Chlébské jaro 2010 aneb johoho, piráti!

Akce co již proběly ale je škoda přijít o informace. Jak ty v realitě tak ty ingame.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Já bych i dorazila, ale uvidím co a zda práce.. takže případně bych převzetí chleba a komunikaci s Knoflíčkem přehodila na někoho z vás :smile:

Zálohu a smlouvy zařídím, převzít klíče bude muset ten, kdo tam bude první
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 672
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

proč mám pocit, že se mi ten předchozí příspěvek nelíbí?

nu, co se dá dělat
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Abych předešla zmatkům, tak já bych i dorazila ve čtvrtek, jinak dorazím v pátek, ne že nedorazím vůbec :smile:
Naposledy upravil(a) Braenn dne 22. 2. 2010 23.29, celkem upraveno 1 x.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

vyberte nápoje...

http://www.sklad-napoju.cz/Nabidka-piva.html

Chlazení je třeba...půjčit jej mohu, ale není to zadarmo... (jednak zaloha jak prase a taky denní poplatky),
uvítám někoho důvěryhodného, kdo tohle zajistí.

Akiro, pokud jedeš... mohu se domluvit přímo s tebou...? Mohu i předem vyzvednout, až pojedu kolem Př.….
dej info.

Braenn dej tam prosím nějaké hlasování o tom co budeme/chcete pít... diky
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

No, teď se klasicky rozběhne debata o tom co je hnusné a co není hnusné.… :megalol:

Nahoďte sem, pokud někdo další máte, ceny za chlazení a vůbec ceny piva, řeči co komu chutná bych tento rok vynechala:)). Stejně vždycky pijem všechno a stejně je to nakonec jedno, takže dávám přednost jistotě a dobré ceně před zmlsanými jazýčky. Jel nám Zubr stejně jako Plzeň, jel nám i Ježek a kdo ví co jsme tam všechno už stopili. Ano, a na velikonoce vám jelo i zelené Starobahno v hospodě :biggrin:

Jinak dík Kohene.
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

No cena za pivo bude dodána, cena za chlazení je celkem šílená... cca 500,- za den (už jen záloha činí 15 000,-), proto bych rád, kdyby někdo měl možnost půjčení zdarma. … tohle je tam hodně drahé...bohužel, proto to takto nechci...

Jinak navrhoval bych zlatou střední cestu.… ,která nihoho neurazí a chutná... Budvar
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Nikoho neurazi? Ja bych radeji nejake pivo bez pulkilla cukru na litr... Ale tak kdyz je bida vypiju vse co peni. Ale to bych byla spis znovu pro Jezka, ten nas vysel levne a nebyl vubec spatnej.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

No, ale otázka... mám brát mlíko plnotučný, bo polotučný? A kdo bude šecko chtít?

:buba:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Nemá zatím smysl (ani hlasovat) a ani dávat najevo , které pivo je dobré a které ne, předložím cenu a pak se to teprve rozjede… ceny budou všude dosti podobné…

Co se osvědčilo v předešlém turnusu je to, že se má počítat cca průměrně na jednoho platícího a pijícího cca 7piv za večer a z toho bych tak nějak vycházel…
Nebude zima a ani teplo… klasika…

PS: mě osobně Ježek moc dobře neudělal…, ale v klidu, podřídím se většině…

Z celkového seznamu piv bude vybráno cca 8 druhů pro které zde můžete hlasovat... a abych nebyl předpojatej, přenechám tento seznam Braenn, aby udělala selekci, až bude znát cenu.

Nebudeme se ale hádat o tom co je dobré a co špatné,, každý bude mít možnost hlasovat pro svého favorita a každý, kdo zjistí, že pivo co bylo vybráno a bude nakoupeno, může se v dohledné době ze seznamu pijících tyto sudy odhlásit (rozumně rychle), děkuji za pochopení.

V případě nesouhlasu si můžete zařizovat picí režim pro všechny (separátně) sami, ale vzpomeňte na minulý turnus, nakonec jsem to musel zařizovat s pár osobami (kterým děkuji) sámotní a na poslední chvilku, čehož se chceme letos vyvarovat.

Takže Vás dopředu prosím, pokud si zde neodpustíte připomínku k nákupu a zařizování sudů a druhů piv, zkuste se zamyslet nad tím, jak by jste to zařídili sami a zda vůbec…

Nepřichází v úvahu napsat zařídím to lépe, a pak se na to vykašlat… (ze známého zdroje) ostatní to pak odnesou daleko víc…“pamatujte na to“


Jen pro info:
Wendigo píše:Nikoho neurazi? Ja bych radeji nejake pivo bez pulkilla cukru na litr.


To co píšeš je velmi zavádějící tvrzení, ještě ke všemu mnohokrát přehnané, sice Budvar je znám svou vyšší koncentrací cukru při kvašení, ale celkový počet jednotek ve výsledném produktu je jistě podobný jako u jiných produktů a společností. Doporučuji prostudovat jejich stránku http://budweiser-budvar.cz/o-pivu/sprav … pivo-.html a podobné, vše co mají na stránkách a je uveřejněno, je pravdivé.
A jelikož jsem z firmy, která dělá také pro pivovary chemické testy a analýzy přesného složení, vím, o čem tady píšu. Větší množství cukru se dá přirovnat pouze k vyrovnané a výtečné chuti.

Mám přesné informace, ale nebudu zveřejňovat, nelze (jde o firemní tajemství),, většinu pivovaru jsem také viděl uvnitř, jejich zabezpečení, výrobu a také hygienu při samotném výrobním procesu. Leckdo by se možná divil co kde a tak…

Wendigo píše:Ale to bych byla spis znovu pro Jezka, ten nas vysel levne a nebyl vubec spatnej.
Ježek nevyšel zrovna levně, v porovnání k lepším druhům piva... nepamatuji si to přesně, ale tehdá to nebylo zrovna levné pivo cca 1200,-/50l. (za to mohl být skoro Gambrinus)
Naposledy upravil(a) kohen dne 23. 2. 2010 1.32, celkem upraveno 9 x.
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

palačinky? ;)
16? Tak to je v pohodě
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jakkoliv mě náznaky, že Ježek není nejlepší pivo České republiky uráží, musím poznamenat takový detail, že ne každý má možnost kupovat sudy vybraného piva. V Praze asi jo, ale jinak bude to, co sežene ten, kdo to poveze. Vynechávám, že sud musí pasovat na chlazení (není 100% záměnné). Takže je hezké, že se dohodneme na Starobrnu, ale už vidím, jak ho bude Plzeňská sekce vozit.

Platit 500/den je šílenost; já doufám, že bych byl schopen chlazení sehnat (a k němu odpovídající sud, ano Ježka), ale v tuto chvíli rozhodně nemůžu nic slibovat, takže pokračujte v původním plánu. Já jen ocením, když dostanu příležitost popít něco zatím neochutnaného.

A odhlašovat se považuju za kravinu, ale jestli je tu opravdu někdo, kdo prostě <dosaď> pít nebude *pokrčí rameny*, nemám co dodat.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

prosím prosím jako člověk pracující v pivovaru prohlašuji, že ŽÁDNÉ české pivo nemá cukr navíc, a proto nemá tolik alkoholu jako německá piva a množství curku u nás závisí jen na druhu chmele a většina pivovarů používá čínský chmel - na made in china, ale druh
16? Tak to je v pohodě
kohen
Příspěvky: 460
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

O nástrčku (koncovku) nejde, sice za ní je záloha, jistá, ale půjčení je zcela zdarma… takže chlazení může být koncipováno k jakékoli sestavě (přestavím na místě hned).
Jde o samotnou chladící stanici, jak pomocí plynu, či vzduchu (na čemž v našich podmínkách až tak nezáleží).
Takže koncovka není žádný problém na jakýkoli sud…
Braenn píše: takže případně bych převzetí chleba a komunikaci s Knoflíčkem přehodila na někoho z vás :smile: Zálohu a smlouvy zařídím, převzít klíče bude muset ten, kdo tam bude první
"Svačinku" klidně vyzvednu, kde bydlí vím...
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Hlásím se k palačinkám (s povidlama) a mlíku (s kakajíčkem, na plno-/polotučnosti mi nesejde).
P.S.: Snad mi to vyjde a dovezu víno.

EDIT po návrhu na lívance: Klidně lívance.
Naposledy upravil(a) Anade dne 23. 2. 2010 14.30, celkem upraveno 1 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Luelle píše:palačinky? ;)
A co radši lívance? Bych vzal lívancovadlo.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

kokosak píše:
Luelle píše:palačinky? ;)
A co radši lívance? Bych vzal lívancovadlo.
lívance maj jiný těsto,který je trochu víc vzpurný a hlavně... vezmi si poměr plocha/počet... na jednu palačinku 4 lívance... vezmi si kolik těch palačinek bylo a představ si 4x tolik lívanců.… ne díky

PALAČINKY =P
16? Tak to je v pohodě
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

No ja se pridam kdyz na mne tentokrat nezapomenete :biggrin:
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Luelle píše: lívance maj jiný těsto,který je trochu víc vzpurný a hlavně... vezmi si poměr plocha/počet... na jednu palačinku 4 lívance... vezmi si kolik těch palačinek bylo a představ si 4x tolik lívanců.… ne díky

PALAČINKY =P
Řikam, vzal bych lívancovadlo. To rozliješ do těch menších minipanviček a máš to. Stejná práce jako s palačinkou (vlastně menší, tože to nemusiš rozlejvat dokola). Krom toho nemusíš dělat akrobatický kousky, tože lívance se otáčej lepčejc.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

kokosak píše:
Luelle píše: lívance maj jiný těsto,který je trochu víc vzpurný a hlavně... vezmi si poměr plocha/počet... na jednu palačinku 4 lívance... vezmi si kolik těch palačinek bylo a představ si 4x tolik lívanců.… ne díky

PALAČINKY =P
Řikam, vzal bych lívancovadlo. To rozliješ do těch menších minipanviček a máš to. Stejná práce jako s palačinkou (vlastně menší, tože to nemusiš rozlejvat dokola). Krom toho nemusíš dělat akrobatický kousky, tože lívance se otáčej lepčejc.
lívance se otáčej blbčejc a musíš otočit 4 a ne jen jednu palačinku..já chci palačinky já lívance nerada
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Já sem klidně pro Ježka, byl levný a doplňky zdarma jsou silné plus. Byl sice trošku nakyslý, ale po třetím pivu a druhé tequile už mi to ani nepřišlo :biggrin: Obvykle tak kyselej (z těch dvou koštů předtím) nebývá, takže snad..

Kdy budeš Drakeu vědět, jestli dorazíš nebo ne?

jinak jestli jde půjčit nějakej univerzální přechodník mezi chlazením a bečkou, pak můžem udělat i tu anketu:)

A lívance chci taky!
Odpovědět