testování šermířských fint

Chyby v systémových věcech

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

George píše:
The_Balrog píše:jj : ) - navíc moje dlouholeté zkušenosti s fintami mi říkají, že když se mě finta nepovede, nevypíše se mi nic.

(čímž nijak nechci říkat, že George kecá.)
OK ale mě se nevypíše nic jen při tom, když se mi to povede, ale na nezprávnýho protovníka (možná i kdyby to bylo se špatnou zbraní atd. ale to nevím).
No to je fuk, se jen snažím pomoct, ale zdá se, že oba píšem protiklady :megalol: .
pokud to děláš na špatného protivníka, tak se ti finta "nepovede", jen jsi ji "dobře namačkal"

jako tohle není slovíčkaření. Jen se nesmí mluvit zmateně, pak z toho nejde pochopit, co a jak vlastně zlobí
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Děkujííííí! Smrtící finta s rapírem bez mezer krásně funguje!!

Díky moc : ) *tetelí se štěstím*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

A mám tu ještě jednu připomínku.

Orfanova finta "vyseknutí zbraně" je podle něj vázána na:

"jakoukoliv čepel, kromě krátkého meče"

Rapíry jsou přitom obvykle v krámech vedeny jako "čepele" (a možná tak jsou i v paletě, nevím). Ale pro ně tahle finta nefunguje. (Odzkoušeno, s dlouhým mečem se mi povedla.)

proo bych navrhoval buď změnit popisek finty na "sečné zbraně" (nebo na "sečné tenké zbraně"), nebo ji rozšířit na všechny takzvané "čepele" .)

(Já osobně bych byl pro rozšíření i na rapíry atp, protože třeba ten mithalirský má slušnou ostrou, švihací čepel, kterou by se prstíky trchu pofiknout určitě daly :))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Včera a dnes jsem testoval svoje finty, které se mi od zrušení mezer nepovedlo ani jednou uskutečnit. Předtím jsem uměl tři: nakopnutí mezi nohy, upálení mumie a vytrhnutí hrudního koše kostlivci.

Kopanec mezi nohy testován na zlotřilcích a banditech - bez výsledku (v rukou jsem neměl nic)-
Upálení mumie testováno na mumiích, nic (v rukou jsem měl jen pochodeň).
Finta s kostlivci testována na kostlivcíh, nic (v rukou jsem měl jeden scimitar).

Chyba není v tom, že by se mi je nějak nepovedlo naučit (což se mi od zavedení bezmezerových kódů opravdu nepovedlo) - mně se dokonce ani neobjeví systémový výpis, zkrátka jakoby pro mě ty odbornosti neexistovaly. Podotýkám, že jsem je zkoušel "mačkat" jak přes quicksloty myší tak i přes klávesové zkratky.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Btw dneska jsem zkoušel nově naučenou fintu Zadupání kopyty a taky se mi vůbec nepovedla. Asi z deseti pokusů. Protože je jen čtyřčíselná, asi dřív taky měla nějaké mezery.…
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Nefunguje ani "najetí na nepřítele".

(A stejně jako "zadupání kopyty" to je čtyřčíselná kombinace.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Otestováno. Má postavička jako by finty nikdy neuměla, a už asi ani nikdy umět nebude, neboť při pokusu o naučení nějaké finty, i když splňuji požadavky na ni uvedené, řekne učitel "Myslím že nemáš na to to zvládnout" - nemůže to být způsobeno tím, že mám nějaké levely čaroděje / mnicha?

Trošku mě to štve, ty finty byly to jediné, co dělalo z Altaira v boji použitelného člena družiny.

EDIT: V character sheetu odbornosti "Bojové finesy" mám.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Jon píše:Otestováno. Má postavička jako by finty nikdy neuměla, a už asi ani nikdy umět nebude, neboť při pokusu o naučení nějaké finty, i když splňuji požadavky na ni uvedené, řekne učitel "Myslím že nemáš na to to zvládnout" - nemůže to být způsobeno tím, že mám nějaké levely čaroděje / mnicha?

Trošku mě to štve, ty finty byly to jediné, co dělalo z Altaira v boji použitelného člena družiny.

EDIT: V character sheetu odbornosti "Bojové finesy" mám.
nektery finty maji jeste skryty pozadavek, treba na urcity pocet levlu bojoveho povolani...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Bas
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 9. 2007 20.59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bas »

Také mě to s Govanem nešlo. na finesu byla potřeba ohromná síla....myslím, že síla větší jak 25 ohromná asi opravdu bude, další požadavky taky splňoval, ale napsalo to stejnou hlášku.
Govan syn Thora ("Oh fun and games!")

Adept Magnus - Jeho posledním kouskem je přístroj, který by měl údajně z jablek udělat mošt - a naopak.
Prý by to jednou mohlo fungovat i na chmel.

Kobold Kruul - Vyčistí i ten největší magický blivajz.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Ten level určitého povolání jako skrytý požadavek možný je, nicméně připomínám, že mi nefungují ani finty, které mi dříve bezpečně fungovaly, a to ani při opakovaném pokusu se je naučit (píše to stejnou hlášku "Myslím že nemáš na to to zvládnout").
Kraki Skengdrang
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Zkuste ty finty po restartu serveru.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

tak tedy:

Zadupání kopyty a Najetí na nepřítele jsem testoval na skřetech a na banditech (se cvičným rapírem v ruce) a nepodařilo se mi ani jednu ani jednou provést.

Takže žádná změna k lepšímu. :(


A náhodou jsem zjistil, že Alkaranina finta jde použít i na skřeta na Vrrkovi, což by rozhodně neměla. Toho bych vůbec radši bral jako "čtyřnožce", než jako skřeta.
Já to na ně samozřejmě už používat nebudu (pokud si nespletu kombinace - jako teď :D), ale není vyloučeno, že Alky někdy svou fintu někoho naučí...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Takže jak to je přesně? Nefungují všechny finty, nebo jen některé nebo jen ty co měly pomlčky?
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Nevím, jestli měly koňské finty pomlčky, protože jsem se k nim dostal až po jejich zrušení.

Můj seznam:

Alkaranina finta - fungovala dycky, bez pomlčky

vyseknutí zbraně - měla pomlčku, nefungovala, po zrušení pomlček funguje parádně.

Smrtící finta s rapírem - měla pomlčku, nefungovala. po odstranění pomlček funguje

koňské:

najetí na nepřítele - nikdy nefungovalo a nefunguje

zadupání kopyty - nikdy nefungovalo a efunguje
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Podívám se na to.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

nabodení na kopí ve cvalu (nebo jak se to jmenuje) taky nefunguje. Koňská finta, samozřejmě - takže se to tak trochu čekalo... : )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

U mé postavy nejspíše nefunguje finta "adaptační nůžkový sek" proti skřetům. Tuším, že tak nějak se to jmenuje. Po mých několika pokuech pořád nic
(jedná se o hraničáře)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Tak pořád zkouším tu finesu, ale nic a nic... nejspíš opravdu nefunguje :ermm:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Inspirován jednou debatou o lukostřeleckých terčích bych chtěl navrhnout, aby byly finty proveditelné i na cvičící panáky, a to bez ohledu na to, ať je to finta proti skřetům, lidem, nebo jiným podobným humanoidům (fintu proti stonožkám asi na panákovi trénovat nejde, to dá rozum) : )

Tím, že finty nelze provést na panácích, se je nejde ani "samotréninkem na cvičišti" naučit (a to bylo uvedeno jako jeden ze způsobů učení), nelze je ani někomu druhému předvést. Protože většina fint je ohromně nebezpečná i s cvičnou zbraní, nejde je pořádně trénovat ani ve cvičných bojích. (I dřevený rapír zapíchnutý v čele celkem slušně zabíjí O:))

Panáci by takto byli aspoň trochu užiteční.

(Tedy ne že by teď nebyli, ale není to úplně ono.)

EDIT: Hm, doprčic, ono to není vůbec vlastně jednoduchý... takový panák vlastně nemůže volat "Jau" :/ (jak to dělá nepřítel při nejedné fintě).

Safraporte.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Wendigo
Příspěvky: 1001
Registrován: 15. 12. 2007 18.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wendigo »

Hele my mame preplnene vezeni, co kdyby jsme vam par veznu pucili na treninkove ucely? Ti muzou volat jau do aleluja :biggrin:
Na docasne dovolene od EQ
---
Zelgova hlava a novy portret [180kb] pro zajemce ke stazeni zde: http://wendigo.wz.cz/Zelg.rar
Odpovědět