Amfiberaiský Likér.

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od DarckDewy »

U předmětu Amfiberaiský Likér je chyba pro mě hrozná v Popisku.


Je tam že je to dobré jako Aperitiv po jídle, přesto nic takového neexistuje a dosti to může mást a dávat špatné informace.
Měl by tam být Digestiv a to už by nebyla zase taková chyba.

Aperitiv- Je nápoj který povzbudí tělo v chuti k jídlu. U mužů to může být Vodka u žen Cinzano.

Digestiv- Je nápoj který se podává jako poslední po kávě. U mužů Whisky, Burbon a u žen Metaxa, Rakije. To je nápoj který utišuje žaludek, pomáhá pro slehnutí jídla a pro lepší trávení.

Děkuji.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 511
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Ondrasman »

To vážně? :-D
Chard
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od DarckDewy »

A ano myslím to vážně a považuji to za chybu. Když někdo může otravovat s pravopisem, proč neopravit špatný popisek?
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Zlofas »

Ondrasman píše:To vážně? :-D
Proč se tomu směješ? Poukazuje rozumně na chybku popisu :smile: má pravdu, navíc každého z nás nejvíc pálí do očí, když vidíme chybu v něčem v čem se vyznáme.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 511
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Ondrasman »

Tak pardon, guru stolování.
Chard
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od DarckDewy »

Ne jen někdo kdo to Studuje. Furt nechápu tvoje reakce ale asi je na tebe škoda slov.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Zlofas »

Klasická reakce někoho, kdo něčemu nerozumí je vysmát se tomu, nic překvapivého :smile: Jsem rád že nejsem jedinej kdo tu má vystudovaný hotelnictví a služby :biggrin: už si nepřipadám tak sám
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1416
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od divozenka »

Ale no tak! Přeci se tu nebudete hádat? :bleh: Já tedy osobně nemám vystudováno hotelnictví ale taky jsem si na 99% jistá že aperitiv se podává před jídlem, v tom ostatním se už vůbec nevyznám :biggrin: .
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Woxa »

Mě tenhle topic přišel taky krapet úsměvný, protože chybu v popisce má každý druhý předmět.
Amfiberaiský likér si představuju něco jako bechera nebo jagera, a ty se celkem běžně podávají jak jako aperitiv tak i jako digestiv.
Vždy jsem to bral spíš tak, že v tom popisku jen chybí slovo, tedy něco jako: "vhodný k podávání jako aperitiv NEBO po jídle".
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Braenn »

...protože textem "vhodný k podávání, kdykoli je po ruce" by se elfové konečně nepřímo přiznali k alkoholismu.

P.S. Likér, jak správně napsal Woxa, se píše v tomto spojení s malým písmenem. To k těm chybám.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Amfiberaiský Likér.

Příspěvek od Tomyn »

Ovar a sekaná se může podávat ku každému aperitivu a digestiv je též vhodný aplikovat, aneb je jedno co piji hlavně že se motám.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Odpovědět