Protikouzlení

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Strigo
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Protikouzlení

Příspěvek od Strigo »

Postava A je neviditelná a protikouzlí postavu B, která jej nemůže RP i systémově vidět.
Postavě B se i přesto ukazuje v logu, kdo jej konkrétně protikouzlí.



Chyba?

nebo

Vlastnost?

Osobně si myslím, že chyba.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Asce
Příspěvky: 41
Registrován: 5. 7. 2012 15.15

Příspěvek od Asce »

Blbost... neměl by to vidět. Ani logicky ani systémově mi to nesedí...
Neuzavřené konce, atmosféra strachu, smrt postavy! ...to je to, čeho se lidé nejvíce bojí a co nenávidí, ale na co vzpomínají nejdéle!
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tak ono je to spíše systémová hláška.
RP by určitě hráč B neměl tušit, jaká postava ho protikouzlí.

Já se třeba spíše divím, že protikouzlení nevyhazuje z neviditelnosti :biggrin:

EDIT:
Protikouzlení je nepřátelská akce, pokud se nepletu tak se tam háže na iniciativu a normálně se spustí bojová hudba. (tedy podle mě by to vyhazovat z neviditelnosti mělo).

Každopádně to spíše bude nějaké NWN obecné nastavení. Jako při normálním boji, kdy se vypisuje postava A zranila postavu B.…
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Invis ti ruší nepřátelská akce (útok, atd) tedy cokoliv co někoho zraní nebo postihne apod. Ale protikouzlení, když si ho nastuduješ nic z toho nedělá, tudíž by z invisu vyhazovat ani nemělo,ne? jen sesíláš stejné kouzlo, a tím nějak čárymáryfuk to zrušíš
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Ano, sesíláš kouzlo, ale cílem je právě ten, koho protikouzlíš a tím ho v podstatě negativně ovlivnuješ, takže nepřátelská akce to podle mého je.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Jenže přímo jeho neovlivňuješ, ale jeho kouzlo, o je rozdíl
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Takže vlastně dispell taky není nepřátelská akce? Tím taky pouze smažeš jeho buffy, ale jemu nic neuděláš :)

Jako opravdu nevím, jak s tím pracuje NWN, ale v DnD a podobně se protikouzlení bere jako nepřátelská akce.
Naposledy upravil(a) Woxa dne 28. 10. 2012 20.45, celkem upraveno 1 x.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Woxa píše:Takže vlastně dispell taky není nepřátelská akce? Tím taky pouze smažeš jeho buffy, ale jemu nic neuděláš :)

Jako opravdu nevím, jak s tím pracuje NWN, ale DnD a podobně se protikouzlení bere jako nepřátelská akce.
A ruší dispell invis? (to se ptám, nezkoušel sjem, nevím)

EDIT Už jsem vyzkoušel, ruší
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Strigo
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Asi se na to zapomnělo.


Jaké je tedy oficiální vyjádření týmu?

Dokud se tým nevyjádří, budu toto protikouzlení brát tak, že protikouzlená postava, nemůže za okolností, které jsem vypsal v úvodu topicu, zjistit, kdo jí protikouzlí.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Myslim, že protikouzlení v invisu by nemělo nastat a pokud ano, mělo by to invis zrušit, je to nepřátelský akt.
Strigo
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

dráp píše:Myslim, že protikouzlení v invisu by nemělo nastat a pokud ano, mělo by to invis zrušit, je to nepřátelský akt.

Dle toho co jsem si právě přečetl, tak counterspelling, nepřímo ovlivňuje postavu a tudíž nevyhazuje z neviditelnosti.

Actions directed at unattended objects do not break the spell. Causing harm indirectly is not an attack. Thus, an invisible being can open doors, talk, eat, climb stairs, summon monsters and have them attack, cut the ropes holding a rope bridge while enemies are on the bridge, remotely trigger traps, open a portcullis to release attack dogs, and so forth.Counter spelling potentially causes indirect harm, but it's directly affecting the creation of a spell, not a foe.
Nepřímé způsobení škody, není útok.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Jméno postavy, ať už nad ní nebo v logu, je OOC informace. Pokud na tebe zaútočí maskovaná postava s kápí a v logu se ti vypíše, kdo to je, taky jí kvůli tomu IC nepoznáš.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Tak jsem si dal tu práci, abych taky pogooglil a našel jsem následující, takže já to vidím pořád tak, že counterspell by tě z invisu vyhodit měl. Mým zdrojem je http://www.dandwiki.com nevím, co je tím tvým.


k protikouzlení se píše toto:
"To use a counterspell, you must select an opponent as the target of the counterspell."

k invisu toto:
"For purposes of this spell, an attack includes any spell targeting a foe or whose area or effect includes a foe."
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

můj zdroj je
http://www.d20srd.org/

EDIT: Což je téměř stejné.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Vnější zdroje se neshodují + na EQ není definováno + IC teorie magie nevysvětluje jasně a je to diskutabilní + tým nemá oficiální stanovisko = systém má přednost

Navíc counterspell z neviditlenosti byl před pár lety celkem nápaditě použit na magickém turnaji, který DMkoval Labir a hráli na něm jedni z nejlepších hráčů mágů, co tu kdy byli, a nikdo se proti tomu tehdy co vím nevyjadřoval.
Naposledy upravil(a) Naylun dne 12. 12. 2012 13.12, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

dráp píše:Myslim, že protikouzlení v invisu by nemělo nastat a pokud ano, mělo by to invis zrušit, je to nepřátelský akt.
Napsal jsem to špatně ve spěchu v zaměstnání.

Myslím si, že protikouzlení v invisu by mělo dle mého úsudku vyhodit z invisu, protože se jedná o útočný akt, ačkoliv tím nikoho přímo nezraňuji. Mohu však nepřímo zabít.
Odpovědět