Datový přenos

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ryalin
Příspěvky: 159
Registrován: 24. 9. 2009 15.59
Bydliště: Kalich, víra, Tábor...

Datový přenos

Příspěvek od Ryalin »

Ahoj, nevíte nahodou někdo kolik dat se musí přenést zhruba na jednu hodinu hraní na EQ?
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Re: Datový přenos

Příspěvek od drake127 »

Ryalin píše:Ahoj, nevíte nahodou někdo kolik dat se musí přenést zhruba na jednu hodinu hraní na EQ?
Cca 1 paket za sekundu o velikosti 1 KB. Datový tok je tedy cca v jednotkách MB za hodinu.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Ryalin
Příspěvky: 159
Registrován: 24. 9. 2009 15.59
Bydliště: Kalich, víra, Tábor...

Příspěvek od Ryalin »

Dik :smile:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Datový přenos

Příspěvek od George »

drake127 píše:
Ryalin píše:Ahoj, nevíte nahodou někdo kolik dat se musí přenést zhruba na jednu hodinu hraní na EQ?
Cca 1 paket za sekundu o velikosti 1 KB. Datový tok je tedy cca v jednotkách MB za hodinu.
To by vysvětlovalo, proč nám O2 ke konci měsíce zpomalovalo připojení, když jsme měli tehdá omezení 2GB :megalol:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

No, abys nasbíral 2 GB trafficu, musel bys sedět u Eq vážně 24/7. NWN má celkem skromné nároky na rychlost, kapacitu i latenci.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

pokud neukládáš postavu často
pak ti najednou data krapet vyletí
PODPIS
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

sciorp píše:pokud neukládáš postavu často
pak ti najednou data krapet vyletí
Počkej myslíš export postavy? Moje složka localvault má 40MB, což není moc... na 1000 souborů, co tam mám... něco jinýho je složka saves se svýma 32GB, ta ale nemá se spojením nic společnýho.. naštěstí :biggrin:

BTW:Tak mě napadá Drakeu, měřil si to, nebo odhaduješ? Popř. za jakých podmínek?
Protože každý otevření inventáře už se načítá ze serveru a pokud vím, tak kdykoliv potkáš postavu, tak se do tvýho NWN taky načte celej její inventář, což může docela změnit čísla... ne? :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

George píše:BTW:Tak mě napadá Drakeu, měřil si to, nebo odhaduješ? Popř. za jakých podmínek?
Protože každý otevření inventáře už se načítá ze serveru a pokud vím, tak kdykoliv potkáš postavu, tak se do tvýho NWN taky načte celej její inventář, což může docela změnit čísla... ne? :)
Kvalifikovaný odhad na základě zpětného inženýrství protokolu. To s tím inventářem je pravda jen z části. Samozřejmě, přečteš-li Univerzitní knihovnu, ta data se k tobě musí nějak dostat (a jsou to stovky KB), ale např. popisek předmětu se stahuje až při jeho prohlížení (a zůstane potom nějakou chvíli v paměti). To samé platí pro rozložení inventáře, placeably, přechody mezi lokacemi … stahuje se jen nezbytně nutné minimum a na inventář (nejen inventář, ale i statistiky) ostatních si můžeš nechat zajít chuť.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Georgi, tak už se přiznej kolik jsi při tom stáhl i různých filmů pro dospělé, případně zbytek tvé rodiny, protože za těch časů jsi neměl compa jen pro sebe :bleh:

Když už jsem OT, tak můžu zmínit, že jsem kdysi u jisté webovky trávil hodně času na tamějším chatu a tím jsem se u našeho providera dostal mezi tři největší downlodující osoby na síti. Nutno dodat, že chat stále nezměnili, ale jejich hlavní programátor i leader projektu mi tvrdí, že ten chat je naprosto nevytěžující atd.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Odpovědět