Lezení do hrobek

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

Je ničení nemrtvých v hrobce správné?

Ano, špatné je jen tam lootit.
11
85%
Ne, nemělo by se tam lézt vůbec.
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Lezení do hrobek

Příspěvek od Protton »

Zdravím, docela dlouho jsem přemýšlel nad jedním ze svých paladinských dilemat. Jsou to hrobky. Hrobka u Mithalliru je plná nemrtvých a je několik způsobů, jak se postavit k lezení do ní. (Řešme prosím jen první patro, ne to dole)

1. je můj. Je to plné nečistých nemrtvých, co mají spát a ne tam pochodovat. Ruší svojí existencí další mrtvé, kteří pak rozšiřují jejich řady. Dokonce občas vylezou ven. Tak tam jednou za čas vlezu a vymlátím to.

2. je názor jiných. Lezení do té hrobky je rušení mrtvých. Nemělo by se tam lézt vůbec.

Jaký je na to váš názor? A prosím, nechci aby se to tady zvrhlo v další flame. Sám se budu co nejvíce snažit ho nezažehnout.

PS: Samozřejmě lootění tam je špatné tak jako tak. Je to vykrádání hrobů.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Skvělá příležitost řešit to IC.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Ano, IC to řeším, když mám příležitost. Ale zajímá mě i názor ostatních na fóru. Já se budu chovát stále stejně, jsem tvrdohlavý :biggrin:
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Asi takhle... Do hrobek lezou jen ti, kteří tam nemají co pohledávat, a ven z hrobky vylézají pro změnu ti, kteří by tam měli zůstat. A přeber si to jak chceš :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Placka: Nemyslím si, že mu to něco dalo. Navíc nesouhlasím.

IMO je to věc názoru každého z nás. Někdo to může shledávat za přínosné, druhý za nepřípustné. Vše je to o přesvědčení a názorech daného charakteru. A proto bych tohle opravdu jen řešil ve hře. Výsledek diskuze by tě tu dokonce mohl ovlivnit.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Balrog má pravdu, tohle je IC věc. Takhle na fóru ti můžu akorát říct, že evidentně nic o těch hrobkách a nemrtvých nevíš :smile: Snad by si měl Marlath udělat výlet do říše a postarat se o nějakou osvětu...
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Myslet si a nesouhlasit můžeš s čím chceš, já ti to brát nebudu :)

Vážně míněná vsuvka k tématu: Ano, toto se opravdu musí řešit ve hře s postavami na slovo vzatými, protože na foru se (kupodivu) sejdou odpovědi různé, protichůdné, divné, žádné, nebo úplně jiné - a navíc hráčské...
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

zuzuPD píše:Balrog má pravdu, tohle je IC věc. Takhle na fóru ti můžu akorát říct, že evidentně nic o těch hrobkách a nemrtvých nevíš :smile: Snad by si měl Marlath udělat výlet do říše a postarat se o nějakou osvětu...
To je přímo skvělý nápad, konečně pak bude volná pozice mistra. :biggrin:

Nicméně také nevím, jakou chceš odpověď. Dokud se z chození do hrobky nestane jen okecaný creeping, tak je to skutečně věcí IC diskuze. Sám ti mohu sehrát čtyři paladiny a každý bude mít jiný názor … nedejte bohové, že mi dovolíš jakýkoliv charakter a povolání.

Tebe může přirozeně zajímat, jak se k otázce staví autority (ať už světské, božské či ještě nějaké jiné), ale to je opět spíše IC věc než nějaká hráčská diskuze.

Takže na fórum podle mého názoru patří právě upozornění, že by se za snahu o eliminaci nemrtvých nemělo skrývat opakované vybíjení dungeonu (nejlépe v pět ráno). Názory postav na fórum nepatří a neutrální hráč (neboli DM) názor mít pořádně nemůže, protože má všechny naráz.
Mithirwen Celeavaeil
Odpovědět