Diskuse o charismatu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

hmm... ok... tak já to nemyslel tak, že jsou to nějaké úžasné osobnosti, ale rozhodně to nejsou "slabí" jedinci... ale možná to bude tím, že jsem jako obvykle myslel něco trošku jiného než co jsem napsal :-D
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Nalk píše:
cybermisa píše:
Nalk píše:Když už je tu to téma.…

Proč zaklínači čarují z charismy?
ja bych si tipnul, ze predevsim protoze NWN: INT je obsazena kouzelniky, WIS kleriky a druidy, ze STR/DEX/CON se kouzlit moc neda :biggrin:
Tak samozřejmě... ale když už s tím musíme pracovat, tak nevím jak ty.. ale já se snažím nad tím zamyslet a najít k tomu důvod... :smile:
Jo, v te fazi, jak jsi ted ty, jsem byl taky :smile: Dosel jsem k zaveru, ze mi kouzleni z charismy prijde jako nesmysl :glare:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

placidity píše:https://www.equilibrie.cz/statistiky_postavy.php

Sekce charisma.

Co je na tom k diskuzi? :)

(…)

A jinak, podobné témata jsem tu už četl (o chatismatu a skillech s ním spojených) a nebylo v nich tuším vyřešeno nic - takže přeji veselé tlachání :)
Presne presne tak! :yes: :yes:
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

zuzuPD píše:
Charisma measures a character's force of personality, persuasiveness, ability to lead, and physical attractiveness. It represents actual personal strength, not merely how one is perceived by others in a social setting….
Z toho je patrné, že charisma není jen o vzhledu, ale naopak má více prvků a výsledné charisma je tedy sumou těch prvků. To znamená, že pokud mám průměrné charisma, mohu mít třeba silně podprůměrný vzhled, průměrnou schopnost zapůsobit na druhé a lehce nadprůměrné schopnosti vedení a sílu osobnosti. Ale neměl bych mít stejné rozvržení když mám charisma v podprůměru.
Charisma přeci patří k jedněm z šesti atributů (a k jednomu ze třech "mentálních"), které postava má, čili její hodnota by se projevovat měla na osobnosti podobně jako moudrost a inteligence. A ne jenom tím, že si dám do popisu "je trochu ošklivý".

Na druhou otázku ti odpověděl Ghost :smile:
On kamen urazu je prave v tom "in a social setting". Zatimco v jedne spolecnosti trpos pusobi jako charismaticka osobnost hrdeho sekernika, v jine spolecnosti je zesmesnovan, urazen a je jim pohrdano charisma necharisma …
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

ale jinak díky za příspěvky, většina je konstruktivní a pomohla mi.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

OT: Zvlášť když sekerníci nosí narůžovělé uniformy a tak... kdo je pak má brát vážně :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Nalk píše:OT: Zvlášť když sekerníci nosí narůžovělé uniformy a tak... kdo je pak má brát vážně :megalol:
stále OT: no to je ten vliv kultury na jisté menšiny... vem si třeba Modrou ústřici, to byla kožená budna, čapka, upnutý klahoty a knír, na Desce je to lesklý plnovous, jiskra v oku, pivo a narůžovělá zbroj :bigwink:

Neznáte slavnou skupinu Luďi z baně a jejich song YMDA?

EDIT: btw ta narůžovělá uniforma je fialová... ale na tom spektru to přece jenom není až tak daleko od sebe :biggrin:
Naposledy upravil(a) zuzuPD dne 20. 2. 2011 1.05, celkem upraveno 1 x.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

zuzuPD píše:
Nalk píše:OT: Zvlášť když sekerníci nosí narůžovělé uniformy a tak... kdo je pak má brát vážně :megalol:
stále OT: no to je ten vliv kultury na jisté menšiny... vem si třeba Modrou ústřici, to byla kožená budna, čapka, upnutý klahoty a knír, na Desce je to lesklý plnovous, jiskra v oku, pivo a narůžovělá zbroj :bigwink:
OT: To je tim, ze trpaslice jsou ve skutecnosti jeste serednejsi nez trpaslici :biggrin:
Odpovědět