Dolování, sběr a looty

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

Příměr beru tak jak ho napíšeš, ale je pravda že prostor pro nedorozumění je u psaného textu vyšší. Jen když pak navážeš odsuzováním neschopných hráčů a líných hub, tak to prostě myšlenky na benevolentní výklad moc nenavozuje.
Když jeden snadný způsob postavu sotva uživí a druhý snadný způsob ji topí ve zlatě, je to důkaz o chybě prvního, druhého nebo obou. Chyby na fórum patří i kdyby jen ty domnělé.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Stalker19
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 10. 2020 17.41

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Stalker19 »

Mně přijde nastavení lootů v Tirianu v pohodě. V Říši nevím. Spíše mi zatím chybí možnost nějakého chytřejšího usilování o nějaký opravdovější poklad. Lootování pohozeného pytle v lomu, nebo nešťastníků ve vlčím, nebo medvědím doupěti opravdu nepovažuji za hrdinský čin. Mám za to, že lootování s bojem odpovídající kategorie by mělo v průměru denně vynášet zhruba tolik, jako rozumné rýžování. Jinak by šlechtici odevdali nevýnosná léna zatížená daněmi a dali by se na dráhu dobrodruhů, kdyby loot vynášel více a dobrodruzi by prodali meče a šli by rýžovat, kdyby loot vynášel méně. Pro dlouhodobé hraní světa je lepší, když všechno vynáší méně, aby nevznikaly zase kolečkující/nesmyslně bohatnoucí postavy. Dokonce bych doporučil, aby byly stanoveny limitní levely pro loot v pokladech a od limitních levelů nenacházely postavy v lootech pro nižší levely, už nic.
EDIT 1: Vlastně si myslím, že kolečkáři jsou pro svět stejné zlo, jako makro styl který je uveden v trestníku myslím za 5 bodů. Jen se místo zkušeností získávají zdroje, ale vlastně to také není žádná RP hra.
EDIT 2: I když chápu, že pro DM může být jednodušší, nechat postavy kolečkovat, než implementovat do hry příběhy, zvláště takové příběhy, které by někdo chtěl řešit. Vůbec třeba nechápu dějotvornost Tomáše ze Staré čtvrti a rybáře z Fagadu, utopených v zátoce, kteří o ničem nechtějí mluvit a na místě patrně nebyly pozorovány žádné stopy, ani neobvyklé jevy.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od placidity »

Stalker19 píše: 6. 11. 2020 8.18 ...Dokonce bych doporučil, aby byly stanoveny limitní levely pro loot v pokladech a od limitních levelů nenacházely postavy v lootech pro nižší levely, už nic...
Tomuhle se za starých dobrých časů říkalo placos :biggrin:
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Já chtěl jen upozornit na to, zda looty jsou v pohodě nastaveny tak jak jsou. Když Pipi tvrdí, že prošel 13. loot a odpastil ho (to znamená byl u něho první, nikdo před ním ho nevybral) a nic nenašel, že je to prostě divný. A chtěl sem navrhnout, zda to nejde udělat nějak jinak třeba.
Chtěl jsem samozřejmě i diskusi jak to vidíte vy ostatní. Takže za to díky.

Pokud tohle pročítá DM a říká si - ne, je to dobře nastavený protože některý na vyšších lvlech si tu vydělat XX zlatých denně, tak bych rád připomenul, že ne všechny postavy jsou takové, co jdou hodiny rýžovat do ledové řeky, pobíjet bandity nebo všechny skřetí sídliště. A když se třeba pak dostanu k lootu sám a nic tam není, tak mě to štve. Kor když se tu tvrdí, že 10zl lze dostat s prstem v nose.
Nebo alespoň takhle to na mě působí.
Já teda 10zl s prstem v nose dostanu max až za několik lvlů. Možná.

Pokud se pak třeba kvuli vyšším a schopnějším lvlům, ovlivňuje loot nebo harvestění, tak je to takový na pytel.

Nicméně! Já si teď na přivýdělek celkem přijdu, díky tomu, že sem se dostal jinam, našel něco jiného, Zyra zkrátka něco zjistila atp.
Spíš mi jde o ty looty a případě o z mého pohledu špatné tvrzení, že 10 zlatek lze denně vydělat - někdo to možná zvládne, ale Zyra prostě ne. Ať už to je IC duvod (neznalost, nemakačenko a já nevím co všechno muže být), nebo hráčova neznalost (což si troufám i pochybovat).
A nelze házet všechny postavy do jednoho pytle, že si všechny vydělají 10zl. Pak přijdou DM a zase to skrouhnou, tak mě trochu to tvrzení rozčarovalo :D

Jo! A chtěl jsem apelovat na hráče ať nerozbíjejí nějak zbytečně looty, že se neobnoví. Což se teda stejně děje, ale tak snaha byla.

No jestli to tým má dobře nastavený, tak pohoda, hrajeme dál a asi tu není potřeba nic dál řešit :)
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

BlueOne píše: 6. 11. 2020 9.11 Já chtěl jen upozornit na to, zda looty jsou v pohodě nastaveny tak jak jsou. Když Pipi tvrdí, že prošel 13. loot a odpastil ho (to znamená byl u něho první, nikdo před ním ho nevybral)
To může znamenat, že se obnovila past, ale ne loot. Mohl u toho lootu být klidně až jako třetí.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od placidity »

Pokud se pasti a zámky neobnovují synchronně s obsahem bedny, tak je to chyba a WB by ji měli opravit, imo.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

redo píše: 6. 11. 2020 9.22
BlueOne píše: 6. 11. 2020 9.11 Já chtěl jen upozornit na to, zda looty jsou v pohodě nastaveny tak jak jsou. Když Pipi tvrdí, že prošel 13. loot a odpastil ho (to znamená byl u něho první, nikdo před ním ho nevybral)
To může znamenat, že se obnovila past, ale ne loot. Mohl u toho lootu být klidně až jako třetí.
No vidíš, to jsi první kdo tuhle užitečnou informaci řekl. :smile:
Stalker19
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 10. 2020 17.41

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Stalker19 »

Neznám nastavení světa, ale myslím si, že bez kolečkování, nebo 24 hodinové práce se nedá vydělat 10 zl. s prstem v nose, aspoň ne v Tirianu a okolí. Sólisti to měli na Eq vždycky těžší, jednak se kvůli nim dalo spoustě nestvůr TS, myslím, že se zavedlo tzv. cítění života, po kterém házejí kouzla naslepo do prostoru a v neposlední řadě se nastavovalo, že nic nenajdou v lootech. Přesto se někteří hráči logovali a odlogovávali u pokladů, aby je vybrali a čekali na nový spawn. Nikdy jsem nečetl, že by za to šel někdo na pranýř. Myslím, že by to chtělo víc hrát postavy, s jejich zálibami, mají-li jaké, přesvědčením, bohy a tak a méně koukat na to na co potřebují našetřit, aby byly pořádní tvrďáci. Nevím, jestli kromě Lili někdo zaplatil za přednášku, ale nechuť hráčů - nebo snad opravdu postav? za něco platit, je fakt až neuvěřitelná, stejně jako neusilování postav o společenský status.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Woxa »

Mě zas přijde neuvěřitelné, když někdo, kdo ani pořádně nemá na ukojení svých potřeb, rozhazuje zlaťáky ostatním. Zvláště, když tak činí, protože jiný hráč... Většina lidí, své "těžce vydělané" peníze nebude zbůhdarma vyhazovat oknem. Neděje se tak v reálu, proč by se tak mělo dít ve hře.

Pokud jde o přednášku, tu první jsem sledoval z první osoby a bylo dost platících. Nicméně, i kdybych měl postavu, co by byla ochotná platit, tak by nejspíše stejně nezaplatila, obsahově mě přednáška moc nenadchla. Na té druhé jsem nebyl, ale co se mi doneslo, tak bych asi také měl jisté výhrady.

Možná to neplacení a další, pro tebe neuvěřitelné věci, skutečně vychází i z IC podstaty, možná bys měl více hrát a toto řešit herně, divil by ses :D
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Woxa píše: 6. 11. 2020 18.27 Pokud jde o přednášku, tu první jsem sledoval z první osoby a bylo dost platících. Nicméně, i kdybych měl postavu, co by byla ochotná platit, tak by nejspíše stejně nezaplatila, obsahově mě přednáška moc nenadchla. Na té druhé jsem nebyl, ale co se mi doneslo, tak bych asi také měl jisté výhrady.
Tohle už přeháníš, nemyslíš? Zkus vymyslet lepší hru a nehodnotit takhle nevkusně.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

Pokud postava neuznala přednášku jako dostatečně kvalitní, proč by za ni měla platit? Protože je to hra organizovaná hráčem? Vyhledej si něco o Metagame, v trestníku je poblíž makrování.

Nějakou rekalibraci by to nejspíš chtělo, spíš kvalitativního než kvantitativního rázu, ale to je na těch nahoře.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Spaja
Příspěvky: 43
Registrován: 1. 10. 2020 16.43

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Spaja »

tohle se dá krásně zahrát IC a udělat zápletku, konfilikt :) hru rozvinout
Vilík :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Woxa »

redo píše: 6. 11. 2020 19.11 Tohle už přeháníš, nemyslíš? Zkus vymyslet lepší hru a nehodnotit takhle nevkusně.
Ne, nemyslím. Na kritiku má právo každý, zvláště pokud je k tomu v podstatě vyzván. Pokud ti přijde nevkusné, že po obsahové stránce jsem nebyl nadšen, asi ti nezbude nic jiného, než se s tím naučit žít.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Stalker19
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 10. 2020 17.41

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Stalker19 »

Tu poznámku o Metagame (zdech) jsem nějak nepochopil. Nerad bych se někoho dotknul, ale vstupné dobrovolné, mezi slušnými lidmi neznamená 0, ale třeba postavy nejsou slušné, nebo nejsou lidé. Rozhodně jsem dalek kritizovat v tomto směru hru hráčů, pokud odpovídá přesvědčení postav a medailonku, jen si moje postava dělá názor na postavy, podle jejich postojů a jednání. A když se odvoláváš (Woxa) na civilní svět, kolik lidí, kteří nemají na základní potřeby v naší společnosti chlastá v hospodě, kouří, nebo chodí na fotbal, za cenu dotování nesmyslnými půjčkami, aby neztratili svůj společenský status i když tomu tak asi neříkají?
EDIT: Moje postava to samozřejmě herně řeší a s těmi, kterými pohrdá, se snaží nestýkat.
rosnicka
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 10. 2014 22.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od rosnicka »

Moje postava by třeba taky ráda platila, ale zase tolik si nevydělá, hlavně když není kde, protože tam kde je něco hodnotnějšího tak na menším levelu nemůže aby jí něco nesežralo a kvůli tomu je problém jít na průzkum, a aby byla odolnější tak si musí kupovat věci a má se co ohánět , přeci jen nejde sedět u hry pořád když máme rodiny, práci a cokoliv jiného.
Stalker19
Příspěvky: 38
Registrován: 2. 10. 2020 17.41

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Stalker19 »

Zaplatit se dá i menší částka třeba sříbrňák, dva, pět (to už stačí na odpočinek a jídlo v hospodě). Průzkumy se dělají asi s partou zkušenějších postav, jenže do té se nedostaneš, když nemáš status. Status není věc úrovně, výbavy a síly postavy, ale sympatií a životního stylu.
Odpovědět