Seznam hrajících postav - gadget/miniaplikace

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Seznam hrajících postav - gadget/miniaplikace

Příspěvek od Niko »

Verze 2.3.2
- Zobrazuje aktuálně nalogované postavy ve hře
- Zobrazuje mlžný čas a datum serveru
- Zobrazuje aktuální stav serveru (viz screeny)
- Tři různé velikosti widgetu, které lze za chodu měnit
- Automatická aktualizace probíhá každou minutu, aktualizaci rovněž lze vyvolat manuálně (kliknutím na šipku)
- Kdo by snad nevěděl jak miniaplikaci nainstalovat, tak zhruba v polovině této stránky je návod.
- Pro správnou funkčnost je zapotřebí mít aktualizovaný Internet Explorer na verzi 9, i pokud ho nepoužíváš (zjištění aktuální verze a stažení aktuální)
- Podpora systémů: Windows Vista, 7, 8, 8.1 a 10 (u Windows 8, 8.1 a 10 je zapotřebí drobná úprava - KLIK)
Gadget/miniaplikace píše:
gadget.jpg
gadget.jpg (14.53 KiB) Zobrazeno 2886 x
Hlášení o stavu serveru píše:
stav_serveru_ok.jpg
stav_serveru_ok.jpg (8.17 KiB) Zobrazeno 2886 x
stav_serveru_load.jpg
stav_serveru_load.jpg (10.82 KiB) Zobrazeno 2886 x
stav_serveru_ko.jpg
stav_serveru_ko.jpg (7.42 KiB) Zobrazeno 2886 x
Zdroj seznamu poskytuje Anade a tímto mu děkuji.


- provoz ukončen
Naposledy upravil(a) Niko dne 22. 10. 2017 15.38, celkem upraveno 14 x.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Hezké! :yes: :yes:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Morgie
Příspěvky: 545
Registrován: 24. 4. 2009 18.19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morgie »

to je doobréé!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Jde nějak měnit velikost?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Mourisson1 píše:Jde nějak měnit velikost?
Zatím bohužel ne, hapruje mi tam ta aktualizace, po ní se to vrátí do výchozí velikosti. Ale je to na to-do listu :smile:. Proto jsem vytvořil dvě různě veliké varianty.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ach jo, ta dnešní generace, je líná zapnout NWN :biggrin:

(samozřejmě vtip, je to fajn ;))
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

Je to super:) ale... neumělo by to časem ukazovat i ty hodiny? :innocent:
pro nás tmomilné elfliny by to bylo celkem šikovné:)
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Příspěvek od cid »

paráda ale přecejenom když bych vzal v potaz to že bych měl zapnutou hru přijde mi to jak zbytečné mít ještě zapnuté tohle ovšem nadruhou stranu když někdo neví o té stránce velice se to hodí akorát mě tam trochu vadí ta instalace ale ta automatická aktualizace je fajn jenom mě přijde že 5 min. nebo kolik tam je je docela dlouho
ovšem jenom můj názor
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

cid píše:paráda ale přecejenom když bych vzal v potaz to že bych měl zapnutou hru přijde mi to jak zbytečné mít ještě zapnuté tohle ovšem nadruhou stranu když někdo neví o té stránce velice se to hodí akorát mě tam trochu vadí ta instalace ale ta automatická aktualizace je fajn jenom mě přijde že 5 min. nebo kolik tam je je docela dlouho
ovšem jenom můj názor
Řekl bych, že to není dělané pro chvíle, kdy máš zapnutou hru:D
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Miniaplikace dobrá, co mi ale trochu vadí je, že na stránkách, kde je vyobrazen seznam hráčů se objevují i DM, nepředpokládám, že zde to bude jiné. :ermm:
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Tahyere píše:...neumělo by to časem ukazovat i ty hodiny?…
Časem snad ano, uvidím.
cid píše:...když bych vzal v potaz to že bych měl zapnutou hru přijde mi to jak zbytečné mít ještě zapnuté tohle...
No, není to pro chvíle, když jsi zrovna ve hře :-)
dráp píše:...že na stránkách, kde je vyobrazen seznam hráčů se objevují i DM, nepředpokládám, že zde to bude jiné...
Všiml jsem si toho taky, toto přebírá zdroj od Anadeho, takže by to mělo být stejné - nemám ovšem vyzkoušeno.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Příspěvek od cid »

aha tak to je ještě jde to dát jenom na pc nebo třeba i na dotykovej mobil nebo nějáký starší model?
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Udělej si zástupce k Anadeho webu na ploše nebo v oblíbených, a máš skoro to samé co widget na plochu. Jen na to holt musíš klikat a aktualizovat manuálně a spouštá se to v prohlížeči.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

dráp píše:Miniaplikace dobrá, co mi ale trochu vadí je, že na stránkách, kde je vyobrazen seznam hráčů se objevují i DM, nepředpokládám, že zde to bude jiné. :ermm:
Osobně bych to považoval spíš za výhodu... Tak jako tak to jde zjistit při logování do hry, takže kdo si to chce zjistit, zjistí si to tak jako tak. Pro hráče, kteří přítomnost DM považují za bonus pro hru to pak bude spíš větší motivace se lognout.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Tahyere píše:
dráp píše:Miniaplikace dobrá, co mi ale trochu vadí je, že na stránkách, kde je vyobrazen seznam hráčů se objevují i DM, nepředpokládám, že zde to bude jiné. :ermm:
Osobně bych to považoval spíš za výhodu... Tak jako tak to jde zjistit při logování do hry, takže kdo si to chce zjistit, zjistí si to tak jako tak. Pro hráče, kteří přítomnost DM považují za bonus pro hru to pak bude spíš větší motivace se lognout.
Jde to zjistit, ale pracněji.

Je jasné, že ti, co prasí a chtěj prasit, prasit budou, tohle ale považuji za usnadnění toho, že ve hře není DM, vím to tutově a proto nemusim hrát 100% korektně.
Tahyere
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 1. 2013 8.14

Příspěvek od Tahyere »

dráp píše:
Tahyere píše:
dráp píše:Miniaplikace dobrá, co mi ale trochu vadí je, že na stránkách, kde je vyobrazen seznam hráčů se objevují i DM, nepředpokládám, že zde to bude jiné. :ermm:
Osobně bych to považoval spíš za výhodu... Tak jako tak to jde zjistit při logování do hry, takže kdo si to chce zjistit, zjistí si to tak jako tak. Pro hráče, kteří přítomnost DM považují za bonus pro hru to pak bude spíš větší motivace se lognout.
Jde to zjistit, ale pracněji.

Je jasné, že ti, co prasí a chtěj prasit, prasit budou, tohle ale považuji za usnadnění toho, že ve hře není DM, vím to tutově a proto nemusim hrát 100% korektně.
A já měl pocit, že DM by nekorektní hru tak jako tak zjistili i kus zpětně... Případně tě uvidí hráč a nahlásí to.
DM tam stejně nejsou od toho, aby jen koukali, kde kdo co prasí, tenhle pohled na ně jako policajty mi přijde děsivý.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Já to taky vnímám spíš jako výhodu, občas v té hře nemám chuť smrdět celý den/dny, ale mám třeba něco domluvené z DX na odehrání "až budeme oba ve hře", ale bez nějakého konkrétního termínu. Je pak snažší čas od času mrknout jen na web, bez nutnosti věčného zapínání hry.

Jinak co jsem tak vypozoroval, DX se tam nezobrazují vždy.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

DX se tam nezobrazují nikdy.

Pokud vím, je tam udělena jen jedna výjímka při zvláštním případu pro jedno DM.
Jinak se nezobrazují schválně.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Já tam teda už viděl dvě DX, proč a jak netuším :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Tahyere píše:
dráp píše:
Tahyere píše: Osobně bych to považoval spíš za výhodu... Tak jako tak to jde zjistit při logování do hry, takže kdo si to chce zjistit, zjistí si to tak jako tak. Pro hráče, kteří přítomnost DM považují za bonus pro hru to pak bude spíš větší motivace se lognout.
Jde to zjistit, ale pracněji.

Je jasné, že ti, co prasí a chtěj prasit, prasit budou, tohle ale považuji za usnadnění toho, že ve hře není DM, vím to tutově a proto nemusim hrát 100% korektně.
A já měl pocit, že DM by nekorektní hru tak jako tak zjistili i kus zpětně... Případně tě uvidí hráč a nahlásí to.
DM tam stejně nejsou od toho, aby jen koukali, kde kdo co prasí, tenhle pohled na ně jako policajty mi přijde děsivý.
Špatně jsi mě pochopil, když je DM ve hře, málokdo si dovolí prasit, když tam není, občas se stalo a stává, že hráči dělají to co by před DM nedělali. Jiní hráči je vidět nemusí.
Odpovědět