NWN v linuxu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

NWN v linuxu

Příspěvek od Lampyris »

Zdravím :)
mám takový problém... Instaloval jsem NWN v linuxu, postupoval jsem podle návodu na stránkách bioware, až po místní haky a tam jsem taky skončil.

Jak mám spustit přímo Equilibrii? Resp, jak si mám vytvořit spouštěcí soubor sám? Není mi to moc jasné... spouštěcí soubor dmclient obsahuje akorát

Kód: Vybrat vše

#!/bin/sh

./nwn -dmc
což není nic jiného než spuštění NWN pouze s možností "Hra více hráčů". Předpokládám, že zakopaný pes bude v

Kód: Vybrat vše

+connect 81.2.209.14:5121
ale jak a kam to správně domlátit nevím.
Nebo ostatní hráči na linuxu mají nějakou svou fintu?

Zdraví a za rady děkuje Lampyris
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

...prosím aby byla tato otázka vyřešena co nejrychleji, už drahnou dobu se těším na hru s "Lampyris"
:yes:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

dmclient bys spoustel, kdyby ses chtel prihlasit jako DM :D

Prosim, pouzij jako spousteci soubor nwmain : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

The_Balrog píše: Prosim, pouzij jako spousteci soubor nwmain : )
Jj, to používám, ale jak se pak připojím k Equilibrii? :) co přesně pro to mám udělat?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

tak nez ti nejaky linuxak poradi, tak zatim zkus:

spust nwn
v menu - vice hracu
pripojit k internetove hre
az se nahrajou data o ruznych serverech tak vyber nalevo "hrani postavy"
najdi CZ Equilibrie HCRP PW
a pripoj se :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Díky, tohle funguje :yes:
doufám, ale, že to snad půjde vyřešit i pohodlněji ...časem :clover:
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Mám dotaz. Co doporučujete k hraní nwn? Gnome x KDE (ubuntu nebo kubuntu) ?
Jaký linux je k vypaření si díry do hlavy nejlepší? Nebo je to buřt? A jsou s NWN a EQ na linuxech nějaký problémy? (česká diakritika atd.)

Díky za rady :clover:

(Jsem novopečený linuxový noobik ,ale ty okna už mě prostě totálně *censored*)
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Nejlepší linux pro NWN? … to bude asi Windows XP :biggrin:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

George píše:Nejlepší linux pro NWN? … to bude asi Windows XP :biggrin:
Vokna jsem hodil z okna :angry: proto ta žádost :biggrin:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

xondik píše:Mám dotaz. Co doporučujete k hraní nwn? Gnome x KDE (ubuntu nebo kubuntu) ?
Jaký linux je k vypaření si díry do hlavy nejlepší? Nebo je to buřt? A jsou s NWN a EQ na linuxech nějaký problémy? (česká diakritika atd.)

Díky za rady :clover:

(Jsem novopečený linuxový noobik ,ale ty okna už mě prostě totálně *censored*)
Já fičím na Ubuntu s Gnome a nemám žádné problémy. EQ byla úplně v pohodě (Th mi občas padá, jak je tam víc hráčů a všeho), ale osobně si myslím, že to bude buřt. Stačí si jen pohlídat grafiku, ale jestli s ní tučnáček spolupracuje jak má, tak nwn nebude mít žádný problém. Jinak - 90% pařím z linuxu, na jisté odlišnosti narazíš, ale nemyslím, že to bude překážkou.

Diakritika funguje díky Anade viewtopic.php?t=3981

Edit: pokud budou nějaké problémy tak písni, občas sem aspoň na forum kouknu. Dokud můžu :clover:
Edit2: @George: To nemyslis vazne...
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Lampyris píše:
xondik píše:Mám dotaz. Co doporučujete k hraní nwn? Gnome x KDE (ubuntu nebo kubuntu) ?
Jaký linux je k vypaření si díry do hlavy nejlepší? Nebo je to buřt? A jsou s NWN a EQ na linuxech nějaký problémy? (česká diakritika atd.)

Díky za rady :clover:

(Jsem novopečený linuxový noobik ,ale ty okna už mě prostě totálně *censored*)
Já fičím na Ubuntu s Gnome a nemám žádné problémy. EQ byla úplně v pohodě (Th mi občas padá, jak je tam víc hráčů a všeho), ale osobně si myslím, že to bude buřt. Stačí si jen pohlídat grafiku, ale jestli s ní tučnáček spolupracuje jak má, tak nwn nebude mít žádný problém. Jinak - 90% pařím z linuxu, na jisté odlišnosti narazíš, ale nemyslím, že to bude překážkou.

Diakritika funguje díky Anade viewtopic.php?t=3981

Edit: pokud budou nějaké problémy tak písni, občas sem aspoň na forum kouknu. Dokud můžu :clover:
Edit2: @George: To nemyslis vazne...
Díky a ještě jen 64bitovou verzi nebo 32?
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Lampyris
Příspěvky: 241
Registrován: 7. 3. 2009 12.40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lampyris »

Mám to na obojím... na notesu jsem měl 32bit a na stoláku 64bit, žádný rozdíl ve hratelnosti, stolák má akorát vyšší výkon, tak si můžu dovolit full grafiku :smile:
jo a kupodivu na notesu 32bit to fičelo v linuxu svižněji než ve windows (načítání lokací a podobně :biggrin: )
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Lampyris píše:Mám to na obojím... na notesu jsem měl 32bit a na stoláku 64bit, žádný rozdíl ve hratelnosti, stolák má akorát vyšší výkon, tak si můžu dovolit full grafiku :smile:
jo a kupodivu na notesu 32bit to fičelo v linuxu svižněji než ve windows (načítání lokací a podobně :biggrin: )
Ok, jdu to otestovat... Díky a přeji pěknou hru :horse:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

A je to! Skoro :smile: … NWN běží na EQ se dá lognout, akorát se mi nezobrazí moje postavy. Zkusil jsem založit novou postavu. To bylo bez problému, ale po odlogu a vypnutí hry mi postava zmizela z nabídky.
Vůbec netuším ,čím to může být.
Instalace (+-pole návodu) probíhala přibližně takhle


- zkopírování nainstalované hry z Win -> stažení binárky pro linux -> Smazání Override -> zkopírování binarky do adresáře nwn -> a spuštění ./fixinstall …. and that's it ./nwn

Takže kde je problém? Předpokládám že to bude tím overridem. Akorát nevím ,proč se mi nezobrazí předtvořené postavy a nevím ,jak to vyřešit, přepsat ,nahradit ,zkopírovat, či smazat.

Help plís :helpsmilie:

EDIT: Nechápu! Ty postavy tam najednou jsou :dribble: , jediný co jsem udělal bylo, že jsem zkusil nalogovat za starý ACC a to to rozfachalo. *pokrčí rameny ,zavrtí hlavou a spouští EQ*

Díky za rady :clover:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 39
Registrován: 11. 8. 2012 22.46
Bydliště: Brno

Připojení na server

Příspěvek od Marek »

Pěkný den. Povedlo se mi nainstalovat NWN na Linux, ale mám jiný problém. V síťové hře najdu server, ale když se chci připojit, tam mi server odpoví že je nedostupný. Nejde provést ani PING na 81.2.209.14. (nejde ani pod W7). Neporadíte někdo co s tím? Dík
Markus Brunus, trochu "blázen", který chce pomáhat a občas na to doplatí
Odpovědět