XP pro Trpaslíky

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onyx »

Na otázku, co bude s novými/stávajícími postavami mohu jednoduše odpovědět. Až se změní systéém přidělováné zkušeností, tak všem postavám (bez ohledu jak starým a kdy založeným) se změní přidělování expů. Jinými slovy všichni trpaslíci najednou budou dostávat lidské expy.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

IMHO

Všechno jde, když se s databází chce. Aneb stačí kontrola postavy při logu do hry.
Tady hlavně záleží jak moc hluboko jsou runy zadrátované v systému.

edit: onyx mě tak trochu ninjnul a nemám ho proto rád :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Takže po updatu si bude moci trpaslík vzít v EXTRAS runu zpomalení, která zapříčiní, že bude mít expy jako elf, že? (Jen tak pro jistotu, Akruo má někdy delší vedení...)
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Ano.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Přesněji řečeno: nový trpaslík.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Teď nevím, jestli se nepletu. Mám pocit, že jsem tu kdysi někde četla, že systém EQ tak jak funguje dnes, cosi přidává do síly povolání pro trpaslíky a půlorky.
Přesněji, že trpaslík klerik na 15. je silnější než třeba klerik elf na rovněž 15. lvl.
Je-li to pravda, pravděpodobně by tedy muselo jít o těžší zásah do systému, měl-li by se zisk zkušeností vyrovnat.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Mini píše:Teď nevím, jestli se nepletu. Mám pocit, že jsem tu kdysi někde četla, že systém EQ tak jak funguje dnes, cosi přidává do síly povolání pro trpaslíky a půlorky.
Přesněji, že trpaslík klerik na 15. je silnější než třeba klerik elf na rovněž 15. lvl.
Je-li to pravda, pravděpodobně by tedy muselo jít o těžší zásah do systému, měl-li by se zisk zkušeností vyrovnat.
Pokud vím, tak nic takového nikdy nefungovalo a nefunguje... Pokud ano, tak je to tak skrytý systém, že o něm celé generace hráčů trpaslíků nic neví. :biggrin:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Možná to dělá ta konstituce u trpaslíků a síla u půl orků, srovnejte si clerica na stejným levelu, trpaslíka nebo elfa, jinak člověk by v tom souboji asi vyhrál.

A další věc je, že trpaslíci mají jednu prestižku jen pro sebe a ta je dost zajímavá.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Tomyn píše:Možná to dělá ta konstituce u trpaslíků a síla u půl orků, srovnejte si clerica na stejným levelu, trpaslíka nebo elfa, jinak člověk by v tom souboji asi vyhrál.

A další věc je, že trpaslíci mají jednu prestižku jen pro sebe a ta je dost zajímavá.
Ovšem to nejsou věci, které by vyvolaly nějakou změnu. Jak trpaslíci, tak elfové mají svoje plusy a mínusy.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Akruo píše:
Mini píše:Teď nevím, jestli se nepletu. Mám pocit, že jsem tu kdysi někde četla, že systém EQ tak jak funguje dnes, cosi přidává do síly povolání pro trpaslíky a půlorky.
Přesněji, že trpaslík klerik na 15. je silnější než třeba klerik elf na rovněž 15. lvl.
Je-li to pravda, pravděpodobně by tedy muselo jít o těžší zásah do systému, měl-li by se zisk zkušeností vyrovnat.
Pokud vím, tak nic takového nikdy nefungovalo a nefunguje... Pokud ano, tak je to tak skrytý systém, že o něm celé generace hráčů trpaslíků nic neví. :biggrin:
Hmmm.. tak já nevím... množství HP a AC? Něco někde psáno bylo, z čeho jsem usoudila, že se hráči nemají nechat mýlit velikostí možného dosaženého lvl., která se u těch dvou kategorií (rychlosti expení), nedala srovnávat. Že menší trpaslík, měl v tom větší páru, než vyšší elf, ale to už asi nedohledám.
V každém případě chápu, že to může být motivující vidět tam téct ty čísla a mít možnost čekat na vylepšení toho co postava umí.
Jen se trochu obávám, jestli v něčem rasa trpaslíků a půlorků zvýhodnění byla (jako protiváha toho, že tak "nenarostou") a toto se se změnou systému expů nezmění, že na to brzy přijdou i Ti co tu ve hře nejsou pro příběhy a hraní rolí. Aby pak Hargor sice neožil trpaslíky, ale takovými na které se dívat nedá.
Pěkně zahrané trpaslíky obdivuji... mluvu (kterou bych sama nezvládla) chování, odehraný charakter, který... myslím... neni jen o prdících opilcích.

EDIT: No, na to asi nejlépe odpoví čas.. až to přijde. ;-)
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Mini píše:
Akruo píše:
Mini píše:Teď nevím, jestli se nepletu. Mám pocit, že jsem tu kdysi někde četla, že systém EQ tak jak funguje dnes, cosi přidává do síly povolání pro trpaslíky a půlorky.
Přesněji, že trpaslík klerik na 15. je silnější než třeba klerik elf na rovněž 15. lvl.
Je-li to pravda, pravděpodobně by tedy muselo jít o těžší zásah do systému, měl-li by se zisk zkušeností vyrovnat.
Pokud vím, tak nic takového nikdy nefungovalo a nefunguje... Pokud ano, tak je to tak skrytý systém, že o něm celé generace hráčů trpaslíků nic neví. :biggrin:
Hmmm.. tak já nevím... množství HP a AC? Něco někde psáno bylo, z čeho jsem usoudila, že se hráči nemají nechat mýlit velikostí možného dosaženého lvl., která se u těch dvou kategorií (rychlosti expení), nedala srovnávat. Že menší trpaslík, měl v tom větší páru, než vyšší elf, ale to už asi nedohledám.
V každém případě chápu, že to může být motivující vidět tam téct ty čísla a mít možnost čekat na vylepšení toho co postava umí.
Jen se trochu obávám, jestli v něčem rasa trpaslíků a půlorků zvýhodnění byla (jako protiváha toho, že tak "nenarostou") a toto se se změnou systému expů nezmění, že na to brzy přijdou i Ti co tu ve hře nejsou pro příběhy a hraní rolí. Aby pak Hargor sice neožil trpaslíky, ale takovými na které se dívat nedá.
Pěkně zahrané trpaslíky obdivuji... mluvu (kterou bych sama nezvládla) chování, odehraný charakter, který... myslím... neni jen o prdících opilcích.

EDIT: No, na to asi nejlépe odpoví čas.. až to přijde. ;-)
To nejsou důvody, které by to vysvětlovaly... HP a AC není o rase, ale o buildu postavy... To, že trpaslíci mají větší páru nebývá často ani systémově, jako tím, že jejich charaktery jsou hrány průrazně. Skupinka trpaslíků, se kterou jsem hrál, měla průměrný level 10 a troufla si projít místa, kde se třesou zmínění elfové s levely 15+ Podle mne tam vážně neexistuje dobrý důvod pro to, aby byli nadále trpaslíci diskriminováni ukončením levelování někde na 16 levelu.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Trpaslíci 100% nejsou zvýhodněni oproti elfům, jediné rozdíly jsou v systémových záležitostech, o kterých si můžete dočíst třeba na nwn wiki (např. zvýšená odolnost u trpaslíků.. ale zase versus něco jinýho u elfů), dál to, že npc obchodníci se na každého koukají jinak... extras v nich, pokud vím, nevidí rozdíl, pokud by tomu tak bylo, opravdu hodně bych se divil.
Síla postavy je závislá jen a pouze na jejím buildu (na což se vztahuje i rasa (elf má +2 do obratnosti a -2 do odolnosti, proto z principu bude lepším lučištníkem a horším tankem)).
Není pravda, že by trpaslík na 15. lvlu byl principielně silnějším, než elf na 15. lvlu.
Spíš tam jde o to, aby elf na patnáctým lvlu nezoufal, že ho každá trpasličí postava třeba dohání/předhání v lvlech, protože co nevidět se to otočí.

Co se týče rychlosti toku XP. Defaultně bych nastavil lidskou a v Extras dal možnost zvolit si zdarma libovolnou pro každou rasu. Pro nýnější postavy nechat tak, jak je... nebylo by to fér vůči všem ostatním, kdyby si kdokoliv mohl vzít runu pomalejších expů. (až na první lvl, ale to je zbytečné komplikování).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Jednoduše řečeno, trpaslicí jsou k některým povoláním zvýhodněni, k jiným mají prozměnu nevýhody, stejně jako lidé, elfové, hobiti , gnomové. Představte si trpaslíka jako lučištníka, zloděje, stínového tanečníka atp.. tam jsou prostě elfové a hobiti jedničky.

s EQ to nemá nic společného a vždy nejvíce záleží na tom, jak hráč umí dané povolání ovládat.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

dráp píše: s EQ to nemá nic společného a vždy nejvíce záleží na tom, jak hráč umí dané povolání ovládat.
Přesně tak. Pokud někdo měl pocit, že trpaslíci v něčem byli silnější než jiné rasy s lepšími levely, bylo to kvůli tomu, že oni museli, protože jinak by na mnoha místech neobstáli... Plně využívat vše, co systém dovoluje (v mezích HCRP) ještě není jeho zneužívání, ačkoliv se možná těžko hledá hranice. A právě mezi trpaslíky jsem několikrát narazil (a sám jsem snažil) na snahu co nejlépe systémově zvládnout svou postavu, aby pak skrze tuto schopnost došlo k jejímu co nejlepšímu využití a tedy kompenzaci nižšího levelu.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Akruo píše:
dráp píše: s EQ to nemá nic společného a vždy nejvíce záleží na tom, jak hráč umí dané povolání ovládat.
Přesně tak. Pokud někdo měl pocit, že trpaslíci v něčem byli silnější než jiné rasy s lepšími levely, bylo to kvůli tomu, že oni museli, protože jinak by na mnoha místech neobstáli... Plně využívat vše, co systém dovoluje (v mezích HCRP) ještě není jeho zneužívání, ačkoliv se možná těžko hledá hranice. A právě mezi trpaslíky jsem několikrát narazil (a sám jsem snažil) na snahu co nejlépe systémově zvládnout svou postavu, aby pak skrze tuto schopnost došlo k jejímu co nejlepšímu využití a tedy kompenzaci nižšího levelu.
No jinak to ani nešlo. Pokud se to nepovede, tak holt bude daný trpaslík umírat a umírat. Musí se tomu nízkýmu lvl přizpůsobit i styl hry.

EDIT: Tenhle nízkej lvl ale dal trpaslíkům to co jsem u jiných neviděl. Taktiku. Kdo někdy šel s dolobranou, tak ví.
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

S elfíma xp si akorát teď půjde udělat opravdu silného trpasličího tanka. Jinak to bude všecho stejné jako u lidí a elfů.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

xondik píše: EDIT: Tenhle nízkej lvl ale dal trpaslíkům to co jsem u jiných neviděl. Taktiku. Kdo někdy šel s dolobranou, tak ví.
To jsem viděl i u elfů, lidí apod. To není ani tak o tom jak hraješ nízkej lvl, ale jak inteligentní je danej hráč/i.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Mourisson1 píše:
xondik píše: EDIT: Tenhle nízkej lvl ale dal trpaslíkům to co jsem u jiných neviděl. Taktiku. Kdo někdy šel s dolobranou, tak ví.
To jsem viděl i u elfů, lidí apod. To není ani tak o tom jak hraješ nízkej lvl, ale jak inteligentní je danej hráč/i.
S inteligencí daného hráče to nemá nic společného, i blbec je schopnej zahrát nwn a inteligent by ho nikdy nehrál. :megalol:

Jinak Xondiku, máš pravdu, taktika u trpaslíků byla zábavná, ale není pravdou, že jiné spolky taktiku neměli nebo nemají. Vím minimálně o dvou dalších skupinkách, které měli promakanou taktiku jako trpaslíci, možná i lépe. Jen jsi je neviděl. :bigwink:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

dráp píše:
Mourisson1 píše:
xondik píše: EDIT: Tenhle nízkej lvl ale dal trpaslíkům to co jsem u jiných neviděl. Taktiku. Kdo někdy šel s dolobranou, tak ví.
To jsem viděl i u elfů, lidí apod. To není ani tak o tom jak hraješ nízkej lvl, ale jak inteligentní je danej hráč/i.
S inteligencí daného hráče to nemá nic společného, i blbec je schopnej zahrát nwn a inteligent by ho nikdy nehrál. :megalol:

Jinak Xondiku, máš pravdu, taktika u trpaslíků byla zábavná, ale není pravdou, že jiné spolky taktiku neměli nebo nemají. Vím minimálně o dvou dalších skupinkách, které měli promakanou taktiku jako trpaslíci, možná i lépe. Jen jsi je neviděl. :bigwink:
Blbec ti taktiku nevymyslí :smile: Nebo možná jo, ale ne účinnou
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Mourisson1 píše:
dráp píše:
Mourisson1 píše: To jsem viděl i u elfů, lidí apod. To není ani tak o tom jak hraješ nízkej lvl, ale jak inteligentní je danej hráč/i.
S inteligencí daného hráče to nemá nic společného, i blbec je schopnej zahrát nwn a inteligent by ho nikdy nehrál. :megalol:

Jinak Xondiku, máš pravdu, taktika u trpaslíků byla zábavná, ale není pravdou, že jiné spolky taktiku neměli nebo nemají. Vím minimálně o dvou dalších skupinkách, které měli promakanou taktiku jako trpaslíci, možná i lépe. Jen jsi je neviděl. :bigwink:
Blbec ti taktiku nevymyslí :smile: Nebo možná jo, ale ne účinnou
Nebudu ti brát iluze.
Odpovědět