Knihy

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Jutwen
Příspěvky: 16
Registrován: 30. 6. 2014 17.33

Knihy

Příspěvek od Jutwen »

Zdravím, ráda bych se zeptala na jednu věc.

Očividně na Equilibrii nikdo nehraje a nepředpokládám, že by se to nijak zvlášť zlepšilo, ale ráda bych se zeptala na jednu věc, co knížky, které vytvořili hráči?
Některé se mi strašně líbily a ráda bych, zda-li nemá někdo všechny ty knihy někde v elektronické podobě, poněkud se smiřuji s tím, že EQ už nijak moc žít, nebude, ale nerada, aby tvorba a knihy, které tam vznikly nějakým způsobem byly zapomenuty.

Ráda bych si je přečetla třeba na notebooku apod.
camelie
Příspěvky: 510
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Re: Knihy

Příspěvek od camelie »

Myslím, že všechny v elektronické podobě těžko bude někdo mít. Jedině oslovit všechny autory a těch je asi docela hodně. Nejplodnější byla asi Braenn, pak Modrozlatí, něco napsal i Martin, já ti můžu nějaké taky poslat, vím že něco sepsal i Wolf, minimálně jednu Nico. Když se podíváš do knihovny v Amfi, tak se dopátráš dalších autorů. Nikdo další mě teď momentálně nenapadá.
Protože je tady úplně mrtvo, myslím, že ani na forum nikdo moc nechodí, takže doporučuju PM přímo autorům
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Knihy

Příspěvek od Van »

Zkusil bych Modrozlaté, knihy se dají démonkem rozložit, vypsat do logu, z logu vykopírovat a uložit do dokumentu. Nebo zkusit přímo autory, třeba já mám všechny své IG knihy uložené u sebe v počítači (ale o mé knihy zájem nebude :D ).
Jutwen
Příspěvky: 16
Registrován: 30. 6. 2014 17.33

Re: Knihy

Příspěvek od Jutwen »

Van píše:Zkusil bych Modrozlaté, knihy se dají démonkem rozložit, vypsat do logu, z logu vykopírovat a uložit do dokumentu. Nebo zkusit přímo autory, třeba já mám všechny své IG knihy uložené u sebe v počítači (ale o mé knihy zájem nebude :D ).
Mám zájem o všechny knihy … jedno jaké. Protože až EQ odejde do věčných lovišť, což s tím jak pozoruji aktivitu, se může stát klidně zítra, ráda bych si přečetla knihy a příběhy.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Braenn »

Jde to i bez démonka. Vem si knihy do inventáře postavy, pak si postavu vyexportuj - a teď mi poradí někdo chytřejší, protože já si další krok nepamatuji úplně přesně a zkoušet se mi to nechce - nicméně myslím, že pak sis našla v souboru nwn tu vyexportovanou postavu, dala ji "otevřít v poznámkovém bloku" (nebo jako txt, tak něco). No a v té záplavě textu se skrýval psaný obsah všeho, co postava v invu má. Pomocí ctrl+f si najdeš název a už jen kopíruješ. Pamatuju se, že jsme tak dělali kopie knih, které nešly kopírovat démonkem.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Wolf »

Budeš mít lepší kontaktovat Modrozlatý. Ti maj toho dost elektronicky, a než by sis všechny knihy z knihoven naházela do invetnáře a vyexportovala postavu, to by ti taky trvalo.. natož pak někde hledat text těch knih mezi inventářem.
Napíšu Woxovi at sem napíše.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Woxa »

Ahoj, všechno co je v naší knihovně máme i v textové podobě, takže se pokusím udělat si trochu času a hodim někam nějaký balík.
Jen to asi bude včetně formátovacích značek pro démonka/editor, ale s tím se budeš muset poprat sama, já to z toho rozhodně vyzobávat nebudu :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Jutwen
Příspěvky: 16
Registrován: 30. 6. 2014 17.33

Re: Knihy

Příspěvek od Jutwen »

Woxa píše:Ahoj, všechno co je v naší knihovně máme i v textové podobě, takže se pokusím udělat si trochu času a hodim někam nějaký balík.
Jen to asi bude včetně formátovacích značek pro démonka/editor, ale s tím se budeš muset poprat sama, já to z toho rozhodně vyzobávat nebudu :)
Jasně, v pořádku, děkuji moc :smile:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy

Příspěvek od Woxa »

Knihy z knihovny jsou k dispozici tady:
https://www.dropbox.com/sh/6bk7hh2n2rai … VBYXa?dl=0
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Knihy

Příspěvek od placidity »

Jutwen: Další věci by mohl mít taky Anade, zkus mu napsat.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Jutwen
Příspěvky: 16
Registrován: 30. 6. 2014 17.33

Re: Knihy

Příspěvek od Jutwen »

placidity píše:Jutwen: Další věci by mohl mít taky Anade, zkus mu napsat.
Dobře. díky
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Knihy

Příspěvek od Anade »

Jo, mám spoustu exportovaných postav (Anade) s knihami. Kdysi jsem chtěl napsat program pro rychlý export textů z formátu bic (exportovaná postava), ale nedostal jsem se k tomu a teď už to dělat nehodlám. Navíc mám taky spoustu knih veřejně nedostupných a ty taky nehodlám šířit. Nechám to jen na archivu Woxy.

Pro pohodlnější čtení jsem jen provedl převod: Archiv Woxy exportovaný do normálního textu (odstraněny formátovací značky pro démonka/editor a převedeno vše do UTF-8):
https://googledrive.com/host/0B6_QpAQsg … hy-Woxa.7z (přímé stahování)
https://googledrive.com/host/0B6_QpAQsg … B2MjJfLWM/ (složka)

Pro zájemce, skript, který vše převedl:

Kód: Vybrat vše

#!/bin/bash

set -e	# skonči při chybě

EXPORT_DIR="export"		# cílový adresář
export LANG="cs_CZ.UTF-8"	# použitý jazyk a kódování
printf -v NUL "\000"		# vloží ASCII #0 do proměnné NUL

[ -d "$EXPORT_DIR/." ] || mkdir "$EXPORT_DIR"

# konverze z formátovacích značek do normálního textu
# enconv detekuje kódování a převede vstup do kódování jazyka (viz LANG)
convertEQ() {
	F="$1"
	EF="$EXPORT_DIR/${F%.*}.txt"	# normalizace přípony na malá písmena
	ED="${EF%/*}"
	mkdir -p "$ED"			# vytvoření cílového adresáře
	echo "'$F' → '$EF'" >&2
	# přidání konce řádku na konec souboru,
	# odstranění značek a převod dvou lomítek („//“) na nový řádek, konce řádků na CR+LF
	{ cat "$F"; echo; } \
	| sed -n --regexp-extended \
		-e '/^\/(name|info.) /{ s///; s/\r//; s://:\r\n:g; s/$/\r\n\r/; p; }' \
	| enconv \
	> "$EF"
}

for D in *; do
	[ -d "$D" ] || continue			# pro každý adresář
	[ "$D" != "$EXPORT_DIR" ] || continue	# pokud to není ten pro export
	echo "$D" >&2				# vypiš adresář a pak převeď soubory v něm
	find "$D" -type f -iname '*.txt' -print0 | while read -r -d "$NUL" F; do convertEQ "$F"; done
done
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Odpovědět