psaní do ** po tellu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

psaní do ** po tellu

Příspěvek od OneHeart »

rád bych věděl co si o tom myslíte...
mám na mysli psaní IC hlášek ve hvězdičkách po tellu určité postavě, např:
"*Nenápadně na tebe mrkne*"
případně, kdyby mi tu napsal každý jestli mu to vadí(abych věděl komu ne), protože mě to příjde jako zajímavý zpestření hry,využití Tell kanálu :smile:
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: psaní do ** po tellu

Příspěvek od kolja »

Já bych zrovna takhle tell nepouzil, u mimiky nebo septani tim nedavas nikomu jinymu sanci aby si toho vsimnul. POuzil bych na tohle nejspis whisper, nebo zvyraznil, ze to je nenapadne a na koho, at si to ostatni preberou, a rozhoudnou se jestli to mohli videt - snad se rozhodnou ze nejspis ne, ja bych se tak rozhod, nebo at si pomuzou hodem, ja nevim. Ale tell... na tohle bych ho nepouzil, protoze bych to povazoval za nefer k ostatnim :)

Priklady pouziti tellu bude vedet nejspis Labir, ja to nikdy na IC moc nepouzival, jen sem tam.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

pokud stojiš mezi douma postavama, k jedný čelem a ke druhý zády, pak je tohle mrknutí zcela na místě, protože ten za tebou nemůže vidět, že mrkáš
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Re: psaní do ** po tellu

Příspěvek od Jezura »

OneHeart píše:rád bych věděl co si o tom myslíte...
mám na mysli psaní IC hlášek ve hvězdičkách po tellu určité postavě, např:
"*Nenápadně na tebe mrkne*"
případně, kdyby mi tu napsal každý jestli mu to vadí(abych věděl komu ne), protože mě to příjde jako zajímavý zpestření hry,využití Tell kanálu :smile:
Tenhle konrétní příklad je imho špatně. To je věc, kterou uděláš viditelně pro všechny a je jen na ostatních postavách, jestli si toho všimnou. Správně by to mělo být normálně přes Mluvit:
*nanápadně mrkne na Honzu*
Samozřejmě, se předpokládá, že ostatní přítomní si sami posoudí, zda to měli možnost vidět nebo ne - podle toho, kam se jejich postava dívá a podle jejich Všímavosti. Např. pokud by na to zareagoval někdo otočený zády, je to jasné OOC chování.

Jinak se dá ale Tell kanál využít hodně, viz.:
http://www.equilibrie.cz/rp_5.php#1_3

Osobně se tyhle postupy snažím naučit používat kdekoho. Jednou jsem si například na hře po Tellu založil sám pro sebe skvělý quest hledání jedné osoby. Vydalo to na dvě hodiny a nebylo to vůbec jednoduché. Stačí fér hra s citem na obou stranách.

Nebo mne nedávno hezkým použitím Tellu překvapil Alfray. Šel se převlést do zbroje a když se vracel, dostal jsem v Tellu něco jako: "*slyšíš rytmické řinčení kovu* A pak teprve otevřel dveře do místnosti a vešel v plné plátové.
OneHeart
Příspěvky: 1309
Registrován: 13. 4. 2006 21.03
Bydliště: Olduvaiská rokle v Tanzánii
Kontaktovat uživatele:

Re: psaní do ** po tellu

Příspěvek od OneHeart »

Jezura píše: Např. pokud by na to zareagoval někdo otočený zády, je to jasné OOC chování.
no jo, o to mi jde...několikrát se mi stalo že postava,která neměla sebemenší šanci potřehnout ,co jsem naznačoval, okamžitě začala vyzvídat proč "nenápadně mrkám"…
Jezura píše:dostal jsem v Tellu něco jako: "*slyšíš rytmické řinčení kovu*
třeba na takový věci jsem to myslel...
"Kdyby brány vnímání byly průzračné, každá věc by se člověku jevila taková, jaká je, neskonalá."
(William Blake)
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: psaní do ** po tellu

Příspěvek od kolja »

OneHeart píše:no jo, o to mi jde...několikrát se mi stalo že postava,která neměla sebemenší šanci potřehnout ,co jsem naznačoval, okamžitě začala vyzvídat proč "nenápadně mrkám"…
No jo tak to naštve a je to smutné. Ale k photterově poznámce: nikdy nevíš kdo tam může stát a koukat se ;) Proto bych zrovna tohle napsal aby měl ten někdo šanci. Ale když to hráči vidí aniž by měli tak to je škoda no. Jinak určo pro tell existuje několik využití. Spousta jich plyne taky z nedokonalosti engine.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

imho tell je skvěle využitelnej při jednání přes třetí NPC osobu... Např. nechávání vzkazů u hostinskýho po předchozí domluvě dvou PC že tam ten vzkaz nechaj. "nenechala mi tu náhodou taková slečna v ružovim nějakej vzkaz?" *ptá se hostinskýho* ...a druhej "no jasný, máš za ní přijít nahoru do pokoje, bydlí ve trojce" *odpoví*. Myslim že těchhle situacích to je úplně super a rozhodně se nejedná o zneužití tellu bych řekl. Akorát taky nevim jak kdo na to bude reagovat..
coirëa oialë
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Za servírku jsem to využil, když jsem dělal donášku večeře do pokoje. (*slyšíš zaklepání na dveře*)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Všechny metody použití tellu, o kterých se tu bavíme jsou popsány na webu! Znovu opakuju odkaz:
:excl: http://www.equilibrie.cz/rp_5.php#1_3
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Když my si rádi povídáme .)) =P
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

Jezura píše:Všechny metody použití tellu, o kterých se tu bavíme jsou popsány na webu! Znovu opakuju odkaz:
:excl: http://www.equilibrie.cz/rp_5.php#1_3
jedna věc je mít to v pravidlech na webu a druhá mít to pěkně čerstvý v novym topicu na fórku i s komentářema :) Myslim, že to je aspoň pro některý daleko přístupnější... (imho víc lidí čte fórum než pravidla-v posledních několika dnech jsem se o tom s pár nováčkama přesvědčil) Stejně tak začínam mít cukání napsat někam na fórko stručnej souhrn toho, co musí vědět každej nováček, protože občas je to fakt peklo.. :smile:
coirëa oialë
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

chlorofil píše: Stejně tak začínam mít cukání napsat někam na fórko stručnej souhrn toho, co musí vědět každej nováček, protože občas je to fakt peklo.. :smile:
To je na webu tady:
http://www.equilibrie.cz/jak_se_hraje.php

Doporučuju web nejdřív přečíst a potom ty nováčky odkazovat na něj. Je to lepší, než věci sepisovat znova.

Krom toho to má každá nová postava v inventáři. Ať to bude napsané kdekoli, nováček si to nepřečte. Jediné, co s tím můžeme dělat, je na to OOC po tellu upozorňovat, odkazovat je, ať si to přečtou a jít jim příkladem.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

...ja psal "stručně"… :-)
coirëa oialë
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Jestli to dokážeš napsat stručněji, než je http://www.equilibrie.cz/jak_se_hraje.php , tak jen do toho.
Odpovědět