Stav serveru

Chyby pocházející pravděpodobně mimo NWN

Moderátoři: World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Stav serveru

Příspěvek od aster3 »

Vcera (1.března.09) kolem 3 hodiny vlastne ono to uz bylo po pulnoci takze asi dnes 2.března :) nad ranem se zrejme zhroutil servr. Nic neobvyklyho, stava se ale po nalogovani do hry byla moje postavicka jakoby posunuta o cca 3-4 hodiny zpatky. To znamena ze mnela v invu napr jidlo ktere pred padem servru snedla ale po nalogovani serveru ho mnela v inventari, taktez se objevila po nalogovani v uplne jine lokaci nez v ktere se zhroutil system. Nejvic mne stve to ze postavicka se objevila po padu servru v casovem horizuntu navratu z lovu takze dosla o penize z prodanych veci z dane vypravy a taktez dosla o XP ktere nasbirala po dane vyprave ty cca 3-4 hodiny. v rozmezi tech 3-4 hodin moje postava nalovila dalsi asi 3 zvirata a kuze ani maso z techto zvirat po nalogovani nemela. Je to nejak dohledatelne prosim ? :blush:
Obrázek
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Není. Navíc se zřejmě mohlo jednat o standardní ohlášený každodenní restart v 04:00. Kdo je tou dobou na serveru tak holt smůla.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

labir píše:Není. Navíc se zřejmě mohlo jednat o standardní ohlášený každodenní restart v 04:00. Kdo je tou dobou na serveru tak holt smůla.
Nope, včera to v ty tři spadlo, taky jsem ztratil pár zakopaných věcí. Smůla no.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Potvrzuji, že to spadení serveru 1. března bylo ve tři ráno, tedy hodinu před plánovaným každodenním restartem (který pak skutečně nastal).

Ale dnes (14. 3. 2009) před půl sedmou večer server spadl a posumul mi postavu o cca 1,5 h (IR) hraní zpět. Chvilku na to spadl opět.
Naposledy upravil(a) Anade dne 14. 3. 2009 18.39, celkem upraveno 2 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Psanec
Příspěvky: 1389
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Víme o problému a pracujeme na jeho odstranění.
A víme asi i příčinu …
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Opakované pády serveru byly způsobeny útokem na server někým z Ostravska. Dotyčný se s největší pravděpodobností připojoval z účtu lolik123456 na účet GetFirstPC s pokusem jej ovládnout. Během toho došlo vždy ke shození serveru. Poskytovatel dotyčného byl zabanován na firewallu serveru.

Kdyby se problém objevil znovu tak mě hned kontaktujte na ICQ a nenalogovávajte se na server.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
Jája CZE
Příspěvky: 668
Registrován: 1. 3. 2007 7.36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jája CZE »

Opět pád?
-------------------------------------------------------------
Serin - Mladý, trošku urážlivý elf, toulající se po lesích a pláních na desce.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

rozhodne to "padlo", lidi se posunuli zhruba o pulhodinu v case nazpet
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfray »

Už jde. Ale vyvstal mi problém. Nepatří to možná uplně sem, ale …
v čase, který se "ztratil" při pádu, se stala celkem důležitá věc. Bere se jako smazaná, nebo se stala? Jen máme trochu pošouplé hodinky?
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Alfray píše:Už jde. Ale vyvstal mi problém. Nepatří to možná uplně sem, ale …
v čase, který se "ztratil" při pádu, se stala celkem důležitá věc. Bere se jako smazaná, nebo se stala? Jen máme trochu pošouplé hodinky?
osobně beru pády serveru jako OOC věc, která se nestala. A tedy, věci před pádem, že se staly.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

hm já bych to bral taky tak kdyby mě to neovlivnilo absolutně že díky pádu jsem ztratil komplet vybavení mimo štítu, ten jsem si do trezoru nedal, tohle nevím jaké má IC vysvětlení
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
drake127
Příspěvky: 1787
Registrován: 20. 9. 2006 14.39
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od drake127 »

Tomyn píše:hm já bych to bral taky tak kdyby mě to neovlivnilo absolutně že díky pádu jsem ztratil komplet vybavení mimo štítu, ten jsem si do trezoru nedal, tohle nevím jaké má IC vysvětlení
V takovém případě je třeba buď uprosit DM, pokud je ztráta opravdu vážná nebo IC vysvětlení vyrobit.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

drake127 píše:
Tomyn píše:hm já bych to bral taky tak kdyby mě to neovlivnilo absolutně že díky pádu jsem ztratil komplet vybavení mimo štítu, ten jsem si do trezoru nedal, tohle nevím jaké má IC vysvětlení
V takovém případě je třeba buď uprosit DM, pokud je ztráta opravdu vážná nebo IC vysvětlení vyrobit.
jojo díky za radu, už to je vyřešené, jen jsem si ztěžoval, protože jsem byl silně rozčarován nebo spíš zhnusen tím že kvůli takovému ubožákovi o vše přijdu, Labir mi psal že mi vše co mi zmizlo nahradí, díky mu, spadl mi kámen ze srdce, už sem měl v umyslu to uplně zabalit(nebo si dát tak měsíc pausu) což by byla škoda, teda já to aspoň tak cítím :), protože mě EQ moc baví (pokud hraju RP bo sem zjistil že chození jen tak někam si zabojovat nebo zalootit (i když jakž takž kostrbatě RP zahráno) mě silně přestalo bavit a kazí mi to i hru a náladu, když jsem to udělal naposledy)

KAŽDOPÁDNĚ JEDNA RADA, PŘI PRÁCI S TREZOREM POKUD Z NĚJ NĚCO BERETE, JAKMILE HO ZAVŘETE A TREZOR SE ULOŽÍ IHNED SI ULOŽTE POSTAVU, TÍM PÁDEM SE ELIMINUJE PROCENTO TĚCH CO PŘIJDOU O VÝBAVU A MUSELI BY OBTĚŽOVAT DM
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Tomyn píše:KAŽDOPÁDNĚ JEDNA RADA, PŘI PRÁCI S TREZOREM POKUD Z NĚJ NĚCO BERETE, JAKMILE HO ZAVŘETE A TREZOR SE ULOŽÍ IHNED SI ULOŽTE POSTAVU, TÍM PÁDEM SE ELIMINUJE PROCENTO TĚCH CO PŘIJDOU O VÝBAVU A MUSELI BY OBTĚŽOVAT DM
Při uložení postavy se uloží postava do cache (což je přibližně každých 20sekund?) … při pádu serveru se cache vymaže a pak se načtou data z HHD (což je zhruba po 45minutách?), takže pokud si uložíš postavu a server padne, tak je ti to k ničemu.
Jestli se nemýlím.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

George píše:
Tomyn píše:KAŽDOPÁDNĚ JEDNA RADA, PŘI PRÁCI S TREZOREM POKUD Z NĚJ NĚCO BERETE, JAKMILE HO ZAVŘETE A TREZOR SE ULOŽÍ IHNED SI ULOŽTE POSTAVU, TÍM PÁDEM SE ELIMINUJE PROCENTO TĚCH CO PŘIJDOU O VÝBAVU A MUSELI BY OBTĚŽOVAT DM
Při uložení postavy se uloží postava do cache (což je přibližně každých 20sekund?) … při pádu serveru se cache vymaže a pak se načtou data z HHD (což je zhruba po 45minutách?), takže pokud si uložíš postavu a server padne, tak je ti to k ničemu.
Jestli se nemýlím.
Pleteš se. Krásně to bylo vidět, zrovna na té výpravě, kde Brumla ztratil vybavení kvůli pádu serveru - ten, kdo si postavu uložil ji měl tam, kde si ji uložil. Ostatní museli dotlapkávat z postavení naposledy uloženého serverem.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

kokosak píše:
George píše:
Tomyn píše:KAŽDOPÁDNĚ JEDNA RADA, PŘI PRÁCI S TREZOREM POKUD Z NĚJ NĚCO BERETE, JAKMILE HO ZAVŘETE A TREZOR SE ULOŽÍ IHNED SI ULOŽTE POSTAVU, TÍM PÁDEM SE ELIMINUJE PROCENTO TĚCH CO PŘIJDOU O VÝBAVU A MUSELI BY OBTĚŽOVAT DM
Při uložení postavy se uloží postava do cache (což je přibližně každých 20sekund?) … při pádu serveru se cache vymaže a pak se načtou data z HHD (což je zhruba po 45minutách?), takže pokud si uložíš postavu a server padne, tak je ti to k ničemu.
Jestli se nemýlím.
Pleteš se. Krásně to bylo vidět, zrovna na té výpravě, kde Brumla ztratil vybavení kvůli pádu serveru - ten, kdo si postavu uložil ji měl tam, kde si ji uložil. Ostatní museli dotlapkávat z postavení naposledy uloženého serverem.
ano tak tak, akorát u něj to bylo ne přes přímé uložení postavy, ale odlogoval se ještě zavčasu, před uplným zhroucením serveru
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Psanec
Příspěvky: 1389
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

O situaci se ví a pracuje se na ní.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
labir
Příspěvky: 6774
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Dne v sobotu 28.3.2009 může docházet v období mezi 7:00 a 15:00 k nepravidelným krátkodobým výpadkům konektivity na server z důvodu úprav sítě v serverovně za účelem navýšení kapacity. Tak s tím počítejte.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
hoodedskull
Příspěvky: 93
Registrován: 28. 12. 2008 11.21

Příspěvek od hoodedskull »

Tak nem to nejak upadlo, a to nas hra tak malo neucastniku srazu za si to vubec nezaslouzime.
_________________
GID: hoodedskull
Irma Střapatá - průzkumníčka a hudebníčka
Ramcen syn Erlordův - mistr řemesla kamenického
Thaldor Rakhum - poustevník z Fagadu

"Kdo s hrdostí nepřizná vlastní chyby, nemá hrdost!" Charles Dickens
Psanec
Příspěvky: 1389
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

To je z toho, že jsem si šel na hodinku zdřímnout :)

Nahozeno jest.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Odpovědět