Běhání a jiné postřehy.

Prohřešky hráčů a jiných subjektů.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

V případě, že se hráč rozhodne k něčemu takovému, tak musí počítat s následujícím:
- jedná na základě OOC informací (metagame) (pravidlo 4.1)
- často jedná silně proti charakteru své postavy
- většinou dojde vážným způsobem ke "zneužití nepřítomnosti DM" (pravidlo 4.13)
- jedná se o PvP (pravidlo 4.7)

Tím pádem by si měl být sakra jistý, že takové jednání před DM později obhájí jako menší zlo, protože jinak se sám vystavuje docela přísnému potrestání. Stačí to takhle?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Vzdávám se tímto oficiálně funkce agenta 007 a ponechávám si pouze čestný titul Llama Hunter! :bigwink:

chápu, že se to někohmu nelíbí..nebo spíš většině..ale tak nějak jsem nepochopil, že si o mě někdo myslí, že bych prostě jen tak OOC někoho zabil, aniž bych to zabalil do nějakého příběhu nebo RP....to mě docela mrzí. Nu což..aspoň chvíli jsem byl nejstrašnější postavou na EQ :biggrin:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Promiň, nerozumim - k čemu "něčemu takovému" ? Jen abych měl jistotu. :)
drake127 píše:V případě, že se hráč rozhodne k něčemu takovému, tak musí počítat s následujícím:
- jedná na základě OOC informací (metagame) (pravidlo 4.1)
- často jedná silně proti charakteru své postavy
- většinou dojde vážným způsobem ke "zneužití nepřítomnosti DM" (pravidlo 4.13)
- jedná se o PvP (pravidlo 4.7)

Tím pádem by si měl být sakra jistý, že takové jednání před DM později obhájí jako menší zlo, protože jinak se sám vystavuje docela přísnému potrestání. Stačí to takhle?
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

No tak psine, tohle snad už nejde nepochopit. Mluvím o situaci, kdy je hráč ochoten ignorovat výše uvedená pravidla (jejichž porušení je definováno jako závažné, popř. přísně zakázané), a přesto se rozhodne se takového prudiče zbavit (OOC).

Už jsem touhle diskuzí trochu unavený, protože vy říkáte, proč by se tak jednat nemělo, já s tím i souhlasím a jen nechávám zadní vrátka pro zcela extrémní případy.

A přijde mi, že s tím Akiřiným rankem jste opravdu jen nepochopili vtip - nic víc.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Akira píše:Vzdávám se tímto oficiálně funkce agenta 007 a ponechávám si pouze čestný titul Llama Hunter! :bigwink:

chápu, že se to někohmu nelíbí..nebo spíš většině..ale tak nějak jsem nepochopil, že si o mě někdo myslí, že bych prostě jen tak OOC někoho zabil, aniž bych to zabalil do nějakého příběhu nebo RP....to mě docela mrzí. Nu což..aspoň chvíli jsem byl nejstrašnější postavou na EQ :biggrin:

Pro pořádek: o tom, že jsi schopen krásně zabalit OOC zabití do RP nebo příběhu v nejmenším nepochybuju. Jestli bys to udělal jen tak nebo o tom přemýšlel, "soudil" toho dotyčného nebo "nesoudil" spekulovat nebudu, natolik tě neznám a navíc mi to příde zbytečné, protože to nedokážu nijak ovlinit. Stejně tak neřikám jestli je to objektivně špatně nebo dobře - je to tvá věc - dělej jak myslíš. Mrzí tě to zbytečně.

Já tvrdím, že je uplně zbytečné vymýšlet RP nebo příběh proto, abych mohl nějakou postavičku zabít, že se stačí chovat podle charatkeristik svojí postavičky a podle momentální podivné situace, která nastane.

K orkovi co mluví jako kniha, k rohatýmu mužskýmu s vocasem, k hobitoskřetovi s kýblem, polonahý elfce na sněhu, paladinovi, kterej nepije - nenadává, bardce co chce zabít draka klavírem + namalovanou slojí na skále a podobným "podivnostem" se přece taky nějak IC chováte, ne? Tak proč přistupovat jinak k otrapovi co chce rejžovat nebo žebrá, k bláznovi co plive po strážích atd...?



Nemyslím to zle Drakeu a rozumím ti co myslíš - jen chci aby tomu rozuměli všichni. Děkuju ti a omlouvám se.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

lamy co kazi hru by se mely strilet v RL a byl by svatej klid a nikdo by nemusel resit jestli to je IC nebo OOC... :devil_2:
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

psineeeeeee...jokeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
psin
Příspěvky: 554
Registrován: 27. 5. 2006 20.11
Bydliště: Plzeň / západní pobřeží EQ

Příspěvek od psin »

Akira píše:psineeeeeee...jokeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Předpokládám, že tě nepřesvědčím (a je mi to celkem jedno), že jsem vtip pochopil teď i předtím - přeci jen smajlíky ještě vidím a dokážu je interpetovat. Moje snaha vedla k tomu, aby to neskončilo jen vtipem, ale něčím trochu vážným a přínosným (pro všechny hráče - nejen milovníky vtipů ;) ) - co víc odpovídá vážnosti a nepříjemnosti toho co se tu řešilo na začátku.
Vše má své meze.

Petr Hrozný †, Vilém z Ofenburgu †, Voxeos - NPC, Jakub Poutník - M. I. A. / OFFLINE - NEDOSTUPNÝ
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

psin píše:
Akira píše:psineeeeeee...jokeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Předpokládám, že tě nepřesvědčím (a je mi to celkem jedno), že jsem vtip pochopil teď i předtím - přeci jen smajlíky ještě vidím a dokážu je interpetovat. Moje snaha vedla k tomu, aby to neskončilo jen vtipem, ale něčím trochu vážným a přínosným (pro všechny hráče - nejen milovníky vtipů ;) ) - co víc odpovídá vážnosti a nepříjemnosti toho co se tu řešilo na začátku.
ale já to přece chápu, že je to vážná věc...! sem zodpovědnej a chápavej! :shades:
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Závidím vám že máte tolik času sem pořád něco psát. To co jsem původně napsal bylo jen takové upozornění že takhle to tu interpretovat není nejmoudřejší.

PS.: Když jsem přišel na server byl jsem taky lama. Neporušoval jsem pravidla, co já vím, ale lama jsem byl. Dej si tam třeba: I hunt stupid players.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

Taury píše:Závidím vám že máte tolik času sem pořád něco psát. To co jsem původně napsal bylo jen takové upozornění že takhle to tu interpretovat není nejmoudřejší.

PS.: Když jsem přišel na server byl jsem taky lama. Neporušoval jsem pravidla, co já vím, ale lama jsem byl. Dej si tam třeba: I hunt stupid players.
:bleh: lama je lepší a kratší...už vím co budu dělat..postavím se k Základnímu kameni a budu střílet každýho příchozího..aby věděl!
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Myslím, že na téma srandy a odlehčení, už tu bylo řečeno dost.
Další příspěvky poprosím zpět k tématu.

Díky
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Akira
Příspěvky: 883
Registrován: 16. 10. 2007 11.31

Příspěvek od Akira »

tak se nám tu opět projevil příjemný element: Acc srubak

beru, že střídá postavy jako ponožky, neli časteji...pak ale uprostřed dne uprostřed ulice plné PC i NPC chodí od jednoho k druhému a pokouší se je okrást. na hovor nereaguje. Když pak následne zemře, odloguje se a přiloguje s novou postavou a přijde na místo incidentu a řve Co se tu děje? Co se tu děje?

už mě nebaví..
Milujte se a množte se..zabijte je pak všechny, Bůh už si je nahoře přebere!
Přiznání je polehčující okolnost, ale jistý trest - od léta páně 1992 MERLIN
Mrtvý manga avatar, dobrý manga avatar!
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Mysliš že dřiv dojdou jemu postavy, nebo Lama huntrovi šípy? :bigwink:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Taury
Příspěvky: 409
Registrován: 10. 12. 2006 17.16
Bydliště: Klučenice, nedaleko vodní nádrže Orlík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taury »

Akira píše:tak se nám tu opět projevil příjemný element: Acc srubak

beru, že střídá postavy jako ponožky, neli časteji...pak ale uprostřed dne uprostřed ulice plné PC i NPC chodí od jednoho k druhému a pokouší se je okrást. na hovor nereaguje. Když pak následne zemře, odloguje se a přiloguje s novou postavou a přijde na místo incidentu a řve Co se tu děje? Co se tu děje?

už mě nebaví..
Tohle je zneužití nepřítomnosti DM. Krom toho bych to viděl jako nevhodné chování. Druhá postava se chová na základě ooc. Předej to DM.
Aini Wende - Až po špičky oušek zamilovaná elfka.
Burkarie dcera Zlitiruka - Ulomený obr?
Odpovědět