Problémy s těžbou

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Problémy s těžbou

Příspěvek od Pavel Urban »

Zdravím všechny.…
Především prosím nekamenovat za můj bezpochyby hloupý dotaz. :)
Mám problém s těžbou. Co dělám špatně ? Jak na to ?

1) Netuším jak mám kácet stromy.
Koupil jsem si malou sekeru, abych mohl kácet. Přišel jsem ke stromu (borovice, smrk) a když se snažím strom pokácet, tak mi hra napíše, že nemám volné ruce nebo správné náčiní (nebo něco v tom smyslu - ano, sekyru mám v ruce). Tak sbírám ovoce jako o život a za nekřesťanské peníze si pořídím velkou, bitevní sekeru, u kterése v popisu píše, že je užitečná i mimo boj. No jo, jenže jakmile přijdu ke stromu, situace se opakuje. Tak to zkusím jinak... zkusím strom rozbít (co když funguje jako truhlice, že ?). Řežu do něj ze všech stran, ale někde mezi 500HP a 700HP to vzdávám. Buď je ten strom zatraceně odolný, nebo dělám něco špatně.

2) Nejde mi sbírat z náplavů.
Během prozkoumávání "domovského" města jsem ve vodě narazil na naplavy. Zkoušel jsem je prohledávat ručně, ale dopadl jsem podobně jako u kácení stromu výše. Pak jsem v jednom z obchodů narazil na jakýsi hák, v jehož popisu se píše, že se užívá k vytakování věcí z vody (to mi rozzvonilo zvon) a věcí z děr. Tak jsem si na něj vydělal, koupil si ho a vyrazil jsem na náplavy. Jenže ejhle, zase nic. Dopadl jsem zase stejně (tedy nezkoušel jsem je rozbít).

3) Nemám příliš štěstí v hledání mušlí.
Čím to je (je to závislé na vlastnostech postavy?) ? Strávil jsem asi půl hodiny tím, že jsem hledal v písku na mělčině mučle, ale úspěšný jsem byl jen jednou. To je z několika desítek pokusů docela dost málo. :)

4) Jak a kde se těží kámen či ruda ?
Toto jsem ještě nezkoušel, prostě proto, že jsem ještě nenašel žádný zdroj, který by vypadal, že by s tím měl něco společného a taky proto, že jesem nebyl příliš úspěšný v předchozích způsobech těžby a to náčiní je rovněž dost drahé. Chtěl bych se zeptat kde mám rudu hledat (v horách, v jeskyních) ? Ale hlavně jak se to dělá (to abych zase nepřiběhl k nějaké žíle s krumpáčem a smutně nekoukal) ?

Počítám, že něco naprosto přehlížím, nejspíš něco naprosto samozřejmého ale prostě nemohu přijít na to co.
darmian
Příspěvky: 1159
Registrován: 22. 7. 2006 18.40

Příspěvek od darmian »

na spoustu činností potřebuješ mít speciální itemy, zkus se mrknout do obchodu :bigwink:
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

A nebo se zeptej IC ;)
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jen IC.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Jasně, IC. Díky.… :smile:
Děsil jsem se toho, že dělám něco špatně systémově (mačkání špatných tlačítek v kruhových menu apod.) - to by se IC vysvětlovalo špatně. :biggrin:
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Jinak ohledně těch mušlí... Ona ti žádná ztěch činností ze začátku moc nepude. To se časem zlepší...
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

eqileus píše:Jinak ohledně těch mušlí... Ona ti žádná ztěch činností ze začátku moc nepude. To se časem zlepší...
Jj, všiml jsem si... ale ty mušle jsou fakticky tragické. :)
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Nedělal jsi nic špatně, ve skutečnosti jsi uvažoval vlastně logicky... :smile: Ale přesto to nebylo prave to ono :)) Ale aby te to neodradilo...

Sekera neni špatnej napad na kaceni stromu... Stejne jako se nektery sekery hodi na boj, nektery muzou bejt vhodnejsi treba na kaceni stromu :smile: (no, nektery popisky zbrani primo od NWN muzou bejt zavadejici, ja se priznavam ze sekery sem zrovna nestudoval :D) Ovsem kdyz se tva postava zepta nejake jine postavy, treba se dozvi pomerne konkretni veci :smile:

Stejne tak ryzovani, samotne ruce jsou evidentne malo... (ovsem by to byl logicky pokus...) Opet jedna z nejlepsich rad (kdyz selze snaha to logikou vymyslet a vyzkouset moznosti co te napadnou, coz se klidne muze stat :) ) je zeptat se IC nekoho, treba bude vedet (a treba to muze bejt zajimava herni napln zjistovat takovy veci... co by nekteri hraci dali za takove "oziveni" :) )…. Totez plati i o rude - ukite nekde tezit pude, ale zjistovat kde, muze bejt zajimavou herni naplni (no, prijit na to kde, staci pouha logicka uvaha :) - pokud se nehleda nic specialniho...).

Z musli si moc hlavu nedelej, drhokamy bejvaj ete horsi, zalezi na tom co a jak ti de :) To je dalsi dobrej tip - to jak budes asi tak priblizne uspesnej muzes zjistit v... jak se to menuje? kniha vyroby nebo tak nejak? a mel by to umoznovat i ten novej feat, no podrobnosti bys snad mel najit v seznamu vychytavek EQ nekde na strankach nebo foru … Kdyz ti to bude tvrdit, ze ti to pude spatne, tak se daj vazne ocekavat mizerny vysledky, ze budes hledat, hledat, a ono nic :biggrin: Ale (jak je tady kolem ukite taky nekde psano..) spousta veci se da natrenovat...

Casem jiste na vsechno prides, podstatny je nenechat se prvnim nezdarem odradit, a snazit se dal logicky premyslet a nevzdavat to :clover:
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

kolja píše:Casem jiste na vsechno prides, podstatny je nenechat se prvnim nezdarem odradit, a snazit se dal logicky premyslet a nevzdavat to :clover:
Díky, odradit se určitě nenechám... (a správnou sekyru jsem už taky našel - ostatní je jen otázkou času) ;).

Ještě má tak napůl OT dotaz k těm popiskům co zmiňuje kolja. No spíš ujištění.… Hra nabízí v češtině jak rapír (v popisu dovedností) tak kord (u obchodníka)…. Jedná se o jednu a tu samou zbraň, že ano ? Předpokládám, že jedno je obecná čeština pro NWN a druhé Equilibrie. Mám pravdu ?
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Pavel Urban píše:
kolja píše:Casem jiste na vsechno prides, podstatny je nenechat se prvnim nezdarem odradit, a snazit se dal logicky premyslet a nevzdavat to :clover:
Díky, odradit se určitě nenechám... (a správnou sekyru jsem už taky našel - ostatní je jen otázkou času) ;).

Ještě má tak napůl OT dotaz k těm popiskům co zmiňuje kolja. No spíš ujištění.… Hra nabízí v češtině jak rapír (v popisu dovedností) tak kord (u obchodníka)…. Jedná se o jednu a tu samou zbraň, že ano ? Předpokládám, že jedno je obecná čeština pro NWN a druhé Equilibrie. Mám pravdu ?
Ano jedná
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Psanec píše:
Pavel Urban píše:Hra nabízí v češtině jak rapír (v popisu dovedností) tak kord (u obchodníka)…. Jedná se o jednu a tu samou zbraň, že ano ? Předpokládám, že jedno je obecná čeština pro NWN a druhé Equilibrie. Mám pravdu ?
Ano jedná
Jo - a správně to je rapír. ^__^ hih
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Díky. :biggrin:
Zamčeno