Filmový Klub

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

The_Balrog píše:Trailer na Hobita

http://www.youtube.com/watch?feature=pl … 0k3kHtyoqc
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: úžasný, sleduji ten blog PJ o natáčení, ale tohle nějako proklouzlo .. jinak Thorin Oakenshield vypadá úžasně :clap_1: Ostatní trpaslící .. noo .. char 8 max 9 :D A dokonce Gandalf bude čarovat :D
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Woxa »

Vugi píše:… A dokonce Gandalf bude čarovat :D
Právě proto jsem měl raději Hobita, než Pána prstenů. Přišlo mi, že tam byl Gandalf trochu akčnější a sem tam i nějakýho toho skřeťáka upek :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Jen aby trailer nebyl zase ta nejlepší část filmu. Podle mne Jackson totiž Pána prstenů pěkně zmršil, takže se spíš děsím, co z Hobbita vyleze.

Thorin nevypadá moc jako trpaslík.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Selvagion píše:Jen aby trailer nebyl zase ta nejlepší část filmu. Podle mne Jackson totiž Pána prstenů pěkně zmršil, takže se spíš děsím, co z Hobbita vyleze.

Thorin nevypadá moc jako trpaslík.
Nevypadá moc jako trpaslík.… To je právě to, že každý má svoje představy a někdo si dokonce myslí, že Jackson Pána prstenů provedl skvěle... Hmm.. já se na to těším a to tak, že moc... Nemusí to být nutně skvělé, ale cokoliv, co mi připomene skvělé Tolkienovo dílo, budu mít rád a zvládnu překousknout mušky či i velké ovády chyb :-D :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

No jo, já to mám těžké, že když je film podle knižní předlohy, chci, aby byl podle knižní předlohy. Mohli by filmaři taky uvážit, že se může v kině objevit někdo, kdo umí číst, a předlohu narozdíl od nich četl :)

Ale nejspíš na Hobbita do kina půjdu. Sice to asi nebude opět Tolkien a zase budu nadávat, ale určitě až po filmu a to je vždycky přinejmenším dobré znamení :)
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Počkejme na Silmarilion, to bude minimálně pentalogie :D :D :D :D PJ je bůh, film se mě vela páči o dost více než knížky /LOTR/ … a z knížek vede Silmarilion pak Hobit a pak až Pán prstenů ….
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Točit Silmarillion asi nebude... řekl bych, že pokud ještě něco bude z Tolkienova světa natočeno, mohlo by jít o příběh Berena a Lúthien či Hurinovy děti (Túrin a tak)….

Ale to, že tě - Vugi - může film nadchnout více než Tolkienova tvorba samotná, naprosto nechápu :biggrin: … vážně ne :clover:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Jo prostě LOTR knížky mě moc nechytl, Hobit/Silmarilion a nedokončené příběhy super, ale LOTR film mě nadchl víc než knížka. Možná je to tou úžasnou New Zeland krajinou :paint1:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Já třeba hodnotím jak knížky, tak filmy, jako zdařilá dílka, kde v každém vyniká něco jiného. Jen jsem ani jedno už dlouho nečetl/neviděl, takže to asi nedokážu popsat v těch detailech, jak jsem to kdysi s někým řešil, ale v podstatě:

Filmy - celkem drsné bitvy (dokud se nedíváte tak potřetí a nevidíte, že skuruti umírají po dotyku koněm :megalol: ), akční pojetí, dá to tváře hrdinům a lépe mi to ukázalo ten svět... prostě... nebyl jsem schopný si to představit až tak skvěle, jak ve filmu

Knihy - více niterné popisy (hlavně poslední části Návratu krále … Frodo a Sam a Prsten), svět si sice nedokážu tak dobře představit, ale dostává větší hloubku v písních a drobných historkách a pověstech, které jsou vetkány do příběhu... a přes pomalý začátek (tam jsem se opravdu nudil, než Frodo po mnoha letech vyrazil) přichází příběh, který je psán poutavou formou



Co se Hobita týče, tak ten nikdy nenadchl mě. Přišel mi až takový naivně prostý a jednoduchý. *pokrčí rameny a omluvně se usměje* Nutno dodat, že ale film vypadá tak, že bude příběh převyprávěn méně pohádkovou formou a tím pádem snad zaujmě, přecijen je to jedno velké dobrodružství.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Tak co se výpravy týče, nelze filmu nic vytknout, to ani v nejmenším. I když stále tvrdím, že v tom jejich rozpočtu mohli najít pár dolarů na svítící Glamdring :)

Bez problému strávím elfy v Helmově žlebu, ale já prostě neakceptuji Aragorna, který mi celé tři filmy pije krev tím, jak utíká před svým osudem i Arwen, a bez důvodu a provokace usekne hlavu Ústum Sauronovým. A navíc je to bábovka, co Divočinou neprojde se zlomeným mečem :)

Prostě mi vadí z mého pohledu trestuhodné a fatální prohřešky proti knižnímu charakteru postav. Takže se děsím toho, co by Jackson mohl udělat z Thorina, Thranduila nebo Barda.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Selvagion píše:Tak co se výpravy týče, nelze filmu nic vytknout, to ani v nejmenším. I když stále tvrdím, že v tom jejich rozpočtu mohli najít pár dolarů na svítící Glamdring :)

Bez problému strávím elfy v Helmově žlebu, ale já prostě neakceptuji Aragorna, který mi celé tři filmy pije krev tím, jak utíká před svým osudem i Arwen, a bez důvodu a provokace usekne hlavu Ústum Sauronovým. A navíc je to bábovka, co Divočinou neprojde se zlomeným mečem :)

Prostě mi vadí z mého pohledu trestuhodné a fatální prohřešky proti knižnímu charakteru postav. Takže se děsím toho, co by Jackson mohl udělat z Thorina, Thranduila nebo Barda.
pravda.. :-) Ale já holt nesleduji ten film s takovým očekáváním... vždycky si řeknu dopředu: Nedělej si iluze, je to jen film. - a pak je to dobré
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Což o to já si to i řeknu, ale stejně pak nadávám jako špaček :)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Obrázek
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Toho herce co hraje Bilba mám docela ráda (fajn.. hlavně díky Sherlockovi:)) a docela věřím, že to zahraje hezky. U Tolkiena je myslím problém ten, že je prostě nezfilmovatelný, ostatně jako spousta jiných dobrých knih a na to co jak to mohlo dopadnout tak Pán prstenů nedopadl tak zle (ano byly tam věci, které mě vytáčely docela do vrtule, ale bylo znát, že to dělal někdo aspoň kdo to zná a četl to, měl i znatelnou úctu k předloze, což není vždy pravidlem bohužel (například chudák Dumas že:() a na Hobita se těším! Asi je to tím, že knížku mám o fous raději než "prsteny"
Béééé...
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Obrázek
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Teď jsem viděl 10. díl 2. série Game of Thrones! :-D Ten konec mne nadchnul! Chci další sérii!
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Já sem zase zklamanej jak moc velké pitomce udělali pro seriál z některých postav. A že seveřani kašlou na staré bohy!!!
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

GoT je luxusní seriál, já ho shlédl jedním vrzem, nedalo mi to jak mě to chytlo, bohužel jsem knihu nečetl, takže nemohu srovnávat, třeba jako u LOTRa
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Tomyn píše:GoT je luxusní seriál, já ho shlédl jedním vrzem, nedalo mi to jak mě to chytlo, bohužel jsem knihu nečetl, takže nemohu srovnávat, třeba jako u LOTRa
Já to mám podobně. A tím, jak se seriál docela podstatně liší v některých věcech od knížky, tak se mi knížka už ani nechce číst (pořídil jsem si ji)… Lidi, co četli knihu, si docela často stěžují, takže ji číst nebudu a stěžovat si nebudu moci! :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

No do nebe volající pitomosti některých postav jste si museli všimnout ani když jste knihy nečetli. Že je to místy osekané, některý děj převzaly jiné postavy a některé postavy byly vyškrtnuty (škoda že často mé oblíbené, na úkor přidané nové neoblíbené), to se dá pochopit.

Ale třeba ser Rodrik odcházející s dvě stě muži a vracející se sám???
Karstark hlídající vězně? Seveřani asi nemají dost mužů.
Jon Sníh je proti knize úplný pitomec... A Qhornin co se nechal zajmout?
Nahradit Jeyne Westerling jakousi Talisou z Volantis, drsnou léčitelkou, to sem stále nepobral. A sem zklamanej taky z toho, že Robb se měl zachovat spíš po vzoru jeho otce, než si dláždit cestu lásky.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Odpovědět