Lékárna

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Prve jsem to zapomněl uvést, ale tak lepší pozdě nežli vůbec:
Pipi_CZ píše:Oh, teď jsem si na něco vzpomněl a neodpustím si, abych to tu nevyplodil na stránku.

Co se mi skutečně nelíbí, je to, když nějaký bojovník v plátovce obklíčen čímkoliv použije dózu, kecne si na zem uprostřed potvor a v klidu si maže bebínko. Pomalu se regeneruje, sem tam schytá ránu, ale vzhledem k tomu, že předtím nahodil expertýzu, tak se do něj skoro netrefují a on si pomalu může ještě zapálit doutníček. Tohle já viděl za konzolí, tak bych neměl moc klidnou ruku. Takže na to taky pozor.
placidity píše:Zcela vážně míněná otázka: tohle někdo opravdu dělá? (Já to tedy jednou zažil, ale bral jsem to jako trošku provokaci na jednu určitou postavu)
Ano dělá. Viz zde (3:10). Toto není ojedinělé, za konzolí jsem toho viděl habaděj.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Příspěvek od DarckDewy »

Pavel Urban napsal:

Ano dělá. Viz zde (3:10). Toto není ojedinělé, za konzolí jsem toho viděl habaděj.[/quote]….
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tohle video sem viděl.. A nezdá se mi že tam hrál moc RP... :))
Naposledy upravil(a) DarckDewy dne 14. 12. 2012 11.04, celkem upraveno 1 x.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Když pořád čtu HCRP, je mi k zblití, protože na EQ se dle mě hraje RP. HCRP.. co to vlastně je? HCRP tu není, protože nastavení světa ho popírá. Brrr.. vždy se oklepu, jak se tím HCRP někdo ohání.

Stačí snad RP? hraní rolí no ne?
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

dráp píše:Když pořád čtu HCRP, je mi k zblití, protože na EQ se dle mě hraje RP. HCRP.. co to vlastně je? HCRP tu není, protože nastavení světa ho popírá. Brrr.. vždy se oklepu, jak se tím HCRP někdo ohání.

Stačí snad RP? hraní rolí no ne?
Toto je prostý marketingový tah, protože za RP světy se označují i další české světy, které v požadavcích Equilibrie nedosahují. Terminologií snad nepřesné, reálně s platným významem v československé kotlině.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Olymar píše:
dráp píše:Když pořád čtu HCRP, je mi k zblití, protože na EQ se dle mě hraje RP. HCRP.. co to vlastně je? HCRP tu není, protože nastavení světa ho popírá. Brrr.. vždy se oklepu, jak se tím HCRP někdo ohání.

Stačí snad RP? hraní rolí no ne?
Toto je prostý marketingový tah, protože za RP světy se označují i další české světy, které v požadavcích Equilibrie nedosahují. Terminologií snad nepřesné, reálně s platným významem v československé kotlině.
Rozumím tomu, i když mi to přijde trochu zvláštní.

Co mi trochu vadí je to, že EQ není HCRP svět v mnoha ohledech a v mnoha jím chce být. Nastavení světa HCRP není, chápu některé důvody proč, jiné nechápu ( nevidím do pozadí ) a další mi nesedí ( nekritizuji, jen mi nesedí a mám na věc jiný pohled ). Co mi ale vadí je to, že v mnoha ohledech je EQ RP svět a s HC nemá nic společného a hráči to přijímají, nerýpají do toho, protože tu chtějí hrát a umí se nad to povznést. Když ale čtu pak některé názory na hru hráčů, mnohdy tu chybí nadhled, porozumění a jakési chápání vzhledem k mechanice hry. Na jednu stranu akceptují svět takový jaký je, na druhou stranu kritizují hru druhých dle nějakých jejich HCRP měřítek. Co najít zlatou střední cestu, nad některými věcmi se povsnést a neřešit totální prkotiny, kterré se na EQ nikdy neřešily.

Mám z toho rozporuplné pocity, když o tom takhle přemýšlím. Když už kritizovat totální blbiny, tak už všechny a né jen ty, které se mi hodí do krámu a dávat na foru najevo že já jsem ta jednička v HCRP a jsem polobůh. Polobůh by kritizoval vše a né jen hru jiných hráčů. Pořád se zde někdo ohání logikou.

Edit:

Když už chcete něco řešit, tak se vykašlete na lékárny a raději se zamyslete nad tím, co kazí nejvíce požitek ze hry! Co by to mohlo být? Dle mého názoru je to ooc a metagame. Srazy, kde se vyžvaní všechno aktuální a nic se neumí udržet v tajnosti a v okruhu hráčů, kterých se to týká a kteří to vědí. Vidím tu největší problém právě v tom, že se vše říká veřejně. Zavedl bych striktní pravidlo o vynášení IC informací ooc kanály. To je největší zlo na EQ, dle mého názoru.

Dříve jsem měl ze hry dobrý pocit, byla plná tajemstvích, hráči si nebyly mnohdy mnoha věcmi jistí a pátrali, hledali a mnohdy byli překvapení. Teď? Teď se ze všech stran neustále ke všem valí ooc informace a hráči nemusí pátrat a ztrácejí tu tajúplnou stránku hry.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Ono pravidlo o vynášení OOC informací tu je, ale problém je v tom, aby se mohlo uplatnit.
Přijde mi, že většinou vše skonči u nějakého: "jenže to se nedá prokázat, nejsou důkazy, takže trest nebude".
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

dráp píše:Dříve jsem měl ze hry dobrý pocit, byla plná tajemstvích, hráči si nebyly mnohdy mnoha věcmi jistí a pátrali, hledali a mnohdy byli překvapení. Teď? Teď se ze všech stran neustále ke všem valí ooc informace a hráči nemusí pátrat a ztrácejí tu tajúplnou stránku hry.
Tak to začni kázat těm, co tě tak zavalují. Začni třeba tím, že je udáš, ať napomůžeš té průkaznosti. Nebo se prostě přestaň zajímat a ono se toho k tobě dostane hodně pomálu.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

No, asi jsem se špatně vyjádřil. Nejde o to, že se to dostává pouze ke všem, využil jsem sebe jen jako příklad.

No, snad toho nebudu litovat, že to řeknu takhle napřímo, ale uvedu jeden příklad, který svědčí o všem. Třeba Onyx na srazech velmi často vypráví ooc informace, které se týkají určitého celku a uskupení, nebo jednotlivců atp. Baví se o tom s lidmi, kteří ty informace vůbec nemají mít.

Mohl bych pokračovat, všichni sami dobře vědí, kdo OOC informace vyzrazuje, taky občas vyprávím historky ze hry, ale snažím se vyprávět ty, které jsou staré a postavy již nehrají.

Add. zdech: Nejde tu ani tak o mě. Já se nezajímám a proto se toho ke mě moc nedostane, spíše informace o tom, jak kdo komu zas co vyžvanil a koho to štve.

Co mi poradíš teď?

Já nechci nikoho udávat, stejně se to nedá prokázat a je to těžké. Spíše bych rád, kdyby si to hráči uvědomili, o co se připravují.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A kde že berete tu svoji správnou definici HCRP?
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Pokud nechceš udávat ty, nechtěj ať udávají ostatní. Bez toho jde nějaká prokazatelnost docela spolehlivě do kytek, takže se snaž prostě nezajímat. A začni se s možností ilegálního vyzrazení užírat až tě někdo ve hře nějak hodně podezřele odstřelí. Neříkám, že je to kdovíjak světoborné řešení, ale ušetříš si nervy.
EDIT: On je totiž ještě pořád docela velký rozdíl mezi tím něco se dozvědět a pak to použít. Když se to dozví a nepoužije, je to problém toho kterého člověka. Teprve až když to i použije, je to na flastr.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

zdech píše:Pokud nechceš udávat ty, nechtěj ať udávají ostatní. Bez toho jde nějaká prokazatelnost docela spolehlivě do kytek, takže se snaž prostě nezajímat. A začni se s možností ilegálního vyzrazení užírat až tě někdo ve hře nějak hodně podezřele odstřelí. Neříkám, že je to kdovíjak světoborné řešení, ale ušetříš si nervy.
EDIT: On je totiž ještě pořád docela velký rozdíl mezi tím něco se dozvědět a pak to použít. Když se to dozví a nepoužije, je to problém toho kterého člověka. Teprve až když to i použije, je to na flastr.
Ne, vůbec mi nerozumíš. Zkusím to ještě jednou a naposled. Nechci nikoho udávat a ani nemám touhy, aby někdo udával za mě. Mé přání je takové, že bych byl rád, kdyby tento jev zanikl a hráči si uvědomili, že to dělat nemají a proč a jaké to může mít dopad na hru a co jim to ve hře bere. Je to teď už zcela jasné???
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Já tomu rozumím, jen se ti snažím říct (neohrabaně, uznávám), že pokud si někdo kazí hru, je to jeho problém. Můžu mu říct, že si tím hru kazí ale to je tak všechno. Tahat na někoho bič za to nemá smysl do chvíle, co začne tyhle nesprávně získané informace užívat a tím škodit ostatním.
Samozřejmě, že by pro samotnou hru bylo lepší, kdyby každý mlčel jako partyzán (i když...jak u čeho).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Hlavně je trochu nemožné srovnávat tajemství a tajemnost světa xy let po jeho vzniku a fungování, obzvláště když tu hraješ skoro od začátku, nemyslíš?

Jako jo, taky mi chybí chvíle, kdy byl svět pro mě neprobádaný, kdy tajemství Desky měl ten, kdo na ně přišel, nebo ten kdo hrál se skupinou, co to věděla... Kdy když sem něco chtěla zjistit, tak to znamenalo něco dělat. Jenže co s tím? Teď se chodí kolečkovat nejen adamantium, ale i omikton, a jediné nevyřešené tajemství si drží svůj prim proto, že je buglé. Vlastně jedno a půl. Jenže i to dříve nebo později padne, a pokud nové věci během času nepřibývají, potom těžko můžou být tajemství tak tajemná, jako před šesti sedmi lety, nebo kolik to je.

A co se týče srazů? Možná se vykládá OOC info, ale nějak nechápu, proč vzpomínáš blaze na časy "kdysi", když byly úplně stejné srazy, kde se povídaly úplně stejné věci, a přece to bylo tehdy dle tebe lepší? To mi nějak nedává smysl.

Popravdě z celé současné EQ mi poslední roky největší radost dělají právě ty chvíle strávené mimo hru a setkání s lidma, kteří hrají - a nebo nehrají, ale pravidelně se vídáme. Devadesát procent jakýchkoli neshod a zlé krve ze hry se vyřešila právě tady, v hospodě, na Chlébském...

Buď se s tím smiř, nebo si zacpi uši, nebo zkus potlačit paranoiu, že cokoli se kdo doví a nevíš jak, je na 100% metagame. A nebo jdi zase hrát někam, kde to neznáš, a kde to ještě je tajemné. Fakt nevím, co ti poradit.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 14. 12. 2012 13.05, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

placidity píše:
Tomyn píše: ALE JAK PSAL BALROG, MOCNÝ WB A I DM LABIR SI NA NĚJ ZASEDL I KVŮLI ŠPATNĚ POUŽITÉM LEKTVARU
Toto Balrog nenapsal ani ve velmi vzdáleném náznaku.
dle mého napsal, něco velmi podobného, tedy že to prostě Labira mrzelo, a napsal si to do svého deníčku :biggrin: já to napsal jen trochu dmoucně ,tedy že prostě nebyl dobrý set ani seting na lektvar

ináč súhlasím s drápem, OOC kazí hru, a když o tom vypráví Onyx někomu co se děje ve hře a co vidí jako DM, tak je to smutné, kor když známe svý lidi, že, dost jich to zneužije, jak se mi stalo osobně i u těch co si říkají lepčí hráči, nejlepší jak se vyhnout metagamu, je informace co postava neví, prostě nevědět

edit: ale chápu, že se chce podělit o své zážitky, kdo se rád nepodělí a nepovídá o tom, to je proti přirozenosti člověka se dělit o pěkné zážitky
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Braenn píše:Hlavně je trochu nemožné srovnávat tajemství a tajemnost světa xy let po jeho vzniku a fungování, obzvláště když tu hraješ skoro od začátku, nemyslíš?

Jako jo, taky mi chybí chvíle, kdy byl svět pro mě neprobádaný, kdy tajemství Desky měl ten, kdo na ně přišel, nebo ten kdo hrál se skupinou, co to věděla... Kdy když sem něco chtěla zjistit, tak to znamenalo něco dělat. Jenže co s tím? Teď se chodí kolečkovat nejen adamantium, ale i omikton, a jediné nevyřešené tajemství si drží svůj prim proto, že je buglé. Vlastně jedno a půl. Jenže i to dříve nebo později padne, a pokud nové věci během času nepřibývají, potom těžko můžou být tajemství tak tajemná, jako před šesti sedmi lety, nebo kolik to je.

A co se týče srazů? Možná se vykládá OOC info, ale nějak nechápu, proč vzpomínáš blaze na časy "kdysi", když byly úplně stejné srazy, kde se povídaly úplně stejné věci, a přece to bylo tehdy dle tebe lepší? To mi nějak nedává smysl.

Popravdě z celé současné EQ mi poslední roky největší radost dělají právě ty chvíle strávené mimo hru a setkání s lidma, kteří hrají - a nebo nehrají, ale pravidelně se vídáme. Devadesát procent jakýchkoli neshod a zlé krve ze hry se vyřešila právě tady, v hospodě, na Chlébském...

Buď se s tím smiř, nebo si zacpi uši, nebo zkus potlačit paranoiu, že cokoli se kdo doví a nevíš jak, je na 100% metagame. A nebo jdi zase hrát někam, kde to neznáš, a kde to ještě je tajemné. Fakt nevím, co ti poradit.
Já nepletu tajemno světa a tajemství mezi postavami. Chápu, že tajemno světa pro hráče trochu vymizí, když tu hraje x let. To nemohu nikomu vyčítat a taktéž o tom nemluvím. Nejsem si vědom, že by o tom padla jediná zmíňka.

Neřekl jsem ani to, že kdysi byly srazy lepší tím, že se nic nevyzradilo. Vyzradilo se něco, ale né tolik jako dnes a neřešily se takové věci jako dnes. Já Braenn zažil ty úplně prvotní srazy, které byly v jiném duchu, než ty, které jsou dnes a musím říci, že první dva srazy nebyly tolik o vyzrazování IC, jako spíše o zábavě. Řešily se tam co mohu říct za sebe a z toho co jsem vypozoroval věci, které již proběhly a nebyly přímo ožehavé, nebo staré již proběhnuté historky ze hry, né to co se má stát.

Co chci říci je to, že je škoda, že si hráči vyzrazují IC info OOC kanály a je jedno zda to dělali, důležité je že to dělají a že je to škoda a nemělo by to být. Že kdyby se stal zázrak a lidi si to uvědomili, bylo by to lepší a hezčí. Nevím k čemu mi je dobré a prospěšné pro hru, že vím kdo všechno je Nyrtisák, kdo je Bhaalovec, kdo je bůh ví co. Tajemství mezi hráči vymizelo.

A ne, není to paranoia. Je to fakt, který se děje. Dělají to hráči, hostitelé, starší hráči a dokonce i DM. Nic co by mělo být v tajnosti a co byl ( aspon jsem to tak pochopil ) záměr Labira, aby některé věci nebyly veřejné, tak to prostě není. Starší hráči vyzrazují info, které nikdo nemá vědět, hostitelé i DM a to už není jen IC, ale i systémové věci.

Chtěl jsem tím říci, že řešit tu lékárny jako světabornou věc není takovým přínosem pro svět, jako spíše řešit opravdové problémy. Možná bychom se měli chytit za nos a pokusit se uvědomit si, co světu opravdu pomůže a nedělat jisté věci.

Vím, je to asi nesplnitelné a řešení, abych šel hrát jinam, není řešení. Hraju kde zrovna chci a to co mě baví. Neřeším tajemnost světa, ale tajemství mezi postavami. :excl:
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Mnojo, ono dává úplně perfektní smysl napsat do threadu "lékárny", že mě nezajímaj lékárny a začít řešit (HC)RP, OOC, metagame, paranoiu a vzdychání po "starejch dobrejch" časech, ať už byly kdykoli. Je to velmi.…. efektivní.

Já bych vás hnal.

:shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Pokud vím, tak všechny způsoby léčení jsou už systémově ošetřený a např. napsat skript, kterej by znemožnil léčit bojující postavu by Labirovi trvalo asi 10 minut, takže dělejte si, co chcete. Systém má přednost, já to budu dělat tak, jak umožňuje systém, dokud to bude dávat alespoň minimální smysl.

Jinak - byť bych to nečekal - naprosto souhlasím s drápem.
Odpovědět