NWN overhaul

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

Dneska jsem značnou část dne ladil NWN. Resp. instaloval nový a k němu spoustu různejch vychytávek. Chtěl jsem docílit toho, abych měl stabilní verzi NWN se všema hezkejma věcma a vylepšovákama, ale zároveň v takový míře, abychom pak nechodili ve hře a nedivili se, že já tam strom mám, zatím co někdo jinej ne.

Takže jsem postavil balík, kam jsem nainstaloval NWNCQ, další věci a spoustu toho poupravil a předělal. A tak teď tady posílám volně k užití moje NWN. Je to kompletní instalace hry. Se vším všudy, je nainstalovaný úplně všechno. Download, extract and play.

Co je tam jinak a je to podle mě fajn:
- upravený nwmain.exe s camera modem (podle mě tím nejlepším)
- prsty
- barevný ikonky
- prsty
- V2 animace boje
- nude pack
- čeština
- custom barvy křiku a šepotu
- lepší textura kůry
- nový modely nemrtvých a orků
- trochu vylepšený světla a celkový efekty
- pozměněn vizuál venkovních přírodních lokací (nové stromy, textury umístitelných, trávy, etc.)
- přidáno logování do souboru a konvert screenů
- upraveny textury mechu (zpět na původní verzi textur)
- upraveny textury lesního prostředí (navýšený rozlišení textur a další vylepšení)
- upraveny textury trávy
- přidány vylepšené efekty magických zbraní
- přidány ultranechutný efekty rozprsknutých mrtvol
- přidán lepší efekt fireballu a ohnivých explozí obecně
- opravena textura modrého koberce co nebyl modrý
- posunutý dialogový okno víc do středu obrazovky (mám ultrawide monitor, takže pro mě vítaná záležitost - pro koho ne, v override si smaže soubor pnl_dialog.mdl)
- spousta tilesetů má teď i nově stropy. Například jeskyně, podzemní záležitosti, ale i interiéry domů a bytů. Všechno to jde samozřejmě skrýt snadno ve hře. Ale je to cool na screeny
- NWNCQ kde ale! Je poušť jak ji známe. Je Tirian jak ho známe, jsou města jak je známe. Úpravy jsou minimální až na zimní lokace, který jsou prostě tak nádherný, že se mi to nechtělo mazat. Všechny ostatní textury, který ale mění hru až přespříliš jsem mazal. A pak některý který se mi prostě jednoduše nelíbily

Jak funguje spouštěč?
Hru spouštíte přes zástupce "Equilibrie", kterej odkazuje na .cmd a má suprdupr ikonku (included). Klasicky se vám otevře CMD a na to hra. Vy se o nic nestaráte, logy se ukládají do složky logs ve dvou verzích. Jedna plná, druhá jen z chat okna. Každý lognutí je hezky odděleno.
Screeny se nově ukládají do nový složky ve složce screeenshots pojmenovaný dle data pořízení. V ní najdete archiv s originálníma TARGA souborama a JPEGy. Odlehčený a čitelnější verze originálů.

Jak to vypadá?
U ledovejch planin je třeba myslet na to, že krystaly tam prostě nejsou. To je tak jediný. Jinak je celkovej look docela v pohodě a není tolik rozdílnej, jak v původní verzi NWNCQ.
Equilibrie 3_0003.jpg
Equilibrie 3_0007.jpg
Equilibrie 3_0009.jpg
Equilibrie 3_0015.jpg
Equilibrie 3_0020.jpg
NWN by mělo bejt svižný a hlavně stabilní. A taky hezký. Součástí je i aktuální balík portrétů (myslím, že mi tam chybí jen Felix.. nevím proč)

Další vychytávka mimo NWN - pokud nechcete čekat při logování na už ani nevím co, do windows/system32/drivers/hosts si přidejte tyto dva řádky:
0.0.0.0 nwmaster.bioware.com
0.0.0.0 nwn.master.gamespy.com

Budu rád když to vyzkoušíte a otestujete. Pokud budete mít nějaký připomínky, něco co jsem třeba přehlídl, budu rád když mi o tom napíšete a ideálně i přiložíte screen s vyobrazenou chybou. Další updaty můžou přibývat. :smile:

Proč mít tenhle balíček?
Chci jen upozornit a za sebe opravdu doporučit tenhle set, protože tady jsem si u screenu jiného hráče všiml rozdílnosti ve vzhledu tilesetů, díky kterým jsme se pak nechytali ve hře.

Hra typu:
A: past je v tom hnědým pásu
B: v jakým hnědým pásu? Žádnej tu nevidím
A: no po stranách místnosti v hnědým pásu
B: v hnědým pásu... ?

Pokud se tomuto chcete vyhnout, doporučuju si NWN očistit od vlastních přídavků a nainstalovat poslední update (smazat před jeho instalací vlastní override). Podrobnosti se screeny zde: viewtopic.php?p=179421#p179421

Jen připomínám, že balík doporučuju instalovat já a ne Tým. Věřím ale, že po delší době testování by se dal uznat jako doporučenej ke hře na EQ, protože právě tyhle nesrovnalosti by měl podchytit.


POKUD SE MI NELÍBÍ NĚKTERÉ Z VYLEPŠENÍ:
- cameramod lze odstranit tak, že smažete původní nwmain.exe a soubor nwmainORIGINAL.exe přejmenujete na nwmain.exe
- barevné ikony lze smazat pouze tak, že je vyhledáte v adresáři override a manuálně smažete
- posunutý dialogový okno vrátíte do původního stavu smazáním souboru pnl_dialog.mdl z override


=====================================================================


UPDATE 1.1.:

Pohrál jsem si s další částí NWNCQ a upravil vegetaci, textury trávy a pomazal pár dalších hnusnejch textur a nahradil je původníma, abych zachoval jednotnost klientů napříč. Taky jsem přidal spouštěč na logování a pořádek ve screenech hry (za to díky Placce)

Takže
- pozměněn vizuál venkovních přírodních lokací (nové stromy, textury umístitelných, trávy, etc.)
- přidáno logování do souboru a konvert screenů


=====================================================================


UPDATE 1.2.:
- upraveny textury mechu (zpět na původní verzi textur)
- upraveny textury lesního prostředí (navýšený rozlišení textur a další vylepšení)
- upraveny textury trávy
- přidány vylepšené efekty magických zbraní
- přidány ultranechutný efekty rozprsknutých mrtvol
- přidán lepší efekt fireballu a ohnivých explozí obecně
- opravena textura modrého koberce co nebyl modrý


=====================================================================


UPDATE 1.3.:
- přidáno jen pár vylepšených ikon
- upraven a vylepšen inventář
- malý edit kruhového menu pro zpřehlednění
- snížena průhlednost pozadí jmen, textů které postava "vyslovuje", apod.
- nové, lepší GUI při tvorbě nové postavy s lepším náhledem na model postavy


=========== (celková velikost NWN s posledním updatem: 9.96GB) ===========



Postup instalace:
1. stáhněte si NWN base archiv. Rozbalte a uložte kam potřebujete
2. stáhněte archiv Updatu a rozbalte do adresáře NWN. Potvrďte nahrazení souborů
ad2. POKUD neinstalujete update do čistého NWN bez předchozích balíčků, musíte smazat složku override, teprve potom vkládat update. Snažím se overhaul dělat smysluplně, aby NWN nebobtnalo na velikosti, takže se může stát, že z balíčku zmizí nepotřebné soubory. Proto je důležitý tento postup
3. když spustíte NWN, mělo vyzvat k zadání vlastních klíčů. To můžete buď ručně, nebo editací souboru nwncdkeye.ini
4. EQ můžete spouštět přes spouštěč pod zástupcem Equilibrie. NWN by pak mělo zapisovat a ukládat logy a starat se o správu screenshotů viz. sekce Jak funguje spouštěč výše



KE STAŽENÍ
NWN base: https://mega.nz/file/2aREUZZD#TGOgveIRS … QZ74ecUntY
Update 1.1.: https://mega.nz/file/vHY21L5S#BRr8n4Nhm … T9t4pjxjJE
Update 1.2.: https://mega.nz/file/ubx3hI6R#Sa4cja3_u … XgSPVXi3QM
Update 1.3.: https://mega.nz/file/qWYQ2R7Z#JWkdIM2ew … RwcQBCh6ZQ

NWN EE overhaul v4: https://mega.nz/file/6PgAELgT#aRP0-WL9g … 6ezE8WRbzA
Info k verzi EE zde: viewtopic.php?p=181850#p181850

Balíček portrétů (aktuální k datu 30.1.2020): https://mega.nz/file/2XQT1KLa#skFYL2NlZ … kmBUYO_56M
Naposledy upravil(a) Pipi_CZ dne 28. 1. 2024 11.16, celkem upraveno 13 x.
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: NWN set

Příspěvek od BlueOne »

A neměl bys to jako nějak zvlášť? Třeba jen ty vylepšováky na hru, kterou už mám? Chápu to tak, že za ty 4GB stáhnu komplet celou tvou hru, ne?
Mě by stačily třeba jen ty vylepšení (overridy atp)
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Pipi_CZ »

Myslím, že ještě budu dělat nějaký updaty - při včerejší hře jsem si všiml dalších textur který tam spíš nechci, takže je budu postupně odmazávat a dolaďovat. Taky bych chtěl zapojit do hry logovací systém. Takže pak v rámci updatu asi vytvořím archiv, kterej si můžete potom zkopírovat do adresáře hry a mělo by to šlapat. Teď jsem to udělal takhle, protože je to koneckonců úplně nová čistá instalace.

Každopádně to prostě nejsou jen overridy, ale taky texturepacks, portraits, nwmain.exe, nwplayer.ini, apod. Ale to taky není nic co by archovvanej balík nesnesl. Tak při dalším updatu :)
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Pipi_CZ »

UPDATE
Pohrál jsem si s další částí NWNCQ a upravil vegetaci, textury trávy a pomazal pár dalších hnusnejch textur a nahradil je původníma, abych zachoval jednotnost klientů napříč. Taky jsem přidal spouštěč na logování a pořádek ve screenech hry (za to díky Placce)

Takže
- pozměněn vizuál venkovních přírodních lokací (nové stromy, textury umístitelných, trávy, etc.)
- přidáno logování do souboru a konvert screenů

Jak funguje spouštěč
Hru spouštíte přes zástupce "Equilibrie", kterej odkazuje na .cmd a má suprdupr ikonku (included). Klasicky se vám otevře CMD a na to hra. Vy se o nic nestaráte, logy se ukládají do složky logs ve dvou verzích. Jedna plná, druhá jen z chat okna. Každý lognutí je hezky odděleno.
Screeny se nově ukládají do nový složky ve složce screeenshots pojmenovaný dle data pořízení. V ní najdete archiv s originálníma TARGA souborama a JPEGy. Odlehčený a čitelnější verze originálů.

KE STAŽENÍ
Nově jsem udělal balíček, kterej jen vložíte do svýho NWN. Musíte to vložit do adresáře kde se nachází NWMAIN.EXE. Když to po vás bude chtít přepsat stávající soubory, přepíšete. Bude to fungovat na vaše starý NWN, ale i na to co jsem postoval nahoře (v případě upgradu vlastního NWN doporučuju si udělat zálohu)
https://mega.nz/file/vHY21L5S#BRr8n4Nhm … T9t4pjxjJE

Jak to vypadá?

U ledovejch planin je třeba myslet na to, že krystaly tam prostě nejsou. To je tak jediný. Jinak je celkovej look docela v pohodě a není tolik rozdílnej, jak v původní verzi NWNCQ (sorry za screeny v noci. Už se mi nechce znovu běhat po desce jen pro screeny :D)
Equilibrie 3_0003.jpg
Equilibrie 3_0007.jpg
Equilibrie 3_0009.jpg
Equilibrie 3_0015.jpg
Equilibrie 3_0020.jpg
Uživatelský avatar
milano
Příspěvky: 136
Registrován: 4. 5. 2014 23.55

Re: NWN set

Příspěvek od milano »

Smekám před tebou, ta hra dostala úplně nový rozměr - hlavně ty interiéry.
Balthazar
Wiliam
Dříve: "Jsem nesmrtelný!"
Nyní: "Já se vždy vrátím" *cukne koutkem*
PS: Nevrátil se

Daario R´el
"Lidé jsou horší než démoni a ďáblové dohromady."
Delaila Teglen
"Budu válečnice!"
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Pipi_CZ »

Cením! Chci se ještě zaměřit na některý textury a možná nějaký lepší shadery. Popřípadě pokud by měl kdokoliv cokoliv zajímavýho, rád se na to podívám a pokusím se to zařadit
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Ungo »

hele logy se neukládájí schválně, nebo dělám něco špatně?
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: NWN set

Příspěvek od Ogar »

Ungo píše: 19. 1. 2021 23.35 hele logy se neukládájí schválně, nebo dělám něco špatně?
Taky jsem koukal, že to neobsahuje ukládání logů - nastav si v nwnplayer.ini následující: ClientEntireChatWindowLogging=1 (budeš tam mít totiž nastaveno "=0")
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Pipi_CZ »

Tak to jsem dobrej moula 😃 zaktualizuju pack, ať je to už uvnitř nastavený
Uživatelský avatar
ebokmi
Příspěvky: 20
Registrován: 12. 10. 2009 14.37
Bydliště: Nová Včelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od ebokmi »

Hojda, helejď moc moc rád bych si to taky otestoval, leč oba archivy i s komplet instalací i ten vkládací se sice stáhnou ale pak se hlásí jako poškozený a nejde s tim hnout, nejdou rozbalit, nic :/ nešlo by to upnout někam jinam ? (třeba to dělá to mega) nevím..

edit: pro vyzkoušení tvého díla.. musím stáhnout celou tvou komplet hru nebo stačí jen ten kopírovací balíček ?

edit2 : už jsem to zprovoznil, asi to bylo mym winRarem, každopádně pecka :) :) :shades: jen se mi osobně nelíbí ty pestrobarevný ikonky, zvládnu je nějak … předělat zpět ? :)
Anička: *mile se usmívá a vypadá že něco tají*
Quido: *velmi výrazně se zasměje*


Equilibrie: ebokmi
Discord: Oxaren
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN set

Příspěvek od Pipi_CZ »

ebokmi píše: 24. 1. 2021 17.57 Hojda, helejď moc moc rád bych si to taky otestoval, leč oba archivy i s komplet instalací i ten vkládací se sice stáhnou ale pak se hlásí jako poškozený a nejde s tim hnout, nejdou rozbalit, nic :/ nešlo by to upnout někam jinam ? (třeba to dělá to mega) nevím..

edit: pro vyzkoušení tvého díla.. musím stáhnout celou tvou komplet hru nebo stačí jen ten kopírovací balíček ?

edit2 : už jsem to zprovoznil, asi to bylo mym winRarem, každopádně pecka :) :) :shades: jen se mi osobně nelíbí ty pestrobarevný ikonky, zvládnu je nějak … předělat zpět ? :)
Už jsem ti odpověděl ve hře na tell, ale kdyby tu byli další tací, tak jednoduše najdete ikonky ve složce override odkud je můžete snadno smazat. Díky tomu se zapojí do hry defaultní ikony
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

UPDATE 1.2.:
- upraveny textury mechu (zpět na původní verzi textur)
- upraveny textury lesního prostředí (navýšený rozlišení textur a další vylepšení)
- upraveny textury trávy
- přidány vylepšené efekty magických zbraní
- přidány ultranechutný efekty rozprsknutých mrtvol
- přidán lepší efekt fireballu a ohnivých explozí obecně
- opravena textura modrého koberce co nebyl modrý

Veškerý informace a soubory ke stažení najdete v původním (prvním) příspěvku vlákna :clover:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

Proč mít tenhle balíček?
Chci jen upozornit a za sebe opravdu doporučit tenhle set, protože tady jsem si u screenu jiného hráče všiml rozdílnosti ve vzhledu tilesetů, díky kterým jsme se pak nechytali ve hře.

Hra typu:
A: past je v tom hnědým pásu
B: v jakým hnědým pásu? Žádnej tu nevidím
A: no po stranách místnosti v hnědým pásu
B: v hnědým pásu... ?

Pokud se tomuto chcete vyhnout, doporučuju si NWN očistit od vlastních přídavků a nainstalovat poslední update (smazat před jeho instalací vlastní override).

Konkrétně na prvním screenu (tam je vidět ten hnědý pás) je tileset pozměněm od NWNCQ, který já v balíku taky používám, jen je očištěný tak, aby se to nepralo pak se skutečnou původní podobou, na který závisí například pasti, který jsou reprezentovaný jako *spoušť v dlaždici*, apod.
To je pak vidět na druhým screenu, kde je původní tileset a žádný hnědý pás, naopak dlaždice, na základě kterých WB tvořilo i obsah v podobě pastí.
Equilibrie 3_0000.jpg
Equilibrie_3_0010.jpg
Jen připomínám, že balík doporučuju instalovat já a ne Tým. Věřím ale, že po delší době testování by se dal uznat jako doporučenej ke hře na EQ, protože právě tyhle nesrovnalosti by měl podchytit.
Uživatelský avatar
milano
Příspěvky: 136
Registrován: 4. 5. 2014 23.55

Re: NWN overhaul

Příspěvek od milano »

Ten mrtvej Jindra tomu dodává tu pravou jiskru :D
Balthazar
Wiliam
Dříve: "Jsem nesmrtelný!"
Nyní: "Já se vždy vrátím" *cukne koutkem*
PS: Nevrátil se

Daario R´el
"Lidé jsou horší než démoni a ďáblové dohromady."
Delaila Teglen
"Budu válečnice!"
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: NWN overhaul

Příspěvek od placidity »

Mrtvý Jindra nicméně není součástí balíku, pokud jej někdo chce taky, musí si chytit a naaranžovat vlastního :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
milano
Příspěvky: 136
Registrován: 4. 5. 2014 23.55

Re: NWN overhaul

Příspěvek od milano »

placidity píše: 27. 1. 2021 20.40 Mrtvý Jindra nicméně není součástí balíku, pokud jej někdo chce taky, musí si chytit a naaranžovat vlastního :)
škoda, balíček "zabij si svýho Jindru" by šel na dračku :)
Balthazar
Wiliam
Dříve: "Jsem nesmrtelný!"
Nyní: "Já se vždy vrátím" *cukne koutkem*
PS: Nevrátil se

Daario R´el
"Lidé jsou horší než démoni a ďáblové dohromady."
Delaila Teglen
"Budu válečnice!"
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

UPDATE 1.3.:
- přidáno jen pár vylepšených ikon
- upraven a vylepšen inventář
- malý edit kruhového menu pro zpřehlednění
- snížena průhlednost pozadí jmen, textů které postava "vyslovuje", apod.
- nové, lepší GUI při tvorbě nové postavy s lepším náhledem na model postavy

(celková velikost NWN s posledním updatem: 9.96GB)

Tento update je vyloženě pro podporu hratelnosti. Budu rád za feedback. Ještě uvažuju nad malou úpravou designu inventáře, ale zatím jsem spokojen. Veškerý informace a soubory ke stažení najdete v původním (prvním) příspěvku vlákna :clover:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

Našli jste nějaký chyby, nebo se vám nelíbí něco co se změnilo? Nebo vám naopak něco chybí, nebo vás napadá co vylepšit, změnit, nebo přidat? Dejte vědět. Brzo budu mít zas trochu víc času na to se tím zabývat :clover:
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: NWN overhaul

Příspěvek od Pipi_CZ »

Overhaul funguje i na verzi EE, ale byl bych opatrnej - zatím jsem prošel jen mininum lokací a některý tilesety jsem zatím vůbec neměl možnost kontrolovat.

EDIT: Je to zcela funkční, jediný co, tak nepojedou bojový animace. Jinak all good.
cave.jpg
Naposledy upravil(a) Pipi_CZ dne 28. 1. 2024 11.15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GrayWolf
Příspěvky: 6
Registrován: 7. 12. 2023 8.43

Re: NWN overhaul

Příspěvek od GrayWolf »

Ahoj, nějaký návod jak to nainstalovat na EE ze steamu?
Odpovědět