Seminární práce - hlasování

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

jakému systému dáváte přednost ? /napište na mail proč

DrD, DrD+
9
31%
Shadowrun
8
28%
WoD
4
14%
DnD
8
28%
 
Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Seminární práce - hlasování

Příspěvek od Luelle »

zapomněla jsem připojit anketu a ono to nejde...tak musím nové téma..ano sjem blondie já vím xD omlouvám se :blush:
16? Tak to je v pohodě
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Dávám přednost hrát bez systému. Jen s DM a kostkou pro náhodnost. Hra bez systému, jen pro zábavu. :bigwink:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Amarth
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 10. 2007 18.46

Příspěvek od Amarth »

Nejlepsi je GURPS, proc za nej nemohu hlasovat?
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

DnD...protože ho jedinej znám,teda trochu znám i Drd,ale jen trochu. :bigwink:
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Systém Dračího Doupěte a World of Darkness
DrD je jednoduchý na pochopení, takže pokud chcete přibrat někoho do grupy, tak to rychle pochopí a může hrát. Navíc se celej ten systém dá dobře modifikovat, díky tomu jak je vlastně jednoduchý.
WoD se dá využít v podstatě na vše, protože při drobných odchylkách v tvorbě postavy apod. stačí pár modifikací, ale systém v podstatě je pořád stejný.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Shadowrun jsem jako jediny nehral, takze nemuzu rict. Hlasoval jsem pro WoD, protoze mi prijde ze vsech ostatnich systemu nejkomplexnejsi a pritom celkem jednoduchy na pouziti. Ma samozrejme sve vyhody i nevyhody oproti ostatnim. Abych uvedl nevyhodu, tak je to predevsim velke mnozstvi kostek, ktere je potreba v nekterych situacich, coz obcas kazi atmosferu. Ale, s sikovnym ST (story teller, proste DM) se to da obejit.
Kirros
Příspěvky: 620
Registrován: 2. 7. 2006 10.13
Bydliště: Magická univerzita, Lektorský pokoj č. 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kirros »

WoD - jde v něm vytvořit jakákoli postava s minimiálními zásahy do systému. Lze jej hrát jej hrát tak ,že hráče žádné hody kostkou neruší a taky tenhle systém podporuje RP (možná ,že jej až nutí). Navíc rozšíření ppro WoD jsou většinou smysluplná a ne jen V nové příručce najdete 30 nových povolání, artefaktl a kouzel tak jako v 50ti příručkách předtím (viz DnD :) ).

Edit: V poslední době se mi moc zalíbila modifikace WoD systému Exalted který bere inspiraci v anime a postavy tam jsou na epické urovni od začátku a přesto to funguje. Takže se první hry obejdou bez zabíjení skřetů krys a podobné havěti které DM většinou dávají do jeskyň aby PC nahodou nepomřeli :smile: A taky Drama system (uprava WoD systemu) podporuje popis bojovych scen systemove a ma pravidla pro bitvy vetsich skupin i armad a pro "socialni boj" - (pro situace jako jednání na šlechtickém dvoře)
Naposledy upravil(a) Kirros dne 16. 12. 2007 12.55, celkem upraveno 1 x.
Jacho Ering - Lektor Magické Univerzity v Tirianu
eqileus
Příspěvky: 173
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Příspěvek od eqileus »

Nejvíc zábavy sem si užil s DrD (ty začátky), ale jak člověk přejde na DnD tak už nejde hrát DrD. Jednu dobu si moje srdce získal Shadowrun a dokonce sem i sehnal dobrou partu co ho se mnou hrála. Shadowrun má povedený pravidla až na systém Matrixu. No a pak po delší pauze od RPG her sem přešel na NWN.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Určitě Shadowrun. Ta volnost dělání postavy a podobně... *zasněně kouká kamsi do dálky* :bigwink: :smile:
(jenom škoda těch postav co překročili hranici a už z nich byli stroje, viz jeden můj pouliční samuraj :megalol: )
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Já z těchto systémů hlasuji pro DnD (když není ve výběru GURPS). Jinak bych taky dával přednost hře bez systému, ale na druhou stranu chápu, že určitý systém je třeba k shodnému chápání prostředí všech zůčastněných... zvlášť ve fantasy nebo sci-fi.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 819
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Příspěvek od Luelle »

jinak mám tam být ještě možnost jiný, jenže mi to tu poslední možnost nějak ignorovalo a ono to nejde editovat :(
16? Tak to je v pohodě
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

eqileus píše:Nejvíc zábavy sem si užil s DrD (ty začátky)…
Moje řeč, bohužel to prostě nevydrželo až na střední *smrk* ale byly doby kdy jsme hráli i ve škole na papíře - při hodině, jak jsme se nemohli odtrhnout, po škole šup do parku a do večera. To byly časy :smile:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

jojo DrD základka rulezz jedinej system kterej mi baví i dneska
PODPIS
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Mno asi ADnD hraju nejcasteji, ale nejkvalitnejsi jsou podle me Gurps systemy a z tech tu je jen Shadowrun i kdyz preztoze nejsem zadny upiri fanatik Vampajri me bavili trochu lip, ale shadowrun je drobatko promakanejsi.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

shadowrun... je... gurps system?….

*vstavaji mu chlupy hruzou po celem tele*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

hrát se dá cokoli, zejména je-li dobrý GM a příběh. Systémově jednoznačně Shadowrun, máme zpracovanou i modifikaci pro fantasy, je nejohebnější ze všech a dokáže pstihnout jakoukoli činnost s rozumnými pravděpodobnostmi a to jednoduše a přehledně.
malinový harwester a arcilooter
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

vyber je opravdu tezky : ) skoda, ez je tak malo moznosti, nad vsemi temito bych rozhodne preferoval spousty dalsich, jako je treba...

gurps

wu-shu

window

OG

Bliss stage

aa.. jak ona se jmenuje.. Polaris?

takze asi tak : ))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Neni primo gurps, ale je mu z vyse zminenych nejbliz.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Shadowrun

Hraji ho přes 8 let, když počítám i začatky. Přešli jsme na něj kvůli level systému v původním Dračím doupěti. Zde byly propastné rozdíly mezi úrovněmi postav. Díky systému rozvoji postavy toto v Shadowrunu nehrozí. Ostatní systémy jsem jen malinko okusil (max 1-2 hry) a nepřitáhli mě.
Odpovědět