Planescape: Torment

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Hráli jste PsT nebo slyšeli jste o něm?

Hrál jsem.
22
56%
Nehrál, ale slyšel jsem o tom.
8
21%
Nehrál, neslyšel.
9
23%
 
Celkem hlasů: 39

Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Tak jsem to dohrál a těžko to popsat slovy. Byla to prostě opravdová old-school RPG lahůdka.

Like:
+ Originální, napínavý, silný, hluboký, vtipně ironický příběh, který drtivě poráží většinu ostatních svého žánru. Je to nejsilnější část PsT.
+ Svět na bázi DnD Multiversa s jádrem v Sigilu "Městu Bran" je úchvatný ve své komplexnosti, principech a možnostech.
+ Bezejmenný, ale i tak velmi charismatický hlavní hrdina a jeho companioni - co postava to charakter. Už jen když se pak podíváte na svou družinku, neubráníte se úsměvu nad tím, co všechno se to za vámi táhne :)
+ Mistrovská kombinace humorných i vážných prvků. Hra je dovedně protkána nejrůznějšími vtipy, ironií a až psychicky narušeným cynismem (hodně to těží z nesmrtelnosti hrdiny a deviantnosti jeho companionů), ale na druhé straně obsahuje velmi inteligentní a až filosofické myšlenky, problémy a i hádanky.
+ Jeden z nejlepších herních soundtracků - jeho podstatnou část slýcháte hrát na EQ, jsou to nejznámější melodie. Konečně vím, odkud to ten labir obšlehnul :)
+ Výborná atmosféra (navzdory staré grafice).
+ Násilí - i jeden skvělý popis brutální scény v PsT porazí všechnu krev, co vystříne do vzduchu během průchodu hrou Dragon Age 2.
+ Znovuhratelnost - splnil jsem hodně questů, promluvil skoro se všemi NPC, ale i tak mám po dohrání pocit, že mi toho ještě mnoho zůstalo skryto. Ne všechny otázky byly v mé verzi příběhu zodpovězeny, ne všechny zvláštní a zřejmě důležité itemy použity atd. Mám pocit, že nejvíc se ze hry dá vymačknout za mága (nebo obecně za postavu s vysokou INT, WIS a CHA), já hrál válečníka a vypadalo to, že mi to nenabízelo všechny dialogové možnosti, co by logicky mělo. PsT je znovuhratelný taky proto, že na vašich rozhodnutích ve hře opravdu záleží.
+ Celkový dojem a až existenciální pachuť z celé hry :)


Dislike:
- Stará grafika (ale v tom roce 1999 to musel být hit).
- Trochu nepraktické ovládání a "neinteligentní" pohyb postav a časování akcí.
- Pro méně trpělivé hráče bez zájmu o tu "inteligentní" část hry to asi nebude moc zábavné a nejspíš se jim to nepodaří ani dokončit.
- Moc se mi nelíbil systém povolání a jejich kombinování.


PsT se u mě zařadil opravdu vysoko, v žánru asi nakonec opravdu nejvýš (uvidím ještě s odstupem času, až odezní nadšení).

PS: A na ústřední otázku hry "What can change the nature of a man?" jsem během hry v podstatě dostal přímo či nepřímo více odpovědí a vlastně nevím, jaká je ta "správná" :)
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Naylune nechceš poslat seznam her na zrevidování, když máš očividně tolik času? :biggrin: Abych věděl, co mám hrát a co ne. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Právě že moc času nebylo, a vzhledem k rozsáhlosti té hry (cca 60 hodin), jsem to hrál rozkouskovaně po večerech asi měsíc od doby, co jsem skončil na EQ (tohle má oproti EQ aspoň výhodu, že se to dá prostě uložit a vypnout). Hrát PsT na jeden zátah bych nedoporučoval, pokud nejste konstrukt nebo undead (nebo nemáte runy -50% hlad, žízeň a únava). Jinak z těch starších her mě někdy v budoucnu asi čeká ještě Baldur's Gate, ale tento rok už mám RPGček dost (započítám-li že si chci minimálně vyzkoušet Witchera, Mass Effect a možná i Diablo ...uf uf).
Naposledy upravil(a) Naylun dne 14. 5. 2011 23.50, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Naylun píše: PS: A na ústřední otázku hry "What can change the nature of a man?" jsem během hry v podstatě dostal přímo či nepřímo více odpovědí a vlastně nevím, jaká je ta "správná" :)
Nameless One řekl Ravel na tuhle otázku zhruba toto: "nevím, jestli je to tvá odpověď, ale tato je má". Nejde o to jak odpovíš, důležité je aby jsi tomu věřil :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nechtěl jsem tu prozrazovat, ale jo no, tohle je asi nejpravděpdoobnější "správné" vysvětlení. Ale bylo jich tam víc...
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

"Love" byla napoprvé moje odpověď vzhledem k Bezejmennému a jeho láskám (jejichž příběhy jsou SUPER).

EDIT: … a které jeho "nature" opravdu změnily.

EDIT2: Uuu, a ještě miluju různé popisy jeho bývalých souputníků... naprostý luxus, jak vám každá postava řekne k té které osobě něco jiného. A vůbec, atmosféra té hry je dechberoucí.
Kraki Skengdrang
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

drake127 odpovídá: "Treason" can change the nature of a man.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Tady najdete několik úryvků a různých hlášek z dialogů v Planescape Torment, pokud vás zajímají. Jsou v angličtině.
Bratrstvo zabanovaných!
LindacpAG
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Na tuhle jsem do teď nezapoměl:
Hive Dweller: (Referring to Morte) Oh, look! A floating skull!
Morte: Oh, look! A talking turd!
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

JO tak Morteho jsem měla hodně ráda.:D

Ale jinak z RPG si zaslouží určitě zmínku BG 2 (hlavně kvůli Podtemnu, Solaufeinovi a Phaere) tohle doporučuji opravdu projet (pokud si hodíte do hry "Solaufein mod" můžete ho mít v družině a je opravdu skvělé jak se potká Solaufein a Drizzt.))
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

BG plánuji o prázdninách projet. Tentokrát ale s minimálním množstvím módů, posledně, když jsem to zkoušel hrát, jsem měl tolik modů, že mě hra omrzela, než jsem ji dohrál :D

Z PST mi nejhezčí přišly ty hovory mezi parťáky a bossem na konci.
Bratrstvo zabanovaných!
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Ghost píše:BG plánuji o prázdninách projet. Tentokrát ale s minimálním množstvím módů, posledně, když jsem to zkoušel hrát, jsem měl tolik modů, že mě hra omrzela, než jsem ji dohrál :D

Z PST mi nejhezčí přišly ty hovory mezi parťáky a bossem na konci.
No v jedničce jsem neměla nic (tam mi přišly skvělé ty sny.. to bylo hezky udělané hodně) Ve dvojce jsem to původně dojela bez modů a potom časem později i s modem Solaufeina.:)
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Já právě mělo nainstalované i další mody - nové questy atp. ale není to ono. Můžu ale doporučit dodatečné hovory mezi parťáky a pár dalších NPC (například Xan z prvního dílu).
A pro mě už naprostá nutnost - Baldurs Gate Trilogy, který spojí všechny hry dohromady s využitím vyplešení enginu dvojky. Takže dobrodružství začne hezky u Winthropa v hostinci a skončí... no, jistým rozhodnutím :) bez potřeby importovat charaktery nebo tak.
Dobrý je taky mod, nevím už, jak se jmenuje, který do jedničky přináší rozhovory s parťáky, mezi parťáky, questy parťáků a samozřejmě romance. Většina modu pro BG1 vyžaduje právě výše zmíněný mod, případně jeden podobný BGTuTu se tuším jmenuje.
Bratrstvo zabanovaných!
Odpovědět