Audiopříběhy

Máte příhodu, legendu či příběh ze hry? Sem s ním.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Zdravím,
rozhodl jsem se ve volnočasové aktivitě, krom hraní se věnovat trošku jiné zálibě. A proto vám dneska přináším, první díl z Felixovi sbírky. Vše je domluveno a autor mi sám dovolil toto zveřejnit :bigwink:

"Cena nesmrtelnosti - část první"
https://uloz.to/file/dMUSf799W6YF/nesmrtelnost1-mp3

"Cena nesmrtelnosti - část druhá"
https://uloz.to/file/1PQbB2jErfPx/nesmrtelnost2-mp3

"Cena nesmrtelnosti - část třetí"
https://uloz.to/file/xp9MRQVixuBB/nesmrtelnost3-mp3

"Skřetí zlato"
https://uloz.to/file/BbLkIx5IEsiH/skreti-zlato-mp3

Skurkaa
Naposledy upravil(a) Skurkaa dne 4. 3. 2021 15.31, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od redo »

Nějak to nefunguje?
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od eqileus »

Mě to funguje.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od redo »

Ano, už to funguje :)
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Zdravím,
rychlí přehled toho co nás v tomto měsíci ještě čeká:

19.2.2021 vyjde druhý díl Ceny nesmrtelnosti
26.2.2021 vyjde třetí díl Ceny nesmrtelnosti

Skurkaa
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od redo »

Ahoj,

už aby to bylo. Musím uznat, že tvoje audionahrávka dodala jistý šmrnc příběhu od Felixe. Oběma patří můj velký dík. Skvělá snaha, která sklízí moje velké ovace. Ani do jednoho z vás bych to neřekl. Smekám. :buba:
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od redo »

Skoro si říkám, že by bylo poutavý, kdyby někde vznikl vypravěč jako postava a stejně jako u bardů by se u něj mohli pouštět takové příběhy, které by hráli v dané lokaci.
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Menší update: Druhý díl je již hotov, Třetí je rozpracovaný. Důležitá otázka je, co byste rádi slyšeli v mém podání dál?
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Druhý díl je venku pro ty co si chtějí přečíst příběh Felixe ušima ;)
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Poslední díly série, již k poslechu. Na žádost některých z vás, byl titulek upraven aby se zobrazoval pod jedním Albem. Stačí vše stáhnout znovu.

Další na řadě je "Skřetí zlato"

Skurkaa
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

kvůli tomu, že zítra nevím jak to se mnou přesně bude, jsem vydal díl o den dřív.
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od BlueOne »

Wow! Teda jako, nějak jsem se k Audio příběhům nehrnul. Na zkoušku jsem si první stáhl a teda pecka!
Maličko zapracovat na intonaci a artikulaci a normálně je z tebe profi dabér! :biggrin: Jako fakt pěkný. Hudba v pozadí by mohla být hlasitější, případně ji taky nějak poupravit intonaci v napínavých částech.
Chtělo by to nějakého kreslíře k tomu a je to úplně dokonalý :smile: :yes:

PS: Sry za tu kritiku, je to fakt super, jen píšu rychlé nápady :clover:
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Děkuji jsem rád. Ano, rozhodně rozumím tvé kritice. A naprosto s ní souhlasím. Pro mě to však vypadá tak, že to namluvím, snažím se nějak jak si myslím že to je ok, potom přidám hudbu (v dalších dílech je myslím hlasitější) a pak si říkám, jooo šlo by to lépe. No ale v tu chvíli si musím uvědomit...joo baví tě to, ale nebaví tě to když to prostě děláš řeknu blbost 12 hodin, jeden příběh. ale prostě max 3-4 hodiny na příběh.

Poslední příběh je hmm více jako rozhlasová hra, taky mě stál nejvíce práce. tak snad si přes efekty tolik nesoustředíš na chyby artikulace
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od BlueOne »

No mám-li být upřímný, tak poslední příběh zní chvílemi jak když Joey v přátelích říká "Theres always room for jello" :biggrin:

Pusť si začátek a přehraj si " … třpytivého zlata. Nebyla to lehká cesta... " - Trošku to možná zase jakoby přehráváš a pak to zní trochu sexisticky :blush: To už se mi víc líbil ten příběh první, kde vlastně vyprávíš normálně :smile:

Ale hudba lepší! Hodně tomu dodává :smile:
Zeerit
Příspěvky: 31
Registrován: 4. 10. 2018 13.52

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Zeerit »

Za konstruktivní kritiku myslím netřeba se omlouvat. Není to vůbec špatný! Potenciál tam je a samozřejmě jako u všeho, nejlepší cesta jak se zlepšovat je cvičit. Jen tak dál. :clover:

Jak už řekl Blůvan, správná intonace je důležitá pro atmosféru a navození správných emocí. Za použití hudby a dalších zvukových efektů máš velké +. Za sebe taky něco přidám. Pokus se ještě více u diváka navodit pocit, že pouslouchá něcí vyprávění a ne, že jen poslouchá někoho nahlas číst. V některých částech je to cítit miň, jindy víc, ale jdeš správným směrem.

Pro inspiraci sem hodím něco s podobným tématem od profíka. Je to anglicky, ale třeba ti to něco dá i pokud zcela neovládáš.

https://www.youtube.com/watch?v=l7cyN_uNkFA

https://www.youtube.com/watch?v=0ApwiBxjrXk
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Zlofas »

Díky moc, za možnost slyšel vlastní tvorbu z úst někoho jiného a navíc v moc povedené formě. Je to opravdu zvláštní, ale zároveň boží pocit! :biggrin:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
ebokmi
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 10. 2009 14.37
Bydliště: Nová Včelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od ebokmi »

:) je to paráda, všechny výše uvedené nápady a náměty, rady a kritiky … souhlasím s nima a naprosto chápu že je třeba to vypilovat. Takže jen tak dál :) za mě,(z pozice člověka co střihá zvuk i video už pár let) pozor na střih ve větách, nadechování se a odmlky jsou důležitý, a když se podělá kus věty je lepší namluvit jí celou znovu a nestřihat v ní :) Helejď kdybys potřeboval nějaký další hlas, nebo zvuk - řekni, rád se do toho zapojím ať všechny postavy nemusíš mluvit sám - co ty na to ?
Anička: *mile se usmívá a vypadá že něco tají*
Quido: *velmi výrazně se zasměje*


Equilibrie: ebokmi
Discord: Oxaren
Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Audiopříběhy

Příspěvek od Skurkaa »

Určitě se meze nekladou. Já rozhodně neplánuji nahrávat všechny příběhy na EQ. Počítám zatím jen a pouze z příběhy a legendami z EQ4, jelikož upřímně k historii nemám takovou spojitost. Pokud se ti bude chtít dostat do Audio podoby více takových příběhů, ničemu to určitě neuškodí.
Odpovědět