OOC:Utlačování trpasličího národa...

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

Zamčeno
Bas
Příspěvky: 271
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

OOC:Utlačování trpasličího národa...

Příspěvek od Bas »

Je to spíš jen takový můj názor...
Řekl bych,že trpaslíčí společenství patří k těm nejsilnějším na desce...pak možná ještě druidi.Vzájemná důvěra a ochota nasazení života pro toho druhého se mi moc líbí :bigwink:
Ale je tu problém,že někteří hráči dávají několik důvodů na rozpad tohoto společenství..uznávám,že trpaslíci si za to mohou většinou sami...neustálé kérování do hráčských postav,zejména elfů je sranda :biggrin: .
Ale trpaslíků je jen pár a hráčů co jsou proti nim....no nebudu zmiňovat určité případy.….ale každý asi ví o kom mluvím.Většina elfů....někteří lidé...atd.A přitom je u hráčů snaha zahrát jen kvalitní trpasličí RP(teda aspoň to si myslím :smile:
No...neberte tenhle příspěvek moc vážně :bleh:
Jen jsem se chtěl vyjádřit,že beru trpasličí společenství jako nejsilnější na desce a že kvůli RP je "loví" ostatní hráči...
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Hm, začíná se to rozpadat velmi podobným způsobem, jako se rozpadli Solarovci, mimo jiné kvůli tzv. "inteligentním evilákům", kteří jsou na Desce téměř nepostižitelní.

Dále: Trpaslík zabije elfa a rázem se z něho stává v celé říši hledaný vrah elfů (a to i přesto že nikdo neviděl těla :)) ). Elf zabije několik trpaslíků a nikdo v podstatě nic neřeší.

Ale kdo z vás si na to nezvykl? :)
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Basovi jsem odpovedel do PM.

IKKIE: Toto je vazne lepsi resit ve hre, protoze jde o IG zalezitosti a CvC. Pokud mas podezreni, ze dochazi k nejakemu bezpravi z hlediska pravidel, ci metagamu, opet lepsi resit po PM s DM nebo Labirem. At z toho prosim neni flame, ktery by otravil naladu a hru obema zucastnenym stranam. Diky :clover:
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jak píše Cybermisa. A ohledně té narážky na zatím poslední CvC s trpaslíky - nemyslete si, několik DM jen nečeká na sebemenší chybu Asar a pak ji nechá sežrat všechno i s úroky, jenže ta mrcha je až extrémně opatrná. Ale jednou tu chybu udělá - a pak sice bude flames, ale vyřeší se tím dost věcí.

Jen k zamyšlení: Proč myslíte že vám pomáhal a radil NPC lovec lidí? Navíc k tomuto účelu extra vyrobený coby NPC? Dokonce jsem byl ochoten připustit možnost že byste ho najali a tím by vznikl quest "lovec loví Asar", který už byl rámcově propracovaný. Když se k tomu, že by ho trpaslíci najmuli, dotyční vůbec neměli, tak alespoň radil a pomáhal. Proti inteligentním evilákům je potřeba bojovat inteligencí, ne silou. Pak nemají šanci. Dokonce ten NPC lovec i vypracoval návrh strategie jak ulovit elfku, řekl ji trpaslíkům a dodal potřebné nástroje.

Stejně tak v případě dopadení a zneškodnění té elfky trpaslíky již delší dobu mám rozhodnuté, že pokud to trpaslíci příliš nepohnojí (např. vražda před mnoha svědky) tak se "oficiální" spravedlnost příliš nepředře na objasnění. A závěr vyšetřování by byl asi ve stylu "dobře že je po té elfce co dělala jen potíže, asi to byla velká hyena, vypíšeme odměnu na obří hyenu...".

Osobně jsem se vám snažil pomoc v tomhle CvC konfliktu co jsem mohl (i při vytížení prací na EQ3). Ostatní DM buď taky, nebo vám rozhodně neházely klacky pod nohy. Ten jeden zatykač na trpaslíka za vraždu v Mamoníně byl na na základě automatického reportu na DM tabuli - tam je uvedeno, že do 20 sáhů byl NPC svědek co přežil (obyvatelka Mamonína). Leč ta byla zřejmě rozrušená a proto byl zatykač dost vágní...

Takže prosím, nezačínejte další kolo "trpasličí krize" ano? Notabene založené jen na subjektivních pocitech. :ermm:

Díky.

Pardon za vynášení IC informací, ale myslím si že to je menší zlo, pokud tím, že plně odkryji karty zarazím další krizi.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Labir a cyberméďa : díky za reakce :)

Flames rozhodně rozpoutávat nehodlám, mám toho až až.

Labirovi jsem poslal PM.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

PM od Ikkieho:
Ikkie píše:NPC lovce jsem si já osobně vážil (napadlo mě přesně, proč tam je už předtím - viz tvůj popis té situace - přesně sedí s mou tehdejší představou ), a nejen já, podle poděkování bych řekl, že i spousty ostatních hráčů trpaslíků. Bohužel iniciace takové akce se opět mezi některými setkala s jistou nechutí zabíjet někoho "nečestným stylem", možná strach (přeci jen asar je 23. level, že ano..). Já osobně se boji s Asar nebráním, ovšem útočit na ni ve dvou, třech trpaslících je sebevražda (zbytek si na to netroufá nebo zemřeli už předtím).
Ovšem to není moje chyba, ani chyba světa nebo jakéhokoliv DM. A pak naprosto nechápu proč píšeš tohle "veřejně":
Ikkie píše:Hm, začíná se to rozpadat velmi podobným způsobem, jako se rozpadli Solarovci, mimo jiné kvůli tzv. "inteligentním evilákům", kteří jsou na Desce téměř nepostižitelní.

Dále: Trpaslík zabije elfa a rázem se z něho stává v celé říši hledaný vrah elfů (a to i přesto že nikdo neviděl těla :)) ). Elf zabije několik trpaslíků a nikdo v podstatě nic neřeší.

Ale kdo z vás si na to nezvykl?
:)
To je přímá výtka DM týmu ať už to budeš prezentovat jakkoliv. Navíc zakončená flamovacím popíchnutím. Nediv se, že se pak za tým postavím, když vím, že je naprosto a zcela neoprávněná. Veřejně vytýkáš DM a soukromě přiznáváš že to co se stalo bylo v podstatě důsledkem rozhodnutí hráčů nevyužít několika nabídek DM, kterých jste si navíc byli vědomi!

Navíc proč po PM? Tohle nic neřeší, jen to odsune "pocit o utlačování trpaslíků DM/WB" do pozadí a za čas to vyhřezne o to víc a s o to větší vášní. Takže tohle zveřejním. Žádné tajnosti, vyříká se to tady a teď , aby byl v budoucnu klid.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Bas
Příspěvky: 271
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Jééé..chtěl jsem jen podotknout,že se mi s trpaslíky hraje dobře i přes to,že je někdo kdosi"loví" :smile: :smile:
A teď čtu tohle :no: :no:
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Jak uz jsem psal Basovi, mam trpasliky jako spolecenstvi rad a fandim jim a velice by me mrzelo, kdyby to nejak padlo at uz z jakehokoli duvodu … Sice nemam cas se jim moc venovat, ale v tomto pripade by rozhodne nasli mou podporu. Na druhou stranu, je treba si davat pozor, protoze sebemensi metagame ze strany DM je v CvC dost velky prusvih. A ono to neni vzdycky nejjednodussi … Photter si okolo sebe vybudoval zastrasovaci auru, ma okolo sebe skupinku hracu, kteri mu na foru podpori kdejakou nepravdu uz z principu. Sice me to nadzvedava ze zidle, ale jak psal Labir, jedine lze cekat, az Asar udela IC chybu …

Kazdopadne, az bude EQ3, spoustu veci pujde resit pekne systemove. Prozatim bych napr. navrhoval zamezit Asar pristup do HH, at uz z pozice Sekerniku ci primo Durmina (jakoze Durmin nepatri k zrovna nejslabsim bohum).

IKKIE: cybermeda jo? :megalol: :megalol: nototo :biggrin:
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

nedovolím si tedy také něco nepřipsat, jelikožjsem se učastnil velmi aktivně ,,lovcoqestu,, a spousty dalších autoqestů tímto vyprovokovaných at už na elfy nebo ne, nikdy mě jako hráče ani jako postavu někoho najmout přeci jen je muj Tharek až moc hrdý aby si někoho najal na špinavou práci DM v tomto směru nemůžu nic vytýkat, naopak příležitostí bylo dáno dost. O té vraždě v Mamoníně … tohle bych na foru neřešil ikdyž každej druhej je v mamoníně ožrala takže svědectví opilejch asi moc velkou váhu nemá. A že by se trpasličí parta poněkud rozpadalo tak to mi jaksi nepřijde už jen z duvodu toho kolik nových trpaslíků začíná hrát (snad jim to i vydrží) někteří ostřílení pajzlové sice odešli k durminovy nebo se prostě ztratili. Na druhou stranu jsem měl ještě to štěstí že si mě vzal pod křídla stará garda a jsem za to rád (trochu sobectví, doufám že je to i znát na mojí hře). k Ikieho příspěvku o souboji 3:1=sebevražda absolutně nesouhlasím byl jsem svědkem a ůčastníkem toho že se to dá i ve dvou non high lvled trpech udělat ale nesmí se udělat taková fatální chyba jako jsme udělali mi. Asar už mohla být dávno pod drnem otázka druhá je jestli by nejen postava ale i hráč (photer) zahrál permku, to sem ale nepatří.

Shrnutí tedy podle mě zní: trpaslíci se nerozpadají utlak vysokolevlových eviláku tady je ale je celkem dost opodstatněný IC vztahem elf-trpaslík najdou se ale i elfy kteří dokážous lušně jednat i s trpaslíkem a vyjít mu vstříc. a ktomu rozpadání ještě myslím že hrabí postav na equilibrie se opakuje v pravidelných amplitudách tudíž trpaslíků bude více pak zase méně potom zase více atd do zblbnutí. Z rozpadnutí já osobně strach nemám i když mi přijde osobně velice líto to jak to ted (rozuměj v tuhle chvíly) dopadá.


a ještě trochu osobního názoru na pajzly jako takové trpaslíci jsou nevrlý uzavřený národ tudíš nemůžeme chtít nějaké velké začlenění do skupin jiných více společenských ras na desce i když najdou se samozřejmě černé ovce že! :shades:
PODPIS
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

sciorp píše: Asar už mohla být dávno pod drnem otázka druhá je jestli by nejen postava ale i hráč (photer) zahrál permku, to sem ale nepatří.
Na 99% nezahral …
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

No tak rozpad to snad ne :excl:
Ohledně Asar a Phottera se vyjadřovat nebudu, pokud vím osobně se v hagu viditělně neukazuje, Tyrael, kterého jsme s tharekem vykopali, také ne. Prostě mě to nebaví, vím, že by permku nezahrál, protože je to postava vyumělkovaná - jedna z nejvyšších na lvlu a řekl bych, že se tím prostě vyžívá - pokud nemusím, tak s ním nehraju - co dodat :angry:

Ohledně prořídlosti trpů, v ooc rovině vám rád povím, jistě jste si toho i někteří všimli, že hned tři hráči trpaslíků se zabývají nečím jiným - jmenovitě Noigar, Jup a Goinus, věřte, že jsme na hru nezanevřeli, ale propadli jinému RP, které snad časem bude přínos pro spoustu jiných postav, jistě i trpasličích. Vždycky se k tomu rádi vrátíme, logneme se, když se bude konat nějaká větší akce, nebo sraz. Trpaslíci jsou prostě klasika a neřekl bych, že je něco ohrožuje jako komunitu, jen zrovna stagnují.

PS: Ohledně lovce, jsem moc vděčný labirovi za tu postavu, byla to fajn reakce trpasličího světa, jak by asi tak reagovalo na takovéhle potíže - jen se prostě bojím, že IC řešení "problému Asar" je zatím v nedohlednu.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Nesnažte se tuhle vinu hodit na phottera. To že se to rozpadá není jeho vina.

Photter na můj popud nezabíjí žádný PC. Pouze v sebeobraně nebo v tom případě co se stal naposled. To že rýpe je způsobeno charakterem co si vytvořil a co hraje s tím nikdo nic neudělá. Tabule vražd je plná a Asar tam až na poslední incident není...


Dokud tu bude tolik hráčských elfů budete stále utlačováni... A je uplně jedno jestli to některý z nich dává najevo radikálně, nebo si to ti "hodní" nechávaj pro sebe a povídaj si to mezi sebou.


Otázka je co pro to uděláte? OOC domluvy na phottera a to, že budete společně s DM kout pikle? No nevím nevím... Hezké světlo to na vás nevrhá.


Nedokážete se teď jako postavy vypořádat s problémem kterému říkáte Asar. (řešení je dle mého spousty v rámci zábavy hráče a spokojenosti obou stran) A jaký to bude další problém?


Nezastávám se phottera, jen píšu jak na mě tahle vaše krize působí...
Wanting something does not give you the right to have it.
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Heh, prej že elfové utlačují trpaslíky... jojo, se nedivím, že to říkáte, když moje postavy hrají tak beze stopy =P .))

Upřímně - nic se nerozpadá. Prostě jen trpaslíky někdo zabíjí. Škoda, že si tak úplně nemůžete (asi... ale třeba se k vám něco donese, o tom už já ale nerozhoduju) vzít poučení z Khadurových chyb a jeho přímočarosti, protože proti oněm "inteligentním evilákům" to na tak holt projedete... i Khadur to na tom projel, škoda ho, ale prostě jsem hrál, co jsem si stvořil .)

Ale tohle je zbytečný řešit OOC. To řešte IC .) A řešit to jde .)
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Jiper
Příspěvky: 150
Registrován: 24. 12. 2006 15.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiper »

Jak psal výše Swordfish, naše trojice trpaslíků se stáhlá do ústraní. Nezmizela, ale stáhla se. Já problémy s Asar zbožňuju a velmi často OOC řeším právě konflikt mezi "dlouhány" a "vousatejma spratkama". V srdci jsem stále trpaslík a ani hráči, co hrají jen "dlouhány" mnohdy naše pohnutky nechápou. Ale - NO A?:) Kdybych měl padnout do náručí každé bytosti vyšší nad 170 cm, šlo by o vehementní nudu. Že trpaslík průšvih z CvC má a elf ne? Stačí porovnat CvC způsob trpaslíka a elfa. Je to zobecněné, nemluvím o konkrétním případě.

Trpaslík :
Hodí po elfovi sekeru, s velkým řevem a usměvem na rtech, nechá mrtvolu tam kde je, ať ji každý vidí a vezme si příklad, že takhle se k trpaslíkovi nechová a odřinčí ve své plechové zbroji k Rundarovi, kde řekne všem brachům, jak dal po kokosu špiclouchovi.

Elf :
Odstřelí trpaslíka nejlépe z dálky, bez svědků, potichu a tiše odkráčí pryč, neviděn, neslyšen. Nikomu nikdy neřekne, že to právě on byl ten, co střílel.

Hm :) Utiskování? Ne... stačí se povznést nad vlastní ego, že jsou trpaslíci dokonalí (charakterem ano, k přežití v CvC nikoli... takoví prohnaní trpaslíci jsou viděni málokdy a když jsou hraní kvalitně, stejně NIKDO NIC NEVÍ) a pořádně, a kvalitně, uhrát byť i třeba právě onoho řinčícího trpaslíka, co pujde pod sekeru kata za svou hrdost a hájení cti. Ve škole taky vždycky trestají kluky, protože holky jsou přece ty hodný :megalol:
"Inu, rád bych..." Zachariash
Swordfish
Příspěvky: 209
Registrován: 21. 1. 2007 15.00
Bydliště: Praha;Tirian; Říše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Swordfish »

Jiper píše: Ve škole taky vždycky trestají kluky, protože holky jsou přece ty hodný :megalol:
Hezky řečeno :bigwink:
Dál se zdržuju komentářů v tomhle topicu. HAWG
Zbytečnost řešit o-o-c
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

Arto píše:Nesnažte se tuhle vinu hodit na phottera. To že se to rozpadá není jeho vina.
Ne to neni, ani pri poslednim incidentu se photter nijak neprovinil, proste CvC a byl ve spravny cas na spravnem miste. A ze tam bude, si trpaslici IC mohli zjistit velmi snadno a dat si pozor …

Asar ma sice nejaky epicky level, ale je zabitelna uplne lehce postavou na polovicnim levelu, jen by to trpaslici nesmeli resit az tak moc po trpaslicku. Co me na situaci ohledne phottera spis vadi, ze postavy jsou s Asar radsi za dobre nebo se ji umyslne vyhybaji nebo proste do CvC nejdou, kvuli znalosti toho levelu. Do jiste miry je to metagame, ale ja to svym zpusobem i chapu. Od te doby, co sel Daemian do CvC s Asar, jsem pro phottera nepritel cislo 1 ve vsech sferach existence a minulych i budoucich zivotech … Jak rikam, aura strachu pusobi nejen na postavy, ale i na hrace … :ermm:
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1177
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Nechtěl sem se nijak zapojovat do tohohle topicu, jen chci potvrdit mišákovo slova o tom, že jde umlátit... a i po trpalicku :bigwink: Mě se to skoro povedlo, ale pak sem se uklik na blbýho netopýra a Asar stihla zdrhnout do hidu :biggrin: Pak to šlo ráz na ráz :yes:
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

Alfray píše:Nechtěl sem se nijak zapojovat do tohohle topicu, jen chci potvrdit mišákovo slova o tom, že jde umlátit... a i po trpalicku :bigwink: Mě se to skoro povedlo, ale pak sem se uklik na blbýho netopýra a Asar stihla zdrhnout do hidu :biggrin: Pak to šlo ráz na ráz :yes:
ty ses uklikl a já ti šel pomoct no a pak to šlo ráz na ráz jak říkáš
PODPIS
ojta
Příspěvky: 70
Registrován: 11. 2. 2007 23.41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ojta »

ňuf... kdyby sme seděli u piva řek bych "kecy v kleci" :bigwink: myslim že vše je tak jak má, a bez toho by to nebylo ono
Malcolm Ulrik, Bérijo
Zamčeno