Receptář

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

No, jenže pepř je narozdíl od kari surovina běžná (i dřív), používaná do všech vhodných jídel. A přitom nemá tak výraznou chuť, aby její přidání do jídla automaticky znamenala přeměnu z kuřete na kuře na pepři. Ve hře také v žádném z jídel naznačeno není.

Vzato kolem a kolem, jsou to ale jen kecy, takže pokud někdo řekne, že kari ve hře je, tak ve hře je a svět se nezboří. Právě proto, že je to (při dodržení jisté úrovně logiky) zcela nepodstatné. Asi jako řešení toho, zda tu je, nebo není jasmín. :shades:
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Receptář

Příspěvek od Van »

Nu zdroje inspirace jsou*. Když BoS zadal Olíkově hobitovi zakázku na promyšlení trvanlivých zásob, tak Olík horlivě studoval několik dní a našel na netu řadu typů, které se docela i shodovali s našimi skromnými tábornickými zkušenostmi. To, že o tyto znalosti mnohdy hráči nestojí a chtějí jen systémově dostat kus žvance do batohu a tím to hasne, je věc jiná.


*a proto považuji topic za zbytečný, jde asi jen v zásadě o Ninque a její snahu, aby byla vítána a chválena, což ke hře asi potřebuje, jak se mi tak zdá.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Ungo »

Asi, je to divné, souhlasím s Vanem

Braenn: Není to uplně tak. Na desce může ze sfér být stejně dobře jasmín jako pepř nebo kari. Proti tomu se nedá nic moc namítat. Problém nastane, až někdo IC půjde Jasmín/Kari/Pepř sbírat do Jezevčin. Tudíž bych se nedivil, kdyby se na honosné hostině objevilo jídlo s kořením ala Kari (asi by se to tak nejmenovalo přímo). Na druhou stranu toto „kari“ nebude koření, ze kterého vaří ve Fagadu obden večeře.

To je stejné, jako že ze sfér může na desku přijít rudokožec s rohy a nijak moc divné to nebude. Problém nastane až bude IC tvrdit, že jeho kmen žije v kopcích za Mithallirem.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Takový jasmínový keř v Jezevčinách, to otřásá základy Desky. Někdy si pak nechám vysvětlit, proč zrovna tento nebohý, u nás už hojně rostoucí keř, vzbudil takovou nelibost. Jestli jsou v nemilosti třeba i fialky a šeřík.

Ale nebude to dnes.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

Tak on je jasmín a "jasmín". Nicméně, kdyby si každý přidával co ho napadne, protože to základy Desky přeci neotřese, tak už tu dávno těžíme uran a základy Desky to pak klidně otřást může. V tomhle jsem taky zastáncem toho, že méně je někdy více.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Receptář

Příspěvek od Van »

*rejpne si* mě se třeba nelíbí ani sestavený Lenweho herbář... dřív se bylinkaření hrálo nějak, pak zase jinak a teď je tu najednou nějaká bichle, která se snaží tvářit jako reálie a mě osobně se to nechce učit, když bych chtěl hrát nějakého bylinkáře.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Receptář

Příspěvek od Lassair »

Ze svých postav Pírko umí připravit ryby, Verya vařila (smůlu to je jedno.. :D ne vážně vařila), Ezel i Sirael, nejsou to extra vařečky, ale poživatelné jídlo uvaří. Těstoviny možná, ale nudle do polívky bych nezatracovala. Protože vajíčka a mouka v říši třeba jistě je a když někdo udělal placky, tak jednu rozkrájel a mrskl ji do polívky a tradáá nudle:D
Nejprve bych na tvém místě, Ninque, se opravdu ptala ve hře.. Protože jak se ti zde potvrdilo, plno jich něco uvařilo. Jenže ty místo abys opravdu pátrala, tak sem hodíš topic.. Podle mě si to vše zase chceš krásně zjednodušit.. Všechno hned, ale pracovat pro to, to vůbec a já si říkám, jestli se opět historie neopakuje...
(koukám že racek má zpoždění, než jsem to sepsala tak jste se krásně rozkecali:)
Béééé...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Woxa píše:Tak on je jasmín a "jasmín". Nicméně, kdyby si každý přidával co ho napadne, protože to základy Desky přeci neotřese, tak už tu dávno těžíme uran a základy Desky to pak klidně otřást může. V tomhle jsem taky zastáncem toho, že méně je někdy více.
I z našeho "jasmínu" jde získat silice. Pravému jasmínu by se mohlo teplotně líbit třeba okolo Mamonína.

Nicméně k tvému přirovnání - mám se stejnou logikou chápat, že na EQ nesmí být jasmín, aby tam nikdo v budoucnu náhodou nechtěl nalézt uran?
Já říkám, že tam jasmín je. Vyvrátit možno skrz patřičnou instanci, nebo s použitím rozumnějšího zdůvodnění. A taky tam je šeřík, fialky, tisíc a jedna luční kytka, pokud ji tam někdo bude chtít, a dodrží její podnební výskyt. A růže jsou i růžové a bílé. nejen rudé, modré a fialové. Nepopírám tím ničí hotový herbář, ale pochybuji, že obsahuje každou kytku na Desce. :smile:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

Jo, jenže podle týhle logiky můžem támhle těžit uran a vést jaderný výzkum, támhle v poušti těžit ropu, o kus dál založit nějaký chemický moloch... a vlastně každý to co potřebujem. Vlastně se tím částečně vracíme i tomu IC pátrání, proč IC pátrat a hledat alternativy, když si teda prostě do tý hry můžu v podstatě vrazit přesně to, co potřebuju.

Já osobně jsem spíš zastáncem toho, že když chci něco navíc, tak to nejprve proberu s teamem. Ne, že si to do tý hry prostě vrazím a když má někdo námitky, tak ho za tím týmem posílám.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Někde mezi jasmínem a těžbou uranu leží široká, nedozírná zem, nazvaná "zdravý rozum". Od hranic jasmínu je to na druhou stranu dost dlouhá cesta, takže se na většinu lidí nalepí dost toho zdravého rozumu alespoň na to, aby k hranicím uranu už nedošli.

Dotazy na team ve stylu "rostou na Desce sedmikrásky, aby po nich bardi mohli pojmenovat své slavnosti" nechám na vás. V tomto případě budu sobecky věřit, že si se zdravým rozumem vystačím.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

Jasně, je to o zdravém rozumu, ale kde je ta hranice? Opravdu je nutné být za každou cenu originální, tahat sem kde co a nespokojit se se zdroji, které jsou?
Kytka jako kytka, nerost jako nerost... když srovnám uran a magické krystaly, tak si taky klidně můžu říct, že se to až tak moc neliší.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

Někdy se tomu i říkalo Slavnosti Sněženek mám pocit :D =)

Trošku se asi dostávám mimo téma, ale já se snažil s druidama především (i jako hráč) nějakým zpusobem dotvořit tyto reálie a udělat co na desce roste. Četně bylinek a jiných květin.
Upřímě řečeno ano, máme na DM foru seznam nejruznějších bylinek a květin, které nelze sebrat systémově. Ano, dopsal jsem tam i Jasmín, ale myslím si, že Braenn má pravdu v tom, že nikdy nemůžeme docílit toho, aby na EQ rostl jen tento seznam.
V takovém případě by seznam musel být dán třeba na stránky do reálií a bylo by to jasné.
To samé stromy - i ty jsme se snažil do reálií napsat, ale nakonec jsem zjistil, že ani to nemá smysl nějak omezovat. Hlavně kvůli modelům, které dostupné ve hře jsou, jsem chtěl druhy přiřadit i vzhledově, aby je postavy mohli rozlišovat na potkání ve hře, ale je to nesmysl. Asi zase tak realistickou hru z toho bohužel neuděláme, když se jedná o hru tak starou.

A k tématu - nemyslím si, že má Ninque špatný nápad. Jen se chtěla dozvědět něco o vaření obecně. To že to přiřadila i k RPení ve hře je jedno.
Stejně tak si můžeš najít googl recept a dát ho do hry.
Naopak asi hádám, chtěla najít trošku středověkou inspiraci, kterou na googlu už jen tak neseženeš.
Případně se poučit jak se vaří teď a něco z toho do hry dát. Proč by postava nemohla umět vařit? To že to neumí hráč už je věc druhá... třeba.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

Woxa píše:Jasně, je to o zdravém rozumu, ale kde je ta hranice?
Hranice nemůžeš stanovit dokud neuděláš seznam všeho, co na desce roste (a to se ti imho nikdy nepovede, dycky na něco podstatného zapomeneš třeba).
A nebo seznam toho, co na desce být nemůže (a to už je neuskutečnitelné).

Stejně jako nemáš hranici mezi Dobrem menším a větším, když dám příklad od jinud.
To jsou hranice, které ti nestanoví prostě nikdo a holt si myslím, že se s tím ani nedá nic dělat (kromě toho sepsat všechny ty sedmikrásky a sněženky a bla bla do reálií).
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Jasmínová liga skládá díky a odvážně hledí směrem k šeříkové budoucnosti.

Jako poděkování dávám jednu relevantnější stránku s dobovými recepty, kdyby se tu náhodou našel někdo, koho to opravdu zajímá. A kdo to bude v budoucnu náhodou hledat tady, a ne na google.
http://www.myschwerk.webzdarma.cz/mainpage.html
Naposledy upravil(a) Braenn dne 4. 3. 2015 15.50, celkem upraveno 1 x.
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Receptář

Příspěvek od Lassair »

[quote="Wolf"


A k tématu - nemyslím si, že má Ninque špatný nápad. Jen se chtěla dozvědět něco o vaření obecně. To že to přiřadila i k RPení ve hře je jedno.
Stejně tak si můžeš najít googl recept a dát ho do hry.
Naopak asi hádám, chtěla najít trošku středověkou inspiraci, kterou na googlu už jen tak neseženeš.
Případně se poučit jak se vaří teď a něco z toho do hry dát. Proč by postava nemohla umět vařit? To že to neumí hráč už je věc druhá... třeba.[/quote

to je sice fajn ale více by se mi líbilo opravdu ve hře pátrat i jako hráč pátrat a pokud nic nenajdu, tak se teprve ptát, navíc do otázek a ne zakládat nový topic. Co se týče středověkého vaření tak google vyjel xyz odkazů, neříkej mi, že by tam nikde nic nebylo. Jde o to že mi to přijde jako snaha si zjednodušit práci. Ale pravdou je, že se mohu mýlit, třeba chuděra pátrala dva měsíce, rok.. a nic nikde nenalezla. Kdo ví
Naposledy upravil(a) Lassair dne 4. 3. 2015 15.53, celkem upraveno 1 x.
Béééé...
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Mourisson1 »

Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

hej! já byla první!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Mourisson1 »

Aspoň wolf vidí že hledat na googlu a najít není tak složité jak si myslel xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Receptář

Příspěvek od Lassair »

jak říkám, stačí chtít a nečekat, že vše dostanu pod nos
Béééé...
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

A co je na tom tak špatného, že si chce někdo "zjednodušit práci". On google toho vysype spousty, ale mnohdy oddělit zrno od plev není jen tak. Proč znovu googlit něco, co už vygooglilo x lidí předemnou? Proč se raději nezeptat, zda někdo nemá konkrétní info?

Když to někoho tak hrozně obtěžuje, tak proč vůbec reaguje? Nebylo by lepší, aby svůj čas trávil nějak lépe, než ubohým machrováním, že jako zná nějaký google? A když už tedy machrovat opravdu chci, tak ten google použít a pak zamachrovat konkrétním odkazem?

Přijde mi, že poslední dobou se čím dál tím rozmáhá potřeba druhého shodit nějakým naučeným zaklínadlem, než se nad jeho dotazem více zamyslet a poradit. Případně si prostě říct, že to obtěžuje, nezajímá a k tématu se vůbec nevyjadřovat. Zde je spousta lidí, kteří k tomuto tématu mají blízko, tak proč se neptat zde. Kdyby se Ninque ptala na nějakém astrofyzikálním fóru, pak bych asi ostré reakce chápal.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět