Druhá strana

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Ungo »

Tak, nevím proč zpochybňovat verditk DM. CHápu to dobře, že myslíš, že by popravené postavy neměly dostávat runu na permku?
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Možnost jistě je ale taková, že dostanu lagy nebo mi to spadne něco mě zabije a je tam postavá zpátky kde byla. Pak, které DM mi bude věřit, že nelžu a opravdu to takhle bylo? Tohle nejde dokázat. To je stejné jak bych napsal proč nejsou permky pro všechny? To je HCRP? To není HCRP. Proto jsem bral, že je tady ta brána, která dává možnost a vlastně náhradu za to, že permky nemají všichni.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Hawkeye píše:Tak, nevím proč zpochybňovat verditk DM. CHápu to dobře, že myslíš, že by popravené postavy neměly dostávat runu na permku?
Jistě, že by měli dostat permku ale pokud sou vytaženi na povrch skrz bránu, tak by bylo dobré ji zrušit.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Onyx »

Takže něco o tom, jak to funguje dle reálií. Celé je to OOC.

Tělo se zregeneruje už ve chvíli, kdy se někdo objeví na Druhé straně. Dost často se stane, že duše již nenajde do nového těla cestu a pak tohle tělo chodí po Druhé straně, dokud se nerozpadne (NPC těla bez duše). Ale to jen na okraj.

Permanentní smrt znamená, že vás Avataři a Vykonavatel nepustí a neteleportují zpět na povrch Desky. Nic víc. Pokud opustíte Druhou stranu po svých a to lze jedině tím, že někdo z povrchu otevře Bránu na Druhou stranu, tak můžete normálně vyjít nahoru, nikdo vás nespálí a ani to není zakázáno. Ale permanentní smrt na vaši postavu stále trvá, protože Avataři a Vykonavatel vás stále nebudou chtít pustit na povrch, kdyby jste se znovu ocitli na Druhé straně. Jinými slovy, pokud zkončíte na Druhé straně s permanentní smrtí, tak to ještě neznamená konec vaší postavy. Stále vás mohou dostat ostatní na povrch a vy si tam můžete dál chodit. Musíte ale počítat s tím, že pokud vás něco zabije a vy budete zase na Druhé straně, tak si pro vás zase někdo bude muset přijít.

Pro postavy, které mají definitivně ze světa zmizet mame sférální vězení. Otamtud není skutečně návratu a i kdyby vás nějaký BUG hodil třeba na prvotní kámen, tak vás kontrolní systém rychle transportuje zpět.

Jen takové varování. O existenci bran na Druhou stranu je IC veřejné povědomí. Takže pokud by si někdo došel třeba pro Awrixela a on se pak procházel po Mithallirském podhradí, jistě by byl zatčen, pravděpodobně i mučen, aby přiznal kdo mu pomohl a pak poslán katem zpět na Druhou stranu. To jen, abych předešel otázkám, jestli jedna poprava definitivně maže trest. Nemaže. Pokud je popravená postava vytažena bránou zase na povrch, tak se má chovat stejně, jako kdyby na ní byl zatykač.

A nakonec k sférální bráně. Tahle možnost tu byla, když se zvíšil magický náboj pomocí ilozí. Ale někteří hráči jí chtěli zneužít a pouštět některá PC nám naschvál z Druhé strany bez jakýchkoliv OOC důvodů. Proto byla tato možnost jak se dostat z Druhé strany systémově znemožněna.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Ungo »

Kdyby bylo HCRP aby měli permku všichni, pak by to stejně nevyřešilo tebou nadnesený problém s lagy a podobnými umrtími. Brána zde je, ale je obtížné ji otevřít, ne nemožné. Kdyby to bylo snadné, nebyla by permka pro postavu žádný trest. Zlým lidem se zkrátka stávají zlé věci.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od zuzuPD »

Ale tys taky neměl permku, dokud sis ji nezařídil vlastní hrou. Takže jaká náhrada za to, že permku nemají všichni? Spíš mi to zní jako náhrada za to, že "záporáci" neumí myslet outside the box.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

Ještě bych se optal, je nějaká možnost, stejně jako "dobráci" můžou způsobit permku "evilákovi" (například když je na něj zatykač nebo něco provedl tak ho dovýst do vězení a poprava) je i možnost obráceného problému? Že by "evilák" zařídil permku nějakému "dobrákovi"? Jen čistě jestli je to možné.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od zuzuPD »

Je.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Druhá strana

Příspěvek od Pavel Urban »

Myslím, že Pavel říkal A => Pavel něco takového říkal (A') => Pavel to (A'') prý vymyslel => Pavel to (A''') rozhodl => Pavel to (A'''') přikázal
A'''' = D (tedy zcela něco jiného) :biggrin:

Vymyslel jsem toho spoustu, rozhodl jsem toho taky hodně, ale někdy opravdu žasnu, v čem všem prý nemám prsty a co za prapodivnosti jsem údajně stanovil. :smile: To, co vám někdo o někom někdo řekne, ještě z druhé nebo X-té ruky, nebývá většinou moc akurátní. Zkuste se vždy aspoň zamyslet nad tím, zda to, co vám dotyčný známý říká má smysl. DX a mnozí jiní lidé si většinou nevymýšlejí nesmysly. :bigwink: A když máte pochybnosti, zeptejte se údajného autora.

Díky Onyxovi za shrnutí problematiky.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

To se sférálni bránou, abych vysvětlil jak to tehdy bylo. Elnor, Awrixel, Debalzaq a Tirion měli úkol otevřít bránu a vytáhnout Aris na povrch. Vzali úkol a byli jim poskytnuty informace, co a kde..Elnor přišel na to, že bránu jde otevřít kdekoliv na Desce a tak se zachránit před nebezpečím. Už nwm jak umřel ale otevřel sferální bránu na DS. Napsal mi PM ať lognu Zacha, když jsem přišel do hry vyběhla zamnou Aris, že spolu odejdeme na povrch. On ji nevěřil ale ona mu vysvětlila, že je tady někdo kdo nám pomůže. Jako metagame jsem to nebral protože, Zacho tam s Aris hrával a dohodli se, že pokud se jeden dostane na povrch, tak ten druhý mu pomůže a nebo, že odejdou spolu. To, že mi napsal PM Strigo at lognu, tak v tom jsem neviděl, taky problém protože jsem se vlastně pohyboval povětšinou jen ve vesnici s Aris. Vracase kontaktoval, taky nejspíš. Byli sme dohromady čtyři a když už to Elnor otevíral, tak nás DX zastavilo a vše bylo zakázáno.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Pavel Urban píše:Myslím, že Pavel říkal A => Pavel něco takového říkal (A') => Pavel to (A'') prý vymyslel => Pavel to (A''') rozhodl => Pavel to (A'''') přikázal
A'''' = D (tedy zcela něco jiného) :biggrin:

Vymyslel jsem toho spoustu, rozhodl jsem toho taky hodně, ale někdy opravdu žasnu, v čem všem prý nemám prsty a co za prapodivnosti jsem údajně stanovil. :smile: To, co vám někdo o někom někdo řekne, ještě z druhé nebo X-té ruky, nebývá většinou moc akurátní. Zkuste se vždy aspoň zamyslet nad tím, zda to, co vám dotyčný známý říká má smysl. DX a mnozí jiní lidé si většinou nevymýšlejí nesmysly. :bigwink: A když máte pochybnosti, zeptejte se údajného autora.

Díky Onyxovi za shrnutí problematiky.
Víš tehdy jsem byl na tebe opravdu naštvaný a nechtěl jsem se s tebou bavit. Opravdu mi tohle bylo řečeno. Teď už je to jiné a hodil jsem všechno za hlavu :bigwink:
Tedy díky Onyxi. Už s tím nebudu otravovat.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Mourisson1 píše:Ještě bych se optal, je nějaká možnost, stejně jako "dobráci" můžou způsobit permku "evilákovi" (například když je na něj zatykač nebo něco provedl tak ho dovýst do vězení a poprava) je i možnost obráceného problému? Že by "evilák" zařídil permku nějakému "dobrákovi"? Jen čistě jestli je to
možné.
Ohledně permky pro postavy, tak vím o dvou způsobech jak udělat bez pomoci DX ale mělo by se jim to říci.
Naposledy upravil(a) Lomylith dne 12. 1. 2014 16.35, celkem upraveno 1 x.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Onyx »

Mourisson1 píše:Ještě bych se optal, je nějaká možnost, stejně jako "dobráci" můžou způsobit permku "evilákovi" (například když je na něj zatykač nebo něco provedl tak ho dovýst do vězení a poprava) je i možnost obráceného problému? Že by "evilák" zařídil permku nějakému "dobrákovi"? Jen čistě jestli je to možné.
Je tu možnost jak permanentní smrti, tak i věcí, které jsou stejně nepříjemné a fatální i když se o permanentní smrt nejedná.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Ungo »

Já se zeptám na něco jiného. Jak je to s vlivem DS na mysl jedince? Někdo říká že, čím déle postava na DS je, tím více ztrácí pamět. Někdo zase, že samotný pobyt na DS degenruje mysl. Je to tak? Vztahuje se první případ jen na průchod přes Avatary, nebo i na opuštění DS branou?
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od George »

Platí, že smrtí postavy konflikt končí, jak je tomu u odchodu z druhé strany po svých?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Woxa »

George píše:Platí, že smrtí postavy konflikt končí, jak je tomu u odchodu z druhé strany po svých?
Stejně, protože konflikt končí smrtí, nikoliv znovuzrozením.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Druhá strana

Příspěvek od DarckDewy »

Menší dotaz, když postava ví že umřela (po přečtení nástěnky) a ví že umřela i někdy jindy od postavy "A" a objevila se poté v Chrámu na ostrově.
Když se tato věc opakuje. Může postava na DS říci "Ehm, mám takový pocit že jsem se zapomněl svázat s chrámem po mém příjezdu z ostrova?" tedy ve zkratce "Myslím že se znovuzrodím v chrámu na ostrově."? Nebo ne?
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Wolf »

Pokud postavě někdo sdělil že umřela a poté se objevila na ostrově v chrámu, tyto informace si pamatovat postava bude a tudíž může usoudit, že se možná zjeví opět na ostrově. Ale nemůže to moc vědět, protože neví z jaké příčiny se na ostrově objevila. Je obecně známo, že se vážou duše k chrámům. Ovšem není moc známo, že ostrov má určitá svá pravidla v tomhle.
Takže postava se může obávat, že se objeví v chrámu na ostrově pokud bude mít štěstí a dostane se vůbec do chrámu, ale jestli se tak znovu stane, nebo nestane už může jen těžko IC předpovídat.
"Zapomenel jsem se svázat" zní jak kdyby se postava zapomněla vyčůrat. Svázání je docela výjimečná věc a většinou ji postava dělá jednou za život. Vzhledem k tomu, že v tomto případě už může mít postava podezření že je neco v nepořádku, asi tu větu může použít. Ale volil bych jiná slova.
Ostatně IR se málokdo v dospelosti křtí nebo biřmuje a když už, neřekne asi - sakra zapomněl jsem se pokřtít :D (berte přirovnání opravdu s rezervou)

Spíš by postava měla asi dumat nad tím co je špatně a že až příště bude ve "svém" chrámu, sváže svou duši znovu.
Otázka taky jak moc má postava zkušenosti s ostrovem a jak často svazuje svoji duši atp. Pokud je to pro postavu častější záležitost, pak asi není potřeba nad tím přemýšlet nějak jinak.

Edit: jo a tys psal kdyz se vec opakuje - pak ano. Na DS si postava pamatuje co zažila na povrchu takže muze dost logicky usudit ze se objevi asi znovu na ostrove a ze spatne svazala dusi nebo vubec atp.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Woxa »

Nenapadá mě nic, co by tomu bránilo.
Všeobecně je IC známo, že lze duši s chrámem svázat a proč se to dělá, to ví asi každá postava.
Stejně tak si asi tvoje postava, která se dostane na DS může pamatovat, kde si naposled duší svázala.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět