Nejde mi u PC zvuk

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Wolf »

Prosím vás, je tu někde nějaký schopný IT, který by mi řekl, co s nefunkčním zvukem?
Po tom, co nám tady včera vypadl proud, mi dneska přestal jít zvuk. Na PC to normálně všude ukazuje, že zvuk běží, všechno zaplé, několikrát kontrolované.
Bedny zaplé, svítí, zdá se všechno ok.

Problém je, že ať zkusím jakékoliv reproduktory do PC strčit, nejdou.
Další problém je, že ať k těm svým bednám strčím jakýkoliv zdroj, taky jakoby nejdou.
Taky jakmile zapnu na PC něco se zvukem (většinou video na Youtube třeba atp) tak mi to v bedně jakoby zlehka rupne (jako když bedny zapínáte).
Asi před půl rokem jsem měl obdobný případ, musel jsem to ale už hodit do servisu a hráli si se zvukovou kartou tuším nějak, snad to tam ale nemusím házet znova, neví někdo nějakej fígl co s tím,
nebo to musím zase házet asi do servisu??
Díky za cokoliv... nesnáším ticho.

EDIT: Tak bedny z jiného zdroje jdou, takže jde asi jen o PC
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od placidity »

Buď sis odpálil zvukovku nebo se ti "něco" přeplo v ovladačích/OS když nenadále vypadla síť. Pokud k tomu PC nejsi schopný přivést někoho znalejšího aby se na to podíval na místě, doporučuju servis. Přes forum se v tomhle případě strašně špatně radí.

edit: typ desky, typ zvukovky, ovladače, OS,… tohle chybí do základu
Naposledy upravil(a) placidity dne 19. 6. 2013 14.04, celkem upraveno 1 x.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od cid »

jednou se mi při hraní strategie podařilo usmažit zvukovku a musela se vyměnit, ještě to chvíli při nějákých zvukách síleně chrčelo a nedalo se to poslouchat, pak chrčení ustalo a pc nevydal ani hlásku a musela se zvukovka vyměnit.
na notu mi občas dělá to že mi skype něják bugne zvuk a vůbec žádnej nejde, po vypnutí a opětovném zapnutí jsou zvuky slyšet, zvláštní je že mikrák normálně jde jenom já neslyším žádnej zvuk.

to jak se mi na starým pc usmažila zvukovka bylo to samý jak popisuješ ty, ať jsem zapl jakejkoli zvuk nebo něco tak to nevydalo ani hlásku.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Niko »

Pravděpodobně odpálená zvukovka, pokud to tak je, tak buď rád, že je to jen zvukovka :).
Zkus se podívat do správce zařízení, jestli ti jí to normálně ukazuje.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Woxa »

zvukovka je intergrovaná, nebo nějaká extra?
A jestli jsem to pochopil správně, repráky hrají když je připojíš k něčemu jinýmu? Naopak komp nehraje i když tam místo repráků připojíš něco jinýho (např sluchadla)?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Wolf »

Woxa píše:zvukovka je intergrovaná, nebo nějaká extra?
A jestli jsem to pochopil správně, repráky hrají když je připojíš k něčemu jinýmu? Naopak komp nehraje i když tam místo repráků připojíš něco jinýho (např sluchadla)?
jo, přesně tak. Integrovaná.
Jo, kartu mi to ukazuje právě.

Jako vidím to na servis no, alespoň jsem to zkusil :D
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Woxa »

zkusil bych si pohrát s "šoupátkama hlasitosti" všude kde to v rámci systému jde (nevím, zda tam máš jen ty klasický a nebo tam máš doinstalovaný i nějaký spešl ovládání hlasitosti), pak asi reinstalovat a znovu nainstalovat ovladače. Případně zapnout/vypnout/zkontrolovat v biosu.

Co se týče chození do servisu, nejsem si jistej jestli tě líp nevyjde koupit nějakou novou kartu a tu tam prdnout.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Wolf »

Myslím si, že levnější bude ten servis, navíc kdo ví, jestli je to fakt zvuková karta (ale asi jo).
Šoupátka nešoupátka, stále to nejde, akorát když si hraju s hlasitosti reproduktorů (na pc) dělá to právě to "rup" pokaždý.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Nalk »

Jen se smiř s tím, že v servisu to může být měsíc a nakonec se nedozvíš nic nového, než ti tu řeknou.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Wolf »

No, já tak nějak předpokládám, že je to to samé co se mi stalo před pul rokem a že to vyřeší stejně tak rychle a bude mě to stát stejně tak příměřeně peněz, ale díky všem za infa :)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi u PC zvuk

Příspěvek od Wolf »

Díky všem za pomoc, nakonec to Anaďák vyřešil :)
Stačilo PC vypnout, vypojit z proudu a vybít kondíky, tím se to očividně zase dalo dohromady :clover:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Odpovědět