Galerie postav z Equilibrie

Equilibrie jako karetní hra, divadlo, desková hra atd...

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Je IMHO totalni nesmysl prosazovat, ze jakekoli IC informace kdekoli zverejne jsou zaroven IC bezne dostupne ve hre. Na foru se bezne vyzrazuji a vynaseji IC informace a kazdy hrac by mel mit tolik soudnosti, ze to odlisi.

Popis/Vystupovani/Zvlastni znaky/Barvy je IMHO sekce, ktera muze byt automaticky povazovana za IC znamou, pac je to videt na prvni pohled.

Historie postavy je uz z principu presny opak. V realu taky historii kohokoli zjistis jedine prectenim podrobneho zivotopisu a ne jen tak ze vzduchu, co se kde povida - tedy aspon pokud chapeme historii stejne, tedy "co se kdy skutecne stalo". Pokud melo jit o "co se o dane postave povida, ze se stalo", tak se to nemelo jmenovat Historie a btw si to odporuje uz hnedka s pozadavkem zverejneni data prichodu postavy na desku. :dry:

Souhlasim s allekoo, ze by bylo fajn proste pridat warning o spoileru. Druhe reseni je 90% zajimavych informaci z historii dat pryc …
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

Kdo chce může připsat i rok narození nebo příchodu na desku...pište jen skutečně notoricky známe informace nebo to, co se postava může doslechnout atp.
Cokoliv co na sebe vyzradíte bude veřejně přístupné a na vaši zodpovědnost. Pokud některý bod nebudete chtít zodpovědět, prostě napiště neznámo nebo tak podobně.



Co je na tomhle krucinál TAK nepochopitelné.
Vaše ohánění se :"Tak ho daemian, anade, blatouch, šnek či káně kousne" je absolutně k ničemu.
Když to lidi nemají vědět, tak to tam nepište. Oni to zneužijí, jasně že to zneužijí a co jste čekali? že budu každého návštěvníka stránek obíhat a vtloukat mu do hlavy jak to vlastně vůbec neví? Přijdu si, že jsem vám tu pro srandu...
Už ani nevím s kolika lidma jsem řešila dotazník, aby byl sterilní. Kolikrát jsem vás sama upozorňovala jestli jso všechny informace v něm naprosto nezávadné. To že si je tam pak vypíšete je VAŠE věc. Já vážně nechápu, proč máte neustále nutkání nacházet někde problém, dělat speciality, mít něco extra a něco permanentně řešit.

-Historie je OOC informace, použít ji můžete jako pomůcku pro vlastní výpočty.
-Na barvy vám kašlu. Co tam kdo uvede, to je na jeho zodpovědnost.


Už všichni spokojeni?
Smrt je jen začátek druhého dějství.
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

NiamCK píše:
Kdo chce může připsat i rok narození nebo příchodu na desku...pište jen skutečně notoricky známe informace nebo to, co se postava může doslechnout atp.
Cokoliv co na sebe vyzradíte bude veřejně přístupné a na vaši zodpovědnost. Pokud některý bod nebudete chtít zodpovědět, prostě napiště neznámo nebo tak podobně.

Ehm, jedn vec je riskovat zneuziti a druha vec je prohlasit, ze dane informace jsou automaticky kazdemu zname.

Vyzrazeni informaci, o kterych stejne vi cela hospoda na srazu, klidne risknu, ale akceptovat tvrzeni, ze kazdy, kdo si web precte, automaticky zahrne tamejsi info do znalosti postavy je metagame. Proto to moje upozorneni.
Myrpa
Příspěvky: 209
Registrován: 25. 2. 2010 15.34

Příspěvek od Myrpa »

Nojo, když si nepřečtete zadání a píšete si tam kraviny, tak se pak nedivte.
(Nováčkům, kteří nic neví, v tom děláte bordel a nováčci vám to vrátí.)
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Takže ze sebe udělám blba podruhé v jediném dni:
Je IMHO totalni nesmysl prosazovat, ze jakekoli IC informace kdekoli zverejne jsou zaroven IC bezne dostupne ve hre.
On to ani tak nikdo neprosazuje, došlo k prostému nedorozumění, plynoucímu ze skutečnosti že:

4.2. Je zakázáno opakované zasílání TELL zpráv, pakliže druhá strana nereaguje. Používání OOC kanálů (TELL, ICQ, IM, Ventrilo aj..) pro sdělování IC informací je přísně zakázáno. Nekažte hru sobě ani druhým. Výmluvy typu "vždyť to nikdo neviděl" nejsou omluvou. Používání OOC kanálů pro OOC komunikaci během hry není doporučeno. (osobně mi fórum příjde jako ještě horší, protože se nedá říct ani to "vždyť to nikdo neviděl")

a:

Vzhledem k množství starších hráčů, hostitelů a vyšších instancí, které na uvedení historie postavy prostě kývlo a provedlo mě ani nenapadlo, že by nešlo o domluvené "externí IC fórum" ve stylu "Co se kde povídá" ("když se postava bude ptát, může se dozvědět tohle a tohle aniž by bylo třeba přídomnosti Dx nebo konkrétního hráče").

Ano, špatný závěr. Pak jde ale o OOC předávání IC informací nebo ne? Stálo by za to "historii" jako takovou prostě odstřihnout a ve formě "O dané postavě se povídá, že..." připlácnout na oficiální IC fórum? Nebo jen odstřihnout (nebo změnit kolidující pravidlo)?

P.S.:
Ehm, jedn vec je riskovat zneuziti a druha vec je prohlasit, ze dane informace jsou automaticky kazdemu zname.
Proč automaticky? To nejsou ani věci na IC fóru (dokud s postavou nevlezu do Hagu, nejlíp do hospody, těžko můžu těžit z toho, co se tam povídá). Tedy dokud se někdo nezačne pídit po konkrétním člobrdíkovi, těžko se něco dozví (když nemá páru o existenci nějakého pana Bž, asi hodně rychle pustí z hlavy letmo zaslechnuté "pan Bž rád vodku").
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Omg...
...a vůbec, já chci taky poslední slovo! :megalol: :megalol: :glare: Já chci taky všem vysvětlit, že Niaminy pravidla ohledně "historie" postav na webu jsou úplně nejasný, dvojznačný a já je fakt chápu úplně jinak, než mi Niam poněkolikáté opakuje!

P.S.
Niam, ať napíšeš cokoli, stejně budou remcat, jak se říká: "Udělej dobrý skutek a hoď ho do koše."
Obrázek
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

KaTo píše:Omg...
...a vůbec, já chci taky poslední slovo! :megalol: :megalol: :glare: Já chci taky všem vysvětlit, že Niaminy pravidla ohledně "historie" postav na webu jsou úplně nejasný, dvojznačný a já je fakt chápu úplně jinak, než mi Niam poněkolikáté opakuje!

P.S.
Niam, ať napíšeš cokoli, stejně budou remcat, jak se říká: "Udělej dobrý skutek a hoď ho do koše."
Katoooo … udelej prosim dobry skuteeek :smile: :clover: Zdrz se svych konstruktivnich komentaru, ju? Dekuju :happybirth:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

To ej tak když někdo msíto aby napsal pár těch drbů, napíše nejtajnější informace :fool:

Já jsem si k Largovi napsal to, co je možné vědět a veškeré tajné detaily atd. jsem vynechal. :bleh:

Takže za mě - co si u Larga přečtete, můžete IC zjistit na těch správných místech za správných okolností, či při správných dotazech.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

A já bych chtěla být bábovkou.

Pánové dost. Brzy zaspamujete informaci kterou jste si tu tak dlouho vydebatovávali.

Historie je považována jako OOC info.
Veškeré informace v ní slouží k osvěžení toho, co už vaše postava ví. Tedy zapomenete-li něco vy, ale postava tu informaci má, tak se můžete juknout a osvěžit si to.
Proto píšu, že je to na vaši zodpovědnost, kolik toho uvedete.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

mno.. *nudi sa a nema co robit* by som to zhrnul ako uvadzajte len informacie ktore su viac menej lahko IC dopatratelne pretože sa ich učastnilo viac ako par vyvolenych, alebo už verejne zname a nebude vam vadit ked vam ich nejaky novačik otrieska po rokoch o hlavu len preto že si to niekde prečital.

Informacie ktore smrdia IC postihnutim vašej postavy si pekne nechajte pre seba pokial nechcete aby sa mohli zmetagejmit.

C.S.I EQ vraví : Všetko čo poviete može byt použite proti vám :bigwink:

Edit po Niam : mramorovou?
Naposledy upravil(a) allekoo dne 15. 4. 2010 15.39, celkem upraveno 1 x.
Because I'm Batman !!!
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše: Takže za mě - co si u Larga přečtete, můžete IC zjistit na těch správných místech za správných okolností, či při správných dotazech.
IMHO na spravnych mistech za spravnych okolnosti a pri spravnych dotazech muzes zjistit uplne vsechno ne? Kdybys nemohl, tak to asi bude spatne misto, spatna okolnost nebo blbe polozena otazka :bigwink:
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 240
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Příspěvek od Dr.Lizard »

A Dost!
Mě už z těch keců jde hlava kolem... To co dělá Niam je počertech záslužná činnost a je to něco co equilibrii kompletně chybí.
Kdybych měl každýho za "zjisti si vehře" praštit tak už má půla lidu hlavy otelké jak dýně a přitom to omíláte přinejmenším v polovině případů na notoricky známejch informacích.
V důsledku absolutní absence pořádně outgamevé kroniky "Co ví každej sedlák" je pozadí světa totálně mrtvý.
Příklad, hrdinové amfiberai, hraju na EQ rok a dotěď nevím, kdy se to stalo, jak se to stalo a kdo to vlastně jmenovitě je.Pochybuju, že mám nějakou opravdu rozumnou šanci to zjistit od PC a přitom mi netvrďte, že při otázce na štamgastu v hospodě na tohle téma jen pokrčí rameny.
Co hůř, bitva u tvrze, ani né dva IG (opravena chyba) roky zpět a neštěkne po tom ani pes *chlapi v hospodě opět krčí rameny*.

Takže to že Sajber napsal Damíkovi že 1111 p.v.d. byl jmenován lektorem dovolí nové postavě zeptat se v hospůdce proč tu rohatou ocasatou věc nesundala stráž když šla po ulici. On asi každej druhej ví kdo je a kdo není pohlavár MUNI.
Může se doslechnout kdo je výhercem největší odměny za hlavu a taky třeba i proč a kdy.

To že v důsledku téhle logiky kolují šeptandy a jaké si paní noci, Niam to řekla jasně všechny informace jsou na vlastní nebezpěčí, to že jsou červené tomu fakt nepomůže
Naposledy upravil(a) Dr.Lizard dne 15. 4. 2010 16.03, celkem upraveno 1 x.
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

cybermisa píše:
Nalk píše: Takže za mě - co si u Larga přečtete, můžete IC zjistit na těch správných místech za správných okolností, či při správných dotazech.
IMHO na spravnych mistech za spravnych okolnosti a pri spravnych dotazech muzes zjistit uplne vsechno ne? Kdybys nemohl, tak to asi bude spatne misto, spatna okolnost nebo blbe polozena otazka :bigwink:
ty si zas vytáhneš jen kousek informace, vezmeš to jako správná vědátorská trubka doslova a překroutíš to... hrůza... marná snaha
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

:spam:
ZASE tu zaspamováváte informace
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Udělal jsem nějaká vylepšení na stránkách, kterých si stejně asi nevšimnete :)
  • Už by se nemělo stávat, že se ve sloupečku "další postavy" objeví i postava, na jejíž stránce jste.
  • Uvozovky se teď zobrazují jen tam, kde je orpavdu nějaký citát a nezačíná hvězdičkou.
  • Odkaz "více..." na další obrázky postavy se tam objeví, jen pokud tam opravdu nějaké další obrázky (než ten jeden profilový) jsou.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jo a děkuju všem, kdo nám to pochválili a kdo si myslí, že to byl dobrý nápad. :) Nějak jsem se tu pořádně nestihl ozvat.

Co se obsahu týká, já doufám, že jste rozumní, nepíšete tam přímo něco, čeho byste mohli později litovat (ono stejně po hopsodách se toho povídá tisíckrát víc...), a že vaše texty nebudou nějaké šílené selfpromo, nebo snaha o převracení skutečností; a že znáte rozumnou míru :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Koukám, že nám to v té galerii moc nepřibývá. Na to kolik je denně ve hře postav a na to kolik jich na EQ vůbec je... je těch 20 kousků (z toho cca půlka nehrajících nebo se objevujících jen sporadicky) docela málo. Kde to vázne ? Zase taková práce to není, tak si najděte tu chvíli a vyplňte ten dotazník a pošlete ho. :smile:


Pro ztracené... co se chce:

Rasa
Popis
Vystupování
Zvláštní znaky
Oblíbené barvy
Citát
Historie (tady si s tím nelamte hlavu, klidně doplňte později... pokud se do toho pustíte, tak dodržujte jakýsi životopisný charakter podání - např. jako tu)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

No co vím, tak Niam to chtěla udělat právě pro postavy co už nehrajou, aby se na ně nezapomělo :) takže bych se tomu poměru nedivil :smile:
Uživatelský avatar
NiamCK
Příspěvky: 923
Registrován: 2. 3. 2008 21.27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiamCK »

No... tak já sbírám nejdřív ty nehrající, protože od nich už mam obrázky že. Ke každému novému se bude přidělávat časem portrét, ale nikde jsem neřekla že mi dotazník nemůže poslat i postava aktuálně hrající.
Smrt je jen začátek druhého dějství.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

NiamCK píše:… ale nikde jsem neřekla že mi dotazník nemůže poslat i postava aktuálně hrající.
Jak jsem psal na ICQ... třeba pro mě je těžko určitelné, koho bych do galerie dal (IMHO by ta postava měla být nějak známá atd. a né nějakej nýmand) zvlášť vzhledem k popularitě některých hrajících ve "vyšších kruzích" :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět