Problém s baterkou u notebooku

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Problém s baterkou u notebooku

Příspěvek od magnumik »

Zdravím... napadlo mě, že bych se vás mohl zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám při připojení notebooku do sítě nebyla nabíjena baterka? Čím to může být způsobeno? Notebook je 2 roky starý, zrovna před pár týdny vypršela záruka, používá Windows 7... někdo nějaká rada?
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Re: Problém s baterkou u notebooku

Příspěvek od Strigo »

magnumik píše:Zdravím... napadlo mě, že bych se vás mohl zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám při připojení notebooku do sítě nebyla nabíjena baterka? Čím to může být způsobeno? Notebook je 2 roky starý, zrovna před pár týdny vypršela záruka, používá Windows 7... někdo nějaká rada?
Špatná nabíječka, přelomený kabel, špatný konektor, zkontroluj zásuvku :biggrin:

Já měl třeba přelomený kabel přímo u adaptéru, vyřešil jsem to tak, že jsem rozloupl adapter, odstřihl špatné místo kabelu a znovu připájel k adaptéru a adaptér jsem pak složil a omotal páskou aby držel :-D
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Anebo zdechla baterka. To se stává celkem běžně pokud jede notebook většinu času připojený na nabíječku (baterku zabilo neustálé přebíjení), nebo při častém nabíjení (baterka má moc cyklů a už nedrží kapacitu).

Anebo umřelo něco v DC/DC části napájení notesu, to je oprava tak za 1500+- (někteří servisáci berou víc, jiní míň...)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Strigo: dik, to je dost možný, ten kabel vypadá docela přežvýkaně, právě před tou koncovkou, která je v notebooku.

placidity: jo, taky možnost... ten notebook je sice na noc odpojovanej ze sítě, ale kdoví, jestli je to dobře, nebo špatně

takže asi zkusit zajít pro novej kabel a vyzkoušet, jestli bude fungovat nabíjení baterky... a pak až řešit novou baterku
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nejsem si jistej, jestli to může být kabelem. Osobně bych tomu nedával velký naděje. A OSOBNĚ bych raději nechával baterku furt v síti, pokud je to možný, baterka se nenabíjí, když nemusí a její životnost se počítá na cykly (vybití/nabití).
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

George píše:Nejsem si jistej, jestli to může být kabelem. Osobně bych tomu nedával velký naděje. A OSOBNĚ bych raději nechával baterku furt v síti, pokud je to možný, baterka se nenabíjí, když nemusí a její životnost se počítá na cykly (vybití/nabití).
Nebo vyndat baterku a nechat noťas v síti :-D
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

George píše:Nejsem si jistej, jestli to může být kabelem. Osobně bych tomu nedával velký naděje. A OSOBNĚ bych raději nechával baterku furt v síti, pokud je to možný, baterka se nenabíjí, když nemusí a její životnost se počítá na cykly (vybití/nabití).
Ale nabíjí (tedy přebíjí). A do půl roku ti garantuji její úmrtí.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Příspěvek od DarckDewy »

placidity píše:
George píše:Nejsem si jistej, jestli to může být kabelem. Osobně bych tomu nedával velký naděje. A OSOBNĚ bych raději nechával baterku furt v síti, pokud je to možný, baterka se nenabíjí, když nemusí a její životnost se počítá na cykly (vybití/nabití).
Ale nabíjí (tedy přebíjí). A do půl roku ti garantuji její úmrtí.
Nepřebíjí.. Mám notebuk který od 100% přestane nabíjet a na 97% znova nabije do sta a tak se to opakuje.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

A já tyhle věci prodávám a servisuju, věř mi - tohle baterkám škodí a ničí je to ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
magnumik
Příspěvky: 1692
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od magnumik »

Tohle je právě taková debilní otázka, to nabíjení té baterky... vychází vaše názory z nějakýho racionálního podkladu? Dá se nějak rozdělit notebooky na ty, u kterých je jedno, jestli sou v zásuvce neustále a na ty, který je lepší vytahovat? Na mým druhým notebooku sem k síti připojenej furt a je fakt, že už sem dlouho nezkoušel, jak je na tom notebook s výdrží, ale tak je dva a půl roku starej... (dřív se mě podělala grafika než baterka)…
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Já to mám podloženo praxí, zdechlé baterie u notebooku který je napojený pořád na síť řešíme běžně. Jedná se o vlastnost, nikoliv vadu.

Obecně:

- Krátkodobé časté dobíjení škodí (toto se děje když je notebook na síti a doklepává si neustále baterku 97-100)
- Přebíjení škodí (I když notebook signalizuje 100%, baterka není odpojená ale pořád do ní / z ní proud teče. Elektronika v ní sice není blbá, ale taky není všemocná)
- Dlouhodobé nepoužívání škodí (Aby baterka zlstala v kondici i když je dlouhodobě někde uložená je nutné ji jednou za čas několikrát nabít a vybít - řádově jsou na udržování ideální měsíce)
- Rázové a velké odběry proudu škodí (i.e. herní notebooky které mají obludnou spotřebu. Když se často hraje na baterce, odejde dřív.)

- Delší nabíjení do plna neškodí (zlatý střed pro začátek dobíjení je někde mezi 25-50% kapacity)
- Stálé odběry nižšího proudu neškodí (jinými slovy když notebook nejede na doraz a nesnaží se upéct ve vlastní šťávě)

Doporučení:

Je notebook spíš na síti než na baterce, a chcete aby vydržela? Vytáhněte ji a používejte jen když opravdu potřebujete.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Dívejte já to dělám tak, záruka na baterii je dva roky, ikdyž může prodejce říci, že záruku na baterii dává menší, ze zákona na ni máte dva roky a pokud se prodejce s kupujícím nedohodne na délce záruky, platí ta ze zákona.

Tudíž předtím, než odejde záruka na baterce, ji reklamuji za malou kapacitu a oni ji MUSÍ vyměnit. Po dvou letech totiž valná většina baterií už nevydrží co má.

Je to trošku svinstvo možná, ale ušetřím tak 2000,- za novou baterii.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Ano, záruka na baterii je 24 měsíců, ovšem toto se vztahuje na mechanické závady (jinými slovy máš záruku na obal.)

Baterie je totiž ze zákona také spotřební zboží s omezenou životností, a na kapacitu je proto pouze půl roku.

Obdobně jsou na tom i náplně do tiskáren atd.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

No právě že se můžeš odvolat i na kapacitu.

Jinak jo, pokud kapacita není znatelně menší záruka se uplatnit nemůže, ale pokud baterie skolabuje, nebo výrazně její kapacita poklesne, záruka uplatnit lze.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Můžeš to zkusit, ale pokud nedošlo k hardwarovému problému (třeba mrtvá elektronika), opravdu ti to nikdo neuzná. Pokud máš (velký) pokles až po zákonem dané době a s baterií jinak "nic není", jsi bez šance.

Tady je velmi důležité co nakonec zjistí servis.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Odpovědět