Total War

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

darmian píše:Já bych proti autoresultu nic neměl, kdyby každá frakce měla stejné šance v něm zvítězit. Problém je v tom, že některé jednotky jsou autoresultem zvýhodňovány a frakce, která jimi disponuje, automaticky vítězí. "Slabší" frakce pak vlastně ani nemají možnost s tímhle koloběhem něco udělat, protože nemají přístup k zvýhodněným jednotkám a tak budou stále dokola prohrávat...
V realtime bitvě se ale i ty znevýhodněné jednotky dají dobře využít a "slabší" frakce se tak díky tomu mají šanci uchytit...
Stejné šance nejsou nikdy, ať už kvůli počáteční poloze frakcí, skladbě jednotek, které mohou vytvářet nebo držení bohatých provincií (v Grand kampani jeden takový příklad za všechny - Benátky, které si už ze začátku mohou vybudovat opravdu velmi silnou ekonomickou situaci).
Vem si to takhle, kdyby se proti sobě postavili v realtime bitvě dva hráči, zkušenostmi a taktickými schopnostmi na podobné úrovni, jak myslíš, že by to dopadlo ? Řekl bych, že by se to výsledkem spíš blížilo autoresultu než rozhodnému vítězství jedné strany (v případě bitvy proti soupeři co má patrnou výhodu v kvantitě/kvalitě jednotek, zase vítězství velmi šťastnému).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Re: re

Příspěvek od darmian »

Vugi píše:Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
Tak ho zkus otestovat ať máme představu, jaká je kvalita...
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Vugi »

darmian píše:
Vugi píše:Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
Tak ho zkus otestovat ať máme představu, jaká je kvalita...
Ok, Ok četl jsem všechno ze světa Warhammeru, tak snad budu shopen objektivního posouzení :clover:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nemohl byste mi prosím někdo vysvětlit, jak přesně funguje skrývání armád na mapě světa? Všimnul jsem si, že když pošlu jednotku na políčko s lesem, někdy poklekne, jako by se skrývala, ale už se mi taky stalo, že i přesto byla vidět. Takže je nějaký bezpečný způsob jak poznat, jestli tedy skrytá je, nebo není? A je nějaký způsob, jak odhalit bezpečně skrytou jednotku nepřítele. V těch našich kampaních má skrývání ultimátní význam, protože nemůžeme sledovat naše tahy, takže je to pak skutečné překvapení, když se někde něco vynoří.

A druhá věc - jak je možné dobýt město ještě v kole útoku bez obléhání a budování obléhacích strojů? Jedna možnost je zřejmě mít v armádě katapulty, ale zdá se mi, že tam jsou ještě další finty, protože mi takhle Fryn překvapivě dobyl několik měst, ještě než jsem rozprodal budovy :-)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

K tomu druhému - když se ti podaří infiltrovat zvěda do města, tak je tam šance, že otevřou brány. Tuším, že se to pak nějak vypíše, když na město zaútočíš a dle toho buď útočíš a projdeš otevřenou branou/čekáš/spoléháš na katapulty (balista postačí)/buduješ stroje.

Jestli jsou další finty, tak o nich nevím, s tím schováváním si nejsem stopro jist. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Jo, s těma zvědama jsem to tušil, ale popravdě se mi ze všech mých zvědů povedlo kdy umístit snad jen jednoho, zbytek byl zabit v akci. Reálná šance na úspěch imho neodpovídá tomu číslu, co to píše při najetí myši.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Spíš jsi měl smůlu, mně to docela vychází, ať v Anglii, tak i ve Středozemi. Jistější je si ty špiony nejprve natrénovat na snazších cílech :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

A možnáááá... když neopravíš včas hradby, tak tam jsou ty díry ještě po tobě. Ale singlově takovou zkušenost moc nemám a multi hraju poprvé s váma a ještě jsem k takovým bojům ve Středozemi nedospěl.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Nalk píše:A možnáááá... když neopravíš včas hradby, tak tam jsou ty díry ještě po tobě. Ale singlově takovou zkušenost moc nemám a multi hraju poprvé s váma a ještě jsem k takovým bojům ve Středozemi nedospěl.
Jo, když neopravíš hradby, tak pak samozřejmě jsou děravé a nepřítel může zaútočit rovnou.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

darmian píše:
Nalk píše:A možnáááá... když neopravíš včas hradby, tak tam jsou ty díry ještě po tobě. Ale singlově takovou zkušenost moc nemám a multi hraju poprvé s váma a ještě jsem k takovým bojům ve Středozemi nedospěl.
Jo, když neopravíš hradby, tak pak samozřejmě jsou děravé a nepřítel může zaútočit rovnou.
Netuším jak dobývá autoresult, ale co jsem si všiml, tak pokud se rozbije jen brána, tak kolikrát neopravuju vůbec hradby v tom městě.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Fryn
Příspěvky: 636
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Při normální situaci (tedy nepobořené/existující hradby) jsou pouze dvě možnosti jak dobýt usedlost v jednom tahu - a to obléhací technikou (katapulty, mangonely …) anebo pomocí zvěda ve městě, kterému se podaří otevřít bránu.

Myslím, že dokonce v Third Age není balista k demolování dřevěných hradeb ani použitelná, ale krk bych za to nedal.

Skrývání armády závisí hlavně na její velikosti a pozorovacím talentu přítomných jednotek/charakterů (v prvé řadě je toto ůloha zvědů, pak i někteří generálové mají možné schopnosti, které šance na odhalení zvyšují). Dále je možné, že v tom hraje svou roli výrazně i složení jednotek v armádě, že lehčí pěchota a jízda se skryje snadněji (podobně jako při bitvě), ale to bych jen hádal.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Balistou nelze střílet do palisády, pouze po věžích a bráně. Do kamené zdi střílet může - teď teda nevím jestli TATW, ale v obyč to tak je.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

Ono to s těma špehama není až tak horký. Oni jenom otevřou bránu a když proti vám stojí velká armáda, tak bojovat v takovým prostoru se stejně nedá (bez obrovských ztrát, které stejně nechcete). To je jak bojovat na mostě...
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Alfray »

Vugi píše:Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
Tohle by mě zajímalo, jaký to je?
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Vugi »

Alfray píše:
Vugi píše:Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
Tohle by mě zajímalo, jaký to je?
Dosti zlé :angry:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
darmian
Příspěvky: 1166
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Re: re

Příspěvek od darmian »

Vugi píše:
Alfray píše:
Vugi píše:Hmm, koukám koukám, že je i mod Call of Warhammer, nezahrál by někdo ? :clover:
Tohle by mě zajímalo, jaký to je?
Dosti zlé :angry:
Proč je to tak špatný?
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od Vugi »

darmian píše:
Vugi píše:
Alfray píše: Tohle by mě zajímalo, jaký to je?
Dosti zlé :angry:
Proč je to tak špatný?
Nevyrovnaná síla frakcí, pro mě ošklivé modely. Ale já jsem puntičkář …
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Hodíš prosím link na stažení?
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Alfray píše:Hodíš prosím link na stažení?
http://www.moddb.com/mods/call-of-warhammer-total-war
EDIT: Jinak mi uteklo, že jsou další dva díly od Zabíječe Elfů s Gotrekem :))))
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Odpovědět