Elf - chůze

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
montacue
Příspěvky: 14
Registrován: 24. 2. 2015 13.44

Elf - chůze

Příspěvek od montacue »

Dá se při hře za elfa nějak nastavit, aby postava neběhala, ale normálně se procházela?
U ostatních ras toho lze docílit přepínáním módu hledání, ale ten má elf neustále zapnutý.

Když jsem zkoušel postavu zpomalit na 50% pomocí toho rozšířeného ovládání nebo kamene emocí, tak se sice zpomalila na 50%, ale animace vypadala jako zpomalený běh. A když jsem ji zpomalil na tuším 30 nebo 35%, tak už sice chodila, ale pomaleji než je běžná chůze.

Není možnost postavu třeba "uměle přetížit"?
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Elf - chůze

Příspěvek od Mourisson1 »

Nastavení, klávesy, řízený pohyb dopředu, dej si na to nějakou klávesu a tou choď. Já to mám na mezerníku, pauzu hry stejně nepotřebuješ :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Elf - chůze

Příspěvek od Ungo »

A nebo se nauč při chůzi držet Pravý Shift, ten by měl být defaultně nastavený pro chůzi. Není to nic moc, ale dá se na to zvyknout :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elf - chůze

Příspěvek od George »

Bohužel to nejde jinak, než následujícíma dvouma metodama (už zmíněnýma):
1) Řízený pohyb : Nastavení/Ovládání/Změnit nastavení kláves/záložka "Pohyb/Kamera" /Řízený pohyb dopředu … Já to mám nastavený na "S", míval jsem na mezerníku i na "X", ale "S" se mi osvětšilo nejvíc. S tím, že couvání mám na "X".
2) Shift+Myš : Při souběžném kliknutí shiftu a levého tlačítka myši postava jde místo, aby bežela... resp. se nejdříve zmáčkne shift a následně myš... Já na to naprogramovaný na myši, kde na červeném tlačítku (viz obrázek) mám chůzi a na normálním běh. Myš sama za mě, aniž bych se o cokoliv staral, zmáčkne shift.
Obrázek
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=x7+oscar
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Elf - chůze

Příspěvek od Selvagion »

Mě se na Selvim, díky jeho poměrně nízké nosnosti, osvědčilo být přetížen a v případě potřeby běhu jen nahodit předmět, který mi zvedne sílu a zbaví mě tak přetížení :)
montacue
Příspěvky: 14
Registrován: 24. 2. 2015 13.44

Re: Elf - chůze

Příspěvek od montacue »

Využil jsem radu č.1, nastavil jsem si chůzi na S a couvání na Y. Je to vážně nejpraktičtější, umožňuje to popoběhnout během chůze bez nutnosti něco zapínat, vypínat a pohyb působí přirozeným dojmem.
Jen je to vážně náročné na zvyknutí si na jiné rozložení pohybových kláves, ale to se poddá :-)

Moc děkuji za všechny tipy
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1416
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Elf - chůze

Příspěvek od divozenka »

Já osobně držím shift, na začátku mě to rozčilovalo ale člověk si zvykne a teď už mi to ani nepřijde. :bigwink:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Elf - chůze

Příspěvek od Braenn »

Já jsem si nastavila chůzi na W, místo běhu. Na EQ se neběhá tolik, jako chodí - pro případy běhu je tu samozřejmě klik myší, nebo písmeno E. Na tuhle variantu jsem si zvykla tak, že mne rozčílí jakékoli cizí nwn, které to má jinak. :biggrin: Kdokoli má NWN kopírované ode mne, dostává toto nastavení v balíčku 1+1
Odpovědět