Ostrov Vyvrhelů - peníze

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ostrov Vyvrhelů - peníze

Příspěvek od LDamian »

Za tenhle nápad mne asi budou lidé kamenovat, ale:

Zkusil jsem si založit postavu na ostrově vyvrhelů, hned poté co jsem se tam objevil, jsem se chytnul s místním knězem, poté mne zakuklené postava obrala o všechny peníze. Pak mne ještě někdo párkrát zmlátil do bezvědomí.

Bylo to super, teď jsem na druhé úrovni (bez smrti) a moc si to užívám. Zvlášť ten začátek, kdy jsem se bez jakéhokoli vybavení pokoušel přežít a nechcípnout na hlad, na žízeň, musel jsem vydělat na křesadlo, párkrát mne do bezvědomí poslali i NPC - naštěstí vše jsem přežil.

Celé to bylo tak fajn v podstatě proto, že jsem neměl peníze a fakt musel makat, abych přežil. To, že mne DM hned na začátku obral o všechny prachy mi to udělalo mnohem zábavnější. Imho když už to má být na ostrově tak tvrdé, tak bych to dotáhl až dokonce aby to byla opravdová výzva. Buď by ten klíčník neměl šílencům co jdou na ostrov dávat tolik peněz (je to plýtvání, beztak ho někdo okrade a on jen sponzoruje sebevrahy a zprostředkovaně piráty) nebo (případně zároveň) a to je imho zábavnější i pro návštěvníky, by tam měla být npc, která budou nějak připravovat o peníze. Prostě stejně jako mohou stráže zabít, tak by (s vyšší pravděpodobností) tam chodil třeba ten zakuklenec a obíral o prachy (případně by se to dělo automaticky při příjezdu na ostrov, klidně i nějaké věci by se mohly ztratit.. :o)) ).

Návštěva ostrova by tak konečně dostala ten správný šmrnc pro každého, kdo není uznaný pirát. A ten kdo by tam přijel, by si tam musel na odjezd vydělat a nebo by tam prostě už zůstal a ryl hubou v bahně. :bigwink:
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Jinak nevím, kolik by nově příchozí postavy měly dostávat. Jako optimum bych viděl tak 200 zlatých místo 2000. To už je na prak, nebo na nějaká ta křesadla, ale ještě ne na čutoru, takže budou muset používat hrneček. :bleh:

Ještě to zkusím rozvést. Pokud má někdo na začátku 2000 gp, tak si nakoupí základní věci. Další věc co potřebuje je řekněme za 1500 gp a jídlo na přežití má. Protože se mu nevyplatí někam běhat samotnému, tak stojí a nudí se. Není tam moc co dělat. Pokud něco vydělá, je to směšně málo pro něj.

Když má někdo na začátku pár drobných (nebo lépe vůbec nic, ale některá povolání vážně něco potřebují, tak ať to neberu moc tvrdě), tak i pár gp co vydělá prodejem jídla, které si utrhne od huby nebo prodejem mušle a tak dále - každý drobák mu udělá velkou radost. A protože musí makat aby přežil, nemá čas se nudit.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Fryn
Příspěvky: 635
Registrován: 31. 7. 2006 21.39

Příspěvek od Fryn »

Musíš si uvědomit jednu věc, ta postava nejspíš nezačala žít zrovna od toho okamžiku kdy se poprvé logla na Eq. Předtím už něco prožila, má nějakou minulost a tedy taky může mít nějaké úspory. Když si chceš tu hru přitvrdit ("okořenit") nebo třeba jen skloubit její stav financí podle její historie, tak ti nic nebrání v tom ty prachy prostě zničit v koši a můžeš to zahrávat takhle.
Mně osobně přijde ten stav na začátku docela optimální, ono to může vypadat, že to bůhví není kolik peněz, ale stačí málo a postava se musí začít pořádně ohánět, aby získala peníze třeba jen na přežití (a znám i několik takových, kterým přišlo, že je tu docela velká nutnost nahánět zlaťáky jen pro základní věci a to každého nemusí bavit).
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Ja si vzpominam na me zacatky na EQ :smile: Tehdy jen abych se vytah, jsem si koupil pekne saty a spodni pradlo a ejhle, malem jsem umrel hlady - tehdy jeste nebyly systemy zdroju (houby, ryzovani, plodiny …), slo jedine lovit a ja hral druida, takze …
LDamian
Příspěvky: 148
Registrován: 26. 4. 2007 17.13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LDamian »

Fryn píše:Musíš si uvědomit jednu věc, ta postava nejspíš nezačala žít zrovna od toho okamžiku kdy se poprvé logla na Eq. Předtím už něco prožila, má nějakou minulost a tedy taky může mít nějaké úspory. Když si chceš tu hru přitvrdit ("okořenit") nebo třeba jen skloubit její stav financí podle její historie, tak ti nic nebrání v tom ty prachy prostě zničit v koši a můžeš to zahrávat takhle.
Mně osobně přijde ten stav na začátku docela optimální, ono to může vypadat, že to bůhví není kolik peněz, ale stačí málo a postava se musí začít pořádně ohánět, aby získala peníze třeba jen na přežití (a znám i několik takových, kterým přišlo, že je tu docela velká nutnost nahánět zlaťáky jen pro základní věci a to každého nemusí bavit).
Jasne, ale ja nemluvim o tom, jak by to melo byt obecne. Mluvim o Ostrovu a tam to proste beru, ze to neni udelane tak, aby to bylo vyvazene. Tam je to udelane pro lidi, co tam proste jdou pres vsechna varovani, pro hrace, co si chteji uzit ty tvrde podminky nebo dokazat neco specialniho. A pokud nekdo vyrustal na ostrove, tak beztak bud neni otrok - domluvi se s DM aby dostal prava obcana nebo je otrok a v tom pripade nema mit penize. Pokud se narodil na desce, nema imho duvod zacinat na ostrove, mimo nejakeho unosu, uteku a podobne a tam zase... S tim nicenim penez mas pravdu samozrejme, jen mi prijde, ze se k Ostrovu vic hodi zacit s 200 zlatyma.
Auriel - Chaos, tedy Svoboda musí být podřízena Řádu, tedy Pravidlům. Zlo, tedy Smrt a ničení, musí být podřízena Dobru, tedy Životu.
Sigimalanirseth - ??
Zamčeno