Zpěv bardí uchu lahodí

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Zpěv bardí uchu lahodí

Příspěvek od Protton »

Jaký je váš pohled na zpěv bardů? Tedy kopírování předepsaného textu do hry? Bard při tom moc nesleduje hru a jenom kopíruje text z dokumentu otevřeného vedle NWN...

A jak by to bylo lepší? Kopírovat naráz odstavce a verše oddělovat třeba čárkou nebo středníkem a nebo kopírování po verších a tím zaspamování celého chatu?

Jakékoliv rady, připomínky a cokoliv jiného k tématu vítány.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Příspěvek od Woxa »

Hraju barda a nejvíce se mi osvědčila metoda kdy kopíruji vždy nějaký větší blok, v kterém jednotlivé "řádky" vždy oddělím pomlčkou.
Nepřijde mi, že by to nějak příliš překáželo ve sledování hry. Spíše je potřeba kopírovat to s citem a nedělat nějaký šílený spam, ať to nezahltí hru ostatních.
Polámal se mraveneček, - ví to celá obora, - o půlnoci zavolali - mravenčího doktora.
Doktor klepe na srdíčko, - potom píše recepis, - třikrát denně prášek cukru, -bude chlapík jako rys.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Příspěvek od DarckDewy »

Nu, já jsem pro to zaspamování chatu. Je to hezčí a člověk si k tomu dá nějakou melodii, jinak já si představuji zpěv bardů spíše jako básnickou recitaci :) k melodii hudby

A to že bard nesleduje okolí. Se ani nedivím, vím jaké je to hrát na hudební nástroj a k tomu zpívat. Taky si moc nejde všímat okolí takže to bych neřešil.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Příspěvek od placidity »

Záleží na situaci. Když hráči okolo dodržují rádiový klid nebo si převážně šeptají, dá se hra sledovat, ale v momentě kdy se rozjede spamfest, to je bez šance. Člověk je rád když chytá očima v chatu svoje vlastní verše, natož aby na něco reagoval. Ale vesměs se nám s woxou osvědčilo to, co psal výše. Psát uzavřené verše po 1-2 řádích je poměrně přehledné.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Příspěvek od Anade »

Zmíněný postup s pomlčkami používám také:
Francesca de Guilliamo píše:Anade: Život je černobílá šachovnice – figurky postavené v svitu svíce. – Počátkem života si každý strany volí, – někdo je změní, někdo nepovolí.
Anade: Tu bílý král se dvořil černé dámě, – on rytíř byl a ona žoldák právě, – on stranil slunci, ona zvolila si noc, – však oba nade všechno milovali moc.
Anade: Refrén 2×: Že zraněná je pýcha, – kde pravda je, kde lež? – Jsou s dámou černí střelci – a s králem bílá věž.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Odpovědět