reinstall os

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

reinstall os

Příspěvek od chlorofil »

...nekde jsem tu cetl, jaky problemy muze zpusobit prechod na jiny PC, na jinou instalacku atp. tak bych se rád zeptal, co všechno mam zazálohovat, abych po reinstalu OS mel v poradku svuj account, nezmizely mi penize z banky atd..?

dik
coirëa oialë
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

přeinstalování woken by nemělo mít vliv, dokonce pravděpodobně nebudeš ani muset přeinstalovávat NWN
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

hlavni a nejdulezitejsi je:

nwncdkey.ini

ale jestli chces mit min starosti:
1) zalohuj vsechny .ini, at ti zustane nastaveni
2) adresare portraits, logs
3) klic z registru HKLM/Software/Bioware. Bez toho ti v cistych win budou tvrdit ze mas spatnou verzi a budes muset cely NWN instalovat znova.

Ale zalezi co budes delat.

Novy windows -> registry, at nemusis instalovat znova
Oprava windows -> nic, melo by chodit dal

no ale vzdycky mej na flashce ty cdkey. O ty prijit nesmis.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: reinstall os

Příspěvek od The_Balrog »

chlorofil píše:...nekde jsem tu cetl, jaky problemy muze zpusobit prechod na jiny PC, na jinou instalacku atp. tak bych se rád zeptal, co všechno mam zazálohovat, abych po reinstalu OS mel v poradku svuj account, nezmizely mi penize z banky atd..?

dik
nesmíš měnit CD key. (a myslím, že se tam bylo ještě něco... IP adresa ale ne, uz jsem hral z ruznejch modemu s timhle notasem... ale myslim, ze to bylo neco se sitovkou - takze pokud nebudes menit sitovku, nemusel by bejt problem.)

A když jsem bráškovi přeinstalovával systém, tak NwN fungovaly i pak, bez nutnosti nový instalace. Nicméně doporučím zazálohovat si nwncdkey.ini pro všechny případy ^_~
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Se změnou NIC (nebo jinýho modemu) se ti změní jen MAC adresa. Na tu by nemělo bejt nic vázaný (ze strany hry). Změna IP nevadí (občas jí střídám). Rozhodně zazálohuj všechny klíče, vzpomeň si na heslo na NWN account. Jestli máš tohle, tak už se s tim nějak popasuješ.
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

photter píše:přeinstalování woken by nemělo mít vliv, dokonce pravděpodobně nebudeš ani muset přeinstalovávat NWN
když už jednou reinstaluju, tak letí z disku vsechno smetí bez rozdílu barvy pleti, věku i pohlaví ;) ...a jako ze sem od minuly reinstalace nastradal slusnej bordýlek. Wokna taky vydrzely rekordne dlouho :blush:
coirëa oialë
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

rozděl si disk, na systém stačí 6G a nemusíš pak zahazovat všecko, navíc 6G partition můžeš v pohodě zálohovat jako shadow :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

photter píše:rozděl si disk, na systém stačí 6G a nemusíš pak zahazovat všecko, navíc 6G partition můžeš v pohodě zálohovat jako shadow :bigwink:
moje rada je uplne stejna, kdo si nechava windowsy na 40Gb disku a pak ho formatuje celej, je traged (s odpustenim) :D

Ackoliv ja si nechavam pro jistotu 9 Gb ^_~
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Ja si nechavam na system 60 GB :D tech zbylejch par stovek mam na blbosti a dalsi stovky na dalsim disku na zalohy apod :biggrin:
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

ehm.. :blush: možná se to nezdá, ale nejsem idiot :no: ...dokonce si umim i rozdelit disk a nainstalovat a odinstalovat wokna..a dokonce i jiný věci. :smile:

ptal jsem se pouze na to, na co je vázanej account, peníze v bance atp. jestli jen na cdkey nebo na neco jinyho. Moc mě těší (opravdu) že mi poradíte i s dalšíma věcma, ale není to třeba.

(btw. moje doporuceni zni: 20+40. na tech 20 se vleze system plus instalacky programu a 40 je na hry a bordel...no a pak ta externi 200 je na hudbu a filmy ze jo (a zalohu dulezitejch veci pri formatu ty 60ky) :)

...a ono je to fakt prijemny, mit najednou disk vymetenej jak orčí hlava zevnitř ;) zkuste to někdy...
coirëa oialë
chlorofil
Příspěvky: 214
Registrován: 8. 9. 2006 21.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlorofil »

jo a zkuste si nekdy v noci zavolat do majkrosoftu o aktivaci woken... Jsem se dozvěděl, že volam v nevhodnou dobu neb tam pracujou "jen" sedm dní v týdnĚ. (jak mi sdělila robotická slečna) Tak teď nevim, jestli je osmej nebo devátej den, když jsem se nedovolal tehcnický podpory.. :)
coirëa oialë
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Deník

Příspěvek od steel_martin »

Já zrovna nedávno před měsícem přešel na nový počítač, všechno ukázkově zálohováno, no a když sem vše opět nainstaloval spustim Equilibrii a hle - zmizel kompletně deník mé postavy (přez journal), což nebylo příjemné, protože sem tam měl dobrý 2 A4ky textu. :sad:
Game ID: Reverend_Malthas
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Deník

Příspěvek od The_Balrog »

steel_martin píše:Já zrovna nedávno před měsícem přešel na nový počítač, všechno ukázkově zálohováno, no a když sem vše opět nainstaloval spustim Equilibrii a hle - zmizel kompletně deník mé postavy (přez journal), což nebylo příjemné, protože sem tam měl dobrý 2 A4ky textu. :sad:
to je ale divný.. no pokud vím, tak se journal ukládá do zvláštního .txt souboru... kterej je ve stejnym adresari (takže asi localvault)…. tak jak to mohlo samo zmiznout? o.O;;
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Deník postavy je ukládán jako txt soubor v adresáři localvault se jménem postavy. Poté jej stačí smazat nebo přemístit a postavě se vymaže deník. Takže pro správnou zálohu i deníku je nutné zálohovat i tento adresář.

Mám dokonce pocit, že primárně je deník součástí postavy na serveru ale jen do okamžiku než provedete její export. Pak se přepne na lokál. Ale je to jen moje domněnka, netestoval jsem to.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Ahá. Takže se ukládá na local, tzn. moje mašina. Já myslel, že je součástí server vaultu. Škoda, že jsem to nezjistil už předtím. Takhle deník mé postavy odešel i s mym starým počítačem :cray:

No nevadí. Má ještě život před sebou a inspirace je dost :bigwink:
Game ID: Reverend_Malthas
Odpovědět