Varování - Viry, viry, viry

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

No jasně, jenže co to bylo za data a od kud byla? Nedůvěry hodný zdroj -> projedu to antivirem, nemusí mi kvůli tomu běžet rezidentka. Naivní, nenaivní funguje a zbytek pochytá FW. Nikdy není problém při podezření projet komp nečím, co se jen spustí (a moudré je to občas udělat i bez podezření) a nemusí mi běžet další program na pozadí. Nikdy nevíš, že data jsou čistá, ani když máš Smartík od ESETu - jakože nej antivir, firewall, antispam a kdo ví co ještě v jednom /.-)

Ono rozdíl mezi windows se zaplým default FW a s žádným je jen v tom, že ti občas někdo zavolá, že mu něco nejde přes net a ty mu poradíš ať si defaultní vypne.

A jinak BUFO má smůlu a nepomůže mu ani když tam toho bude mít mraky, protože na nahé fotky Spearsky v emailu stejně klikne.
Naposledy upravil(a) Roma dne 14. 8. 2009 15.54, celkem upraveno 1 x.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Přidám své do mlýna k záloze dat:

Sice pak jednou za půl roku až rok strávím celým procesem instalace a nastavení celý den, ale zálohuju zvlášť instalačky programů, zvlášť data (hudbu, fotky atd...) a zvlášť dokumenty.

Nikdy nezálohuju celý systém a systémový disk. Vím, že pak při onom reinstalu udělám kompletní čistku.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
cybermisa
Příspěvky: 6118
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Aefar píše: Sice pak jednou za půl roku až rok strávím celým procesem instalace a nastavení celý den, ale zálohuju zvlášť instalačky programů, zvlášť data (hudbu, fotky atd...) a zvlášť dokumenty.
Delam to stejne :smile:
Sethiel
Příspěvky: 291
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

CM: Nechtěl jsem v žádném případě začínat flame. Jen jsem chtěl zdůraznit právě ten jeden bod - že všichni mluví o tom, že je Linux bezpečnější, a ona je to pravda, ale hlavně proto, že se na něj autoři virů zdaleka tolik nezaměřují a okenn viry na něm nejedou. Jsem rád, že souhlasíš :bigwink:

Co se mě týče, záloha celého systému mě doteď ani nenapadla. Zálohuju vždycky jen data, od dokumentů po instalačky programů, roztříděné do kategorií podle mnoha kritérií.

Rozhodně nesouhlasím s tím, že firewall stačí nebo že je hlavní, spíš naopak. Zvlášť pro kategorii uživatelů, kteří jsou schovaní za NATkou (a těch je hodně), je firewall mnohem méně důležitý než antivir a jeho rezidentní ochrana (a mají ho v podstatě hlavně na to, aby odchytili spouštění procesů jiným procesem). Firewall nabývá ohromně na důležitosti s veřejnou IP adresou a hlavně s provozováním nějaké veřejné služby, ale tam je důležité veškeré zabezpečení a nechtěl bych se hádat, jestli je víc důležité to nebo to.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Roma
Příspěvky: 438
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Tak to zkusím ještě jinak... Vir se Vám do PC dostane (může dostat) ať už máte jako ochranu cokoli, ale máte-li slušný FW tak se alespoň dozvíte, že se něco snaží někam posílat data a můžete na to vhodně zareagovat. A na tom, aby se ode mě nic nedostalo ven mi záleží více, než že budu muset zavirovaný program přeinstalovat. Takže proto mám FW na prvním místě.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Tak před chvílí mi během prohlížení fóra Avast zahlásil varování, viz log:
6.10.2009 16:17:30 SYSTEM 1752 Virus "HTML:Illiframe [Trj]" byl nalezen v souboru "templates/Lifecod/".
Je to jen nějaké nedorozumění nebo opravdu nebezpečí?
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Fórum bylo chvíli mimo provoz protože na hostingu došlo ke změně jména SQL serveru a jaksi jsem nebyl informován. Ještě teď to mají v dokumentaci špatně uvedené. Tak kdyby zase forum vypadlo mi napište.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
LindacpAG
Příspěvky: 162
Registrován: 15. 2. 2010 17.06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LindacpAG »

Při nastavování profilu mi avast nahlásil trojského koně na téhle adrese:


images/avatars/gallery//
Thildon Mellvin
<i>"That's not a test! That's asbestos." </i>
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Příspěvek od Skurkaa »

Nejsi sám, mě to také hlásí :)
Naylun
Příspěvky: 3275
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Při pokusu otevřít třetí stránku topicu "Detailní popisy postav" (viewtopic.php?t=1002&postdays=0&postorder=asc&start=40) se zobrazuje v chromu varování:

Obrázek

Nebudu zjišťovat o co jde, ale kdybyste to náhodou někdo udělal, pro zajímavost pls napište.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Naylun píše:Při pokusu otevřít třetí stránku topicu "Detailní popisy postav" (viewtopic.php?t=1002&postdays=0&postorder=asc&start=40) se zobrazuje v chromu varování:

[obrázek]

Nebudu zjišťovat o co jde, ale kdybyste to náhodou někdo udělal, pro zajímavost pls napište.
Jsou tam linkovány obrázky (včetně avatara, který používá Wendigo), které vedou na wendigo.wz.cz.
No a tento web je veden jako nedůvěryhodný. Více tady
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Odstranil jsem Wendigo avatara, hlásí to stále?
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Hlásí.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

jop, stále.
Jsou tam dva příspěvky od Wendigo v každém jeden obrázek odkazující na onen web.
viewtopic.php?p=35017#35017
viewtopic.php?p=35410#35410
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Lepší?
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Myslím, že ano.
Odpovědět