Itálie, Jaro 2011

Vše ohledně plánovaných akcí, srazů a srázků.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Itálie, Jaro 2011

Příspěvek od kokosak »

Vím vím, je to děsně dopředu, takže zatím čistě orientačně. A taky, aby si případní zájemci měli možnost nasyslit / zařídit dovolené.

O co že se jedná? Poznávací výlet do Itálie, někdy na jaře přespříští rok. Jelo by se autem (auty), navštěvovalo by se památky a dělalo se jůůů. Zatím je trasa přes Benátky a Pompeje na Řím, cirka na týden. Nicméně vzhledem k časovému údobí je spoooustu prostoru se domluvit na případných variantách.

Vítáni jsou všichni, kdo si myslí, že jsou vítáni :bigwink: Takoví, nechť se (zatím zcela nezávazně) upíší

Zájem zatím projevili:

Allekoo
Anade +1
Braenn
Dave +1
Jája
Kapik (velmi nezávazně), auto
Kokosák
Kohen +1
Libra
Luelle
Sciorp (50%]
Naposledy upravil(a) kokosak dne 30. 11. 2009 18.02, celkem upraveno 9 x.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
kohen
Příspěvky: 461
Registrován: 21. 2. 2006 16.57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kohen »

Přidám se rád (2x), auto klidně..
Seržant Tiriánské Stráže Tonny Signerr

Zákon a Pořádek -Pomáhat a Chránit

Sláva Tirianu
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

a vydržíte moje historický přednášky? :D

já bych to možná taky riskla =)
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Jaro 2011 nebo podzim 2010..? Chvíli si mě každopádně vykolejil a já uvažovala, jestli ted není 2010
:crazy:

Pompeje jsou mimochodem dost pod Římem, až u Neapole. Je to trochu z ruky, což mě mrzí, já bych tam strávila ráda tak den :))
Naposledy upravil(a) Braenn dne 29. 11. 2009 17.05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Tak to je pech! Tuhle projížďku jsem měl letos. Jen teda 10 dní.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Paklic píše:Tak to je pech! Tuhle projížďku jsem měl letos. Jen teda 10 dní.
a nějaké tipy?
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Benátky rozhodně stojí za shlédnutí, Řím je teda silně špinavé město, ale můžu poskytnout info pro parkování ZDARMA blízko Kolosea. Co se týče Vatikánu, nevěřícím to asi moc neřekne, já tam byl a dnes už bych tam znova nešel. Jinak, bezvadný koupání a pláže jsou nad městem Rimini, kdyžtak dodám mapu. A pak bych ještě doporučil šikmou věž v Pise, na ní je vstup myslím 8 Eur. Co se týče vsupného, tak do kolosea a blízkého parku s památkami stálo myslím 16 Eur a jízda výtahem na věž v Benátkách stojí 8Eur. Ale kdo ví, kolik to bude stát, až tam pojedete Vy.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Paklic píše:Benátky rozhodně stojí za shlédnutí, Řím je teda silně špinavé město, ale můžu poskytnout info pro parkování ZDARMA blízko Kolosea. Co se týče Vatikánu, nevěřícím to asi moc neřekne, já tam byl a dnes už bych tam znova nešel. Jinak, bezvadný koupání a pláže jsou nad městem Rimini, kdyžtak dodám mapu. A pak bych ještě doporučil šikmou věž v Pise, na ní je vstup myslím 8 Eur. Co se týče vsupného, tak do kolosea a blízkého parku s památkami stálo myslím 16 Eur a jízda výtahem na věž v Benátkách stojí 8Eur. Ale kdo ví, kolik to bude stát, až tam pojedete Vy.
loni dělala naše škola zájezd do Říma a Řím za to prej stojí, když si ho předem naplánuješ... ten je od antiky po baroko přecpanej =)

a o tom parkování u kolosea mluvili taky :D

jinak Benátky Benátky Benátky a osobně znám Terst a ten je naprsot překrásnej.. a Ravenna vypadá taky zajímavě =)
16? Tak to je v pohodě
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Braenn píše:Jaro 2011 nebo podzim 2010..? Chvíli si mě každopádně vykolejil a já uvažovala, jestli ted není 2010
:crazy:
Na podzim je problém v tom, že je za A hnusnějc a za B je konec roku, všichni se snažej utratit prachy a my v práci většinou nevíme co dřív. Ale zas je to sympatičtější tim, že to je blíž :D
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

kokosak píše:
Braenn píše:Jaro 2011 nebo podzim 2010..? Chvíli si mě každopádně vykolejil a já uvažovala, jestli ted není 2010
:crazy:
Na podzim je problém v tom, že je za A hnusnějc a za B je konec roku, všichni se snažej utratit prachy a my v práci většinou nevíme co dřív. Ale zas je to sympatičtější tim, že to je blíž :D
ale zase září je docela výhra =)

i vysokoškoláci mají volno a navíc Itálie je v září nejlepší..je tam krásně a je víceméně turistoprostá
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

Jo a ještě jedna věc, pokud nikdo z vás neumíte italsky, tak si vytiskněte popisky ke všemu, k čemu se chystáte, protože v angličtině jsou texty dost omezené a jiným jazykem tam už napsaného není.

Jinak jasný, Řím za to stojí, jen je to prostě to nejšpinavější město, které jsem tam viděl.
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Dle mého zcela osobního názoru za to Řím nestojí. Shodou okolností jsem byl necelý měsíc předtím, než jsme jeli do Říma, v Londýně … srovnávání jsem se prostě vyhnout nemohl, ale podle mě za to nestojí ani bez srovnání. Na koloseu není nic moc vidět, pokud se nenatrefíte na nějakou akci … což my jsme se nenatrefili. Italové jsou neskutečně vlezlí, prostředí je nepříjemný a co se památek týče, snad jediné se mi líbilo to zachované "město" kousek za koloseem (jak jen tomu říkali...) … když půjdete od kolosea směrem okolo toho oblouku, tak k tomu dorazíte, jsou tam vidět i sloupy.

Hromadná doprava v Římě je utrpení, předražená, přelidněná a hnusná (mluvím teda o metru, autobusy jsou … prostě autobusy). Jediná výhoda, co to mělo, že jsme za celou dobu nenatrefili ani na jedinýho revizora (a to ani ve vlacích, dokonce ani v meziměstských vlacích - ani průvodčí, ani revizor), takže jsme tam po určité době vesele jezdili na černo (ano, velice se za to stydím :bigwink: ).

Různě po městě se dá narazit na celkem zajímavý budovy, to už je spíš na každým, kam se vydá … ale nepřišlo mi to zajímavější než Praha.

Taky se připravte na to, že je placený v podstatě všechno, co je napadlo zpoplatnit … a že například když začne pršet, bude vás každých padesát metrů zastavovat borec, který nabízí za 5 Eur deštníky.


Co se Benátek týče, taky tam nedávno byla jedna moje známá a byla šíleně zklamaná. Hnusný, oprýskaný prostředí, spousta holubů lezoucích až do huby (pozor, nepečených) a nic moc k vidění.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Winonne
Příspěvky: 668
Registrován: 20. 2. 2007 12.21
Bydliště: Plzeň, Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Winonne »

Řím navím, tam jsem se nedostala, ale Benátky se mi líbily moc a pak stojí za to Florencie. Sice lidí jak psů, ale já byla s Itálií a s památkama spokojená a to je to proč jsme tam jeli (moře mě nebere :) )
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Winonne píše:Řím navím, tam jsem se nedostala, ale Benátky se mi líbily moc a pak stojí za to Florencie. Sice lidí jak psů, ale já byla s Itálií a s památkama spokojená a to je to proč jsme tam jeli (moře mě nebere :) )
moře je nuda, souhlas
16? Tak to je v pohodě
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Luelle píše:
Winonne píše:Řím navím, tam jsem se nedostala, ale Benátky se mi líbily moc a pak stojí za to Florencie. Sice lidí jak psů, ale já byla s Itálií a s památkama spokojená a to je to proč jsme tam jeli (moře mě nebere :) )
moře je nuda, souhlas
Moře je fajn, když je to skalnatý pobřeží a člověk má potápěčský vybavení. :clover:
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Do Říma jsme chtěli hlavně kvůli Vatikánu, který mě osobně láká víc, ačkoli antický řím je mé oblíbené období - ale ty jejich roztahaný špinavý pamatátky mezi zástavbou 20 století nic moc. Kolosseum jsem viděla (tuším) v Nice, takže mě tak nenadchne, spíš Forum Romanum, ale taky bych přežila. Ale Vatikán je Vatikán :dribble:

Každopádně, v programu by jistě byla i procházka po pěkné krajině a taky koupání, ačkoli moře v Itálii nahoře si pamatuju jako fuj, fuj, špinavý písek. Šnorchluju, takže průhledné moře na skalnatém podloží je značka ideál :D ale kdo ví, třeba tam z té strany k Francii by to nemuselo bejt tak tristní
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Anade + 1
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
dave
Příspěvky: 141
Registrován: 2. 7. 2007 23.32

Příspěvek od dave »

Tak to zní zajímavě a vzhledem k tomu že jsme se slečnou podobnou cestu plánovali, tak se možná přidáme... takže Dave + 1 :)
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Tak a jak byste viděli ubytování? Osobně bych to viděl na nějaký ty menší hotýlky, ale ozvaly se i hlasy volající po přespávání u auta (ošklivé hlasy, fuj fuj). Joa kdo by byl ochotný/schopný zajistit vůz, budeme potřebovat koukam tak aspoň tři.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Paklic
Příspěvky: 682
Registrován: 4. 1. 2008 16.40

Příspěvek od Paklic »

U auta v žádným případě! Asi jste neslyšeli o kriminalitě v ITÁLII. Když už, tak v autě, nebo v kempu a když v autě, tak na benzínce a nejlépe na dálnici.
Odpovědět