Kofein a podobne

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Kofein a podobne

Příspěvek od allekoo »

Môžno som to niekde minul, ale nebolo by možné vytvoriť jedlo či nápoje ktoré by dočasne potlačily únavu, (mám na mysli iba spúštajúcu sa animáciu ktorá preruší ostatnú činnosť), aby sa dalo dajme tomu prejsť ešte kúsok bez pozastavovania, posedieť ešte chvílu dlhšie a podobne. Alebo nech ubere z únavy a potom po čase ked účinok vyprchá prihodí o trochu viac.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Myslim ze tohle se tu uz navrhovalo a bylo zamitnuto kvuli zneuzitelnosti. Ze systemoveho hlediska mas stany, co s unavou pomuzou …
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Ty animace protahování a zívání přeruší činnost jen vizuálně, ne technicky. Schválně si chvilku počkej a uvidíš, že si něco našel, nebo se nepovedlo, i když postava jen tak stojí.

Dočasné potlačení únavy by bylo fajn, ale jak psal cybermisa, dalo by se to asi dost zneužít. Nechme to radši tak.
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od allekoo »

Viem o tom, ale išlo mi iba o tú animáciu o nič iné.
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Ještě k té únavě... párkrát se mi stalo (při kácení dřeva), že mi hra hodila hlášku "Začínáš být unavený", na to asi dvě "Začíná se ti chtít spát" a pak hned "...riskuješ smrt". Nevím, čím to bylo, ale jelikož jsem se dost prohýbal pod tíhou klád a mohl jsem jít jen krokem, byl jsem "lehce" nervózní, jestli to k ohni vůbec zvládnu. V takovýhle situaci bych jakékoliv oddálení únavy opravdu uvítal. Ano, stan jest řešením, ale podle mě trochu těžkopádným. Nehledě k tomu ho neustále s sebou vláčet. :helpsmilie: Možná si najmout šerpu? :bigwink:
Asi zbytečně répu, ale s tím přeskakováním hlášek myslím nejsem jediný.
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

Jednoduchá rada- bež spát dřív. Ty taky přece nepracuješ (obvykle) až do chvíle, kdy cejtíš, že se skacíš na zem
Bratrstvo zabanovaných!
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Jasně, že ne. Ale u toho kácení se člověk unaví poměrně rychle, takže když mi to hodí hlášku "Začínáš být unavený", tak ještě chvíli kácím a pak jdu spát. Jenže stalo se mi, co popisuju o něco výš. Tedy celkem asi čtyři hlášky a najednou riskuju smrt. Což není zrovna košér... :no: Nebo se mýlím?
Naposledy upravil(a) Rysan dne 24. 2. 2007 11.50, celkem upraveno 1 x.
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Rysan píše:… Ano, stan jest řešením, ale podle mě trochu těžkopádným. Nehledě k tomu ho neustále s sebou vláčet. :helpsmilie:
Přesně tak to má být.

Ad hlášky - kdo se sdírá do absurda ač je již unavený tak pak to jde holt rychle... Košer to je nanejvýš. Košer není spoléhat se na "milost" systému a jet na doraz co to dá, to není košer. 4 hlášky je až až.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Nadoraz nejedu nikdy. Jde o to, že mi systém vždycky vyhodil cca 8x "Začínáš..." pak 8x "chce se ti spát" ale pak se mi (při té samé činnosti) stane, že ty hlášky jsou najednou dohromady jen 4.
Samozřejmě je v pořádku, že se při kácení rychle unavím, ale měl by být pokaždé přibližně stejný průběh únavy a ne že najednou jsem po 2 minutách skoro mrtvý, když se mi to předtím takhle rychle nikdy nestalo.
Jestli je to chyba systému, nebo to tak má být, nevím. Takže mě případně vyveďte z omylu. Ale rád bych to věděl, abych věděl, co si můžu dovolit a co ne. (krásná věta, co? :crazy: )
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Rysan píše:Nadoraz nejedu nikdy. Jde o to, že mi systém vždycky vyhodil cca 8x "Začínáš..." pak 8x "chce se ti spát" ale pak se mi (při té samé činnosti) stane, že ty hlášky jsou najednou dohromady jen 4.
Samozřejmě je v pořádku, že se při kácení rychle unavím, ale měl by být pokaždé přibližně stejný průběh únavy a ne že najednou jsem po 2 minutách skoro mrtvý, když se mi to předtím takhle rychle nikdy nestalo.
Jestli je to chyba systému, nebo to tak má být, nevím. Takže mě případně vyveďte z omylu. Ale rád bych to věděl, abych věděl, co si můžu dovolit a co ne. (krásná věta, co? :crazy: )
Můžeš si dovolit pouze to, že se nebudeš spoléhat na počet hlášek a pudeš si odpočinout brzy. Na co se ptáš, když odpověď znáš: není jisté kolik hlášek dostaneš než padneš únavou. Tedy - reakce je jít si lehnout co nejdřív.
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Teď, když to vím, tak se podle toho zařídím. :yes: Jsem rád, že mám jasno. Díky.
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

psin píše:
Rysan píše:
Můžeš si dovolit pouze to, že se nebudeš spoléhat na počet hlášek a pudeš si odpočinout brzy. Na co se ptáš, když odpověď znáš: není jisté kolik hlášek dostaneš než padneš únavou. Tedy - reakce je jít si lehnout co nejdřív.
Správně je tam totiž prvek náhody, to není chyba to je cíl. Aneb nepřemýšlej nad tím jak ten systém vyždímat do maxima - nejde to protože maximum je náhodně pohyblivé přesně z tohohle důvodu.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

labir píše:Správně je tam totiž prvek náhody, to není chyba to je cíl. Aneb nepřemýšlej nad tím jak ten systém vyždímat do maxima - nejde to protože maximum je náhodně pohyblivé přesně z tohohle důvodu.
Náhoda je OK, aspoň je to zajímavější. :yes: Jen jsem nevěděl, jestli je to chyba systému.

ad Vyždímat maximum: Mám takovej pocit, že si automaticky myslíte, že mi jde převážně o to maximum. Popravdě, ani se moc nedivím, podle toho, co na fóru občas čtu. :no: Ale není to vždycky tak. Jsem tu nový a znám pár lidí, co tu jsou taky krátce. Většinou je to první pořádný HC RP svět. Tzn, že jsme vyrůstali na single-player hrách (a občasném dračáku), což se prostě nedá jen tak zapomenout. Ale všichni co znám, jsou unešení z toho, jak to tu funguje a hrozně je to dostalo. Jako mě. Prostě to chvíli trvá, než se člověk odprostí od čísel. Mimochodem, škoda že nejdou schovat, to by bylo úplně nesrovnatelný a spousta problémů by odpadla.
Trochu jsem odbočil, ale nedalo mi to. Prostě jsem vám (DM) chtěl říct, že EQ je super, ale zvyk je holt železná košile a chce to čas. :clover:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Náhodou, vim vo čem mluvíš, to s tim unavenim se mi taky stalo, a to asi dvakrát, a jenom teďka v poslední době, nikdy před tim. Prostě dělam činnosti jako normálně, někam deme, objeví se "zacinas.." bla bla bla, první hláška, od tý mam cca 1-2 hod real. Tak si řikam že to pomalu stočíme do města, a za 5 minut najednou "Oči se ti zavírají bla bla" první hláška předposlední sady... Málem sem na to dojel, než sem se stihnul dostat k prvnímu ohništi, fakt už jela asi 4tá hláška riskuješ smrt a to už se člověk hodně bojí :blink:

Já sem to přisuzoval nemoci, je dost možný, že za to mohlo nachlazení, nebo jánevimco. Každopádně už se mi to nestalo. Zkus si vzpomenout esi si nekácel v zimě a esi si neměl třeba nějakou nemoc, když se únava z toho nasčítá s únavou z práce, může to bejt hodně rychlý :smile:
Rysan
Příspěvky: 93
Registrován: 27. 1. 2007 22.59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rysan »

Kácel jsem hnedka u Mamonína (tedy celkem na jihu u moře) a byl jsem zdráv, jako rybička :biggrin: Někdy tenhle nebo minulý týden, tušim. (v reálu)
Ale myslim, že už se to vyřešilo, takže musíme bejt opatrný. Prostě nidky si nemůžeš být ničim jist. Ale to by pak byla nuda,ne? :bigwink:
"Meč není silnější slova. Potíž je v tom, že někteří nechtějí naslouchat." *zkontroluje si meče na zádech* Cohen N'ammar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Rysan píše:
labir píše:


ad Vyždímat maximum: Mám takovej pocit, že si automaticky myslíte, že mi jde převážně o to maximum. Popravdě, ani se moc nedivím, podle toho, co na fóru občas čtu. :no: Ale není to vždycky tak. Jsem tu nový a znám pár lidí, co tu jsou taky krátce. Většinou je to první pořádný HC RP svět. …
Pokud je to tak, tak tím lépe a vítej. Já už jsem dost paranoidní po těch zkušenostech co vidím (a nejen já) ve hře...
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kucik
Příspěvky: 326
Registrován: 29. 8. 2006 13.54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kucik »

Je pravda, že timhle si asi projde většina těch, kdo začíná RPG (kór tady). Většina novejch postav co vídám to prostě honí do extrémů. Je to tak nějak všeobecný - kácet dokud nepadám na hubu, rejžovat dokud to jde, zběsilý sprinty od rejžoviště k hospodě... Chce to se trochu zamyslet, jestli bych to opravdu dělal, bejt v kůži tý postavy. Docela mě teď pobavilo, když se někdo začal zničehonic svlíkat na mostě uprostřed cesty. Prostě syndrom ,,nikoho nevidim = nemusim hrát". Ale pořád věřim že většině hráčů to dojde. I mě trvalo, se do toho trochu vžít.
No...to jsem dost odbočil :blush:
Pokud nemate co rozumneho rici, KRICTE!!!
Queewee
Příspěvky: 42
Registrován: 25. 11. 2006 17.51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Queewee »

kolja píše:Já sem to přisuzoval nemoci, je dost možný, že za to mohlo nachlazení, nebo jánevimco. Každopádně už se mi to nestalo. Zkus si vzpomenout esi si nekácel v zimě a esi si neměl třeba nějakou nemoc, když se únava z toho nasčítá s únavou z práce, může to bejt hodně rychlý :smile:
To mi povidej, jednou sem nechte zblajzl syrovy maso a chytl sem slintavku...to bys koukal jak rychle mi ubyvaly zasoby veskereho piti... :biggrin:
Naposledy upravil(a) Queewee dne 24. 2. 2007 16.49, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno