Finty se zbraní

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Finty se zbraní

Příspěvek od Naylun »

Feat nefunguje na pěstní dýku a pravděpodobně i na lamač mečů (to je exotická, takže nemohu vyzkoušet). Šlo by časem ty zbraně do toho featu přidat?
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Finty se zbraní

Příspěvek od The_Balrog »

Panathian píše:Feat nefunguje na pěstní dýku a pravděpodobně i na lamač mečů (to je exotická, takže nemohu vyzkoušet). Šlo by časem ty zbraně do toho featu přidat?
Mně osobně by to k pěstní dýce vůbec nesedělo, lamač mečů ovšem ano, je svým způsobem velice podobný "běžné" dýce. (Pokud jej bereme jako dýku se zoubky a speciálním zacházením, nikoliv jako orientální sai.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Hm.. tak jsem so přečetl, co všechno teď weapon finesse obsahuje a když v ní jsou takové koniny, jako kama a kukri, tak koneckonců... tu pěstní dýku tam můžeme strčit taky. To už je jedno :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

The_Balrog píše:Hm.. tak jsem so přečetl, co všechno teď weapon finesse obsahuje a když v ní jsou takové koniny, jako kama a kukri, tak koneckonců... tu pěstní dýku tam můžeme strčit taky. To už je jedno :)
Mně by se tam líbilo mnohem víc zbraní. Třeba takovej oboustrannej meč bych tam uvítal všema deseti. Není pravda moc lehkej, ale vypadá natolik … prostě mi k obratnému rychlému bojovníkovi sedí víc než k silnému drsňákovi.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
KaTo
Příspěvky: 863
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Re: Finty se zbraní

Příspěvek od KaTo »

Panathian píše:Feat nefunguje na pěstní dýku a pravděpodobně i na lamač mečů (to je exotická, takže nemohu vyzkoušet). Šlo by časem ty zbraně do toho featu přidat?
Pěstní dýka, stejně jako lamač mečů (srdcí) a jiné podobné zbraně jsou "dodatečně" přidané CEPové zbraně a na takové se nevztahují NWN featy. Stejně jako nebude fungovat zaměření na dýky apod.
P.S.
To The_Balrog + Sethiel: Už zase se tu míchá "Vaše" pojetí pseudoreality :megalol: s systémovým nastavením NWN :bigwink: :megalol: , což je v Topicu Chyby skriptů a systémů lehce OT.
Obrázek
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Weapon finesse je feat, který umožňuje při boji lehkou zbraní (všechny malé a menší, některé střední) používat bonus za obratnost namísto standardního bonusu za sílu (pokud je síla menší než obratnost). Nejde tedy o ránu jako takovou, jako o přesný zásah (AC je jak uhýbání, tak odolnost cíle). Na obouruční obouruční zbraně nemůže ze zjevných důvodů být tento feat použitý (proto např. hobit, který drží kord obouručně musí použít sílu).

K pěstní dýce i k lamači mečů by použití tohoto featu správně patřilo, ovšem ve hře to není zavedené, protože jde o CEPové zbraně.

EDIT: KaTo byl rychlejší.
Naposledy upravil(a) Pavel Urban dne 20. 7. 2009 14.41, celkem upraveno 1 x.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Hm, no jo, zapoměl jsem, to je zas tohle :ermm: Tak alespoň v budoucnu, jestli se budou měnit haky, by se to tam dalo přidat?
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Myslím, že to nejde … nové zbraně jsou přidávány haky jako nový base item type a tyhle featy jsou hardcoded.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět