Zmam osobu

Když zlobí kouzla a modlitby

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

drake127 píše:Řešte IC, na MUNI to víme (a nejen já a DM, aby mě někdo nechytal za slovo).

Vyhazovat to samozřejmě má, jako každá "útočná" akce a nedobrovolné přehrabování se v hlavě útočná akce je. Ale systém se v případě Charm/Dominate chová u PC strašně pitomě, takže nejlepší je asi stejně nesesílat, resp. hrát jen po domluvě.
Sry, "řešte IC" je v tomhle případě pitomost. Potřebuješ vědět, jak to funguje, abys to mohl správně hrát.

Stejně tak píšeš, že vyhazovat z invisu to "samozřejmě" má, nicméně IC tě to z invisu nevyhodí. Takže tohle IC řešit nelze. Alespoň ta původní otázka.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

The_Balrog píše:
drake127 píše:Řešte IC, na MUNI to víme (a nejen já a DM, aby mě někdo nechytal za slovo).

Vyhazovat to samozřejmě má, jako každá "útočná" akce a nedobrovolné přehrabování se v hlavě útočná akce je. Ale systém se v případě Charm/Dominate chová u PC strašně pitomě, takže nejlepší je asi stejně nesesílat, resp. hrát jen po domluvě.
Sry, "řešte IC" je v tomhle případě pitomost. Potřebuješ vědět, jak to funguje, abys to mohl správně hrát.

Stejně tak píšeš, že vyhazovat z invisu to "samozřejmě" má, nicméně IC tě to z invisu nevyhodí. Takže tohle IC řešit nelze. Alespoň ta původní otázka.
Tak jasně, proto na daný bug odpovídám. Špekulování nad teorií iluzí, očarování je tu ale IMO zbytečné, tohle je přesně to, co se mají postavy (i hráči) učit ve hře (a aniž to ví, tak kouzlo nesesílat, protože ho neumí. Ale to je zase další otázka).

BTW pro šťoury - "útočná" iluze taky vyhazuje z invisu. Logika je to jednoduchá, i když dost "nepřirozená" - kouzlo, co nikomu neškodí z invisu nevyhodí (tedy kvílení, co vyvraždí *broučky* na louce z invisu nevyhodí, ale nedej bože aby tam byl brablenec. Nevím, proč to WotC vymyslelo tak pitomě, ale NWN to dodržuje do puntíku.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tedy před sesláním na skřeta se máme dispellnout z neviditelnosti, abychom nezneužívali BUGu?
Nebo máme okamžitě překouzlit novou neviditelnost?

O to jde. Pokud je to oficiálně BUG, tak pak to kouzlo nesmíme (v invisu) používat, což je tedy opět omezení.

Buďto to tedy IC legalizujeme (a zdůvodnit se to dá pěkně - prostě si cíl není působení na mysl vědom), a nebo delegalizujeme (pak vytvoříme omezení). Třeba u animal empathy ti to nedovolí použít z hidu a vypíše se ti hláška, že si cíl tohoto musí být vědom.

Skoro si říkám, co když to Labir povolil z invizu schválně?

(Teda, mě se to tak docela s mými postavami netýká, neboť můj mág je iluzionista, ale jde o princip.)

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Konzultováno s Labirem a oficiální stanovisko je:

Toto je BUG, ale oficiálně ho můžete brát jako vlastnost a můžete to tak používat. IC vysvětlení je předmětem IC hry.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Aefar píše:Toto je BUG, ale oficiálně ho můžete brát jako vlastnost a můžete to tak používat. IC vysvětlení je předmětem IC hry.
:yes: Jako dalších 384 jiných kouzel.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Odpovědět