Zkamenění, aneb jak na to

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Zamčeno
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Zkamenění, aneb jak na to

Příspěvek od Zlofas »

Ahoj, potřeboval bych poradit, pokud dostanu zkamenění a objeví se mi tabulka že jsem umřel, ale když ji odliknu tak můžu znovu psát, můžu se sám z toho zkamenění dostat? Protože jako měňavci mi mi stačila proměna do dráčka aby zkamenění spadlo a já si mohl odkráčet. Proto se chci zeptat jestli je to bug nebo jestli to lze, protože pokud můžu jako socha myslet tak by mi to mělo stačit na proměnu. A rovnou se chci zeptat jestli když mě pak někdo odkamení "legálně", tak budu mít všechny vzpomínky i na toho kdo mě přepadl.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

No, to není úplně jednoduchá otázka. Zkamenění samotné je permanentní persistentní (a pokud se stane, že ne, je to bug, kterého nelze zneužívat), nicméně konkrétní situace mohou mít konkrétní řešení. Pošli ty i útočník report z CvC a pak se uvidí.
Mithirwen Celeavaeil
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Ugh. Kámen nemůže myslet. Jako šutr je člověk šutr, cokoli jiného je jednoznačně bug. Zašutrování není zabití, takže není důvod k zapomínání. Pokud je zašutrovaný umlácen, je mrtvolka a zapomíná.

Pokud jsi se bugem dostal ze šutru, měl by ses nechat zpátky zašutrovat a zpytovat svědomí. Nějak si pořád nedokážu představit, jak by sis mohl myslet, že je odšutrování přes proměny v pořádku.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

kokosak píše:Ugh. Kámen nemůže myslet. Jako šutr je člověk šutr, cokoli jiného je jednoznačně bug. Zašutrování není zabití, takže není důvod k zapomínání. Pokud je zašutrovaný umlácen, je mrtvolka a zapomíná.

Pokud jsi se bugem dostal ze šutru, měl by ses nechat zpátky zašutrovat a zpytovat svědomí. Nějak si pořád nedokážu představit, jak by sis mohl myslet, že je odšutrování přes proměny v pořádku.
Dle mého kouzlo se jmenuje jasně … Maso na Kámen … tím pádem veškerá tkáň se proměním v kámen a tím pádem postava není nic jiného než šutr (nemůže myslet, nemůže si nic z té doby pamatovat, neměla by jakkoli reagovat a vytvářet jakoukoli činnost).
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
bart 23
Příspěvky: 52
Registrován: 20. 12. 2011 21.18

Příspěvek od bart 23 »

Ale jo! např.*stojí nehybně jako kámen kterým ve zkutečnosti je* :biggrin:
Toruk syn Arkarůf
Wiliem Daivis
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

kokosak píše: Nějak si pořád nedokážu představit, jak by sis mohl myslet, že je odšutrování přes proměny v pořádku.
No řídím se starým pořekadlem EQ, systém má přednost.. jenže občas je těžký rozlišit mezi systémem a bugem a proto se zeptám na foru, kde mi všichni očividně moc mile odpovědí :bleh:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

No řídím se starým pořekadlem EQ, systém má přednost.
Ten dobře znám :bleh:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Zlofas píše:No řídím se starým pořekadlem EQ, systém má přednost.. jenže občas je těžký rozlišit mezi systémem a bugem a proto se zeptám na foru, kde mi všichni očividně moc mile odpovědí :bleh:
Nebo taky člověk něco udělá, pak cítí, že by z toho moh mít průser a tak postne "dotaz", aby byl přinejhorším za prosťáčka, kterého netřeba trestat za zneužití chyby k prospěchu svému. Byli dokonce experti, kteří se bugováním dostali z Druhé strany, kde byli na permku. Pak se to snažili všemožně okecat a bublíkovali za to, aby mohli nahoře zůstat. Tuším dostali permaban. To jen tak mezi řečí.

:shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Asce
Příspěvky: 40
Registrován: 5. 7. 2012 15.15

Příspěvek od Asce »

Jak řikal Strigo, nejspíše to promění tkáň na kámen, takže nemůžeš nic... Dokážu si představit, kdyby to kolem tebe vytvořilo jakousi kamennou lasturu, že by změna například v mínotaura dokázala tu lasturu rozbít... bohužel jen kdyby.
Navíc, i kdyby jsi přemýšlet mohl, si nemyslím, že by byla proměna uskutečnitelná, protože měníš tkáň na tkáň... Nikoli kámen na tkáň.
Neuzavřené konce, atmosféra strachu, smrt postavy! ...to je to, čeho se lidé nejvíce bojí a co nenávidí, ale na co vzpomínají nejdéle!
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Už je to vyřešené, dík za odpovědí, radši už nebudu psát než mě Kokosák přetáhne tím ohnivým mečem co má v avataru.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Jesper
Příspěvky: 627
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jesper »

Zlofas píše:Už je to vyřešené, dík za odpovědí, radši už nebudu psát než mě Kokosák přetáhne tím ohnivým mečem co má v avataru.
Já myslím, že bude stačit, když se příště zeptáš dřív, než se uchýlíš k nějakému pochybnému jednání na hranici pravidel :bigwink:.

Edit: Popis kouzla z NWN wiki: "The subject and all possessions it carries turns into a mindless, inert statue...". O proměnách tedy podle mého názoru nemůže být ani řeč.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Na jaké bugy vy nepřijdete. Mě by to v životě nenapadlo vyzkoušet, když jsem zkamenělý, tak jsem zkamenělý :smile:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Tak ono když hraješ Shiftera, tak tě to třeba napadne. S Hraničářem těžko :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Aefar píše:Na jaké bugy vy nepřijdete. Mě by to v životě nenapadlo vyzkoušet, když jsem zkamenělý, tak jsem zkamenělý :smile:
Já nevím, zda je někdo záměrně vymýšlí, spíš jsou lidé, na které se přímo lepí...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Akruo píše:
Aefar píše:Na jaké bugy vy nepřijdete. Mě by to v životě nenapadlo vyzkoušet, když jsem zkamenělý, tak jsem zkamenělý :smile:
Já nevím, zda je někdo záměrně vymýšlí, spíš jsou lidé, na které se přímo lepí...
Naštěstí je to jen tvůj pocit. Zlofas se podle mě zachoval korektně a je dobře že to postnul sem. Ve fantasy je možné mnoho věcí a nejsem si zcela jistý, ale v mnoha knížkách a filmech zkamenění fungovalo jinak. Třeba někdo nezná Forgoten realms, pravidla D&D, ale viděl film, nebo knížku a proto mu něco přijde korektní. Zejména, když jde třeba o nováčka.

Občas mě některé útočné agresivní reakce překvapují. Nevím co tím chtějí dotyční dosáhnout. Ale naštěstí to je taky jen můj pocit a snad to tak není. :clover:
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Vyřešeno, uzavřeno.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Zamčeno