Vypnutí lootu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Vypnutí lootu

Příspěvek od Braenn »

Ráda bych se zeptala na fungování systému, kterým (PLACOS nebo cokoli jiné) při navýšení majetku nad limit postavy vypne loot.
1) Jak to funguje a bere v potaz trezory, které jsou třeba společné dvěma postavám? Když otevřu cizí trezor? Co když dostanu obrovskou částku peněz, ale zas ji dám dál?
2) Jak se toho zbavit?

Zjistila jsem teď po dost dlouhé době, že ať už díky mamonínské sbírce nebo trezorům, v partě ani bez party nenajdu v žádné truhle nic. Což, vzhledem k tomu, jak málo někam chodím, opravdu dokáže zkazit den. Možná je to náhoda, ale protože nejsem sama, kdo má s tímto takový problém, raději se ozvu pro radu znalým. :smile:
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Brambor »

Přidávám se, taky jsem z toho trošku nešťastný. Wolf mi říkal, že by v partě neměl být problém, ale podle všeho je.
Moje postavička má vypnutý přísun bohatství kvůli společným trezorům, rozhodně ne kvůli tomu, že bych s ní kolečkoval nějaké truhlice ve slujích. (vím, že stejný problém má i pokladník naší IC společnosti)
Kdyby šlo o sólové hraní, vůbec by mi to nevadilo (a pokud by byl důvod looterství), ale takhle je to docela omezující.
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Wolf »

Jaksi nemáme (nenašel jsem) na DM foru nic víc o PLACOSu než je na stránkách EQ.

Když to tak pročítám, měl by zohledňovat všechny přendané předměty a když dostaneš 10 zlatých a předášě je dál, majetek 10 zlatých je z tvého záznamu smazán jakoby atd.
Jestli to vůbec bere v potaz majetek trezoru mi není známo.
Po pravdě je mi divný, že vám to PLACOS zastavil.
Na postavě Wolfgar mám taky napsáno OMEZEN NÁRŮST BOHATSTVÍ či něco takového. Vím, že mi kdysi bylo sděleno, že si toho nemám všímat.
Je fakt, že loot se mi samotnému nikdy neukáže, ale ve skupině jsem snad neměl nikdy problém (myslím tedy, ruku do ohně za to nedám... už jsem strašlivě dlouho nelootoval...)

Třeba se vám tu ozve někdo znalejší, případně by s tím šlo hýbat ve hře za DM konzolí (asi).
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Lomylith »

Myslím, že když vytáhneš PLACOS na +4 nebo 3, tak nějak nejsi omezen. Já s tím nikdy problém neměl a našel jsem 5 artefaktů za Awrixela , který měl placos +1 a příjem bohatství zastaven. Pravou ale však je, že to semnou byl hostitel a ti snad nějaký loot limit nemají,co jsem slyšel.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Wolf »

No čím vyšší máš PGR, tím větší máš nějakou tu mez nárůstu bohatství.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Braenn »

Já mám 4x plus PGR. Vždycky jsem měla. Jenže ruku na srdce, dvacet platin za dva dny je dvacet platin za dva dny. :crazy:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od placidity »

Z mé zkušenosti funguje loot tak, že po příjmu většího bohatsví postava v bednách nenajde nic, ale postupem času se situace normalizuje. A systémem vypsané omezení jsem nikdy neměl (a prý snad ani pořádně nefunguje).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Wolf »

No ten systém vypsání právě prý nefunguje, to mi kdysi bylo řečeno taky.
Nu tak 20 platin za dva dny je zkrátka dost, to se nemůžeš ničemu Braenn divit.
Píše se, že placos to kontroluje za krátké časové intervaly a pamatuje si několik desítek intervalů zpětně, tedy po čase se to samozřejmě zase rovná to omezení.

Spíše se divím, že se píše, že PLACOS si pamatuje jaké lokace si lootila naposledy, jaké lootíš nejčastěji atp, a umí zohlednit tu míru lootění.
Vzhledem ale k míře bohatství, k jakému se tvá postava dostala, asi ani to nehraje roli. Zohlednuje se i PGR a lvl postavy, ale s majetkem ses dostala asi mimo těch 90% postav na serveru :D (jak se tam píše).
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ceraph
Příspěvky: 133
Registrován: 7. 8. 2013 18.43

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Ceraph »

Placos = Glados = The loot is a lie! :megalol: :biggrin: .

Ale teď vážně, něco na tom bude, bohužel toho nemám moc co k tomu říci jelikož jsem ještě nezažil "větší" loot abych poznal rozdíl, to mi poví jen čas sám :shades:
No ty pičo vy jste ten server fakt zabili no já se z vás poseru.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Van »

Osobně jsem nikdy nezpozoroval větší výkyvy lootu kvůli majetku, spíše podle samotné výnosnosti daného lootu.
Celkově mi ta mechanika příjde natolik komplikovaná a (pravděpodobně) zabugovaná, že považuji lootění za v podstatě prodělečnou činnost (= vybiju dung, naskočí placos, musím mít skilly nebo někoho na otevření lootu, otevřu loot a tam rozbitá věc / nějaká cetka).
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Braenn »

Wolf píše:No ten systém vypsání právě prý nefunguje, to mi kdysi bylo řečeno taky.
Nu tak 20 platin za dva dny je zkrátka dost, to se nemůžeš ničemu Braenn divit.
Píše se, že placos to kontroluje za krátké časové intervaly a pamatuje si několik desítek intervalů zpětně, tedy po čase se to samozřejmě zase rovná to omezení.

Spíše se divím, že se píše, že PLACOS si pamatuje jaké lokace si lootila naposledy, jaké lootíš nejčastěji atp, a umí zohlednit tu míru lootění.
Vzhledem ale k míře bohatství, k jakému se tvá postava dostala, asi ani to nehraje roli. Zohlednuje se i PGR a lvl postavy, ale s majetkem ses dostala asi mimo těch 90% postav na serveru :D (jak se tam píše).
Já se nedivím, resp. divím. :D Ty prachy jsem hned poslala dál, někdy v době konce hladomoru. (IR měsíc, nebo kolik to je) A hlavně nebyly z lootu, jestli to má význam.
Počítá se, že se jich zbavím, i když je položím na zem? Já si třeba nepamatuju, jestli jsem je dávala PC nebo NPC. Ale teoreticky by mi to měl systém odečíst, ne?
Něčí nakřeččené společné trezory jsou jiná věc, podle mne se počítat do bohatství musí, jinak by třeba Bandor neměl ten samej problém.
Ani nevím, jak dlouho to mám vyplý, jestli je to díky charitě, nebo díky přístupu k naducanému trezoru. Zjistila jsem to předevčírem, předtím jsem otevřela truhlu někdy začátkem prázdnin, jestli vůbec.
S žádnou jinou postavou jsem to nezažila.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od placidity »

On se podle všeho bere jen příjem, výdej už nikoho nezajímá. Zkrátka jakmile ti rukama projde (= přijmeš) určité kvantum bohatství, musíš odpovídající čas počkat a další už nepřijímat (pokud chceš něco najít v lootu).

Loot jako takový pak funguje at random, ale v zásadě se řídí výše uvedeným - když není postava dlouho "nažraná", najde vprvních pár bednách spoustu drahých věcí, ale pak už má smůlu a nenajde nic (nebo jen nějaké drobty, a to po pár následujících dní). Tohle chování jsme kdysi nějaký čas zkoumali a bedny se plus minus chovaly dle očekávání ("hladové" postavy si odnášely od low-lvl potvor loot klidně za desítky zlatých, "nažrané" skoro nic). Pokud postava nemá v příjmech velké výkyvy a zároveŇ nejsou tyto příjmy příliš vysoké, držel se loot v mezích normy a nevybočoval.

Tož tak.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Braenn »

Díky... snad to jde nějak upravit od DM.
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Brambor »

:sad: Tak to mi asi nic nepomůže, s majetkem společnosti čas od času musím hýbat a přestože má Bandor poměrně málo osobního majetku, nic nenajdu. Problém je, že podle všeho se majetek v trezorech používaných více PC počítá každému jednotlivě, přitom by logicky měl patřit jen jedné. No co už... :smile:
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Wolf »

Ne, placos by měl počítat jak příjem tak výdej.
To znamená, pokud si 20 platinek vyhodila na zem, mělo by se ti to hned z majetku postavy odečíst.
Ve hře poproste DX at se vám na to podívá, nevím jak přesně a do jaké míry lze v tomto placos ovlivnit.

Imho pokud se vám ten loot nenačte skutečně ani ve skupině (ať už jakákoliv cetka) je to špatně.

EDIT: A trezory by se myslím do toho fakt počítat neměly, jen bankovní účty se berou v potaz, ale ruku do ohně za to nedám, nikde jsem o tomto info nenašel.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Arto »

Každý hráč má nastavenou určitou mez na 5 odehraných dnů. Pokud hráč zvedne 20 platinek a tato mez je mnohonásobně překročena (můžete svoji mez překročit, je tam procentuální tolerance), dojde k vypnutí lootu. Pokud ihned 20 platinek odložíme, nesníží se nárůst bohatství, pouze aktuální majetek (informativní hodnota pro DX). Vyčerpaný příjem se snižuje časem, nikoliv utrácením nebo zahozením drahých věcí. Pravděpodobně, jakmile tento vyčerpaný příjem dosáhne tolerančních hodnot meze růstu, za již zmíněných 5 dní, loot se opět zapne (nejsem si ale jist zda se zapne sám).
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od Brambor »

Díky za vysvětlení.
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí lootu

Příspěvek od George »

Ještě by mě zajímalo, jestli se ta mez nějak váže na minulost/přítomnost postavy ve smyslu:
Je postava bohatá?
Lootuje pravidelně?

Protože třeba u postavy, co ještě před ztrátou majetku nebyla na svůj lvl nějak extra bohatá a asi tak 90% příjmů měla z hráčů, tak po ztrátě veškerého majetku najít po asi 7 lvlech bez lootění věci (z několika ne uplně nejsnadnějších lootů) v hodnotě desítek stříbrných, mě příjde přinejmenším zvláštní.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět