Potravinový systém

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Potravinový systém

Příspěvek od Cenzanni »

Trochu jsem poslední dobou přemýšlel nad systémy jídla a pití a napadly mne dvě věci, které bych sem nyní rád nadhodil.

1) Různá jídla, různě zdravá. Nedá se jíst pořád to samé.
Dokonce jsem při pátrání objevil topic, kde něco takového již bylo navrženo (viewtopic.php?t=509&highlight=jidlo) V podstatě jde o to, že by postava měla střídat jídelníček, jak to známe i my, jinak by ji hrozily různé zdravotní problémy. Labirova odpověď tehdy zněla, že je to zajímavý nápad, jehož efekt mu ovšem nepřijde ekvivalentní vložené námaze. Vzhledem k tomu, že je to dva a půl roku zpět, dávám to sem znovu k diskusi, resp. k vyjádření WB, zdali by ta změna i nyní byla problematická a nepřinesla toliko účinek, co námahu.

2) Trvanlivost potravin.
Ohledně tohoto tématu jsem nic jiného nenašel, pokud se mýlím, opravte mě prosím. Napadlo mne prostě, že by se potraviny měly kazit. Tak, jako se vybavení rozpadá, jídlo by podle mě mělo podléhat rovnaké zkáze :smile: Do pozadí chodu hry nevidím, tedy nedovedu říct, nakolik by toto bylo složité vytvořit. Samozřejmě by to asi také muselo být trochu podsazeno vzhledem k realitě (obdobně jako například spánek), abychom dosáhli jisté přijatelné úrovně hratelnosti. Nicméně troufám si tvrdit, že by to bylo poměrně přínosné vylepšení, které by mohlo přispět ke zdokonalení systému stravy, učinit jej realističtějším a zajímavějším a v neposlední řadě přinést řadu vtipných situací :biggrin: Samozřejmě by paralelně také měl fungovat systém rozpoznání stavu trvanlivosti, u kterého by mi přišlo dobré, kdyby jej všechny postavy neměly shodný (jak nyní funguje napřiklad zjištění stavu, pokud se nepletu), ale kdyby se tato schopnost odvíjela například od moudrosti a byla by opět o něco blíže skutečnosti.

No, budu rád za veškeré reakce :smile: :clover:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ahoj, k tomu kazení potravin.. už sem tady na to někde narazil a myslím že to nakonec vyznělo tak žy by to nebylo adekvátní vynaložené námaze - podobně jako to muset střídat jídla.

Osobně proti tomu nejíst furt to samé nic nemám, když se budu cpát pořád dokola sladkým, mohla by mi třeba klesnout obratnost...
Nebo když budu zavřenej a budu jíst jen šlichty a nikdo mi nepřinese ovoce, tak dostanu nemoc... klesne charisma...
To by nebylo špatný

Ale to kazení věcí (hehe vzpoměl jsem si) sešlo z toho, protože by se muselo pravidelně kontrolovat strašně moc předmětů u každý postavičky a měnit hodnoty jídla, takže kvůli zátěže servru se to uzavřelo. Ale zkažené potraviny můžeš zahrát i bez systému.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

To musíte mít na všechno systém? :megalol:

ale pokud jo tak teda můj názor na věc.. ve zkratce:
Různá jídlo proč ne.. stejnak to hraju i RP (pokud nehraju loveckou postavu, co zrovna nemá prachy, tak loví a loví). Pokud se to nepřežene (nevím jak vy, ale já jsem schopnej jíst tejden ten samej druh jídla :megalol: o tom že už ale 12 let snídám furt to samé ani nemluvě)
Trvanlivost mi příjde značně omezující.. jestli to dopadne jak nemoci, které vyhrožují (moc nemocí jsem nechytil abych to zažil) růstem i při odlogu a následnou smrtí. Potraviny to samé.. člověk nebude týden hrát třeba, pak se připojí, zjistí že je bez jídla, někde v pr**** bez možnosti si obstarat jídlo (v kombinaci s bodem 1 - obstarat si jídlo natolik zdravé či tak, aby tu postavu nezabil).

EDIT: neumím se vyjadřovat zkratkovitě :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

Roma píše:...Ale to kazení věcí (hehe vzpoměl jsem si) sešlo z toho, protože by se muselo pravidelně kontrolovat strašně moc předmětů u každý postavičky a měnit hodnoty jídla, takže kvůli zátěže servru se to uzavřelo. Ale zkažené potraviny můžeš zahrát i bez systému.
Právě když jsem nad tím dumal, došel jsem k závěru, že ke kontrole by přibylo odhadem jednou až dvakrát tolik věcí, než je nyní těch, co se rozpadají. Jak říkám, do systémů vážně nevidím, bohužel :no: Jen si prostě myslím, že by to mělo svůj půvab :biggrin: Samozřejmě, zahrát se to dá, stejně jako nemoc, hlad, žízeň, rozpadlá výzbroj, atd. :bigwink:
Nalk píše:To musíte mít na všechno systém? :megalol:

ale pokud jo tak teda můj názor na věc.. ve zkratce:
Různá jídlo proč ne.. stejnak to hraju i RP (pokud nehraju loveckou postavu, co zrovna nemá prachy, tak loví a loví). Pokud se to nepřežene (nevím jak vy, ale já jsem schopnej jíst tejden ten samej druh jídla :megalol: o tom že už ale 12 let snídám furt to samé ani nemluvě)
Trvanlivost mi příjde značně omezující.. jestli to dopadne jak nemoci, které vyhrožují (moc nemocí jsem nechytil abych to zažil) růstem i při odlogu a následnou smrtí. Potraviny to samé.. člověk nebude týden hrát třeba, pak se připojí, zjistí že je bez jídla, někde v pr**** bez možnosti si obstarat jídlo (v kombinaci s bodem 1 - obstarat si jídlo natolik zdravé či tak, aby tu postavu nezabil).

EDIT: neumím se vyjadřovat zkratkovitě :megalol:
Né, byla to docela dobrá zkratka :bigwink: Po týdenní či delší nepřítomnosti by prostě postava měla jídlo zkažené, které ji způsobí bolest břicha a zvracení, no :biggrin: Pokud ovšem nemyslela trochu dopředu a nekoupila si pár trvanlivých moskev místo obloženého chleba a mléko v prášku místo malinovky :bleh:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Příspěvek od Roma »

Ono to má víc důsledků, třeba na druhé straně toho k jídlu moc není, v podstatě jen dvě věci a když tam skejsne zlej a avataři ho nepustí..
(Jinak nalku pozor na to co snídáš, pokud je to nejnávykovější dorga na světě - chleba. Mnohaletými pozorováními bylo prokázáno že vetšina trestných činů je spáchána do dvou dnů po konzumaci potraviny zvané chléb).

Tady záleží nejvíc na tom, jak by to celé zapadalo do labirovy koncepce Equilibrie.
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nalk »

Pokud ovšem nemyslela trochu dopředu a nekoupila si pár trvanlivých moskev místo obloženého chleba a mléko v prášku místo malinovky :bleh:
Problém je, že třeba trvanlivost se ovlivňuje okolní teplotou atd. někde jsem četl dokonce o triku kazachů, jak s pomocí větví a nějaké skulinky ve skále vytvoří "ledničku". A jak píše Roma, záleží nejvíc na Labirovi
upřímně to považuju za dost hardcore zavádět další drsnej systém

Roma: noo poslední rok už to není přesné, ale 12 let jsem snídal (a stále převážně snídám) kombinaci chleba-máslo-med. No zatím jsem nikoho nezabil, ani jsem si nenatuneloval pár set milionů, takže je vše v pohodě :megalol:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Jste zmlsaní a na všechno potřebujete systém. Nemám na tvorhu 24/7/365 čau abych napsal každou kravinu. Když chcete kazivost a různě zdravé potraviny tak to tak hrajte.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Cenzanni
Příspěvky: 138
Registrován: 6. 11. 2006 19.41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cenzanni »

labir píše:Jste zmlsaní a na všechno potřebujete systém. Nemám na tvorhu 24/7/365 čau abych napsal každou kravinu. Když chcete kazivost a různě zdravé potraviny tak to tak hrajte.
To je samozřejmě jasné, že se tomu nemůžeš věnovat pořád. Jak jsem tady již psal, vážně netuším, jak by to bylo časově náročné, tak jsem se zeptal. Ale že jsme zmlsaní, to se nemůžeš divit, když hrajeme tady :yes: :biggrin: Anyway, dík za vyjádření :clover:
Morgan Te'len

Kovan syn Helburův
Odpovědět