Časovky a statická hra

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Časovky a statická hra

Příspěvek od Woxa »

Poslední dobou (určitě cca 2-3týdny, ale možná i déle) pozoruji, že mi často přestávají tikat časovky (a obvykle se tak děje i dalším účastníkům).
Děje se tak jenom při statické hře, kdy postava sedí/stojí a jen tlachá. Většinou stačí použít nějaký předmět a expy se zase rozjedou.
Dříve jsem to pozoroval jen na větších akcích, kde bylo DX, takže paranoia říká, že jsem jen příliš sledován.
Ta střízlivější úvaha pak nabízí spíš variantu, že něco nefunguje jak by mělo (což ovšem neznamená, že nejsem sledován) :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Ungo »

Stává se to i bez přítomnosti DX. Myslím si, že to dělají automaty.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Braenn »

Děje se to někomu, i když nejsou DM ve hře? Resp. vím, že to dělá přítomnost DM a/nebo to, že mi automat dají (nebo jim donáší ten samoháčkovací), do toho nevidím), ale zatím jsem to nevypozorovala ve chvíli, kdy žádné DM loglé nebylo, a byly JEN automaty.

Kdysi (kdysi kdysi) dávno to dělo permanentně, kdo se nehýbal, neměl xp bez ohledu na tlachání, pak to Labir updatoval, a teď to vypadá na podobný vzorec, jen je tam DM/automat jako proměnná.
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

Potvrzuji, že se mi taky zastavují časovky u tlachání. Souvislost s DM jsem nikdy nezkoumal, tak nevím. Ke všemu mi to občas u toho tlachání dává expy bez bonusu (detaily v jaký situaci jsem nikdy nezkoumal).
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Ungo »

Využiju topic
Niko o updatu píše:- XPy by se při zdánlivé neaktivitě měly vypínat po delší době
Realita je přesně opačná. Časovky se vypínají dříve. Je to špatně ve hře nebo na foru? :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Niko »

Ok, dík za info. Hoď mi někam pls informaci z kolika minut se to změnilo na kolik, ať to nemusím testovat :D
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

Teď je to zhruba po třech minutách. Takže je to asi o polovinu kratší než bylo?
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Pipi_CZ »

Aha... já si to teda přečetl blbě. Já měl za to, že po třech minutách to má skončit :D
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Woxa »

Jojo, 3-4x tikne a vypne se.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

Napište pls až to bude OK :D S tímhle tempem je to ideální tak do družiny rozhodně ne na hrání relax blbostí (jako že postava něco dělá co nebude mít za chvíli).
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Niko »

pipinzjablickova píše: 28. 2. 2019 9.08 Napište pls až to bude OK :D S tímhle tempem je to ideální tak do družiny rozhodně ne na hrání relax blbostí (jako že postava něco dělá co nebude mít za chvíli).
Vážně krásnej přístup...

Obrázek
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 47
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Lafayette »

Jejda, aby se z toho náhodou někdo neosypal.
Jakou jinou hru než statickou, si myslíš, že lze za současných podmínek hrát? Není chybou hráčů, že nejsou hráči. Sure, kdyby bylo ve dvě hodiny odpoledne online deset lidí, nikoho nenapadne se zeptat na prodloužení tikání XP za statickou hru. To, že se nad tím budete chytat za hlavu, už je problém na Vašem příjimači.
Zeerit
Příspěvky: 31
Registrován: 4. 10. 2018 13.52

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Zeerit »

Lafayette píše: 28. 2. 2019 11.05 Jejda, aby se z toho náhodou někdo neosypal.
Jakou jinou hru než statickou, si myslíš, že lze za současných podmínek hrát? Není chybou hráčů, že nejsou hráči. Sure, kdyby bylo ve dvě hodiny odpoledne online deset lidí, nikoho nenapadne se zeptat na prodloužení tikání XP za statickou hru. To, že se nad tím budete chytat za hlavu, už je problém na Vašem příjimači.
2uA1.gif
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Ungo »

Nevím, kdo má chybu na přijímači, když zjevně neví a nepochopil, že hra vedená jen za cíleným spouštěním XP je na EQ zakázána a postihována. Je sice faktem, že čas od času to dělají naprosto všichni, ale, můj názor, neexistuje jakákoli omluva pro cílené spouštění expů. Jsou jen situace kdy to lze přejít a kdy už ne. Takže mi rozhodně nepřijde dobré se tím pyšnit na fóru.
A je to sice OT, ale je i vinou hráčů, že nejsou jiní hráči. Například když hráči pořádají sešlosti NPC pro NPC, místo aby se pokusili zaměstnat PC a oživili tak herní svět.

PS Vzhledem k tomu, že to tu vypadá na začátek obstojného flamu, mohl by to někdo rozdělit :biggrin:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

Nevím jak teda hrajete vy, ale moje hra kolísá mezi větší aktivitou a malou aktivitou. Původních cca 5 min. mi přišlo v pohodě.

Je to dáno tím jestli u hry jím/piju pivo/odběhnu na záchod/někdo po mě něco chce/nebo jednoduše nemám prostě chuť se s každým prdem vypisovat/nebo mám chřipku atd... Aby mě dýchal systém na záda, že se mi během chvilky vypnou časovky, když do minuty něco neudělám mi příjde ujetý. Teď dám postavu spát a v polovině spánku se mi vypnou časovky. Dříve jsem tyhle chvíle využíval zrovna třeba k tomu wc s pocitem že pohoda.
Naposledy upravil(a) pipinzjablickova dne 28. 2. 2019 12.58, celkem upraveno 1 x.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
LuckyV
Příspěvky: 300
Registrován: 5. 12. 2017 20.09

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od LuckyV »

Někomu možná zkazim radost, ale Nico psal, že se na to podívá, pokud umím ještě číst teda.? Nico, umím ještě číst?
Lorttah - jeho osud neznámý
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

To nerozporuju. Jen píšu jiný pohled na věc. Teď když se to dočasně pokonilo. Jde krásně vidět, kam můžou dojít extrémy. Cílené pouštění XP neřeším. Nehraju se stopkama :D (Fakt zábava)
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Braenn »

Jen připomínám, že nechtěnou změnu těch xp řešíme v tématu "chyby skriptů a systémů", ne "novinky a změny" :biggrin:
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od Ungo »

pipinzjablickova píše: 28. 2. 2019 12.54 Nevím jak teda hrajete vy, ale moje hra kolísá mezi větší aktivitou a malou aktivitou. Původních cca 5 min. mi přišlo v pohodě.
Bohužel tvůj první příspěvek vyzněl tak, jako že ti ta chyba kdovijak zkazila hru. Vyzněl.jako že na těch 5 tiku XP spolehas a cilis na ně. Proto taková reakce :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Časovky a statická hra

Příspěvek od pipinzjablickova »

Hawkeye píše: 28. 2. 2019 13.27
pipinzjablickova píše: 28. 2. 2019 12.54 Nevím jak teda hrajete vy, ale moje hra kolísá mezi větší aktivitou a malou aktivitou. Původních cca 5 min. mi přišlo v pohodě.
Bohužel tvůj první příspěvek vyzněl tak, jako že ti ta chyba kdovijak zkazila hru. Vyzněl.jako že na těch 5 tiku XP spolehas a cilis na ně. Proto taková reakce :smile:
Za to se omlouvám. Je fakt, že se mi tohle stává :smile:
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Odpovědět