, aby si toto uvedomili predevsim mladsi hraci. EQ je o interakci nejen postav, ale i hracu. Vse je tedy o vzajemne komunikaci, ke ktere slovicka jako "prosim", "dekuju", nejaky ten slusny pozdrav proste patri. Kdyz nekdo uvede svoji zadost do DM kanalu stylem "je tu sakra nekdo, uz me nebavi cekat", jedine, co si vyslouzi, ze se nejspis uz nikdy nedocka. K tomuto slusnemu chovani patri samozrejme i chovani zde na foru. Pokud nekdo flamuje, krici a nadava, rype a pomlouva, pripadne dokonce podvadi a lze, nemuze se divit, ze se questu ve hre nedocka a jeho zadosti jsou ignorovany naprosto automaticky.
Uživatelský avatar
Pitikule
Příspěvky: 1085
Registrován: 4. 8. 2006 14.21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pitikule »

drake127 píše:Piti: Kdybych jako vážený člen MUNI měl vyřizovat ještě objednávky ostatních na očarování předmětů, ať bych IC jakkoliv chtěl (neřeš teď schvalování, jde o shánění DM/NPC, které mi je vydá), tak bych si už asi hodil mašli.

A jak si představuješ to rozhodování zaslouží/nezaslouží, když nevíš, ke komu se objednaný předmět dostane. Já jsem zatím zařizoval dva předměty pro někoho jiného a ani u jednoho jsem (snad z nedostatku trpělivosti) neuspěl. A to jeden z těch předmětů byl určený pro DM postavu.
Ještě jednou se tedy zopakuji:
Jak jsem již psala, takové osoby (=ochotné DM shánět a čekat na vydání) tu jsou. A že by DM nevědeli pro koho ten předmět opravdu je? Si ze mě neutahuj že jste tak hloupoučký a myslíte si, že to nevíme...
Reklama: Piti - práce všeho druhu, vysoká kvalita, nízká cena - spokojenost zaručena!
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Dóbře, já jen, že mezi ně fakt nepatřím. :bleh:
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Gran píše:No jo, jenže já věřím, že snaha by na EQ nebyla potrestána ;)
kokosak píše:*začne se neovladatelně smát*
Gran píše:Uvěď příklad ;)
Tak musím říci, že po tomto se mi do PM ozval nejen kokosak... a musím uznat, že jsem byl naivní.

Příkladem za všechny budiž něco, co je velice podobné situaci s Areenou - prostitutka v Tirianu. Zatímco servírka byla v hospodě přivítána, konkubína v nevěstinci byla rozhořčena vyhozena s tím, že se měla předtím domluvit.
Principiélně _totožná_ situace - v jednu chvíli pozitivní výsledek, v druhém případě výsledek opačný.

Nechci tím nic říct, jen to uvádím coby skutečnost ;)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Gran píše:
Gran píše:No jo, jenže já věřím, že snaha by na EQ nebyla potrestána ;)
kokosak píše:*začne se neovladatelně smát*
Gran píše:Uvěď příklad ;)
Tak musím říci, že po tomto se mi do PM ozval nejen kokosak... a musím uznat, že jsem byl naivní.

Příkladem za všechny budiž něco, co je velice podobné situaci s Areenou - prostitutka v Tirianu. Zatímco servírka byla v hospodě přivítána, konkubína v nevěstinci byla rozhořčena vyhozena s tím, že se měla předtím domluvit.
Principiélně _totožná_ situace - v jednu chvíli pozitivní výsledek, v druhém případě výsledek opačný.

Nechci tím nic říct, jen to uvádím coby skutečnost ;)
:biggrin: si zvykneš, niekedy mam pocit že hrám na úúuuplne inom serveri ako niekto tu okolo. :clover:
Because I'm Batman !!!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Gran píše: Příkladem za všechny budiž něco, co je velice podobné situaci s Areenou - prostitutka v Tirianu. Zatímco servírka byla v hospodě přivítána, konkubína v nevěstinci byla rozhořčena vyhozena s tím, že se měla předtím domluvit.
Principiélně _totožná_ situace - v jednu chvíli pozitivní výsledek, v druhém případě výsledek opačný.

Nechci tím nic říct, jen to uvádím coby skutečnost ;)
Grane, mozna by sis mel priste laskave zjistit informace z vice zdroju, nez zacnes na foru cokoli uvadet jako "skutecnost".

Zminovana konkubina byla z nevestince vyhozena na zaklade IC (!!!) chovani, kdy arogantne odmitla se s majitelkou bordelu delit o zisk. Postava se misto dalsiho jednani urazila a hrac/hracka nejspis take a celou situaci nechala vysumet, prestoze z me strany snaha s postavou hrat rozhodne byla. Je dost smutny, ze IC udalosti se misto IC resi potajmu po PM. Co je ovsem jeste daleko smutnejsi, jak se vsechno na EQ vzdycky prekrouti a zamlzi.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Jen si dovolim trochu vytrhnout z kontextu jednu podnětnou myšlénku:
cybermisa píše:…. Je dost smutny, ze IC udalosti se misto IC resi potajmu po PM. Co je ovsem jeste daleko smutnejsi, jak se vsechno na EQ vzdycky prekrouti a zamlzi.
Ono se na EQ spousta věcí řeší "potajmu po PM", a vesele se překrucuje, mimo jiné i díky tomu, že na veřejném foru na i dobře míněnou kritiku, případně diskusi není prostor. Všechna obdobná témata se zatím vždy zvrhla v emotivní debatu plnou všeobecného pocitu ublíženosti.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

kokosak píše:Jen si dovolim trochu vytrhnout z kontextu jednu podnětnou myšlénku:
cybermisa píše:…. Je dost smutny, ze IC udalosti se misto IC resi potajmu po PM. Co je ovsem jeste daleko smutnejsi, jak se vsechno na EQ vzdycky prekrouti a zamlzi.
Ono se na EQ spousta věcí řeší "potajmu po PM", a vesele se překrucuje, mimo jiné i díky tomu, že na veřejném foru na i dobře míněnou kritiku, případně diskusi není prostor. Všechna obdobná témata se zatím vždy zvrhla v emotivní debatu plnou všeobecného pocitu ublíženosti.
Což rozhodně není chyba týmu, ale jen a jen těch, kdo tyhle témata vždycky zvrhnou (a že se dá slušně vsadit, že jakékoliv sebebyť závažné téma se na veřejném fóru během dvou stránek rozmělní díky OT a přihlouplým příspěvkům).

Takže jak jsem už psal tady někde v tomhle threadu už kdysi - nejlepší je začít hlavně u sebe, když už chci nějakou změnu.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

kokosak píše:
Gran píše:
kokosak píše:Ano, ale pokud by tě Mardo nechal zavřít a odsoudili by tě, těžko by sis něco podobného znovu troufnul bez povolení, že. A pokud tu činnost vykonávat chceš, tak od DM potřebuješ alespoň to "ano, můžeš".
No jo, jenže já věřím, že snaha by na EQ nebyla potrestána ;)
*začne se neovladatelně smát*
Dlouho jsem se rozhodoval jestli na tohle reagovat nebo ne, jestli to objasnit byť s vynesením nějakých IC/OOC údajů nebo ne, ale nakonec jsem se rozhodl že ano. Je to menší zlo než šířená šeptanda-propaganda.

Případ Tirian vs. Ezechiel měl také svou IC/OOC spoušť. Zůstat u akcí jenž Ez pořádal tak jsme byli jen rádi. Co byl ten podnět bylo vykoupení několika čerstvých bytů v domě "U Draka" Ezem přes prostředníka a jejich přepouštění za provizi dále. Systém totiž znemožňuje nájem více bytů/domů nežli jednoho na postavu právě z důvodu aby zbylo na většinu zájemců. A tento dům byl zprovozněn právě jako reakce na nedostatečné ubytovací kapacity v Tirianu na žádost hráčů.

A pak se najde jeden, který IC nařízení (správce prostě druhý klíč nevydá) s OOC důvodem (aby zbylo na víc zájemců) obejde ku svému prospěchu a začne vydělávat na cizím majetku (v tomto případě města Tirian). Toto byl ten spouštěcí mechanismus jenž naštval mě jako stavitele toho domu a ostatní DM - a IC to naštvalo Tirianskou byrokracii jenž se rozhoupala si na Eze pěkně došlápnout se vším všudy (docela jsme to jako DM probírali jak reagovat a jak by asi reagoval na tohle svět). Určitě by se ozval nějaký chytrák jak se to ta byrokracie dozvěděla - takže, prvotní IC impuls byly IC inzeráty Eze na veřejných nástěnkách.

Takže ač situace "prostitutka v bordelu" a "Tirian vs. Ez" byly na pohled velmi podobné jako "servírka Areena" tak se lišily právě v těch velmi důležitých detailech, a to vždy ze strany hráče, jenž způsobily tak fatálně jinou reakci světa potažmo týmu Equilibrie. Za DM co dělali oba případy stojím. Počínali si velmi pěkně a správně, v obou případěch zareagoval svět tak jak by zareagovat měl.

A pro zainteresované co obdrželi/šíří zaručeně pravdivé informace o těchto případech: Tady pěkně vidíte jak fungují překroucené a účelově podané informace. Stačí zatajit nebo neříct nějakou část a už to vyzní zase jako stará známá EQ písnička "já nic to zlé DM si na mě zasedlo". Už mě to unavuje... Víte čeho tímhle dosahujete? Znechucení týmu a tím naši neaktivitu. Mě se teda teď do ničeho kolem Equilibrie rozhodně nechce...a to mě teď hra tak bavila... (tímto omluva Tengovi, Sela chvíli nebude dostupná :dry: )
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

labir píše:..
K pohledu hráče na pronájmy: Považoval jsem to za přínosnou aktivitu, která by umožňovala krátkodobý pronájem i lidem, kteří na dlouhodobý nemají prostředky. Účelem nebylo osobní obohacení postavy (kdo si spočítal ceny, ten to ví), ale zábava pro další : Ez na rozdíl od systémově neustupneho uředníka byl ochoten ke slevám, platbě protislužbou či zbožím a podobně. O účelu jsem IC psal do družiny ve chvíli, kdy DM bylo přítomno, Ez to šířil před právem znalou DM postavou, bez jakékoli negativní reakce. Proto mě následná reakce světa více než zaskočila.

Jako hráč jsem se snažil něčím přispět, dělal jsem dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vše pro to, aby vše probíhalo veřejně a se souhlasem. Stačilo prostě jedno "ne". Bez jakéhokoli sarkasmu v hlase se ptám, co jsem měl udělat jinak.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Zamčeno