Ohniště

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Ohniště

Příspěvek od The_Balrog »

Poslední dobou se mi zdá, že hořící ohniště občas po obligátních několika minutách samo od sebe nevyhasne. Zkuste se na to prosím koukat a pozorovat, zda se to nestane po nějakém kouzlu, nebo po nějaké podobné akci v okolí.

Mám pocit, že jsme to za poslední týden hry zažil už třikrát... takže to nebude až tak úplně náhoda.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Nevím to jistě, ale pokud ho zapálíš kouzlem "Plamen" a nerozbalíš s ním rozhovor tak bude hořet pořád. Ale nevím to jistě. (vím že u Tvrze to někdo zapálil a pořád to tam hořelo - několikrát)
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Na to mám právě podezření :) Tak třeba to někdo potvrdí.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Scrappy
Příspěvky: 181
Registrován: 14. 6. 2009 23.09
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Scrappy »

Po zapálení ohniště plamenem mi pokaždé ohniště vyhaslo, jen potom "hořelo" efektem, ale účel už neplnilo, při pohybu kamerou určitým směrem jde ten efekt zpozorovat, jak je kus mimo střed ohniště.
Prej smazán
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Scrappy píše:Po zapálení ohniště plamenem mi pokaždé ohniště vyhaslo, jen potom "hořelo" efektem, ale účel už neplnilo, při pohybu kamerou určitým směrem jde ten efekt zpozorovat, jak je kus mimo střed ohniště.
Myslíš takovýto světlo ze země, jako když špatně sešleš na nerovnost iluzi ohně, tak taková malá zlutá záře ne? To tam někde vážně zůstává. A ještě líp, rozsvěcuje se někdy i se zpozděním několika minut po zapálení.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ta záře se rozsvědcuje vždy bez ohledu na to, jak oheň zapálíte. Ovšem při zapálení ocílkou teprve tehdy, když přiložíte. Ten efekt skutečně mnohdy nějakou dobu zůstává. V podstatě mi to nikdy nevadilo a dá se to brát jako efekt rozhoření ohniště a naopak zase jako informace, že oheň není dlouho uhašen. Ale na problém s nevyhasínáním ohniště samotného jsem doposud nenarazil.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Ten efekt světla je pravděpodobně buglý. Mě jako DM to při umísťování a mazání placeablů s tímto efektem funguje tak, že když smažu placeable plamene, zmízí plameny a zůstane přesně ten zářící bod, který simuluje záři ohně. Jenže pokud relognu nebo přejdu do jiné lokace a vrátím se, ten zářící bod už tam není. Tj. ve avšem případě ho pravděpodobně bugem vidí jen ti, kdo jsou v lokaci nepřetržitě od chvíle, co ohniště zhaslo.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Jde o chybu v klientovi, kdy špatně funguje přepočítávání světel v lokaci na žádost serveru. Jeho projevy jdou omezit, ale pravděpodobně ne zcela odstranit.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět