Učedník Draka

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Wendigo
Příspěvky: 1001
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

No ja osobne casto hraji ze nektere veci u sebe IC nemam zatimco OOC v inventari jsou. Protste a jednoduse kdyz se Zel oblekne do sluzby do uniformy tak si svoje ostatni saty nejspis necha v kasarnach jenze ouha, zadny perzistentni kontejner tam neni [je tam stojan na zbrane ktery by mel byt ale predchozi pokusy ukazaly ze z nej veci velmi nespolehlive mizi] takze asi tak.

Samozrejme ze kdyz IC hraju ze neco nema tak to najednou nevytahnu z kapsy kdyz se mi to hodi.
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Street_cz
Příspěvky: 1167
Registrován: 10. 3. 2008 15.36
Bydliště: v koši (nejnižší patro)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Street_cz »

Aefar píše:Je to můj názor. Má postava JE hraničář a proto nemá byt. A proto bych si nedovolil mít v inventáři objemově víc, než se vleze do batohu (nepočítám OOC věci jako jsou kokosákem zmiňované kytky či čaje, co vaří, nebo mnou zmiňovaný klacek, který se válí všude).
jasně, jen mě nabudilo to, že věta "ten má stan a já ne" není na místě :) protože ona na místě byla... a přesně v tom jak píše Wendigo - taky mám inventář přeplácanej batohama, ale nikdy bych si nevycucal zbroj, zbraň a všechno takové když bych se např. koupal a vhrli se na mě krabové... ale Jon mluvil o nosnosti, že zbytek má schovaný ve stanu a u sebe 20 liber.. proto jsem se vyjádřil s tím stanem..
EDIT: jak bych teda viděl správné řešení, můžeš u sebe mít cokoliv (klidně xxx batohů a v popisku to mít nemusíš), jen když něco potřebuješ a RP bys to objemově nepobral, měl by sis pro to "dojít" (pokud jsem správně pochopil barloga, měl na mysli totéž)
Safira Isil - 3.1.1121 popravena katovou sekyrou
Ramone, syn Anarchův - 27.10.1129 zemřel nepřízní osudu
ostatní upadli v zapomnění
Aefar
Příspěvky: 3237
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

:bigwink:

Jasně, šlo mi jen o to cucání zbrojí z batohu - protože se to děje.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

Aefar píše::bigwink:

Jasně, šlo mi jen o to cucání zbrojí z batohu - protože se to děje.
viděl jsi Harryho Pottera? ten díl s tím famfrpálovým mistrovstvím? xD
16? Tak to je v pohodě
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Woxa »

Zase jsem začal trochu víc přemýšlet okolo Grika a zajímá mě následující:
- jak je to na EQ s "dračí kůží", přímo ve featu je psáno, že to jsou "takřka neviditelné šupinky", ale vesměs je to odehráváno tak, že jsou vidět, mají barvu podle "původního" draka atd... vnímáte takové odehrání jako problém a nebo v tom (podobně jako já) žádný problém nevidíte?

- co rituály k probuzení dračího odkazu? Máte nějaké nápady, představy atd... jak by to mělo vypadat/probíhat? Setkali jste se s nějakým pěkným odehráním (o které se můžete podělit). Já sice něco vymyšlené/připravené/odehrané mám, ale pořád s tím nejsem spokojený a nějakou další inspiraci bych uvítal (ideálně do PM)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Wolf »

Šupiny určitě mohou být videt. Vždyť pak dostane postava i dračí křídla.

A otázce na probuzení dračího odkazu moc nerozumím. Asi nevím co si mám pod tím přesně představit.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Učedník Draka

Příspěvek od zdech »

On RDD dostane ve finále dost věcí najednou, takže se to dá docela dobře vnímat jako "probuzení". Nebo "vylíhnutí".
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Pipi_CZ »

zdech píše: 28. 12. 2017 11.35 On RDD dostane ve finále dost věcí najednou, takže se to dá docela dobře vnímat jako "probuzení". Nebo "vylíhnutí".
S tím moc nesouhlasím. Vždyť se to dávkuje postupně. Takže se dá krásně odehrávat přiživování dračího potenciálu magií, ne?
Nebo ty to myslíš tak, že dojedeš 10 level RDD a pak uděláš magickej rituál, kterej to probudí?
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Woxa »

Wolf píše: 28. 12. 2017 11.14 A otázce na probuzení dračího odkazu moc nerozumím. Asi nevím co si mám pod tím přesně představit.
No vesměs je ta prestižka popisována tak, že ty bonusy nezískáváš automaticky levelováním, ale "učíš se" od draků jak posílit svojí dračí krev. Zkrátka měl bys pro to něco udělat. Vesměs jde o magické rituály a podobné srandy, které ten dračí odkaz posilují natolik, že se projeví těmi bonusy.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Van »

Šupiny beru jako hráčskou potřebu mít postavu výjimečnou. Přecijen PCčka většinou vynikají nad NPC a představují nadprůměr daného světa. Ač se na RP světech najdou často výjimky, kdy hráči jsou zapadají do světa mnohdy nerozeznatelně od NPC, tak zrovna RDD vyčnívá. Nemám pak problém s tím, že se RPí něco, co systém defaultně nazývá neviditelným jako viditelné. Beru to jako rozšíření RP nad rámec systému.

Rituály... tam je to otázka. Na TH kde jsem RDD hrál asi nejvíc byly trošku jinak reálie a hlavně jsem to bral k zaklínači, který díky té samé krvi i kouzlil. Takže to využívání krve jsem bral ještě hloubš než asi Woxa se svým mlátičem půjde.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Woxa »

Van píše: 28. 12. 2017 12.15 Rituály... tam je to otázka. Na TH kde jsem RDD hrál asi nejvíc byly trošku jinak reálie a hlavně jsem to bral k zaklínači, který díky té samé krvi i kouzlil. Takže to využívání krve jsem bral ještě hloubš než asi Woxa se svým mlátičem půjde.
Jo, já na to jdu v půlorčím duchu s tradičním rituálem, který má pevně daný postup (u kterého se ani moc neví, jak to funguje, ale že by to mělo fungovat). A když při tom někdo náhodou umře nebo má vedlejší následky... no asi nebyl dost silnej... rozhodně to nemůže být tím, že postup je vadnej a je to spíš loterie :D

A jinak jo, máš pravdu. U Grika jde spíš o fyzický posílení, než že by to nějak mělo ovlivnit jeho magický nadání a on to do hloubky asi moc řešit nebude.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Van »

Tak to mi připomíná povídky o Zaklínači, jak tam mají ve vesnici knihu ve starém písmu, nikdo ho číst neumí, ale vybrané babizny to memorují nazpaměť.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od George »

Dračí kůže:
The character becomes more draconic in appearance. His skin develops tiny iridescent scales, nearly invisible.
Popis toho přímo říká, že vzhled drakovatí. A šupinky zcela zjevně jsou přítomny a jsou i viditelné, jen špatně. Takže já to pak hrál tak, že někde jsou šupiny velké, zabarvené a očividné, jinde jsou menší a nenápadnější.. no a na zbytku těla si toho běžný pozorovatel ani nevšimne.

Co se týče rituálu:
Já to hrál tak, že proměna probíhala zcela nezávisle na vůli postavy (díky dračí krvi)(Asi bych to dnes hrál jinak, ale co už). Proměnu jsem se snažil hrát co nejplynuleji (což je IMHO složitější na odehrání a výsledek u mě nikdy nebyl tak dobrej, jako kdybych to "zlomil") s vyjímkou křídel, kde jsem pár tisíc/desítek tisíc expů před lvlem začal něco naznačovat až se nakonec probudila s křídlama (vyloženě kvůli praktičnosti).
Myslím, že odehrát nějakej rituál, kterej může být mezi půlorkama třeba i jen pověstí (rituál, kterýmu nevěří ani oni sami, přesto, že dělají rituály běžně), nebo je příliš nebezpečný nebo něco podobného (co by vysvětlovalo, že to tak nedělá každý) by bylo zajímavé.. možná bych k tomu přidal nějakou komponentu (šupinu/krev/dívenku s dračí krví...).

Asi ti tenhle post neříká nic, co bys nevěděl, ale tak třeba ti to pomůže :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Učedník Draka

Příspěvek od Braenn »

Co se týče rituálů RDD, nedělala bych z toho nic do reálií. Na to je výskyt RDD a u konkrétní rasy moc vzácný a každý to hraje jinak.
Na druhou stranu kniha, kde budou takové rituály napsány, může někoho inspirovat k odehrání, což je žádoucí.

Jak jsem psala Woxovi do PM, jako přínosnou bych viděla třeba knihu, kde bude RDD z pohledu z venku popsáno, aby to přitom nepřipomínalo pravidla pro povolání. Zmínit návaznost na barvu draka, nějaké charakterové vlastnosti, které RDD mohou provázet (protože většina z nich jde z barevného draka, asi budou spíš negativní :D), klidně nějaké příklady osob/ností s dračí krví, klidně vymyšlených.

Prostě něco víc přínosného obecně.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Učedník Draka

Příspěvek od zdech »

Pipi_CZ píše: 28. 12. 2017 12.04
zdech píše: 28. 12. 2017 11.35 On RDD dostane ve finále dost věcí najednou, takže se to dá docela dobře vnímat jako "probuzení". Nebo "vylíhnutí".
S tím moc nesouhlasím. Vždyť se to dávkuje postupně. Takže se dá krásně odehrávat přiživování dračího potenciálu magií, ne?
Nebo ty to myslíš tak, že dojedeš 10 level RDD a pak uděláš magickej rituál, kterej to probudí?
Ono to spíš kape, kape a v posledních dvou úrovních to najednou dolije zbytek (značný). Takže se dá krásně odehrávat cokoliv: Úmyslným studiem a probouzením adepta počínaje a přirozeným růstem a vylíhnutím "polodraka" konče.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Odpovědět