Grafický tablet

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Grafický tablet

Příspěvek od Salomonn »

Zdravím,

rád bych ještě otravoval. Vím, že je zde několik hráčů, co kreslí a mají zkušenosti s grafickým tabletem.

Mám jeden problém a nevím jak ho řešit, zkoušel jsem google, ale je to tak blbý specifický problém, který prostě heslovitě nezadám do googlu, ale musí se popsat. Je docela možné, že se jedná o nějakou vlastnost, která jde potlačit (vypnout).

Včera jsem si koupil svůj první grafický tablet, WACOM Intuos Pro S. Dostal jsem k němu CD s ovladačema, vše jsem zdá se zdárně nainstaloval bez jakýchkoli problémů.
PC: Windows 7, i5 4690K, 8GB RAM, Integrovaná grafická karta,… (nevím esli to je důležité)

Problém:
Všiml jsem si, že ve Photoshopu (zkoušel jsem ještě "Malování" a "Výstřižky" a tam se to neprojevilo) ve chvíli kdy kreslím jakoukoli linku štětcem a zastavím svůj pohyb pera po podložce a hrot stále nechávám padlý na podložce tak asi po půl vteřině mi kurzor skočí mimo výkres a objeví se někde na nějaké defaultní pozici, když zase pokračuji svůj tah kurzor skočí zpátky na místo kde mám pero a linku kreslím dále. Zastavím-li opět svůj tah a hrot pera neodejmu z podložky a nechám jej přitisklý, znova asi po půl vteřině skočí kurzor do defaultní pozice. (Ten kurzor tak skáče i když pero zdvihnu a podložky se nadále nedotýkám)

Teoreticky by to nebyl problém, že se kurzor vždy přemístí někam do pryč, nicméně u Photoshopu mi to udělá čáru, která vede k defaultní pozici kurzoru od pozice kde jsem svůj tah přerušil.
Pokud tah přeruším a pero zdvihnu dále od podložky (tak aby pero nebylo snímáno tabletem), čára se nenakreslí což je v pohodě.

Pozor, pokud "alt tabnu" do jiného okna a pak zpět do Photoshopu, tento problém zmizí, ale po chvíli (pár minut) se znova objeví (Sice skákáni kurzoru to dělá furt, ale linky nekreslí). Stejně tak se ten problém objevuje až po chvíli co začnu kreslit a né hned. Abych se tohoto problému vyvaroval musím vždy "alt tabnout" do jiné aplikace či okna a zase zpět. Což to takhle dělat je blbost, že.

Přikládám screenshot (červený křížek označuje místo, kde se pero vždy přemístí při přerušení tahu linky a kolečka jsou ty místa) kde jsem přerušil pohyb a vyskočí mi čára)

https://ctrlv.cz/2LMT

Je to tak specifický problém, který se špatně popisuje a googluje, takže jsem byl donucen napsat i zde.

Díky za případnou odpověď.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Grafický tablet

Příspěvek od placidity »

Nevím jako verzi PS máš, ale kdysi mělo adobe s tímhle skákáním problém a jeden fix byl zapnutí PS, vytáhnout a zastrčit tablet zpět do usb, a kreslit (každopádně je to nejspíš bug).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Salomonn »

Dneska jsem to po práci trochu testoval a zjistil jsem, že to dělá všude a dělá to jenom když mám ten tablet připojený bezdrátově.
Když připojím tablet klasicky přes USB tak fičí jak po másle, žádný problém.

Dělá to to, že ve chvíli kdy přestanu hýbat perem po podložce tak kurzor skočí do nějaké defaultní pozice (je to v levo nahoře v monitoru). Kupříkladu chci pohnout ikonkou na ploše "Drag and Drop" a přestanu tím perem hýbat na chvíli tak mi skočí kurzor nalevo nahoru, pokud zase začnu kurzorem hýbat, kurzor skočí zpět tam kde má být dle pera a pokračuje jako by se nic nestalo.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafický tablet

Příspěvek od The_Balrog »

Ahoj, mám několik wacom tabletů, ale žádný bezdrátový (a všechny už jsou tak staré, že na ně nefungují aktuální ovladače), ale mám povědomí, že ten bezdrát někdy může vypadávat. :( Pokud v tom budeš mít nervy se vrtat, můžeš zkusit některé ze starších verzí ovladače. Někdy to pomůže. Někdy třeba pomůže jen to, že spustíš okno nastavení tabletu (někdy je potřeba ho mít otevřené, někdy se to spraví už jen spuštěním).

Držím palce! :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Salomonn »

Dneska jsem v práci ten tablet testoval na dvou noteboocích a fičí úplně v pohodě jak drát tak i bezdrát. Tak nevím, jsem z toho jelen. O víkendu zkusím reinstall windowsu.
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Grafický tablet

Příspěvek od Salomonn »

Když jsem odpojil tablet a znova připojil tak u PC kde to nedělalo to začalo dělat taky.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Grafický tablet

Příspěvek od placidity »

Může být problém v tabletu (reklamace) nebo taky v uspávání usb zařízení. Některé bezdrátové myši na tohle trpí, že jim padá konektivita když se nic neděje nebo je pc aktivně odpojuje (tohle se dá vypnout ve správci zařízení). Víc alternativ mě nenapadá.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafický tablet

Příspěvek od The_Balrog »

Joo bývají problémy také s Windows Ink případně s chováním windows s "dotykovým" ovládáním. Zkus povypínat, co jde, v ovládacích panelech - pen and touch, nebo jak se to v sedmičkách jmenuje.

(Ale bojím se, že tohle funguje na jiné typy problémů.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět