Shadow Conjuration

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Shadow Conjuration

Příspěvek od Lump »

chtěl bych se zeptat na tohle kouzlo, trošku nechápu význam například stínové varianty magického brnění...
jediný, že se typ kouzla změní na shadow (bo jak to je) ?
v D&D to mělo význam, ale zajímalo by mě, jestli má v nwn normální kouzlo a jeho stínová varianta nějaké jiné vlastnosti, až na to že stínový zabírá vyšší sloty. :blink:
předem díky za rady :smile:
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

No nebudu vysvetlovat podstatu stinoveho kouzleni, o to ti asi nejde :biggrin: :bigwink:

Jo ma to smysl a hned dva (tedy ty ze systemoveho hlediska):
1. Pokud ti nezbydou sloty na obycejne MA, mas stinovou variantu zaroven spolu s jinymi kouzly -> univerzalnost …

2. DODGE bonus z MA se stackuje/scita s jeho stinovou variantou, tj. pri dostatecnem poctu slotu muzes si sesilanim SMA a pote MA vytvorit az bonus +20 dodge AC …

POZNAMKA:
Pro bonus +20 dodge by bylo nutne mit k dispozici 20 slotu prvniho kruhu a 20 ctvrteho --> :megalol: :megalol:
Na EQ se systemem interferenci vyse zminene naprosto postrada smysl --> Tj. odpoved na tvou otazku :biggrin: :bigwink:
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

cybermisa píše: 2. DODGE bonus z MA se stackuje/scita s jeho stinovou variantou, tj. pri dostatecnem poctu slotu muzes si sesilanim SMA a pote MA vytvorit az bonus +20 dodge AC …
ho, to je zajímavý
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Lump píše:
cybermisa píše: 2. DODGE bonus z MA se stackuje/scita s jeho stinovou variantou, tj. pri dostatecnem poctu slotu muzes si sesilanim SMA a pote MA vytvorit az bonus +20 dodge AC …
ho, to je zajímavý
Zajimave ano, ale pouzitelne ne :biggrin: Si zkus kolik ma kouzelnik na jakym levelu slotu a uvidis, ze do nich nacpes radsi jinaci kouzla :biggrin:
Lump
Příspěvky: 185
Registrován: 22. 7. 2006 23.06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lump »

cybermisa píše:
Lump píše:
cybermisa píše: 2. DODGE bonus z MA se stackuje/scita s jeho stinovou variantou, tj. pri dostatecnem poctu slotu muzes si sesilanim SMA a pote MA vytvorit az bonus +20 dodge AC …
ho, to je zajímavý
Zajimave ano, ale pouzitelne ne :biggrin: Si zkus kolik ma kouzelnik na jakym levelu slotu a uvidis, ze do nich nacpes radsi jinaci kouzla :biggrin:
zrovna sem to testoval, pěkný to je no...
a s tou interferencí, nebere to třeba jen typ boostu? jako že když mám víc MA tak jestli to nebere náhodou jako jeden boost stejnýho typu .
Ale to už bych chtěl zase moc :biggrin:
jinak dík za info
Když já si nechci zkazit těch krásných 1000 příspěvků . Považujte mne za ducha :D
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

se stínovejma kouzlama bylo spojeno víc roztomilejch bugů ale mám dojem, že už sou skoro všechny vychytaný :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

photter píše:se stínovejma kouzlama bylo spojeno víc roztomilejch bugů ale mám dojem, že už sou skoro všechny vychytaný :bigwink:
Jotojo, ale nemyslim ze to vyse je bug :bigwink:
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

cybermisa píše:Jotojo, ale nemyslim ze to vyse je bug :bigwink:
Abys tohle moh rozhodnout a přesvědčit ostatní o tom, je třeba uvést podstatu shadow kouzla a jak se liší.

Dál je ale nutný uvážit, jestli SMA+MA je to sečte ve výsledku +5, ale po dalšim seslání SMA by se mělo brát jako že SMA je už aktivní ne? Tim myslim, že princip tohohle je stejnej jako kdyby opakovaný sesílání MA přidávalo vždycky +1 což nemá a nedělá a tak by se jednalo o bug i v tomhle případě. Že normálně by to +1 přidalo jenom 1krát, ne dodge_cap-krát :))

Jinak to ale neni moc podstatný, protože použitelnost nejen na EQ je prakticky nulová vzhledem k počtu slotů.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

kolja píše: Abys tohle moh rozhodnout a přesvědčit ostatní o tom, je třeba uvést podstatu shadow kouzla a jak se liší.
Myslim ze neni, nikoho to nezajima. Koho to zajima, uz si to davno nasel. Navic, kdyz to napisu a vysvetlim svymi slovy, akorat se spusti debata o tom, v jakem detailu sem se vyjadril nepresne, nebo co bylo z moji strany spatne vysvetleno nebo ze strany ctenare spatne pochopeno... Nakonec by to photter stejne utnul nejakou anti-prskafka hlaskou, takze … :biggrin: :bigwink:
kolja píše: Jinak to ale neni moc podstatný, protože použitelnost nejen na EQ je prakticky nulová vzhledem k počtu slotů.


Jasne, to tvrdim uz od zacatku a ten duvod nejsou jenom sloty, i kdyz je to duvod asi nejdulezitejsi …
Odpovědět