HW problem

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

HW problem

Příspěvek od Wendigo »

Zdar, nemuzu hrat, nemuzu nic a nakonec jsem dosla k zaveru ze to asi nevyresim tak me napadlo jestli by si tu nekdo nevedel rady...

Mam externi zvukovku SB live, starou ale funkcni, zacala trochu blbnout kdy se mi z niceho nic zapinalo echo, ztisoval zvuk a tak vubec tak sem si rekla ze si stahnu posledni ovladace, no to byla kolosalni kravina.

Po instalaci novych ovladacu zvuk slapal jak mel, ale zapnu conana lognu do hry, hra se nacte a cca do 4sekund do logu zamrzne, nejenom hra ale cely comp, tak ze zbyva jen tvrdy restart.
Po restartu byl zase rozhozeny zvuk, zkusila jsem odinstalovat veskery ovladace zvuku [a vycistit to drivecleanerem], hned po tom vycisteni hra bezela v pohode [bez zvuku], resrartuju a winy si nahrajou defaultni stary ovladace zvuku, ty co jsem mela predtim kdyz to behalo, ale dela to porad to same.

To byl okamzik kdy jsem vyhodila extreni zvukovku a nainstalovala ovladace [Realtek] na zvukovku na desce, krome drobneho faktu ze mi na ni nejde mikrorfon [proto jsem mela externi] jsem ale narazila na neco tezko uveritelnyho. Ono to dela porad, bez ohledu na to jakej kus hw pouzivam, jaky ovladace pokud tam nejaky jsou a je zvuk tak to proste vzdycky vytuhne.

Tohle mi dela NWN i Age of Conan, akorat NWN padne vetsinou hned [jak zacne hrat hudba], AoC prave az po tech 4 vterinach. Naprosto paradoxne zkousela jsem jeste Fallout a ten bezel bez problemu se zvukem... Mozna by to chtelo vyzkouset jeste nejakou dalsi novejsi hru ale zadnou tu nemam...

Jo jeste pada mi i toolset u NWN.
Uživatelský avatar
Ikkie
Příspěvky: 1022
Registrován: 20. 2. 2006 17.10
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ikkie »

Mně blblo hodně zaplý EAX u SB live (vypnul jsem ho přes utilitku SoundBlaster Surround Center)… tak nevim, jestli ti to pomůže (EAX se dá štelovat i v nastavení zvuku v NwN, tak za zkoušku nic nedáš)
Tereza Smittová - RIP (portrait by NIAM)
Balkon, syn Daskův
Athriel
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

mno na zvuk nejsem odborník, ale něco podobného mi dělalo když jsem měl dom na PC kopnutej řadič mezi sítovkou a deskou, takze pokud ti za chvili odejdou USB(přestanou fungovat) pak se ti pokazej wokna (v domění transformation packu-reinstal) a pak se to vykašle na fukčnost řadič od disku a pak už ani vokna nenainstaluješ,(teda mě se to jednou povedlo ale asi tak na 3 dni) wokna tak vem desku zlom ji vejpůl a kup novou (já měl štěstí byla eště v záruce)
Takže a konec mojeho hororu pře dvěma lety
PODPIS
drake127
Příspěvky: 1753
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Operační systém?
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Wendigo
Příspěvky: 990
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

win XP
DenGrasse
Příspěvky: 207
Registrován: 22. 10. 2007 11.51

Příspěvek od DenGrasse »

zkus nainstalovat daschhund... už mi vychytal pár systémovejch cracků... bohužel je to jenom trial ale vážně uvažuju že si ho koupim, jako první software v životě :-)
malinový harwester a arcilooter
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

dachshunda můžu doporučit a dachshunda můžu opatřit netrial ehm...jinak....ale do pondělka budu offline....kdo má zájem, mejla do PM, pošlu soft i potřebnou medicínu

NWN a SB se nikdy neměl rádo, nevim jak novější xfi řada ale starší SBčka se rády zasmyčkovávaly a kousaly, je to otrava ale často nezbejvá, než experimentovat s driverama a nastavením...
obvykle mi pomohlo totální vymazání creative driverů (prostá odinstalace nestačí), wokna si ho rozjedou přes nějakej generickej driver, sice bez EAX ale podstatně stabilnějc
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Odpovědět