Trezory a poklady se zámky.

Archiv problémů, jež byly úspěšně vyřešeny.

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

No tak děcka nezačínejte se tu hádat o drobnostech. :biggrin:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Sethiel
Příspěvky: 286
Registrován: 14. 4. 2008 19.23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethiel »

Mně to přijde jako dobrý nápad právě z toho důvodu "Je teď výhodnější brát na výpravy zloděje." Je přece logické, že když má poklad velkou cenu a je zamčený, že ho neodemkne někdo, kdo odemykal jednou v životě pokladničku. Naopak bych řekl, že poklady by měly být zamčeny spíš častěji … labir mi nasadil brouka s tím, že ve více než 50% případů je ta truhla nezamčená. To se mi zdá na poklad větší hodnoty podivné.

Se zámky toho dalšího typu jsem se ještě nesetkal, ale doufám, že budou spíš vzácné. Je to super rozšíření, bude to určitě zajímavější, ale kdyby se měly vyskytovat častěji, bude to mít spíš divný dopady. Jako že se bude brát diplomat, kdyby bylo potřeba otevřít démončí zámek. No nevím :blink:

A ještě něco … nemám zkušenosti s tím, jak těžké je truhlu rozbít. A doufám, že to není příliš snadné … aby ty nově zavedené a posílené zámky měly vůbec nějaký smysl a truhly se nedaly prostě rozbít. Aneb když tě všechno zradilo, nezradí tě kladivo :bigwink:

A teď mě napadá … existuje kouzlo, které by zpevňovalo truhly? Že by kouzlící postava mohla z obyčejné truhličky udělat opravdu úctyhodný trezor na poklad větší ceny (tj. zvednout hitpointy/redukci zranění). Nebo třeba dveře … že by pronásledovaná skupinka mohla za sebou zavřít dveře a tímhle kouzlem z nich udělat lepší ochranu než jen pár prken mezi nimi a smrtí.

Teď mě tak napadá, že vlastně ani nevím, jak funguje zamykání dveří a otevírání dveří NPC :megalol: Tak nic, už mlčím a návrhy nechám na někom, kdo zná aspoň základy Equilibrie
Naposledy upravil(a) Sethiel dne 14. 2. 2009 17.51, celkem upraveno 1 x.
Imagination is the only weapon in the war against reality.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Labir píše vždycky fakticky správně. Takže pokud psal, že TA truhla může být +- v 50% nezamčená, měl na mysli právě jen tamtu truhlu, o které byla řeč.

Nevyvozujte si nesprávné závěry ;) A hlavně kvůli nim nezmatkujte a nevztahujte si je tak, že se jedná o znepříjemnění vaši hry. O to myslím týmu rozhodně nejde.
(A tohle nebylo na Seithiela, spíš tak nějak obecně ;) )
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Sethiel píše:Mně to přijde jako dobrý nápad právě z toho důvodu "Je teď výhodnější brát na výpravy zloděje." Je přece logické, že když má poklad velkou cenu a je zamčený, že ho neodemkne někdo, kdo odemykal jednou v životě pokladničku. Naopak bych řekl, že poklady by měly být zamčeny spíš častěji … labir mi nasadil brouka s tím, že ve více než 50% případů je ta truhla nezamčená. To se mi zdá na poklad větší hodnoty podivné.
Balrog má pravdu. Já to netvrdil o všech pokladech. Jen o tom jednom typu. Silnější poklady jsou pochopitelně zamčeny mnohem častěji a ty nejsilnější jsou zamčeny vždy. Podobně je to i s pastmi. Na slabých pokladech víc nejsou než jsou a na těch silných nejsou jen zřídka. A aby se zamezilo nešvaru "naházím na sebe co nejvíc ochran a sáhnu na past co neumím odstranit" tak se dokonce mohou vyskytnout pasti jenž jsou i po spuštění stále funkční a musí být zneškodněny (ale nejsou to všechny).
Sethiel píše:Se zámky toho dalšího typu jsem se ještě nesetkal, ale doufám, že budou spíš vzácné. Je to super rozšíření, bude to určitě zajímavější, ale kdyby se měly vyskytovat častěji, bude to mít spíš divný dopady. Jako že se bude brát diplomat, kdyby bylo potřeba otevřít démončí zámek. No nevím :blink:
Extra zámky jsou častější až u silnějších pokladů, slabé poklady mohou mít maximálně obyčejný mechanický NWN zámek nebo nějakou zrezlotinu.
Sethiel píše:A ještě něco … nemám zkušenosti s tím, jak těžké je truhlu rozbít. A doufám, že to není příliš snadné … aby ty nově zavedené a posílené zámky měly vůbec nějaký smysl a truhly se nedaly prostě rozbít. Aneb když tě všechno zradilo, nezradí tě kladivo :bigwink:
Rozbít truhlu jde a stačí k tomu jen čas. Ovšem pravděpodobnost že nějaký obsah přežije je poměrně malá. Navíc je mi jasné, že i přes to by se vyskytli hráči jenž by rozbíjeli truhly opakovaně a ve velkém a udělali si z toho živnost, takže by na ostatní už nezbylo co otevírat. Proto je opakované časté rozbíjení truhel penalizováno na PGR - kdo jednou za čas nějakou truhlu rozbije to nepocítí, ale spolehlivě se tím zamezí vzniku "rozbíječů truhel". Jako u všeho co hlídá PLACOS i zde jde o míru nikoliv o zamezení činnosti. Nedělám si totiž iluze, že by se nenašel žádný vykuk co by tohle dělal.
Sethiel píše:A teď mě napadá … existuje kouzlo, které by zpevňovalo truhly? Že by kouzlící postava mohla z obyčejné truhličky udělat opravdu úctyhodný trezor na poklad větší ceny (tj. zvednout hitpointy/redukci zranění). Nebo třeba dveře … že by pronásledovaná skupinka mohla za sebou zavřít dveře a tímhle kouzlem z nich udělat lepší ochranu než jen pár prken mezi nimi a smrtí.
Zajímavý nápad, nic takového zatím není.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Asi trošku odbočím od tématu, ale po novém systému jsem se dostala ke dvěma zapastěným truhlám, a ani na jedné nešla past "vzít" - jen odstranit. Je to nějaký vedlejší efekt nebo náhoda? Daná ikonka "vzít" past tam byla, ale zatmavená a nepoužitelná.

Jednalo se o opravdu primitivní pasti, tuším "průměrná bodcová" a "slabá ohnivá".
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Braenn píše:Asi trošku odbočím od tématu, ale po novém systému jsem se dostala ke dvěma zapastěným truhlám, a ani na jedné nešla past "vzít" - jen odstranit. Je to nějaký vedlejší efekt nebo náhoda? Daná ikonka "vzít" past tam byla, ale zatmavená a nepoužitelná.

Jednalo se o opravdu primitivní pasti, tuším "průměrná bodcová" a "slabá ohnivá".
To je schválně - pastí je tak víc a vyskytují se tam i dost silné jenž jsou velmi drahé. Takže bych byl nerad aby na poklady zloději chodili "na pasti z truhel" místo na poklady samotné. IC vysvětlení je nasnadě - past je uvnitř truhly/čehosi a ven jdou jen její části které lze zneškodnit, ale nelze past vzít sebou.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Stalo se mi, že zámek byl zarezlý. V pořádku pokusil jsem se ho vylomit truhla:"KŘACH" po otevření byla truhla prázdná. To se to počítalo jako při rozbití truhly a poklad z ní zmizel?
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Nene, žádné rozbití truhly - jen je tam myslím malá pravděpodobnost, že truhla i po korektním otevření zámku bude prázdná. Také nezapomeň, že jsou mírně znevýhodněni osamocení vybírači pokladů. Možná se to může občas projevit i zcela prázdnou truhlou.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Panathian píše:Nene, žádné rozbití truhly - jen je tam myslím malá pravděpodobnost, že truhla i po korektním otevření zámku bude prázdná. Také nezapomeň, že jsou mírně znevýhodněni osamocení vybírači pokladů. Možná se to může občas projevit i zcela prázdnou truhlou.
Přesně tak.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
hrusi
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 7. 2008 18.18

Příspěvek od hrusi »

Panathian píše:
Neeeee!!! :cry2: :cry2:

:biggrin:
Pro vítězství zla stačí, aby dobří lidé seděli se založenýma rukama.
Odpovědět